PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چند تا سوال (اینو دیگه جواب بدین)

esfehanei
28-06-2010, 09:48
دوستان من برای adslشاتل ثبت نام کردم و گفتن چند روز دیگه برای نصب میان
1-ویندوز من سون 32بیتی هست اون شخصی که برای نصب میاد می تونه برام برای اینکه سون هست نصب نکنه؟یعنی بگه خوب چون سونه من نمی تونم و بره و15000تومن پول من هم بپره(البته بگم اینو دیگه به زور گرفتن)
اگه اینطوریه باید حتما ایکس پی نصب کنم؟خوب آخه مال500000سال پیشه
3-داستان این اسپلیتر چیه؟ما توی خونمون یدونه تلفن(بیسیم)داریم چه طور باید اینو نصب کنم؟در ضمن توی سایت شاتل نوشته بود که سیم تلفن نباید نزدیک سیم های برق باشه من دیدم به اندازه 50سانت توی خونه بالای کنتور بود و بعد جدا میشد یعنی الان نویز دارم؟

roteal2007
28-06-2010, 10:43
دوستان من برای adslشاتل ثبت نام کردم و گفتن چند روز دیگه برای نصب میان
1-ویندوز من سون 32بیتی هست اون شخصی که برای نصب میاد می تونه برام برای اینکه سون هست نصب نکنه؟یعنی بگه خوب چون سونه من نمی تونم و بره و15000تومن پول من هم بپره(البته بگم اینو دیگه به زور گرفتن)
اگه اینطوریه باید حتما ایکس پی نصب کنم؟خوب آخه مال500000سال پیشه
3-داستان این اسپلیتر چیه؟ما توی خونمون یدونه تلفن(بیسیم)داریم چه طور باید اینو نصب کنم؟در ضمن توی سایت شاتل نوشته بود که سیم تلفن نباید نزدیک سیم های برق باشه من دیدم به اندازه 50سانت توی خونه بالای کنتور بود و بعد جدا میشد یعنی الان نویز دارم؟

1.نه مشکلی نداره و باید نصب کنه.
2.روال اینطوریه که قبلش اونارو خبر میکنی تا بگی الکترونیکی شارژ کردم و بعد از تایید خودشون توی سیستم میزنن و شارژت میکنند.2 دقیقه کار داره.
3.شما باید زحمت بکشی سر راه هر سیمی که تشریف برده توی پریز تلفن یک عدد ناقابل اسپیلیتر بزاری.
مثلا برای تلفن بیسیمی که داری :
1. به سیم از پریز تلفن وصل میکنی اون سری از اسپیلیتر که یک پرت داره.
2.و سیم تلفن بیسیمتو میزنی به اون پرتی ازاسپیلیتر که عکس تلفن روش داره.

esfehanei
28-06-2010, 11:28
با تشکر از شما
1-خوب پس همین سون خوبه
2-باید به کی زنگ بزنم؟خود شرکت شاتل یا نمایندگی که ای دی اس ال ازش گرفنم؟(توی قم هستم)
3-در این مورد هم اگه امکانش هست توضیحی بفرمایید ممنون میشم

imanmag
28-06-2010, 11:38
به مودم هم بستگی داره اگه مودم شما درایورهای ویندوط سونش موجود باشه و نصب بشه مشکلی نیست

ولی برای خودم من پیش اومد که اصلا درایور مودمم برای سون وجود نداشت و مودم نصب نشد و تقصیری هم متوجه اون نصاب نبود

KING_DESIGNER
28-06-2010, 11:54
صدبار گفتم بازم میگم چون کسی گوش نمیده
وقتی که با LAN وصل بشید بیخیال USB باشید
مودمی که با USB وصل بشه محدودیت بالایی داره حال اینکه با مودمهای LAN خیلی راحتتر میتونید کار کنید.ضمن اینکه اصلا به درایور نیازی نداره و خودش به عنوان یک دیوایس در شبکه شناخته میشه.
موفق باشید.

esfehanei
29-06-2010, 07:41
خیلی ممنون
این هایی که فرمودید یعنی که اگه من با لن وصل کنم دیگه هیچ نیازی به نصب سخت افزار و... نخواهم داشت،درسته؟
یعنی هیچ احتمال اشکالی در این بین نخواهد بود؟
__________________________________________________ _______
حالا از کجا بفهمم کارت شبکه دارم یا نه؟

