PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : LED

motaham
25-06-2010, 21:53
سلام به دوستان عزیز :11:

میخواستم ببینم چطور میشه یه عدد یا متن توی لیبل یه فرم رو توی ال ای دی نمایش داد ؟؟؟ :20:

از اون ال ای دی هایی که توی خیابون هست یا توی بعضی جاها یه متن یا مبلغی رو نشون میده

مچکرم

Vb1471
25-06-2010, 22:04
سلام :
دوست عزیز منظور شما در مورد LED چیه ؟ همان چشمک زدن یا مانند چراغ های LED که دایره شکل هستن
یا بهتر بگم اسنو برد هایی که در ورزشگاه ها هست ؟

با تشکر (Bvk)
:5:

motaham
25-06-2010, 22:25
منظورم اونایی که عدد نشون میده
توی فروشگاه ها یه مبلغی رو نشون میده
5 رقمی مستطیل

سونامی
26-06-2010, 01:54
داداش یک فایل ocx هست اسمش یادم نمیاد 2 سال پیش برای پروژه هنرستان گرفتمش

درست کردم یه سرچ تو اینتر نت بزن پیدا می کنیش :دی ( البته انگلیسی )

motaham
26-06-2010, 20:22
متوجه نشدم
من یه کد میخوام واسه فرم این چه ربطی داشت ؟؟؟؟؟؟ :18:

!Plus
26-06-2010, 21:20
متوجه نشدم
من یه کد میخوام واسه فرم این چه ربطی داشت ؟؟؟؟؟؟ :18:
با یه خط کد که نمیشه این کار رو کرد...! :27:

اگه منظورت اینه که می خوای یه متن یا عدد رو این شکلی نمایش بدی...! :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اونوقت باید این ActiveX رو دانلود کنی...! :27:

لینکش رو همراه با سورس برات گذاشتم...!:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداگه مشکلی داشتی ، حتماً بپرس...! خجالت نکش...! :20:

امیدوارم جوابت رو گرفته باشی...! :46:

تشکر یادت نره...! (منظورم کلیک کردن رو دکمه تشکره...!) :20:

motaham
26-06-2010, 23:06
من منظورم نمایش عدد روی ال ای دی بود نه روی فرم
مثلا روی فرم توی لیبل 1 نوشته 278200 میخوام همین عدد رو برای مشتری رو ال ای دی نمایش بده

motaham
27-06-2010, 10:15
یعنی توی فروم به این بزرگی هیچ کس نمیدونه چطور میشه این کار کرد ؟؟؟؟
فکر کنم برای اساتید کاره خیلی راحتی باشه

!Plus
27-06-2010, 12:22
من منظورم نمایش عدد روی ال ای دی بود نه روی فرم
مثلا روی فرم توی لیبل 1 نوشته 278200 میخوام همین عدد رو برای مشتری رو ال ای دی نمایش بده

یعنی منظورت اینه که متن یا عدد رو روی LED واقعی نمایش بدی...!؟! :18:

فکر نمی کنم این کار رو با VB بشه انجام داد...!

برو تو انجمن C همین تاپیک رو بزن...! بگو می خوام رو LED واقعی یه متن یا عدد رو نمایش بدم...! شاید اونا بتونن کمکت کنن...!

موفق باشی...! :46:

Dark.Lord
27-06-2010, 12:27
می شه اول از همه چیز بگید منظورتون از LED چیه؟!
دیود؟!
تلویزیون؟!
مانیتور؟!
صفحات ساخته شده از مجموع چندین LED؟!
به هر حال منظورتون هر کدوم هست پیبشنهاد می کنم برای رفع ابهام یک
توضیحی بدهید...

motaham
27-06-2010, 13:32
من توی فرشگاهی دیدم که برنامش با vb نوشته شده بود و این امکان رو داشت که مبلغ رو به مشتری نشان بده

منظورم از ال ای دی عکس زیر هستش

Dark.Lord
27-06-2010, 13:58
من توی فرشگاهی دیدم که برنامش با vb نوشته شده بود و این امکان رو داشت که مبلغ رو به مشتری نشان بده

همین طوی که دوستمون +! گفتند نوشتن همچین برنامه ای با VB6 بعید به نظر می رسد...

!Plus
27-06-2010, 14:13

از کجا می دونی که با VB نوشته شده بود...؟ :5:

Dark.Lord
27-06-2010, 15:15
از کجا می دونی که با VB نوشته شده بود...؟ :5:

منظور ایشون VB.Net نیست؟!
با C# که می شه،
خب VB.Net هم خیلی شبیه C# هست...

motaham
27-06-2010, 15:34
من دیدم برنامه نویسش برای آپدیت اومده بود توی لپ تاپش وی بی باز بود
البته تحت شبکه است برنامش

حالا من یه برنامه تو ویبی نوشتم و میخوام یه قسمتشو تو LED نشون بده باید با .net بنویسم ؟؟

یا با C# کلا بنویسم ؟؟؟

!Plus
27-06-2010, 16:01
میشه با VB غیر مستقیم این کار رو کرد...!

مثلاً میشه یه برنامه با C بنویسی که یه آرگومان بگیره و اون رو بفرسته واسه نمایش تو LED ...!؟!

بعد هم از تو برنامت که با VB نوشتی... ، هر چی رو که میخوای نمایش بدی رو به صورت یه آرگومان می فرستی واسه اون برنامه که با C نوشتی...! اون برنامه هم ورودی رو میگیره و تو LED نمایش میده...!

ولی تا اونجایی که من میدونم ، از تو VB مستقیم نمی شه این کار رو کرد...!

motaham
27-06-2010, 16:08
میشه با VB غیر مستقیم این کار رو کرد...!

