PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کدوم یکی از این مودم ها بـــــــــهتر هســـــــــــــت؟

B.J.U
25-06-2010, 21:21
سلام
من میخوام یه ای دی اس ال از شرکت شاتل یا فن آوا بگیرم
ولی میخوام بین این 3تا مودم یکی رو انتخاب کنم:
ASUS am604
ASUS am602
D-Link
کدومشون بهتر هست>
اگه میشه قیمت هم بزارید وبگید که وایر لس بهتر هست یا نه؟

KING_DESIGNER
25-06-2010, 21:52
am 604 جمع شده
مدل بهتر و به روزترش هست که اگه از اون بخرید بهتر هستش
اسمش فکر کنم g600 هسش قیمتش هم 70 تومن
وایرلس+ 4تا لن داره و وایرلسش هم 15 تایی سیستم رو ساپورت میکه
اخه این مدل بهینه شده 604 هستش و 604g رو که خودم دارم همین مشخصات رو داره
602 هم بهتره نگیری چون وایرلس نداره و بعدها دچار مشکل میشی.
dlink هم تا وقتی که ایسوز توی بازاره حرفی برای گفتن نداره.
نظر من این بود
در مورد شاتل یا فن اوا من نظرم روی نامحدود فن اوا هستش.
موفق باشی.

A.IvI.I.N
25-06-2010, 21:53
سلام
ASUS am604
ASUS am602
D-Link
کدومشون بهتر هست>

am-604 چهار تا پورت lan + یک عدد usb قیمتش حدود 50 تومن
am-602 یک عدد پورت lan + یک عدد usb قیمتش حدود 40 تومن
بین این 2 مدل با d-link شک نکن که asus بهتره.:46:
البته این 2 مدل(ایسوز) کمیاب هستن.

ifu
25-06-2010, 21:53
با تشکر از صاحب تاپیک
من هم همین سوال را دارم. البته میخوام نظرتون رو درباره مودم shiro هم بدونم.

ممنون

parsa205
25-06-2010, 21:55
سلام
ASUS am604
ASUS am602
D-Link
کدومشون بهتر هست>
از بین اینها قطعا Asus

KING_DESIGNER
25-06-2010, 21:57
am-604 چهار تا پورت lan + یک عدد usb قیمتش حدود 50 تومن
am-602 یک عدد پورت lan + یک عدد usb قیمتش حدود 40 تومن
بین این 2 مدل با d-link شک نکن که asus بهتره.:46:
مطمئنی 604 پورت usb داره ؟:41: نداره دادا

با تشکر از صاحب تاپیک
من هم همین سوال را دارم. البته میخوام نظرتون رو درباره مودم shiro هم بدونم.

ممنون
شیرو از کجا پیداش شد ؟

ifu
25-06-2010, 22:12
شیرو از کجا پیداش شد ؟

پارسال یکی از رفقا واسم shiro گرفت. الان میخوام واسه یکی از آشناها بگیرم، گفتم اگه برند خوبیه بگم واسم یکی دیگه بگیره.

parsa205
25-06-2010, 22:16
پارسال یکی از رفقا واسم shiro گرفت. الان میخوام واسه یکی از آشناها بگیرم، گفتم اگه برند خوبیه بگم واسم یکی دیگه بگیره.
واقعا من هم تا به حال اسم این مودم رو تا به حال نشنیدم...

ifu
25-06-2010, 22:21
واقعا من هم تا به حال اسم این مودم رو تا به حال نشنیدم...

یعنی برند متفرقیه؟
یعنی این رفقیمون بهم انداخته؟! :2:

parsa205
25-06-2010, 22:28
یعنی برند متفرقیه؟
یعنی این رفقیمون بهم انداخته؟! :2:
نمیشه قضاوت کرد ولی خداییش تا به حال مودمی به این اسم نه دیدم و نه شنیدم ....ولی به هرحال شاید بعضی از دوستان با این مودم آشنا باشند...

KING_DESIGNER
25-06-2010, 22:40
حالا این شیرو ادرس وبسایت چیزی نداره ؟
اون دوست گرامی هم حتما به این قضیه متفرغه بودن واقف بوده که همچین کاری کرده
صد دفعه گفتم جنس دست دوم نخرین و بدتر از اون از اشنا نخرین :31:
البته حالا شما میگید خوب هست و ظاهرا مشکلی نداشته ولی اصلا از این مارکهای بی نام و نشون نخرید
البته ممکن هم هست این مارک یه چیزی تو مایه های سمفونی باشه که ایسوز میزنه معلوم نیست زیر دست کی تولید شده و با یک برچسب شیرو بیرون اومده.
به هرحال اینها یه چیپست دارند که اکثرا از یک خانواده هستند و همون چیپست نشان خانوادگی مودمهاست .
ایشالا که این مودم شما هم زیر دست یک با تجربه تولید شده باشه و همینجوری که سالم بوده یه عمر واست کار کنه ولی عزیز با توجه به کیفیت قابل قبول ایسوز من توصیه میکنم به شما که برای دسوتتون و بقیه هم ایسوز رو پیشنهاد کنید.
موفق باشید

