PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوالاتی در مورد لنز چشمی

alan wake
28-06-2010, 17:57
سلام !

قبل از هر چیزی اینو بگم که این تاپیک رو در این بخش زدم که زود تر به جواب برسم چون برام مهمه !

همانطور که از عنوان تاپیک معلومه میخواستم :

1-چند تا از بهترین برندهای لنز های چشمی رو معرفی کنید؟

2- قیمت حدودی برند هایی رو که میگین رو هم لطف کنید.

3-کلآ چند نوع لنز چشمی داریم و در میان اونها بهترین نوع کدوم هستش؟ (تا اونجایی که میدونم لنزهای چمش انواع مختلفی رو شامل میشن)

4-ایا این لنز ها عمر محدودی دارند؟ اگه جواب بله هست حدودآ چقدر؟

5- اگر مساله بهداشت در استفاده از لنزهای چشمی کاملآ رعایت بشه باز هم مشکلی چشم رو تهدید میکنه؟

کسی هست که تجربه ی استفاده مداوم (حدود 1 تا 2 سال!) از این لنزها رو داشته باشه؟

با تشکــــــر

alan wake
29-06-2010, 18:47
واقعآ کسی نیست که تجربه استفاده و یا سر رشته ای از لنزهای چشمی داشته باشه؟!

_ermia
29-06-2010, 19:33
سلام

1- چند تا مارک رو نمیدونم اما من خودم از MAXIMA (ماکزیما) استفاده میکنم
یه بار دادم دکتر برام تجویز کرد و خودش سفارش داد، اما پدر چشمو درآورد، یادم نیست مارکش چی بود اما انگار چیزی شبیه خار چشمو اذیت میکرد، خلاصه با 45 تومن هزینه ای که کردم براش رفت تو سطل آشغال، الان حدود 2-3 ساله که لنز استفاده میکنم، همین مارکی که گفتم

2- یه جفتش حدود 15 تومن که فصلی هم هست (یعنی 3 ماهه)

3- منظورتون از چند نوع، لنز سخت و نرمه؟ لنزهای نرم که معمولاً برای نزدیک بینی و دوربینی استفاده می‌شود، لنزهای سخت که معمولاً برای آستیگمات‌های بالا و قوز قرنیه به کار می‌روند

4- فرق میکنه دیگه، بعضی ها همون طور که گفتم فصلی هستن و هر 3 ماه یه بار عوض باید کردشون،
بعضی هم مدت دارن دیگه، مثلا همینی که دکتر به من داد 3 ساله بود!
البته فصلی خیلی بهتره به نظرم،چون بهداشت بهتر رعایت میشه

5- والا نمیدونم، من تو این 2-3 ساله خیلی نمیزنم، یعنی اینطوری نیست که از صبح پا میشم لنز بزنم تا شب
فقط یادمه 1 ترم دانشگاه کامل زدم،یعنی از صبح تا شب چشم بود دیگه،مشکلی هم پیش نیومد
اما کلا حوصله داشته باشم میزنم نه همیشه
یکی از آشناها هست که میگه عادت کرده صبح که بیدار میشه میزنه تا موقع خواب!حدود 4-5 سالی هست لنز استفاده میکنه (لنز نرم)
درکل سخته همیشه زدنش، مثلا ممکنه خوابتون بگیره در طول روز و وقتی لنز به چشم هست خوب نیست پلکها بسته باشن به مدت زیاد (فکر کنم برای اینه که چشم نباید روطوبتشو از دست بده)
کلا دکترا توصیشون اینه که از عینک استفاده بشه تا جایی که ممکنه خیلی بهتره

این لینک هم شاید مطالبش به دردتون بخوره:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

alan wake
29-06-2010, 20:07
من لنزی رو میخوام که عمرش زیاد باشه و کیفیت خوبی داشته باشه در اون صورت پولش مهم نیست.

در ضمن یه سوال دیگه ای که برام پیش اومد این بود که:

مثلآ کسی که نمره ی چشمش 1.5 هستش انتخاب لنز چجوری صورت میگیره؟ (منظورم اینه که مثلآ تو عینک برام اون نمره رو در میارن اما تو لنز چطور؟)

_ermia
29-06-2010, 21:15
در مورد معرفی یه مارک خوب چند ساله من اطلاعات کافی ندارم متاسفانه، چون میگم من خودم همین یه مارک رو امتحان کردم و چون باهاش به مشکلی برنخوردم دیگه سراغ مارک دیگه نرفتم

برای شماره لنز هم فرقی نمیکنه،مثل خرید عینکه، مثلا موقع خرید لنز باید بیگید شماره چشتون چنده، مثلا میگید 1.5، همچنین باید دور و نزدیکش رو هم بگید که دوربینید یا نزدیک بین

eMer@lD
30-06-2010, 14:06
تجویز لنز تماسی پیچیده تر از عینک هست .

کلآ چند نوع لنز چشمی داریم و در میان اونها بهترین نوع کدوم هستش؟ (تا اونجایی که میدونم لنزهای چمش انواع مختلفی رو شامل میشن)دو نوع لنز چشمی داریم
1)سخت،نفوذ پذیر به گاز .
انعطاف پذیری کمی دارند اما طیف وسیعی از مشکلات بینایی را به نحو عالی اصلاح میکنند.نسبت به لنزهای نرم مقاوم تریند. وممکن است دید بهتریس ایجاد کنند. اما چند عیب دارند:باید آنها را به طور مرتب به چشم بزنید تا به آنها عادت کنید . ممکن است روی قرنیه بلغزند و خیلی راحت تر از لنزهای نرم از چشم بیرون بجهند ذرات گرد وغبار ،راحت تر به زیر عدسی ها ی نفوذپذیر به گاز ،وارد شده وچشم را تحریک میکند.