مثلاً میشه یه برنامه با C بنویسی که یه آرگومان بگیره و اون رو بفرسته واسه نمایش تو LED ...!؟!

بعد هم از تو برنامت که با VB نوشتی... ، هر چی رو که میخوای نمایش بدی رو به صورت یه آرگومان می فرستی واسه اون برنامه که با C نوشتی...! اون برنامه هم ورودی رو میگیره و تو LED نمایش میده...!

ولی تا اونجایی که من میدونم ، از تو VB مستقیم نمی شه این کار رو کرد...!

به بچه های C میگم بنویسن اونو ولی چطور از ویبی این کارو کنم ؟؟؟؟

!Plus
27-06-2010, 16:38
به بچه های C میگم بنویسن اونو ولی چطور از ویبی این کارو کنم ؟؟؟؟

یا استفاده از تابع Shell ...! فرض کن اسم برنامه ای که با C نوشتی ...، LED.exe ست و توی پوشه برنامت وجود داره...! اونوقت باید تابع رو اینجوری فراخونی کنی...!

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

مقدار متغییر Arg هرچی باشه ... فرستاده میشه به برنامه LED ...!
ما اینجا مقدارش رو برابر !Hello Wolrd گذاشتیم...! که !Hello World رو ، روی LED نمایش بده...!

البته می تونی از DLL ها هم استفاده کنی...! ولی اون ها رو هم باید با C بنویسی...!
این روش که گفتم ، راحت تره...! :27:

sia abedi
27-06-2010, 20:15
ببخشيد اشتباه برداشت شده بود
حذف شد

motaham
28-06-2010, 09:36
یا استفاده از تابع Shell ...! فرض کن اسم برنامه ای که با C نوشتی ...، LED.exe ست و توی پوشه برنامت وجود داره...! اونوقت باید تابع رو اینجوری فراخونی کنی...!

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

مقدار متغییر Arg هرچی باشه ... فرستاده میشه به برنامه LED ...!
ما اینجا مقدارش رو برابر !Hello Wolrd گذاشتیم...! که !Hello World رو ، روی LED نمایش بده...!

البته می تونی از DLL ها هم استفاده کنی...! ولی اون ها رو هم باید با C بنویسی...!
این روش که گفتم ، راحت تره...! :27:

خیلی خیلی مچکرم دوست عزیزم
توضیح قشنگی بود
حالا از همین shell میشه تو هر برنامه ای استفاده کرد ؟ مثلا به جای اینکه وصل کنم به اون برنامه به برنامه دیگه ای وصل کنم ؟؟ ( تو کارها و استفاده های دیگه)

و اینکه برنامه از کجا میفهمه باید hello world رو کجای led.exe بزاره ؟
بر فرض مثال میگیم توی اون برنامه که با سی نوشته شده یه تکست باکس هست که عدد باید توی اون قرار یگیره تا بره روی تابلو ، برنامه از کجا میفهمه که عدد رو باید بزاره تو تکست باکس ؟؟؟

!Plus
28-06-2010, 12:20
خیلی خیلی مچکرم دوست عزیزم
توضیح قشنگی بود
حالا از همین shell میشه تو هر برنامه ای استفاده کرد ؟ مثلا به جای اینکه وصل کنم به اون برنامه به برنامه دیگه ای وصل کنم ؟؟ ( تو کارها و استفاده های دیگه)

و اینکه برنامه از کجا میفهمه باید hello world رو کجای led.exe بزاره ؟
بر فرض مثال میگیم توی اون برنامه که با سی نوشته شده یه تکست باکس هست که عدد باید توی اون قرار یگیره تا بره روی تابلو ، برنامه از کجا میفهمه که عدد رو باید بزاره تو تکست باکس ؟؟؟

از تابع Shell کلاً واسه فراخوانی فایل های اجرایی استفاده میشه... ، به این صورت هم هست که آرگومان اول مسیر برنامه رو مشخص می کنه و آرگومان دوم هم مشخص می کنه که برنامه چه جوری اجرا بشه...!

مثلاً vbHide یعنی برنامه فراخوانی شده نشون داده نشه و پشت صحنه کارش رو انجام بده...!

اون برنامه هم که با C باید نوشته بشه... ، لازم نیست که حتماً رابط کاربری و ... داشته باشه ... ، می تونه یه برنامه تحت داس باشه و چند تا آرگومان از ورودی بگیره... ! یکی واسه متن یا عددی که می خواد نمایش بده... ، یکی هم واسه محلی که می خواد رو ال ای دی نمایش بده!

اگه با این مشکل داری... ، می تونی بگی واست DLL بنویسن... ، اونجوری بهتره....! :27:

بگو یه برنامه می خوام که دو تا آرگومان از ورودی بگیره...، یکیش متن یا عدد که می خواد رو ال ای دی نمایش بده و یکیش هم محل نمایش رشته روی ال ای دی...!

البته بعید می دونم اونا بتونن برات بنویسن...! :13:

به هر حال ...! موفق باشی...! :46:

اگه بازم مشکلی داشتی من در خدمتم...! خجالت نکش...! :27:

targool1410
25-10-2010, 12:36
آقا جان منظورش همون led هاي مخصوص تابلو روان توي خيابونهاست
اگه بخواي براي اون برنامه بنويسي بايد بيسيك و هم برنامه بسكام و هم مدار سازي رو ياد بگيري
بعد تازه اگه بخواي ساده باشه بايد تابلو هميشه به سيستم متصل باشه تا وقتي عدد رو زدي بوسيه پورت lpt به روي مدار led ها بفرستي
زمانبره ولي قشنگه ادامه بده اگه كمك خواستي ايميلت رو بذار برات نمونه بفرستم يا برام ايميل برفرست : targool1410@yahoo.com