PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آیا کیفیت فیلم برداری Sony HX5 بهتر از هندی کم های sd است؟

dr-ali
26-06-2010, 19:02
من همیشه از همراه داشتن وسیله های سرگرمی زیاد در رفت و آمد ها و گشت و گذار ها بدم میاد و ترجیح میدم یک چیزی داشته باشم که چند کار رو با هم بکنه.مثلا یه موبایلی باشه(تو رویاها) که دوربینش 20x زوم اپتیکال داشته باشه و فیلمبرداری فول اچ دی بکنه و پخش موسیقی ایش هم عالی باشه:31:اصلا نمیخوام چند تا خرت و پرت به خودم آویزون کنم که همه شون در زمینه های کاریشون عالی باشن ولی حمل و نقلش دردسر باشه; ترجیح میدم یه چیزی باشه که چند تا قابلیت رو باهم داشته و کار (قابل قبولی) در هر زمینه ای بکنه

خب Sony HX5 عکسهای خوبی میگره و صدای دالبی دو کاناله ضبط میکنه و فیلمبرداریش هم فول اچ دی با 60 فریم در ثانیه هست:18: و میشه در حین فیلمبرداری 10 ایکس زوم اپتیکال هم کرد و تا 30 دقیقه فیلم گرفت.در اکثر نقدها امتیازهای بالایی گرفته. من دوست دارم مسافرتی جایی هستم گاهی فیلم هم بگیرم چند دقیقه غیر از عکاسی.اصلا هم تو خط داشتن افکت تو دوربین و ادیت و ور رفتن و از این کارها با عکس و فیلم نیستم و بلد نیستم.میخوام بزنم عکس بگیره و بزنم فیلم بگیره.ولی قابل قبول باشه ها
قصد دارم براش یه حافظه 16 گیگ اس دی کلاس 6 یا 10 بخرم و یک باتری اضافه!الان هم قیمت دوربنش 425 تا 450 هستش تو بازار

حالا بنظر شما با این دوربین کارم راه میافته؟یا انقدر فیلم برداری کردنش بد هستش که ترجیح داره برم یه دوربین دیجیتال 250 تومنی بخرم و یه دوربین فیلمبرداری اس دی 250 تومنی و عذاب حمل و نقل اینا رو بکشم؟؟؟

این کیفیت فیلمبرداریش است .عالی بنظر میرسه:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

dr-ali
26-06-2010, 22:20
لطفا کمک کنید
سه روز دیگه میرم مسافرت
فردا یا پس فردا حتما باید یه چیزی بخرم برای سفرم

vvc
26-06-2010, 23:42
دوست عزیز این دوربین تازه اومده تو بازار منم دقیقآ دنبال یه همچین دوربینه کامپکتی با این مشخصات هستم و فعلآ بین cano sx210 و پاناسونیک tz10 و این مدل سونی موندم کدومو بگیرم خیلی هم تحقیق کردم ولی فعلآ به نتیجه دقیق نرسیدم که مجبورم یه ئچند روز دیگه صبر کنم اگه تا اون موقع نگرفتی شاید بتونم راهنمایت کنم

Pejman3
27-06-2010, 00:00
کیفیت فیلم برداری این مدل مسلماً چه در زمینه تولید رنگ و چه در زمینه رزلوشن که خوب فول اچ دی هست از یه دوربین فیلم برداری قدیمی SD خیلی بهتره فقط یه مورد داره که اکثر دوربین های عکاسی با قابلیت فیلم برداری دارند و اون هم فوکوس در موقع زوم کردنه که با تاخیر همراهه که خوب این مشکل هم تا حدودی تو این مدل برطرف شده.

dr-ali
27-06-2010, 12:01
من رفتم بگیرمش
در آخر نظر یکی از کاربرهای سایت dpreview که هم این دوربین عکاسی رو و هم دوربین فیلم برداری فول اچ دی sony cx110 داره

Now the differences... I have both a HD Camcorder and the HX5 and do video for both. The reason that I use the camcorder is for the line in, as well as when the camcorder hits the 4gb limit it automatically stops recording and restarts with a new file. HX5 just "stops" recording. Lastly, I chose a Hard Drive camcorder so that I can record hours of video (up to 12 in the highest quality and 34 lowest HD quality) without having to constantly dump the files to the PC. The camcorder will give you more options than the HX5 but I find most of the options I do not use anyway's. Also, camcorders typically comes with a power cord so for those special events that are hours long, I am always plugged in! With the HX5 you have to buy the power supply. Also, if I have to use a tripod I would prefer the camcorder because I can sit it on there and just leave it (with me in close proximity of course).