2)لنزهای نرم
این عدسی ها آب را در خود نگه می دارند ؛ به همین دلیل نرم وراحت هستند . این نوع عدسی به اکشیژن اجازه می دهد که از خلال پلاستیک گذشته و قرنیه را تغذیه کند . به نسبت عدسی سخت ،با اینها احساس راحتی بیشتری می کنید .
تنظیم لنز های نرم نیز آسان تر است ،اما دوام لنز های سخت را ندارد ودید ناشی از آنها،گاه،به وضوح دید لنز نفوذ پذیر به گاز نیست .
لنزهای نرم در مدل هایی که براوتن مینویسم موجودند:
روزانه ؛این عدسی ها ی پلاستیکی مطابق شکل چشم شما طراحی میشوند.
همان طور که نام گرفته اند برای زمان بیداری طراحی شده اند وباید قبل از خواب برداشته شوند اگر در طول خواب استفاده شوند باعث عفونت وانواع باکتری زایی میشوند
موقتی یا تعویضی؛این عدسی ها نسبت به انواع روزانه نازک تر وبه اکسیژن نفوذپذیر تر اند و به همین دلیل احساس راحتی بیشتری ایجاد می کنند .همان طور که از اسم آنها میتوان حدس زد ،این لنز ها ی موقتی باید به فواصل منظم تعویض شوند بعضی از انها را تنها برای یک روز یا یک هفته و یا یک تا 3 ماه استفاده وطراحی شدهاند .
مدت زمانی که می توانید انها را به چشم بزنید به طر حوجنس عدسی ومیزان مراقبت شما از ان بستگی دارد.و نسبت به لنز های روزانه، مراقبت کمتری نیاز داره .

3)استفاده ممتد؛ این عدسی ها معمولا موقتی هستند و برای استفاده بیش از 24 ساعت نیاز به برداشتن طراحی شده اند . این عدسیها برای استفاده ممتد حد اکثر تا 7 روز تایید شده اند .با وجود این زیاد پیشنهاد نمی شود زیرا در هنگام خواب چشم شما اکسیژن کمتری دریافت میکند . همچنین لنزهای تماسی ،شمارا در معرض خطر بیشتر ابتلا به عفونت چشم قرار می دهند؛ چون پوشیدن لنز در طول شب رشد باکتریها را به طرز چشم گیری افزطایش میدهد.

_ermia
30-06-2010, 14:44
تجویز لنز تماسی پیچیده تر از عینک هست .

جدا؟
اما من میرم برای خرید لنز از مرکزش، شماره عینکم رو میدم و یه جفت لنز رو همون موقع میده
هیچ وقت هم مسئله ای برام پیش نیومده

eMer@lD
30-06-2010, 15:38
جدا؟
اما من میرم برای خرید لنز از مرکزش، شماره عینکم رو میدم و یه جفت لنز رو همون موقع میده

سلام
من از انجمن اومده بودم بیرون .اتفاقی پستتون رو دیدم:20:

حتما ارزیابی های اولیه قبلا صورت گرفته و نسخه ی اول پس از یک یا دو ویزیت بعد از آن صورت گرفته

لنز تماسی به اندازه گیری قدرت ،انحنا ،قطر وضخامت وهمچنین انتخاب طرح وجنس نیاز داره.

morsadr
30-06-2010, 16:41
جدا؟

دوست عزیز بهترین راه درمان عیوب انکساری چشم عینکه :20: و لنزها به علت عوارضی که می توانند روی چشم داشته باشند زیاد توصیه نمی شوند :41:

Saeed System
30-06-2010, 23:56
من خودم 4 سال پیش لنز آمریکایی خریدم اما اینقدر مشکلات داشت که نا امید شدم. سوزش چشم..

افتادن لنز رویه زمین...عفونت و قرمزی چشم.. شستن لنز با مایه لنز... ضد عفونی کردن لنز با قرص لنز...همش دردسر و مشکل.

ولی الان 2 ساله عینک میزنم و راحت بدون دردسر بدون اینکه مشکلی برای چشمم پیش بیاد..شب راحت در میارم و میزارم

رویه میز صبح از خواب پا میشم با دستما کاغذی تمیز میکنم و میزنم به صورتم و بسیار راحت و لذت بخش و بدون هیچ مشکلی

alan wake
01-07-2010, 10:44
ولی الان 2 ساله عینک میزنم و راحت بدون دردسر بدون اینکه مشکلی برای چشمم پیش بیاد..شب راحت در میارم و میزارم

رویه میز صبح از خواب پا میشم با دستما کاغذی تمیز میکنم و میزنم به صورتم و بسیار راحت و لذت بخش و بدون هیچ مشکلی

خوب عینک برای بعضی ها خوشاینده و برای بعضی ها مثل من ناخوشایند و مثل حصار و دیواره !

