PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : MAC Filtering

bios2bb
26-06-2010, 10:05
سلام.

دوستان من میخوام یه شبکه راه اندازی کنم که پلانش بصورت زیره:

حالا میخوام بدونم که من چطور میتونم با استفاده از MAC Filtering (اگه کارش همینی باشه که میخوام!) دسترسی pc3 رو به router اولی منع کنم. :10:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

piishii
26-06-2010, 12:05
سلام
آواتار شما نشون میده که مبحث CCNA رو آشنا هستین کار نداره دیگه برادر
شما کانفیگ سوئیچ مباحث Vlan ها رو یک نگاهی بنداز
کتاب ICND1 شرکت سیسکو مباحث سوئیچ هست و میتونی جوابت رو اونجا بگیری

dsa dsa
26-06-2010, 14:01
سلام

اوهههههه.

این یک شبکه lan ساده و یک روتر معمولی هست ..حالا بره icdn بخونه..شبکه سیسکو نیست ..

کافیست ادرس mac سیستم مورد نظر را در قسمت mac filtering روتر وارد کنید.

bios2bb
26-06-2010, 18:41
سلام

:11: اون اواتار ارزوییه که اگه خدا خواست بهش میرسم. من Network Plus هم ندارم!!! :43: البته هم بر خود ستایی نباشه، یچیزایی سرمون میشه... :5:

همچیش او کیه پس؟ چون خودم نشستم پلانشو ریختم... گفتم شاید تو مدار مشکلی وجود داشته باشه از لحاض گره ها و ip ها و ...

bios2bb
26-06-2010, 19:10
اوهههههه.

این یک شبکه lan ساده و یک روتر معمولی هست ..حالا بره icdn بخونه..شبکه سیسکو نیست ..

کافیست ادرس mac سیستم مورد نظر را در قسمت mac filtering روتر وارد کنید.

destination باید مک روتر باشه دیگه؟ اخه من یه مشکل عجیبی در مورد مک دارم. اونی که پشت مودم نوشته با اونی که از ipconfig میگیرم با اونی که تو کنترل پنل isp که ازش اینترنت میگیرم فرق میکنه!!! :18: البته فقط دو کاراکتر اولشون :18: که بترتیب اینطوریه:

حالا کدومو وارد کنم؟؟!!

source هم باید مک کارت شبکه pc3 باشه دیگه؟

منتها دو تا مشکل هست:

1. میدونم با mac spoofing میشه مک ادرس رو عوض کرد (البته کاربر pc3 بوق تر از این حرفاست :27: ولی خوب کاره دیگه...)

2. بغیر از اون PPPoE این گزینه ها هم داره. کدومو باید انتخاب کنم؟

چون میخوام طوری باشه که هیچ ارتباطی با روتر اولی نداشته باشه. حتی پینگ هم نتونه بگیره... :27:

مرسی...

bios2bb
27-06-2010, 22:28
کسی نیست جواب مارو بده؟ :37:

piishii
29-06-2010, 13:19
کسی نیست جواب مارو بده؟ :37:
سلام
چی بگم ولا من یک حرف زدم دوست دیگمون گفت بره اون کتاب رو بخونه
ببین برادر این توپولوژی که شما کشیدی خیلی راحت هست شما کانفیگ کردن سوئیچ ها رو بلدی یا نه ؟
زمانی که توپولوژی رو نصب کردی و .... بذار شبکه ات به کانورژ برسه بعد میری توی سویچ با چند دستور ساده دو تا Vlan می سازی حالا میای یک سری از end device ها یا همون کامپیوتر ها رو عضو اون وی لن میکنی یک سری رو عضو اون وی لن دیگه توی دو رنج متفاوت هم بهشون آیپی میدی اینا اصلا به هیچ وجه هم رو نمیتونند ببینند
من نمیفهمم اینکه میگی اون روتر رو نتونه ببینه یعنی چی ؟!!!
من چرا خیلی دارم گسترده جواب میدم شما الان مشکلت روی مک آدرس هست ؟
اصلا نمیخواد توی Cmd یا جای دیگه کامند بزنی
روی کانکشن کلیک راست میکنی و از قسمت Details اون آدرسی که نوشته Physical Address میشه مک آدرس :46:
مک آدرس هم هیچ وقت عوض نمیشه چون یونیک هست اونی که شما گفتی یک مک آدرس به نوعی مجازی هست و ....
و خیلی موارد دیگه
راستی خدا بخواد این مدرک CCNA رو من دارم میگیریم با MCSE :31:

bios2bb
29-06-2010, 18:25
سلام
چی بگم ولا من یک حرف زدم دوست دیگمون گفت بره اون کتاب رو بخونه
ببین برادر این توپولوژی که شما کشیدی خیلی راحت هست شما کانفیگ کردن سوئیچ ها رو بلدی یا نه ؟
زمانی که توپولوژی رو نصب کردی و .... بذار شبکه ات به کانورژ برسه بعد میری توی سویچ با چند دستور ساده دو تا Vlan می سازی حالا میای یک سری از end device ها یا همون کامپیوتر ها رو عضو اون وی لن میکنی یک سری رو عضو اون وی لن دیگه توی دو رنج متفاوت هم بهشون آیپی میدی اینا اصلا به هیچ وجه هم رو نمیتونند ببینند
من نمیفهمم اینکه میگی اون روتر رو نتونه ببینه یعنی چی ؟!!!
من چرا خیلی دارم گسترده جواب میدم شما الان مشکلت روی مک آدرس هست ؟
اصلا نمیخواد توی Cmd یا جای دیگه کامند بزنی
روی کانکشن کلیک راست میکنی و از قسمت Details اون آدرسی که نوشته Physical Address میشه مک آدرس :46:
مک آدرس هم هیچ وقت عوض نمیشه چون یونیک هست اونی که شما گفتی یک مک آدرس به نوعی مجازی هست و ....
و خیلی موارد دیگه
راستی خدا بخواد این مدرک CCNA رو من دارم میگیریم با MCSE :31:

مرسی داداش. ISP نمیخوام را بندازما!!! :18: یه شبکه خونگیه... :27: فقط میخوام همسایمون به مودم من که به سوئیج وصله پکت رد و بدل نکنه. مودم ها هم رو NAT کانفیگن. سوئیچشم D-Link DES-1005D بابا. کانورژ و وی لنش کجا بود؟؟؟!!! :18:

piishii
29-06-2010, 18:37
مرسی داداش. ISP نمیخوام را بندازما!!! :18: یه شبکه خونگیه... :27: فقط میخوام همسایمون به مودم من که به سوئیج وصله پکت رد و بدل نکنه. مودم ها هم رو NAT کانفیگن. سوئیچشم D-Link DES-1005D بابا. کانورژ و وی لنش کجا بود؟؟؟!!! :18:
سلام [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
بعد این روتر کجاست ؟!!
من جواب شما رو بعد میدم الان خیلی خسته ام

bios2bb
29-06-2010, 22:25
هردو مودم ADSL اند. ASUS AM602...