PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نگه داشتن یک رنگ در فتوشاپ

mno1362
27-06-2010, 17:32
با سلام
میخواستم ببینم چطور میشه یک تصویر را سیاه و سفید کرد و فقط چند رنگ را نگه داشت (مثلا چند گل توی تصویر بصورت رنگی باشند و کل تصویر سیاه و سفید باشه )
از راهنمایی شما متشکرم

huti_421
03-07-2010, 03:00
برای این کار چند روش وجود داره که من دو تا رو به اختصار توضیح می‌دم:

1- کافیه‌ی قسمت‌هایی که می‌خواید رنگی باقی بمونن رو با ابزارهای انتخاب مثل Lasso یا دیگری انتخاب کنید، کلید‌های Ctrl + I رو برای Reverse کردن محیط انتخاب بزنید و بعد از بخش Hue/Saturation با میانبر Ctrl + U، مقدار Saturation رو به مقدار دلخواه کم کنید

2- از بخش Hue/Saturation با میانبر Ctrl + U مقدار Saturation رو به اندازه‌ای که می‌خواید کاهش داده، با ابزار History Brush که میانبرش Y هست، قسمت‌هایی که می‌خواید به رنگ اولیه برگرده رو، رنگ کنید

mno1362
03-07-2010, 20:17
سلام
ممنون از راهنمایتون .
من یک نمونه اش رو دیدم که خیلی طبیعی هست . فقط چند تا گل در صفحه رنگ داره . بغیر از این راهی نیست ؟
فیلتر خاصی نداره ؟
در دوربین های دیجیتال جدید دیدم که این قابلیت رو داره که رنگی رو انتخاب میکنن و بعد فقط همان رنگ در تصویر باقی میماند. اسمشو یادم نیست چی بهش میگن .

huti_421
03-07-2010, 22:52
در مورد قابلیت دوربین‌های این چنینی نشنیدم، ولی فکر می‌کنم Plug-in ای برای فتوشاپ وجود داشته باشه که بشه باهاش این کارو راحت‌تر کرد

پی‌نوشت: البته تو پست قبلم، من اشتباهی کردم و تو روش 1، گفتم Ctrl + I رو بزنید که اشتباهه و باید Ctrl + Shift + I رو زد تا محیط انتخابی جا به جا بشه

Saeed kmss-D
04-07-2010, 11:37
سلام
ممنون از راهنمایتون .
من یک نمونه اش رو دیدم که خیلی طبیعی هست . فقط چند تا گل در صفحه رنگ داره . بغیر از این راهی نیست ؟
فیلتر خاصی نداره ؟
در دوربین های دیجیتال جدید دیدم که این قابلیت رو داره که رنگی رو انتخاب میکنن و بعد فقط همان رنگ در تصویر باقی میماند. اسمشو یادم نیست چی بهش میگن .
سلام...

راهش همونیه که هومن توضیح داد!

اینکه خیلی طبیعی در بیاد و قشنگ، بستگی به این داره که چطور این عملیات رو انجام بدید، هر چه دقت شما در کار بیشتر باشه شما نتیجه بهتری میگیرید.
مثلا تو این مورد شما باید سعی کنید بتونید گل ها رو به صورت دقیق و درست سلکت کنید.

برای اینکار از ابزار های مختلف انتخاب میتونید استفاده کنیدو، من پیشنهاد میکنم شما از Quick mask استفاده کنید!
به این ترتیب که شما کلید Q رو از روی صفحه کیبورد میزنید و شروع میکنید با ابزار Brush روی ناحیه مختلف و دلخواه رو رنگ ( پر ) میکنید . ( با رنگ قرمز پر میشه )
بعد از اینکه کامل و دقیق این کارو کردید دوباره Q رو بزنید و میبینید که ناحیه رو به صورت انتخابی در اختیار دارید! حالا برای اینکه کمی چاشنیش رو زیاد کنید و انتخاب شیک تر ( : دی ) بشه میتونید از منوی Select گزینه Refine Edge رو انتخاب کنید و کمی با گزینه های بازی کنید ( از قبیل Feather ) تا نتیجه بهتری بگیرید.
سپس کافیه کلید های Shfit+Ctrl+U رو بزنید تا نئاحی اطراف سیاه سفید بشه. ( دقت کنید که اگه ناحیه مورد نظر انتخاب بود قبلش کلید های Shift+Ctrl+I رو برای برعکس شدن انتخاب بزنید. )

فکر میکنم منظورتون این شکلی باشه، که با این روش میتونید بهش برسید:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

موفق باشید♥♥♥

mno1362
05-07-2010, 12:37
سلام .
ممنون از راهنمایتون.
اگه بخواهیم تصویر ته مایه قهوه ای داشته باشه باید چکار کنم ؟؟

چطوری میشه انتخاب خیلی دقیق داشت ؟
فیلتر mask pro رو شنیدم که میشه باش مو را از پس زمینه جدا کرد . گرفتمش ولی کار نمیکنه ؟ شما اطلاعی در این زمینه دارید ؟ در کدام ورژنها کار میکنه و توی خود فتوشاپ چطور میشه این دقت را داشت ؟
منتظر راهنمایتون هستم . ممنون

huti_421
05-07-2010, 14:40
سلام .
ممنون از راهنمایتون.

فیلتر mask pro رو شنیدم که میشه باش مو را از پس زمینه جدا کرد . گرفتمش ولی کار نمیکنه ؟ شما اطلاعی در این زمینه دارید ؟ در کدام ورژنها کار میکنه و توی خود فتوشاپ چطور میشه این دقت را داشت ؟
منتظر راهنمایتون هستم . ممنون

برای این کار باید از Hue/Saturation با Ctrl + U مقدار Saturation رو کم کنید و Ctrl + Shift + U تو این قسمت کارایی نداره

یا از بخش Color Balance با میانبر Ctrl + B یه مقدار بعد از سیاه و سفید کردن، اون رو قهوه‌ای کنید ( با بازی کردن با رنگ‌ها )

پلاگین‌ها و روش‌های خیلی زیادی برای انتخاب وجود داره که یکی‌ش همون پلاگین Mask Pro هست که خودتون فرمودید

کافیه دقت و حوصله داشته باشید تا انتخابتون دقیق باشه، حالا به قولی استفاده از Mask بهترین حالت انتخاب کردن هست

در مورد پلاگین Mask Pro هم این روی CS2 به بعد کار می‌کنه و مستلزم داشت رم دو گیگابایت به بالا هست