reza_khoshtip
04-08-2010, 10:55
سلام من از لنز طبی نرم استفاده می کنم و برای شستشو از محلول bausch and lomb multiplus یا opti free express استفاده می کنم
یکی از دوستام چند وقت پیش گفت که هر ماه 1 بار از قرص لنز برای شستشو استفاده کنم میخواستم طریقه استفاده از قرص لنز را برام توضیح بدید و اینکه چه عملکردی دارد
ممنون

M A M M U T
04-08-2010, 11:41
به نظرم لنز خوب نیست و باعث قوز قرنیه میشه.و این قوز قرنیه هم در آینده اگه بخوای لیزیک کنی مانع عمل میشه.

meha
04-08-2010, 14:16
سلام و خسته نباشید

پدر بنده یک عینک سازی داره 12 سال هست پدرم توی اینکار هست و با دکترها سر و کار داریم....شما اگر دقت کنی دکتر چشمی رو پیدا نمیکنی که از لنز استفاده کنه اگر هم باشه 1 یا 2تا هستند عینک بهتر هست ولی خب اگر قرینه نازک نباشه لیزیک هم خوبه

Saeed System
05-08-2010, 00:04
به هر حال لنز هم کاربردهای خودشو داره.

مثلا برای خانومها یا آقایونی که بدشون میاد عینک بزنن و بیشتر به قیافه اهمیت میدن مثلا

برای عروسی رفتن تو اون شب خاص لنز میزنن یا کسایی که مثلا ورزشکار هستن یا هزاران انسانهای دیگه که عینک اذیتشون

میکنه مجبورن که لنز بزنن

meha
05-08-2010, 10:03
بله درسته برای شب عروسی مشکلی نداره اونا هم لنز طبی نیستند لنز زیبایی هستند البته لنز طبی رنگی هم داریم ولی خب این شی سخت برای آدمهای عینکی میخواد به مدت زیادتری توی چشم باشه

در ضمن یک نکته خنده دار که یکی از آشناهامون که صاحب شرکتی به نام ابطحی طب هست توی کار لنز و دستگاست....میگفت ما دیگه لنز نمیدیم آخه به یک مغازه لنز دادیم بعد یک مردی اومد داخل شرکت گفت میخوام صاحب شرکت رو بکشم کجاست؟!میگفت یک دکتر بود که میگفت شما اومدید به خانم من لنز رنگی سبز دادید منم دوست داشتم زنم چشمهای سبز داشته باشه یعنی دنبال یک زن میگشتم یک چشمهای سبز داشته باشه ولی شما به خاطر اینکارتون سرم کلاه گذاشتید!

basiratahar
10-08-2010, 15:36
لنزهای سیبا ویژن هم مرغوب است و هم کم عارضه این لنز در مراکز اپتومتری قابل دریافت است .بااپتومتریست (کارشناس بینایی )خود مشورت کنید .

vatan2009
29-10-2010, 15:25
به نظرم لنز خوب نیست و باعث قوز قرنیه میشه.و این قوز قرنیه هم در آینده اگه بخوای لیزیک کنی مانع عمل میشه.
شایعه سازی نکنید
قوز قرنیه اخه چه ربطی به لنز داره؟؟
در رابطه با عمل(لازیک یا..) هم بهتره به این سایت معتبر مراجعه کنید میبینید که کسانی که از کنتاکت لنز استفاده میکنند عمل بهتر روشون جواب میده از افراد عینکی

از خوبی های لنز هم نمیشه گذشت دید با لنز 100 درصد هست در صورتی که با عینک نیست شیشه عینک خیلی زود خش میفته و در دراز مدت چشم را به فنا میده شیشه عینک بخار میگیره و... اما لنز اینطوری نیست
رفیق من لنز میزد میومد فوتبال تحت هیچ شرایطی لنز از چشمش بیرون نمیومد در صورتی که با عینک نمیشه راه رفت دیگه فوتبال که..
منم از عینک خسته شدم و تا 48 ساعت اینده از عینک به لنز کوچ میکنم

mahdi afshar
28-12-2010, 20:35
واقعآ کسی نیست که تجربه استفاده و یا سر رشته ای از لنزهای چشمی داشته باشه؟!
سلام البته فک کنم یکم دیر شده
یه نکته هست که در زمان خرید لنز باید یه اون توجه کنید
قبل از تهیه لنز، مارک مورد نظر خودتون جستجو کرده و پس از یافتن سایت تولید کننده آن ، از ریز اطلاعات لنز در خواستی آگاه شوید.
از جمله مواردی که حتماً باید به آن توجه کرد ضریب اکسیژن رسانی ( DK/t) است.
این ضریب نشان دهنده مقدار اکسیژن رسانی لنز به سطح قرنیه می باشد و در صورت پایین بودن آن عوارض زیر را در پی خواهد داشت.
1_خستگی زود هنگام چشم که عملاً مدت زمان مفید استفاده از لنز را در روز به چند ساعت محدود میکند.
(امروزه محصولات معتبر مدت زمان استفاده مداوم 18 ساعت در روز را برای استفاده کنندگان فراهم میکنند)
2_ قرمزی چشم که در صورت تکرر، پیامدهای منفی آن در دراز مدت بروز خواهد کرد.
* تولید کنندگان ضعیف به علت پایین بودن ضریب اکسیژن رسانی (DK/t) محصولاتشان ، از قرار دادن این ضریب در سایت و کاتالوگ های خود اجتناب می کنند.
برخی از محصولات پیشرو در این زمینه...
Biofinity (cooper vision) DK/t: 160 (بالاترین ضریب اکسیژن رسانی در بین تمامی لنز ها)
Avaira (cooper vision) DK/t: 125 ( ضد اشعه uv )
Purevision (Bausch&lomb) DK/t: 112 ( استفاده از اپتیک کروی قدامی که باعث کاهش انحراف کروی می شود)
cantactlens.persianblog.ir

ehsan-inventor
30-12-2010, 16:20
سلام دوستان
2 ساله بودم که تاب خورد زیر چشم راستم ! :41:3 شماره ضعیف شد :18:... یعنی تا حالاش من از عینک استفاده کردم که یکیش شماره صفره و اون یکی 2(چون فاصله شماره هازیاد میشه دکتر گفته باید شماره 2 بزنی و 3 اذیتت می کنه و سردرد میاره،سه هم زدم همون طور شد که دکتر گفت)
خلاصه که چشم شماره 3 من 2 هستش...و خیلی مشکلات دارم.بعد از 2-3 ساعت مطالعه سر درد و ...
اپتومترسیت گفت لنز بزنی خیلی بهتره برات و این مشکل کمتر بودن شماره عینک از چشم هم حله.
من سفارش دادم و امروز گرفتم.از صبح تا حالا هرچی ور میرم که بره تو چشمم نمیشه !!! آخه شما چطوری لنزو تو چشم میذارین ؟ ممکنه دقیقا و مرحله به مرحله راهنمایی کنید؟
بعد از کلی ور رفتن چندباری لنز رو زمین افتاد که با محلول چند قطره روش می ریختم نمی دونم تمیز میشه این جوری یا نه؟ الان یه مایع زرد رنگ از گوشه چشمم زده بیرون...کار دست خودم دادم؟! لنز رو هم آخر نشد جا بندازم...
ممنون میشم راهنمایی کنید.
راستی لنز من Biofinity (cooper vision)هستش.سه تا هم بهم داده گفته 4 ماه یه بار عوض کن.حالا که نتونستم جا بندازم پشیمون شدم میشه پس داد یا هر لنزی رو واسه چشم هر کس می سازن و قابل استفاده بقیه نیست؟

Firebirds
30-12-2010, 19:59
سلام دوستان
2 ساله بودم که تاب خورد زیر چشم راستم ! :41:3 شماره ضعیف شد :18:... یعنی تا حالاش من از عینک استفاده کردم که یکیش شماره صفره و اون یکی 2(چون فاصله شماره هازیاد میشه دکتر گفته باید شماره 2 بزنی و 3 اذیتت می کنه و سردرد میاره،سه هم زدم همون طور شد که دکتر گفت)
خلاصه که چشم شماره 3 من 2 هستش...و خیلی مشکلات دارم.بعد از 2-3 ساعت مطالعه سر درد و ...
اپتومترسیت گفت لنز بزنی خیلی بهتره برات و این مشکل کمتر بودن شماره عینک از چشم هم حله.
من سفارش دادم و امروز گرفتم.از صبح تا حالا هرچی ور میرم که بره تو چشمم نمیشه !!! آخه شما چطوری لنزو تو چشم میذارین ؟ ممکنه دقیقا و مرحله به مرحله راهنمایی کنید؟
بعد از کلی ور رفتن چندباری لنز رو زمین افتاد که با محلول چند قطره روش می ریختم نمی دونم تمیز میشه این جوری یا نه؟ الان یه مایع زرد رنگ از گوشه چشمم زده بیرون...کار دست خودم دادم؟! لنز رو هم آخر نشد جا بندازم...
راستی لنز من Biofinity (cooper vision)هستش.سه تا هم بهم داده گفته 4 ماه یه بار عوض کن.حالا که نتونستم جا بندازم پشیمون شدم میشه پس داد یا هر لنزی رو واسه چشم هر کس می سازن و قابل استفاده بقیه نیست؟

1 هفته پیش دقیقا همین ساعت من همین مشکل تو رو داشتم ولی الان 5 دقیقا ای میزارم و ور میدارم

مگه بهت سی دی آموزش را ندادن ؟ اگه ندادن حتما برو از فروشنده بگیر چون خیلی کمکت میکنه

بشین روی صندلی جلوی یه میز و یه آینه هم رو به روت بزار
2- یه دست مال کاغذی روی میز بزار که اگه لنز افتاد روی زمنین نیوفته وبیوفته روی دستمال کاغذی
3- رفلکس طبیعی چشمه که موقعه ای که میخواد چیزی بره تو چشمت پلک ها بسته میشه ولی کم کم باید عادت کنی که پلکت را موقعه گزاشتن نبندی ( چارشم فقط تمرینه ) شبه اولی عذابی شده بود واسه ما چه گزاشتن چه ور داشتن :20:

البته شاید تا الان که این پست را میخونی دست راه افتاد باشه :46:

ehsan-inventor
30-12-2010, 20:13
1 هفته پیش دقیقا همین ساعت من همین مشکل تو رو داشتم ولی الان 5 دقیقا ای میزارم و ور میدارم

مگه بهت سی دی آموزش را ندادن ؟ اگه ندادن حتما برو از فروشنده بگیر چون خیلی کمکت میکنه