That's about it in a nutshell. When I travel I will not take my camcorder. No need to! I have everything in the HX5. I don't care about taking assets that can get lost, broken, or stolen. If something happens to the HX5 it's a loss, but 1/2 the cost of a HD Camcorder and 1/3rd the cost of a DSLR.

When I went to Ohio for my Son's wedding, at the last minute I was asked to video their wedding. At that time, I had a standard definition camcorder and the HX1 with me, as well as a DSLR. I went to Walmart the night before and bought a monopod and the next morning when I arrived at the church, I made the decision to go with the HX1. I was really glad that I did! Video turned out really nice, too and much better than the standard definition video had I have used it!

So depending on what your needs are, for the majority of the time the camera will be the perfect fit but for those once or twice a year events that gosh darn it, you would like to have a camcorder sitting on a tripod where you can just leave it and walk off, a camcorder would be a perfect match. I picked up my HD Camcorder for $449 new by watching for sales every day on the internet. The camera lists for $950.

dr-ali
28-06-2010, 12:45
خب من این دوربینو 435 خریدم! ولی منو و دفترچه فارسی نداره!گفتم مشکی شو میخوام.مدلش HX5v هست! شاید نقره ایش HX5 خالی باشه که مخصوص آسیا زدن و جی پی اس نداره.نمیدونم.
عکس گرفتنش خوب هست .فیلمبرداریش کار راه بیانداز است و از دوربینای SD بهتر فیلم میگیره. ولی اصلا به پای یک دوربین فیلمبرداری فول اچ دی 600 و 700 تومنی نمیرسه. بخصوص تو فضای خونه و زیر لامپ کیفیتش پایین تر هم میاد ولی بازم میگم از هندی کم های اس دی بهتر فیلم میگره.راستی کیفیت ضبط صداش روی فیلم هم خوب نیست و بعد از پخش فیلم بنظر میاد صداها از ته چاه در میاد
سر 30 دقیقه فیلم گرفتنش خودکار وای میسته! و دوباره باید شستی رو بزنی!
حدود 75 دقیقه هم با باتری کامل شارژ شده اش میشه فیلم گرفت و بعد باتری تموم میشه.البته من در حین فیلمبرداری کردنش گذاشته بودمش یه گوشه برای خودش فیلم بگیره و کارهای دیگه ام رو انجام میدادم یعنی زوم و اینا نمیکردم و برای خودش یه گوشه ای افتاده بود.
اگر کسی این دوربین رو خرید حتما از من بشنوه که کارت حافظه اس دی که براش میخرین کلاس 6 به بالا باشه : SDHC CLASS6
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] vPEVS8LVXk_jXCl5AJZRnOzydxn3feTcY6D1rXDusPGxR-nDt5Yn8jALYMebQATbPoo85fjPa4_WQ17ZjUkyTXLycA_Y8FX5 wAeH9RCcF
راستی من هنوز باهاش کار نکردم و شاید خیلی سگ جون هم باشه ولی وقتی میگیریش دستت ابهت یه دوربینی که بالاش 400 و 500 تومن خرج کردی رو نداره و یه خورده به اسباب بازی میزنه! البته شاید چون مال من رنگ مشکی هستش اینطوری حس میکنم و رنگ نقره ایش حس دیگه ای رو به آدم منتقل کنه که فکر کنه یه تیکه فلز سیقل خورده دستش گرفته!!!

dr-ali
28-06-2010, 13:56
الان رفتم بیرون و کلی فیلم و عکس گرفتم
آقا فیلم برداریش تو نور عالی هستش و با زوم هم عالی فیلم میگیره!صداش هم اوقدرها بد نیست.نرماله
من از چیزی که گرفتم راضی هستم و نیازهامو برطرف میکنه.یعنی با 450 و 500 یه چیزی میگیری که هم خوب عکس میگیره و هم خوب فیلم میگیره!فقط یه باتری اضافه هم براش بگیری دیگه حله حله...