توی قسمت دیوایس منیجر ایننوشته است توی قسمت نتورد ادپتور:
Realtek RTL8168C(P)/8111C(P) Family PCI-E Gigabit Ethernet NIC (NDIS 6.20)
البته روی مادربورد بصورت آنبورد است
خوب این کارت شبکه هست؟

pooria_googooli
29-06-2010, 07:59
نه دیگه احتیاجی به نصب سخت افزار نیست . هیچ اشکای هم پیش نمیاد .
درسته شما کارت شبکه داری . الان دیگه روی اکثر مادربورد ها کارت شبکه به صورت آنبورد هست . خودت پشت کیس رو نگاه کن میبینیش . شبیه ورودی سوکت تلفن ( مثل مودم) یکم بزرگتر .

KING_DESIGNER
29-06-2010, 08:44
شما منظور منو نگرفتی
ببین عزیز وقتی که با مودم دایال آپ ( مودم معمولی که به خط تلفن میزنی) به سرور شرکت وصل میشی آیا احتیاج به نصب درایور اون سرور توی شرکت رو داری ؟ به نظرت این احمقانه نیست ؟
خوب پس معلوم میشه که خود مودم شما با اون سرور توی شرکت ارتباط پیدا میکنه و جفتشون با هم دوست میشن بدون نیاز به این که درایوری نصب کنه اون هم به خاطر این هست که شبکه است . اصلا واسه چی ما شبکه رو بجود اوردیم ؟ واسه این که بدون دردسر 2 تا سیستم رو از راه دور به هم وصل کنیم و امکاناتشون رو مشترک کنیم و دسترسی به دیتاهای این دوتا سیستم داشته باشیم
حالا برای شناسایی این قطعات اومدن یه سری پروتکلها و قراردادهایی درست کردند که مثلا
1- با هر بار اتصال یک شناسایی صورت بگیره
2- رمز عبور گذاشته بشه یا ممکن هم هست نداشته باشه.
3- زبون مشترک بینشون باشه
خوب وقتی که این ها هست دیگه نیزای به نصب درایور نیست ، درایور توی خود شبکه تعریف شده و تنها چیزی که ممکن هست از شما خواسته بشه همون رمز عبور هست و دیگر هیچ !

بگذریم.
الان مودم هم فقط نیاز به اپدیت داره و اون هم تا یه مدتی هست مثلا من روزا ول که خریدم اخرین آپدیت فریمویرشو از سایت گرفتم و دیگه کاری باهاش ندارم
سیستم عامل من ویندوز باشه برایش فرقی نداره ویندوز 7 باشه فرقی نداره ایکس پی باشه فرقی نداره ویستا باشه فرقی نداره
مکینتاش باشه فرقی نداره لینکوس باشه فرقی نداره
مهم این هست که خروجی شبکه داشته باشم فقط همین
بقیه چیزها رو بسپار به خودش بکه که برات ردیفش میکنه.
اگر میبینی که یه عده از مودمهای ارزون USB دارند به خاطر اینه که اولا قطعات داخلی و مصرفی ارزونتر در میاد برای سازنده
دوما همه امکان خرید مودم خوب و ندارند برای همین شرکتها یه سری مودم ارزون میزنند.
حالا این مودمهای USB میان کارت شبکه رو شبیه سای میکنند و توی ویندوز یک کارت شبکه مجازی ساخته میشه
ولی کشش این کارت شبکه به اندازه مودم با LAN نیست
البته فرقی هم نداره چون ما اینقدر سرعت اینترنت بالایی در کشور نداریم پس عملا هرچی هم سرعت بالاتر و با توان بیشتر بگیریم ناکار امد می مونه
ولی معمولا برای خرید مودم 2 تا نکته رو توجه کن یکی اینده نگری دوم منارک و استحکام و دوام قطعه .
که برای اینده نگری باید حتما وایرلس دار بگیری که دیگه نیازی به کابل کشی برای وسایلی مانند موبایل و لپ تاپ نداشته باشی و بات وایرلس و بدون سیم به مودم وصل بشی و این که بهترین مارکها رو برداری که ایسوز بی شک کم دردسرترین و بهترین مارک در این زمینه است
مثلا ه مدل خیلی عالی G31 ایسوز هست که 4 تا لن داره و وایرلس قیمتش هم 70 تومنه.
همه شرکتها هم باهاش سازگار هستند.
موفق باشی

Hamid Reza
29-06-2010, 08:52
سلام

اگه مودمتون رو USB وصل كنيد احتمالا با سون به مشكل بخوريد ولي با لن نه خيلي راحت و عادي

2.به نظرم همون لحظه شار‍ شارژ بشه (من آسياتك داشتم 30 ثانيه پس از پرداخت شارژ ميشد)

3.اگه شما سختتون هست كه از اسپليتر 2 3 تا سيم بگيرين و با توجه به اينكه فرمودين يه تلفن دارين به نظرم اينطوري راحت تر باشه:

چون من كامپيوترم تو اتاق خودم هست و تلفن تو پذيرايي مسلما خيلي سخته يه اسپليتر رو وسط اتاق قرار داد و يه سيم به مودم وصل كرد و يه سيم به تلفن

من يه سيم مستقيم از يكي از پريزهاي تلفن اتاق به مودم وصل كردم
و اسپليتر هم توي با يه سيم كوچيك وصل كردم به تلفن
يعني يه سيم از پربز به اون قسمت تك پورت اسپليتر و يه سيمم از Line به تلفن

اينطوري خونه هم شلوغ نشد 1000 تا سيم بشه :D

سيمهاي تفن ما هم چسبيده به برق :D مشكلي هم نيست

KING_DESIGNER
29-06-2010, 09:01
یادم رفت بهتون بگم در ویندوزهای 64 بیتی مثل 7 و ویستا و ایکس پی نسخه 64 بیتی در نصب درایور به مشکل میخورید
شاید اینم یکی از مزایای استفاد هاز LAN باشه که اصلا برایش تفاوتی نمیکنه که دیوایس مقابل چه سیستم عاملی داره فقط کافیه که در این سیستم عامل کار با شبکه تعریف شده باشه.

esfehanei
29-06-2010, 22:14
خیلی خیلی ممنون و متشکرم از نظرات و راهنمایی های ارزشمند شما دوستان گرامی
اینجور که معلومه شانس اووردم ولی متاسفانه امروز مجبور شدم اکس پی نصب کنم البته چون که شما گفتید حتما سون خودم رو نصب می کنم تازه من می خواستم 64بیتی که در آخر فرمودید استفاده کنم و این شده بود برام یه مشکل عظیم
پس اینطور که فرمودید دیگه لازم به نصب درایور و از اینجور کار ها باشه
خوب سوال بعدی من اینه که اون مودم دیال آپ که هنوز تو کیسه مشکلی نداره؟
در ضمن چه طور می شه فهمید سرعت دقیق من چقدره؟
و همچنین بعد از نب هر بار ویندوز لزومی به تنظیمات دوباره هست یا نه؟اگه هست چیکار باید بکنم؟
با تشکر
منو ببخشید اگه سوالام زیاده

mortezaon
29-06-2010, 22:26
برای رفع نویز تلفن هم وسیله هست به نام میکرو فیلتر که 2500 تومنه مابیین سیم تلفن قرار می گیره

.

esfehanei
30-06-2010, 06:05
__________________________________________________ ______________________________________
و همچنین بعد از نب هر بار ویندوز لزومی به تنظیمات دوباره هست یا نه؟اگه هست چیکار باید بکنم؟
با تشکر
__________________________________________________ _______________________________________

اگه امکانش هست به این سوالات هم پاسخی بدهید ممنون میشم

roteal2007
30-06-2010, 09:40
__________________________________________________ ______________________________________
با تشکر
__________________________________________________ _______________________________________

اگه امکانش هست به این سوالات هم پاسخی بدهید ممنون میشم

نه من خودم دايل آپم تو کيسه و adsl با لن وصله مشکلى هم ندارم.
speedtest.ir
سرعت سرويست رو ميگه.
اما براى سرعت واقعى دانلود با idm ببين.اگر با لن وصله که نا اما اگه باusb که بايد درايورش رو دوباره نصب کنى.