بشین روی صندلی جلوی یه میز و یه آینه هم رو به روت بزار
2- یه دست مال کاغذی روی میز بزار که اگه لنز افتاد روی زمنین نیوفته وبیوفته روی دستمال کاغذی
3- رفلکس طبیعی چشمه که موقعه ای که میخواد چیزی بره تو چشمت پلک ها بسته میشه ولی کم کم باید عادت کنی که پلکت را موقعه گزاشتن نبندی ( چارشم فقط تمرینه ) شبه اولی عذابی شده بود واسه ما چه گزاشتن چه ور داشتن :20:

البته شاید تا الان که این پست را میخونی دست راه افتاد باشه :46:

ممنونم دوست عزیز.
نه،سی دی نداده.راستش نا امید شده بودم و دیگه گذاشتمش کنارو گفتم سراغت نمیام دیگه !:19: ولی این که شما هفته پیش و همین ساعت همین مشکلو داشتی برام جالب شد که دوباره برم سراغش ! :10:

یه سوال.می خوام جا بندازم باید رو سفیدی چشم بذارم یا مستقیم رو مردمک؟ فکر می کنم رو سفیدی باید باشه.
تو دفتر راهنما نوشته که پلک ها باز و بالا رو نگاه کن بعد بذار رو سفیدی.
این طوریه؟ میشه به بغل نگاه کنم و همین کارو کنم؟(البته امتحان کردم جواب نداد !)
یه سوال دیگه...قله لنز دقیقا رو انگشت اشاره باید باشه؟ بعد برای جاگذاشتن تو چشم اول باید کدوم قسمت رو جا بذارم؟ همه شو با هم؟ بعد از جا افتادن باید پلک بزنم؟ یه بار تقریبا جا افتاد ولی پلک زدم عمود شد به چشمم و اومد بیرون لعنتی ! :41:
خیلی سوال شد.
ممنون میشم راهنمایی کنی.
موفق باشی.:46:

Hessam_7800gtx
30-12-2010, 20:28
ببین دوست من لنز رو یک بار بزاری حله.شما اول لنز رو بزار روی انگشتت (دستت یکم خیس باشه)بعد خیلی راحت بالا رو نگاه کن و پلک پایینتو با دست دیگت یکم بکش پایین لنز رو آروم به چشمت نزدیک ن و بزارش روی چشم یه فشار خیلی خیلی کوچیک در حدی که هوا از بین چشم و لنز بره بهش بده بعد شروی کن چپ و راست بالا پایین نگاه کردن بعدش هم یه 2 تا پلک و حله.راستی اول لنز راستو بزار.

Firebirds
30-12-2010, 21:02
ممنونم دوست عزیز.
نه،سی دی نداده.راستش نا امید شده بودم و دیگه گذاشتمش کنارو گفتم سراغت نمیام دیگه !:19: ولی این که شما هفته پیش و همین ساعت همین مشکلو داشتی برام جالب شد که دوباره برم سراغش ! :10:

یه سوال.می خوام جا بندازم باید رو سفیدی چشم بذارم یا مستقیم رو مردمک؟ فکر می کنم رو سفیدی باید باشه.
تو دفتر راهنما نوشته که پلک ها باز و بالا رو نگاه کن بعد بذار رو سفیدی.
این طوریه؟ میشه به بغل نگاه کنم و همین کارو کنم؟(البته امتحان کردم جواب نداد !)
یه سوال دیگه...قله لنز دقیقا رو انگشت اشاره باید باشه؟ بعد برای جاگذاشتن تو چشم اول باید کدوم قسمت رو جا بذارم؟ همه شو با هم؟ بعد از جا افتادن باید پلک بزنم؟ یه بار تقریبا جا افتاد ولی پلک زدم عمود شد به چشمم و اومد بیرون لعنتی ! :41:
خیلی سوال شد.
ممنون میشم راهنمایی کنی.
موفق باشی.:46:

نا امید شدی بابا چه زود یادش بخر منم این تو به ... اوفتاده بودم شب اول
حی به خودم میگفتم با بیکار بودی رفتی لنز خریدی ... :31:

بالا و پایین نداره چون لنز را طوری ساختن که و قتی روی چشم جا بگیره وبعد از اینکه پلکت را ببندی این ور اون ور را درحالتی که پلکت بستس نگاه کنی درست میره سر جاش میشینه

یه قلق اساسی بهت بگم که کارت 100 راه بیوفته
لنز را بزار روی انگشت اشارت
بعد با اون یکی دست لبه پلک بالا تو نگاه میداری که وقتی داری لنز را میزاری توی چشمت پلک بالات بسته نشه
بعد با انگشت وسطی ( اون انگشتی باهش میشه فشم داد البته این را برای این گفتم که کاملا متوجه بشی کدوم انگشت) دستی که لنز روی انگشت اشاره اش هست پلک دوم را میکشه روبه پاین و بیرون به طوری بتونی زیر پیلکت را ببینی بعد لبی لنز را میزاری زیر پلکه پاینی که کشیدیش بیرون بعد هم کل پلک را جا میندازی

بابا چرا فیلم رو نگرفتی از شون
میدونم چی کشیدی برای همین زدم برات آپلود شه
دانلود کن بعد با میدیا پلیر یا KMplayer بازش کن