mehdi196
13-10-2010, 00:51
خب من این دوربینو 435 خریدم! ولی منو و دفترچه فارسی نداره!گفتم مشکی شو میخوام.مدلش HX5v هست! شاید نقره ایش HX5 خالی باشه که مخصوص آسیا زدن و جی پی اس نداره.نمیدونم.
عکس گرفتنش خوب هست .فیلمبرداریش کار راه بیانداز است و از دوربینای SD بهتر فیلم میگیره. ولی اصلا به پای یک دوربین فیلمبرداری فول اچ دی 600 و 700 تومنی نمیرسه. بخصوص تو فضای خونه و زیر لامپ کیفیتش پایین تر هم میاد ولی بازم میگم از هندی کم های اس دی بهتر فیلم میگره.راستی کیفیت ضبط صداش روی فیلم هم خوب نیست و بعد از پخش فیلم بنظر میاد صداها از ته چاه در میاد
سر 30 دقیقه فیلم گرفتنش خودکار وای میسته! و دوباره باید شستی رو بزنی!
حدود 75 دقیقه هم با باتری کامل شارژ شده اش میشه فیلم گرفت و بعد باتری تموم میشه.البته من در حین فیلمبرداری کردنش گذاشته بودمش یه گوشه برای خودش فیلم بگیره و کارهای دیگه ام رو انجام میدادم یعنی زوم و اینا نمیکردم و برای خودش یه گوشه ای افتاده بود.
اگر کسی این دوربین رو خرید حتما از من بشنوه که کارت حافظه اس دی که براش میخرین کلاس 6 به بالا باشه : SDHC CLASS6
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] vPEVS8LVXk_jXCl5AJZRnOzydxn3feTcY6D1rXDusPGxR-nDt5Yn8jALYMebQATbPoo85fjPa4_WQ17ZjUkyTXLycA_Y8FX5 wAeH9RCcF
راستی من هنوز باهاش کار نکردم و شاید خیلی سگ جون هم باشه ولی وقتی میگیریش دستت ابهت یه دوربینی که بالاش 400 و 500 تومن خرج کردی رو نداره و یه خورده به اسباب بازی میزنه! البته شاید چون مال من رنگ مشکی هستش اینطوری حس میکنم و رنگ نقره ایش حس دیگه ای رو به آدم منتقل کنه که فکر کنه یه تیکه فلز سیقل خورده دستش گرفته!!!
با سلام به دوستان عزيز
در خصوص صداي بم روي فيلم بايد عرض كنم به احتمال قوي شما موقع فيلمبرداري انگشت اشاره دست چپ خود را بر روي ورودي صدا كه مانند دو سوراخ بالاي دوربين و سمت چپ قرار دارد - گذاشته بوديد و گرنه صداي در حد عالي بر روي فيلم ثبت ميشود.
ضمنأ جي پي اس اين دوربين در مدل hx5 كه به رنگ بژ هستش بسيار عالي كار ميكند.
با توجه به سنسور cmos بجاي ccd در نور كم كيفيت عكستان دو برابر ديگر دوربين هاي كمپكت است.
خلاصه اينكه چيز خوبي خريدي.
موفق باشيد

vahid121
14-10-2010, 08:25
دوستان من می خواهم این دوربین رو بگیرم ..
به نظرتون نیاز های منو در عکاسی خوب و فیلم برادری برطرف می کنه؟

vvc
14-10-2010, 14:58
دوستان من می خواهم این دوربین رو بگیرم ..
به نظرتون نیاز های منو در عکاسی خوب و فیلم برادری برطرف می کنه؟
جواب سئوالت در جای دیگه داده شده

sastwhc
14-10-2010, 19:53
با سلام به دوستان عزيز
در خصوص صداي بم روي فيلم بايد عرض كنم به احتمال قوي شما موقع فيلمبرداري انگشت اشاره دست چپ خود را بر روي ورودي صدا كه مانند دو سوراخ بالاي دوربين و سمت چپ قرار دارد - گذاشته بوديد و گرنه صداي در حد عالي بر روي فيلم ثبت ميشود.
با توجه به سنسور cmos بجاي ccd در نور كم كيفيت عكستان دو برابر ديگر دوربين هاي كمپكت است.
موفق باشيد

باید باشه ولی نیست
تایید نمیشه

در GPS تایید میشه خوب کار میکنه
در مورد دست قرار گرفتن احتمالی دست روی میکروفن هم ٫خیلی موافقم ممکنه ب کرات رخ بده

SAEEDSAMSUNG
15-10-2010, 18:08
با سلام به دوستان عزيز
موفق باشيد

یه مقاله خوندم که از همه چهت سنسور ccd رو بزتر از cmos میدونست. جالب اینه که اکثر مردم فکر میکنن سنسور cmos بهتره. نظر شما چیه؟

vvc
15-10-2010, 18:52
یه مقاله خوندم که از همه چهت سنسور ccd رو بزتر از cmos میدونست. جالب اینه که اکثر مردم فکر میکنن سنسور cmos بهتره. نظر شما چیه؟
دوست عزیز دارید از بحث اصلی تایپیک خارج میشید
ولی سنسور CCD بهتر از CMOS هست ولی نه از همه جهت
در کل سنسور cmos معمولآ در دوربینهای slr استفاده بیشتر ی میشه