esfehanei
30-06-2010, 10:34
با تشکر فراوان از شما
بعد از نصب دوباره ویندوز باید دوباره مودمو تنظیم کنم یا نه؟

mehrdad38
30-06-2010, 11:23
با تشکر فراوان از شما
بعد از نصب دوباره ویندوز باید دوباره مودمو تنظیم کنم یا نه؟

نه نیازی به نصب مجدد نیست تمام تنظیمات داخل مودم سیو می شه. نصب مودم اونقدرا هم سخت نیست که شما تصور می کنید

KING_DESIGNER
30-06-2010, 11:32
نه نیازی به نصب مجدد نیست تمام تنظیمات داخل مودم سیو می شه. نصب مودم اونقدرا هم سخت نیست که شما تصور می کنید

وقتی مودم در پیت بخری که فقط خروجی USB داشته باشه همیشه باید بع دزا نصب ویندوزبری یه ساعت علاف تنظیم بشی
ولی گر مودم با قابلیت lan بگیری که pppoe وصل بشه تا ده سال دیگه هم فقط یه بار باید تنظیم بشه و بعد از هربار ویندوز فقط یه مرحله کوچیک که تنظیم کانکشن هست رو باید انجام بدی. واسه همینه که ما میگیم اولویت با مودمهای خوب و گرونی مثل ایسوز g31 هست

esfehanei
30-06-2010, 22:04
با تشکر فراوان از راهنمایی شما دوستان گرامی
توی قسمت رهگیری سفارشات شاتل نوشته آماده نصب جلوش هم چیزی نیست و اون بالا هم92درصده خوب این یعنی چی؟
فرق pppoeبا bridgeچیه؟

mefmef
30-06-2010, 22:25
با تشکر فراوان از راهنمایی شما دوستان گرامی
توی قسمت رهگیری سفارشات شاتل نوشته آماده نصب جلوش هم چیزی نیست و اون بالا هم92درصده خوب این یعنی چی؟
فرق pppoeبا bridgeچیه؟
دوست عزیز اصلا لازم نیست اینقدر نگران باشی ، اگه مودم داری با پشتیبانی شاتل تماس بگیر و مدل مودمت رو بگو و ازونا راهنمایی بخواه اگر هم مودم نداری با همونا برای خریدن یه مودم مناسب مشورت کن اینطوری زودتر به جواب می رسی موفق باشی

KING_DESIGNER
30-06-2010, 22:27
اون قضیه شاتل رو اگه بیشتر توضیح بدی میفهمیم چی گفته ولی بقیه مبحث
داخل دستگاه مودمت یه سیستم عامل هست که مودم رو تنظیم میکنه
ساعت میگره
ساعت میده
خلاصه سرعت رو چک میکنه
کلی کار میکنه
بهش میگن modem firmware این سیستم عامل یا برنامه داخلی کارش همینه
حالا میشه داخل این سیتم عامل که بر مبنای جاوا و ASP نوشته شده یه کانکشن بسازیم که دیگه برای همیشه از شر کاانکشن ساختن داخل ویندوز راحت بشیم
به این نوع کانکشن که داخل مودم ساخته میشه و هر بار که مودم رو روشن میکنی اتوماتیک برای خودش کانکت میشه میگن pppoe
و یه نوع دیگکه کانکشن داریم که اوضاعش وخیمه و مکافاتش زیاده و اون هم اینه که میری تیو ویندوز کانکشن میسازی و هربار ویندوزت بپره مثل همیشه مثل قدیم میری کانکشن میسایی
فرقشون همینه
حالا اگه pppoe بسازی دیگه مشکلت حل میشه چرا ؟
چون دیگه تا مودم رو روشن کنی خودش وصله نیاز به کار خاصی نیست
فقط اگه ویندوز رو عوض کردی این 3 تا عدد رو باید یه جایی وارد بکنی که هر وقت سیستمت راه افتاد بهت میگم

مثلا اینه
192.168.1.56
255.255.255.0
192.168.1.1
کل کار میشه این که یان سه تا رو توی سه تا خونه بکاری
حالا دیدی بهترین گزینه مودمهای LAN با قابلیت pppoe هستش ؟