Firebirds
30-12-2010, 22:25
سلام البته فک کنم یکم دیر شده
من کارم فروش لنز واسه همین میدونم چقد لنز تو بازار هست که از کیفیت لازم برخوردار نیستن و زمانی که ازشون استفاده میکنید از هرچی لنز بیزار میشید اما واقعیتش من خودمم از لنز استفاده میکنم و خوب چون واسه خودم ارزون تموم میشه همیشه بهترین و میزنم و مشکلیم ندارم
یه نکته هست که در زمان خرید لنز باید یه اون توجه کنید
قبل از تهیه لنز، مارک مورد نظر خودتون جستجو کرده و پس از یافتن سایت تولید کننده آن ، از ریز اطلاعات لنز در خواستی آگاه شوید.
از جمله مواردی که حتماً باید به آن توجه کرد ضریب اکسیژن رسانی ( DK/t) است.
این ضریب نشان دهنده مقدار اکسیژن رسانی لنز به سطح قرنیه می باشد و در صورت پایین بودن آن عوارض زیر را در پی خواهد داشت.
1_خستگی زود هنگام چشم که عملاً مدت زمان مفید استفاده از لنز را در روز به چند ساعت محدود میکند.
(امروزه محصولات معتبر مدت زمان استفاده مداوم 18 ساعت در روز را برای استفاده کنندگان فراهم میکنند)
2_ قرمزی چشم که در صورت تکرر، پیامدهای منفی آن در دراز مدت بروز خواهد کرد.
* تولید کنندگان ضعیف به علت پایین بودن ضریب اکسیژن رسانی (DK/t) محصولاتشان ، از قرار دادن این ضریب در سایت و کاتالوگ های خود اجتناب می کنند.
برخی از محصولات پیشرو در این زمینه...
Biofinity (cooper vision) DK/t: 160 (بالاترین ضریب اکسیژن رسانی در بین تمامی لنز ها)
Avaira (cooper vision) DK/t: 125 ( ضد اشعه uv )
Purevision (Bausch&lomb) DK/t: 112 ( استفاده از اپتیک کروی قدامی که باعث کاهش انحراف کروی می شود)

مگه اصلا آویرا وارد ایران شده ؟
من ساکن تهران ام وقتی رفتم لنز بگیرم تا گفتم آویرا میخوام طرف گفت چی ؟!!
و میگفت از شرکت کوپر ویژن فقط بایو تو ایرانه

لطفا اگر جایی را میشناسید که آویرا داشته باشه بهم پ.خ کنید

با تشکر

Firebirds
31-12-2010, 01:14
احسان جان اینم حتما ببین

اینم فیلم دوم برای گزاشتن و برداشتن لنز + نکات بهداشتی آن

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداگر موفق به دیدن فیلم نشدید
کدک مربوطه را بگیرید و بر روی کامپیوتر خود نصب کنید تا براحتی بتوانید تمام فرموت ها را ببینید

mahdi afshar
02-01-2011, 08:21
مگه اصلا آویرا وارد ایران شده ؟
من ساکن تهران ام وقتی رفتم لنز بگیرم تا گفتم آویرا میخوام طرف گفت چی ؟!!
و میگفت از شرکت کوپر ویژن فقط بایو تو ایرانه

لطفا اگر جایی را میشناسید که آویرا داشته باشه بهم پ.خ کنید

با تشکر

سلام

اره اویرا هست ولی چون مردم با هاش اشنا نیستن تقاضا برای اویرا کم و بیشتر اپتومتریستا بایو میارن
که رو دستشون نمون
این شمارم 09329136540 خواستی زنگ بزن راهنماییت کنم

mahdi afshar
02-01-2011, 08:44
سلام دوستان

اگه لنزتون از دستتون افتاد انو کف دستتون بزارید (باید دستتون قبلش خوب شسته باشید) بعد روش مایع لنز بریزید که یکم کف دستتون جم شه ( نه چند قطره) بعد با انگشت اون دستتون روی لنز بکشید که لنز تمیز شه
فقط ازچپ به راست و راست به چپ و به صورت دایره ای روی لنز و پاک نکن یعنی انگشتت روی لنز نچرخون
و بعد اون سمت لنز...

mahdi afshar
05-02-2011, 20:12
سلام !

قبل از هر چیزی اینو بگم که این تاپیک رو در این بخش زدم که زود تر به جواب برسم چون برام مهمه !

3-کلآ چند نوع لنز چشمی داریم و در میان اونها بهترین نوع کدوم هستش؟ (تا اونجایی که میدونم لنزهای چمش انواع مختلفی رو شامل میشن)

5- اگر مساله بهداشت در استفاده از لنزهای چشمی کاملآ رعایت بشه باز هم مشکلی چشم رو تهدید میکنه؟

با تشکــــــر
میتونید این اطلاعات رو از cantactlens.persianblog.ir بدست بیارین

Saeed System
05-02-2011, 21:11
میتونید این اطلاعات رو از cantactlens.persianblog.ir بدست بیارین

سلام خدمت شما..

می خواستم بدونم لنز توریک چه نوع لنزیه؟

عدسی عینک دارای محوره و با چرخش محور باعث تاری دید میشه....پس چه طور که لنز طبی چرخش محور نداره؟

سوال دوم اینه که

مثلا من شماره چشم 4 آستیکمات یه شماره خیلی نایاب.....وقتی سفارش میدم به عینکساز لنز رو از کجا تهیه میکنه؟

آیا از سفارش به خارج میدن یا تو انبار شاید اون شماره چشم من رو داشته باشن؟

سوال سوم

چرا هرچی آستیکمات چشم بالاتر باشه قیمت لنز بیشتر میشه؟

سوال چهارم..