dr-ali
17-10-2010, 15:24
حالا که تایپک من دوباره بالا اومده 3 تا نکته منفی فیلمبرداری این دوربین رو که دارمش رو بگم:
1)سرعت بسیار کم زوم کردن در حین فیلمبرداری: فرض کنید شما میخواید فوری از یک پرنده پرتحرک که چند ثانیه بیشتر رو زمین نمیمونه فیلم بگیرید! باید بگم متاسفم! این دوربین وقتی دکمه فیلمبرداری رو بزنید حدود 7 تا 8 ثانیه طول میکشه تا به 10 ایکس زومش برسه! پس پرنده پر!
البته سرعت زومش برای عکاسی خوبه و در عرض 2 یا 3 ثانیه به 10x زوم میرسه!
2)صدای موتور زومش در فیلمبرداری اگر از محیط ساکت فیلم بگیرید کمی شنیده میشه
3)کم کیفیت بودن صدای فیلمبرداری
بغیر از این 3 مورد همه چیزش عالی هستش! بخصوص عکاسیش و سه سوته رو هر چیزی فوکوس اتوماتیک میکنه و عکسهاش کمترین حالت پرش و تکان خوردگی رو داره.
.
.
یک سوالی از کسانی که دوربینهای کامپکت جدید(غیر از سونی) که اچ دی و فول اچ دی فیلمبرداری میکنه و روش زوم هم میشه کرد دارم; دوربینتون در حالت فیلمبرداری چقدر طول میده تا به زوم نهایی در حین فیلمبرداری برسه؟؟ مثلا SX210 یا fz100 یا fz35
اینو برای این پرسیدم که یه مقایسه ای بین این دوربینهای کامپکت بشه و دوستانی که قصد خرید دوربین دیجتالی دارند که فیلمبرداریش براشون مهم هست اینو بدونن.

ELSIN
17-10-2010, 18:23
حالا که تایپک من دوباره بالا اومده 3 تا نکته منفی فیلمبرداری این دوربین رو که دارمش رو بگم:
1)سرعت بسیار کم زوم کردن در حین فیلمبرداری: فرض کنید شما میخواید فوری از یک پرنده پرتحرک که چند ثانیه بیشتر رو زمین نمیمونه فیلم بگیرید! باید بگم متاسفم! این دوربین وقتی دکمه فیلمبرداری رو بزنید حدود 7 تا 8 ثانیه طول میکشه تا به 10 ایکس زومش برسه! پس پرنده پر!
بغیر از این 3 مورد همه چیزش عالی هستش! بخصوص عکاسیش و سه سوته رو هر چیزی فوکوس اتوماتیک میکنه و عکسهاش کمترین حالت پرش و تکان خوردگی رو داره.
.
.
یک سوالی از کسانی که دوربینهای کامپکت جدید(غیر از سونی) که اچ دی و فول اچ دی فیلمبرداری میکنه و روش زوم هم میشه کرد دارم; دوربینتون در حالت فیلمبرداری چقدر طول میده تا به زوم نهایی در حین فیلمبرداری برسه؟؟ مثلا SX210 یا fz100 یا fz35
اینو برای این پرسیدم که یه مقایسه ای بین این دوربینهای کامپکت بشه و دوستانی که قصد خرید دوربین دیجتالی دارند که فیلمبرداریش براشون مهم هست اینو بدونن.

دوربین من (FZ35) هم مشکل 1 و 2 دوربین شما رو داره
1) اما بسیار کند نیست فقط کنده :31: یه مثال برای زوم دوربین من

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
این مورد باید باشه چون 1 فوکوس نره دو صدای کم تری از لنز تو فیلم باشه
2) منم تو محیط ساکت ساکت صداشو شنیدم البته با کمی دست کاری نرم افزاری :21:
3) نه خدایش بی نظیره بسیار بسیار عالی :5:

:40:

vvc
17-10-2010, 20:52
.
.
دوست عزیز کند بودن زوم هنگام فیلمبرداری یه چیز عادیه و عیب محسوب نمیشه چرا که
همین موضوع باعث میشه صدای کمتری از موتور لنز شنیده بشه و تو فیلم ضبط بشه
منم SX210 دارم وتقریبا 7 یا 8 ثانیه طول میکشه که به زومه 14X برسه
ولی موقع عکاسی 2 ثانیه ای به زومه کامل میرسه
در کل موقع فیلمبرداری بهتر از پرنده ای که میخواد زود بپره فیلم نگیری یا بری یه
دوربین فیلم برداری بخری :21::27::31: