PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چای مفید یا مضر

c30tehran
27-06-2010, 14:42
من شنیدم که میگن تنها آقت گیاه چای انسان و هیچ جانور سمت گیاه چای نمی رود و اصلا مفید نیست
از طرفی هم بارها گفته شده که ضد سرطان هست و....
بالاخره مفید یا مضر هست؟
تاثیر چای سبز چطور؟ چه تفاوتی با هم دارند

با تشکر

greena
27-06-2010, 17:28
سلام ودرود

هیچ جانور سمت گیاه چای نمی رود
بلاخره یه فرقی با انسان باید داشته باشه .. همینطور دنبال نمک هم هیچ جانوری نمیره و غیره..
چای باعث افزایش سیستم ایمنی بدن در مقابل بیماری ها هستش همچنین مصرف روزانه حدود سه لیوانش باعث جلو گیری از برخی سرطانها هستش والبته به خاطر وجود کافیین دارای خواص رفع خستگی هستش،درمناطق گرم هم به دلیل خاصیت ضد تشنگی اسفاده میشه...
البته زیاد استفاده کردنش هم در ظاهر به دندونها و در درون به کبد آسیب میرسونه..

Arpanet
27-06-2010, 17:48
4000ساله چاي مصرف ميشه و مفيده منتها به چاي هاي گران عطر و طعم و رنگ شيميايي اضافه ميشه كه مفيد نيست
چاي سبز همون گياهه ولي برگش تخمير نشده

golabi2
27-06-2010, 19:16
من شنیدم میگن اگه بعد از اسفناج(یا غذاهایی که آهن دارن)بخوری[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] آهنشو از بین میبره!یاداغش واسه معده خوب نیست![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

eMer@lD
27-06-2010, 20:04
من شنیدم که میگن تنها آقت گیاه چای انسان و هیچ جانور سمت گیاه چای نمی رود و اصلا مفید نیست
از طرفی هم بارها گفته شده که ضد سرطان هست و....
بالاخره مفید یا مضر هست؟
تاثیر چای سبز چطور؟ چه تفاوتی با هم دارند

با تشکر

بله چای ضد سرطان هست
علاوه بر ضد سرطان بودن فلوراید داشته و برای دندانها مفید هست،
برای مغز مفید هست: كاتچینز یك تركیب طبیعی در چای است كه از سلول‌های مغزی در برابر پروتئین آسیب رسان به مغز محافظت كرده و در نتیجه توان ادراكی مغز را حفظ می‌كند.
کاهنده ی فشار خون
ضد باکتری
ضد درد
و تا حدی کاهش دهنده‌ی تری گلیسریدها:46:

ولی باید چای را در عرض 5 الی 10 دقیقه دم کرد :20: بعد از ان آشغال چای رو از داخل قوری به دور ریخت.

باید چای را حد اکثر 2 ساعت نگهداری کرد. چای به طور معمول دارای تانن هست که از وجود باکتری وویروس جلوگیری میکنه وکلسترول خون رو در سطح مناسبی نگه میداره و اگر مدت زمان زیادی در قوری بماند باعث تشکیل بیشتری از تانن میشود و باعث دفع اهن میشود و برای قلب ضرر دارد.

چای سیاه تخمیر شده و کاهش دهندگی چربی خون _ برای تریگلیسیرید ها_ مناسب تر هست. نسبت فلوراید چای سبز از سیاه بیشتره ضد سرطانی بیشتر داره و

چای سبز همان برگ سبز چای هست که به طور معمول خشک شده دارای فنول بوده که برای سرطان و بیماری قلبی بسیار مناسبه اما برای درد های کبدی و معده به خاطر فنول های موجود در این چای مضر.
در کنار این مطلب زود کپک هم میزنه..
چای سبز رو باید با خوراکی دیگری همراه کرد تا خوشمزه تر و اثر گذار تر باشه
به طور مثال با ابلیمو
یا با عسل
...

mmiladd
27-06-2010, 20:14
این حس منه !

تو هوای بارونی مفید.. و تو هوای آفتابی مضر ! ..

Old_Chater
27-06-2010, 21:13
چاي مفيده به چند شرط:
1- كمرنگ باشه
2- داغ مصرف نشه
3- 3 ليوان در روز بيشترش مضره
بيشتر سعي كنين از چاي طبيعي استفاده كنين اين چاي نپتون ها زياد بهشون اعتمادي نيست

Iman_m123
28-06-2010, 11:13
ولی باید چای را در عرض 5 الی 10 دقیقه دم کرد

فکر کنم باید 3 تا 5 دقیقه دم کرد چای رو به صورتی که مقداری چای رو توی استکان یا لیوان میریزید و آب جوش رو هم روش میریزید و یه پوششی رو لیوان یا استکان میزارید به مدت 3تا5 دقیقه و بعد اون تفاله ها رو جمع آوری میکنید .
در ضمن چای رو توی ظرف فلزی دم نکنید . درست نمیدونم چرا :31:

golabi2
28-06-2010, 11:27
3 ليوان در روز بيشترش مضره
اینم یادم اومد بگم در حد امکان در لیوان یه لار مصرف نخورین!نه چایی همه مایعات داغ!

c30tehran
28-06-2010, 12:59
من ویکی رو دیدم مطالب جالبی داشت

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

از جمله انواع چای : چای زرد ، چای گل ، چای سفید و...
چای صبحانه گرفتم که گرد و خیلی زود کم میکشه این نوع چای شیمیای هست از چی درست میشه

به نظر شما بهترین چاشنی چای چیه ؟
من از دارچین و یا زنجبیل با چایی استفاده می کنم

با تشکر

greena
28-06-2010, 21:59
سلام ودرود
فکر کنم دارچین وآبلیمو که از زمانهی خیلی قدیم اسفاده میشه مفید ترین باشه
من هم خودم معولا چای خالی مصرف میکنم ولی این دو رو هم بیشتر میپسندم..