به نظر شما عینک خطر کمتری برای چشم ایجاد میکنه یا لنز که با چشم تماس کامل داره؟

mahdi afshar
09-02-2011, 00:27
QUOTE=Love King;5834869]سلام خدمت شما..

می خواستم بدونم لنز توریک چه نوع لنزیه؟

عدسی عینک دارای محوره و با چرخش محور باعث تاری دید میشه....پس چه طور که لنز طبی چرخش محور نداره؟

سوال دوم اینه که

مثلا من شماره چشم 4 آستیکمات یه شماره خیلی نایاب.....وقتی سفارش میدم به عینکساز لنز رو از کجا تهیه میکنه؟

آیا از سفارش به خارج میدن یا تو انبار شاید اون شماره چشم من رو داشته باشن؟

سوال سوم

چرا هرچی آستیکمات چشم بالاتر باشه قیمت لنز بیشتر میشه؟

سوال چهارم..

به نظر شما عینک خطر کمتری برای چشم ایجاد میکنه یا لنز که با چشم تماس کامل داره؟[/QUOTE]

سوال اول:
هم لنز سافت توریک هست هم لنز هارد توریک
لنز توریک هم دارای محور ، یعنی اگه بچرخه دید مثل عینکی که بچرخه تار می شه اما دلیل اینکه لنز به درستی روی قرنیه قرار میگیره اینه که در ساخت لنز های توریک قسمت پایینی لنز از ماده سنگین تری نسبت به بقیه لنز برخورداره و همین عامل باعث میشه وقتی لنز روی قرنیه قرار میگیره با اولین پلک زدن قسمت سنگین لنز بچرخه و پایین قرار گیره و محور لنز به درستی قرار میگیره
سوال دوم:
تمامی لنزای موجود در بازار به وسیله نمایندگی های مجاز هر برند وارد میشه . البته نمایندگی ها تنها حق فروش لنز به اپتو متریست ها و چشم پزشک ها رو دارن . پس عینک ساز شما از یک اپتو متریست لنز رو تهیه میکنه. استیگمات 4 نایاب نیست و معمولا نمایندگی ها این شماره رو دارن. البته اگه لنزی خیلی نایاب باشه مثل لنز توریک رنگی ( که البته توصیه نمیشه) این نوع لنز ها رو به نمایندگی سفارش میدیم و اون ها با بار بعدی که از یک تا دو ماه زمان می بره به دست سفارش دهنده می رسونن
سوال سوم:
نه این طور نیست
سوال چهارم:
در مورد این سوال هرکسی میتونه نظر متفاوتی داشته باشه
در مورد لنز : لنز معتبر به خودی خود نمی تونه خطری داشته باشه یعنی اگه مسائل بهداشتی لنز رعایت شه و لنز در زمان مناسب تعویض شه نمی تونه مشکلی برای استفاده کننده ایجاد کنه ولی از اونجایی که خطای انسانی رو هم باید در نظر گرفت ، میزان خطر استفاده از لنز بسته به دقت مصرف کننده از بی خطر تا پر خطر متغیر میشه
در مورد عینک: خطر عینک در برخورد ها بروز می کنه. چه این برخورد از کم دقتی شخص مصرف کننده باشه چه این برخود منشاء خارجی داشته باشه مثل برخورد توپ یا برخورد دست شخص دیگری با عینک فرد که موجب شکستگی و بروز خطر برای سلامتی چشم می شود.
نتیجه: در لنز ، تنها خطر از سوی شخص مصرف کننده ایجاد میشود ولی در عینک، هم خطر از سوی شخص مصرف کننده و هم از عوامل بیرونی ایجاد می شود

Saeed System
09-02-2011, 00:43
البته نمایندگی ها تنها حق فروش لنز به اپتو متریست ها و چشم پزشک ها رو دارن . پس عینک ساز شما از یک اپتو متریست لنز رو تهیه میکنه.

خیلی ممنون از اطلاعاتی که در اختیار من گذاشتید....

توی پاساژ بزرگان در خیابان جمهوری یه مغازه هایی داره که لنز میفروشن بیشتر هم با عینکسازها کار می کنند.

می خواستم بپرسم کارشون قانونیه؟

چون فکر نمیکنم نمایندگی معتبر کمپانی باشند.

مثلا ... یکیشون آقای امیر رکابدار طبقه همکف پاساژ بزرگان که انبار لنز داره و با خیلی از عینکسازها کار میکنه....

این جور فروشنده های لنز فرقشون با نمایندی های معتبر چیه؟

mahdi afshar
09-02-2011, 17:25
خیلی ممنون از اطلاعاتی که در اختیار من گذاشتید....

این جور فروشنده های لنز فرقشون با نمایندی های معتبر چیه؟
برای نمایندگی های معتبر هر لنز قوانینی تعریف شده که کیفیت لنز وارد شده کم نشه
مثل شرایط حمل بار که در مصافت کشور تولید کننده تا کشور مقصد لنز باید به چه شکل حمل شه تا آسیب نبینه
اما در مورد فروشنده هایی که اشاره کردید و این نوع فروش اطلاعات ندارم اما اینکه مستقیما لنز به عینک ساز فروخته بشه این حالت قانونی نیست.

Saeed System
10-02-2011, 08:44
اگر مشتری بیاد عینک سازی و لنز زیبایی بخاد فروشنده ژورنال میزاره در اختیار مشتری برای انتخاب نوع لنز..

اما اگر برای ضعف چشم لنز بخاد...عینکساز میگه برو چشم پزشک یا اپتومتریست و بگو برای لنز براتون تعیین

نمره کنه بعد نسختون رو بیارید تا ما براتون سفارش بدیم. مثل اینکه شماره لنز بخاطر چسبیدن به چشم 25/.

کمتره از عینک.

اون کسی که من گفتم تو جمهوری عمده فروش لنزه...خودش قدیم عینک ساز بوده ...

فکر نمیکنم یه قانونی باشه که بگه آقا شما حق نداری لنز رو به عینک ساز بدی..چون عینک ساز هم مطابق با

اون شماره ای که اپتومتر یا چشم پزشک برای لنز تعیین کرده لنز رو سفارش میده....

من خودم یه آدم عادیم رفتم برای دوستم بهنام یه جفت لنز توریک از همونجا خریدم من نه عینکسازم نه اپتومتر

فقط رفتم اونجا گفتش نسختون رو بدید لنزتون بعدظهر حاضره...میگم به مشتری عادی هم مستقیم

میفروشه...یعنی من واسطه عینکساز و اپتومتریست رو هم حذف کردم که پول کمتری بپردازم..

mahdi afshar
10-02-2011, 11:45
[QUOTE=Love King;5848849]اگر مشتری بیاد عینک سازی و لنز زیبایی بخاد فروشنده ژورنال میزاره در اختیار مشتری برای انتخاب نوع لنز..

اما اگر برای ضعف چشم لنز بخاد...عینکساز میگه برو چشم پزشک یا اپتومتریست و بگو برای لنز براتون تعیین

نمره کنه بعد نسختون رو بیارید تا ما براتون سفارش بدیم. مثل اینکه شماره لنز بخاطر چسبیدن به چشم 25/.

کمتره از عینک.

Saeed System
10-02-2011, 11:58
میشه بفرمایید لنزی که تهیه کردید چه مارکی با چه مدت مصرفی و قیمتش چند بود؟

لنز دائمی مارکش رو دقیقا نمیدونم ولی روی شیشه نوشته بود توریک ساخت کره... ....آستیکمات چشم دوستم 4

سیلندر اسفرشم زیر 2...کلا گروه 2 با 4 بود...قیمتش رو 60 تومن

s-imanam
18-07-2020, 08:53
سلام !

با تشکــــــر

سلام
مارکای خوب لنز طبی تو ایران بایوفینیتی، اکیو وی و ایراپتیکس ه
قیمتاشون الان تو تیر 99 بین 120 تا 400 هزار تومنه
اللبته بستگی ب روزانه فصلی یا سالانه بودنش داره

لنز چشم مدل های مختلفی داره
بعضیا لنز نرم هستند بعضیا لنز سفت
مدت زمان استفاده لنزها هم با هم فرق دارند. مثلا اگه روزانه یک بار مصرف باشه باید شبا بندازیش دور
اما اگر روزانه ماهانه باشه، یعنی باید صبح بذاری و شبا از چشمات دربیاری. یعنی تو خواب نباید اصلا استفاده بشه
اما ی سری لنزها مدل شبانه هم دارند ک میشه حتی تو خواب هم تو چشمات باشه

ببین اگه واقعا بهداشت رعایت شه هیچ مشکلی برای چشم پیش نمیاد
فقط و فقط باید هر بار دستاتو با آب و صابون حسابی تمیز بشوری که میکروب و آل.دگی ب سطح لنز نچسبه

اگه بهداشت رعایت شه خیلی خیلی راحت نتره و بهتر از عینکه

از این فروشگاه می تونی بخری یا ازشون مشاوره بگیری lunato.net

MOHAMMAD_ASEMOONI
19-07-2020, 16:49
سلام
هنوز چیزی اختراع نشده که بهش دست بزنیم و به چشم بچسبونیمش ولی برای چشم هیچ ضرر و آسیبی نداشته باشه

سالهاست که عینکها بسیار سبک و راحت شده .
امکان نداره بتونین بهداشتِ استفاده از لنز رو همیشه کاملاً رعایت کنید . بالاخره کار میده دستتون

از عینک استفاده کنین . به نفعتونه

تاپیک مشاوره عینک :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %B9%DB%8C%D9%86%DA%A9

=======================================
دوستان , به نفعتون هست که مطالب بنده ی مخلص رو بخونید و دنبال کنید چون هم کلی پول توش هست هم امنیت و ایمنی ، هم آسایش و آرامش ، هم دور شدن از بسیاری از خطرها و ضررهای دنیا و هم پایان و عاقبتِ خوش و خیر إن شاء الله .

چند نمونه :
.

میلیونها تومن صرفه جویی در هزینه های خودرو و زندگی :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

توصیه های مهم امنیتی:

قوانین و مقرراتِ گفتگو و تبادلِ نظر:

.
برنامه های مهم و کاربردی برای گوشیهای اندرویدی :
.
.
تاپیک جامع لوله‌کشی و پمپ آب و مخزن آب ( مشاوره و تعمیر و سرویس)
.
.

سرویس و نگهداری و تعمیر آبگرمکن دیواری

تاپیک جامع دستگاه تصفیه آب خانگی. (مشاوره، سرویس و تعمیر )
.