B.J.U
25-06-2010, 23:02
ممنونم
پس به این سوال هم جواب بدید:
چرا وایر لس رو گیشنهاد دادید؟از مودم سیمی بهتر هست؟(مزیت هاشو بگید)
و اینکه شاتل کیفیت بهتری داره یا فن آوا؟

joe_satriani
25-06-2010, 23:05
اگه لپ تاپ داري يا گوشي كه امكان وايرلس داشته باشه مودم وايرلس بهترين گزينه هست
اما اگه وايرلس به كارت نمياد همون مودم معمولي بگير

KING_DESIGNER
25-06-2010, 23:18
شبیه به هم هستند ولی وایرلس دارها معمولا روتر یا مسیریاب هم دارند که خلاصه اقا امکانات بیشتری دارند
ولی از لحاظ کیفیت تمامی محصولات ایسوز در یک رده هستند
کل مرحله پردازش و رد و بدل اطلاعات در مودم در دو شکل هست
یکی از سیستم شما تا مودم که به این شبکه میگن LAN
یکی هم از مودم تا سرویس دهنده که به این هم میگن wan
کافیه فقط شما بدونید که تمامی امکانات وایرلس و .... فقط از مودم تا سیستمها هستش یعنی LAN و امکانات فقط در این محدوده هستش پس تاثیری در کیفیت مودم نیست .
و ارتباط مودم تا سرویس دهنده که موجب افزایش سرعت و... هست در تمامی محولات ایسوز یکی هست .
ولی ما میگیم وایرلس که فردا مثل من به مشکل خوردی با یک اداپتور وایرلس بتونی راحت شبکه رو برقرار کنی و نیازی هم به کابل کشی نداشته باشی.

بین سرویس دهنده ها هم که گفتم فن اوا از شاتل بهتره. البته در سرویسها نامحدود. سرویس های حجمی رو من اصلا موافقش نیستم.

ifu
26-06-2010, 01:00
حالا این شیرو ادرس وبسایت چیزی نداره ؟
اون دوست گرامی هم حتما به این قضیه متفرغه بودن واقف بوده که همچین کاری کرده
صد دفعه گفتم جنس دست دوم نخرین و بدتر از اون از اشنا نخرین :31:
البته حالا شما میگید خوب هست و ظاهرا مشکلی نداشته ولی اصلا از این مارکهای بی نام و نشون نخرید
البته ممکن هم هست این مارک یه چیزی تو مایه های سمفونی باشه که ایسوز میزنه معلوم نیست زیر دست کی تولید شده و با یک برچسب شیرو بیرون اومده.
به هرحال اینها یه چیپست دارند که اکثرا از یک خانواده هستند و همون چیپست نشان خانوادگی مودمهاست .
ایشالا که این مودم شما هم زیر دست یک با تجربه تولید شده باشه و همینجوری که سالم بوده یه عمر واست کار کنه ولی عزیز با توجه به کیفیت قابل قبول ایسوز من توصیه میکنم به شما که برای دسوتتون و بقیه هم ایسوز رو پیشنهاد کنید.
موفق باشید

صد دفعه گفتم جنس دست دوم نخرین و بدتر از اون از اشنا نخرین
من هم به این جمله جادویی ایمان آوردم!
این آشنا از صدتا .... بدتره به خدا! دیگه گ و ه بخرم از آشنا چیزی بگیرم! این بار چندمه دارم چوبشو میخورم!
این سایت مودم است، حالا نمیدونم چقدر معتبره و چه جوریاست. ولی واسه من که خوب کار کرده تا حالا!

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

B.J.U
26-06-2010, 01:53
پس وایر لس نمی گیرم
حالا یه مدم معمولی معتبر بگید و در ضمن نظرتون رو درباره ی t3 فن آوا بگید
راستی مودم شرکت فن آوا خوب هست؟(نوشته روتر زیمنس)

---------- Post added at 02:53 AM ---------- Previous post was at 02:49 AM ----------

راستی یه لپتاپ هم دارم ولی خیلی ز وایرلسش کار نمیکشم و با سیم وصل میکنم
پس یه مودم که 2 یا 4 تا خروجی داشته باشه هم بگید یا گه مودم خود شرکت فن آوا خوب هست بگید

KING_DESIGNER
26-06-2010, 05:29
BJu
جواب شما رو در تاپیک خودتون دادم فقط به ایسوز فکر کنید

KING_DESIGNER
26-06-2010, 05:43
من هم به این جمله جادویی ایمان آوردم!
این آشنا از صدتا .... بدتره به خدا! دیگه گ و ه بخرم از آشنا چیزی بگیرم! این بار چندمه دارم چوبشو میخورم!
این سایت مودم است، حالا نمیدونم چقدر معتبره و چه جوریاست. ولی واسه من که خوب کار کرده تا حالا!

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

:31: حاجی این سایتی که معرفی کردی مربوط به تهیه غذای شیرو و دوستان هستش :39::31: سایت خود مودم رو بده بیاد :31:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدنکننه مودمتون رو ، توی اشپزخونه اینجا درستش کردن :31: من هی میگفتم مارکش ناشناخته است:31:

جدای از شوخی همین ادرس رو روی کارتن و یا جعبه مودمتون نوشته ؟
اگر اینجوری باشه که باید افسوس خورد....:13:

ifu
26-06-2010, 12:39
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

:31: حاجی این سایتی که معرفی کردی مربوط به تهیه غذای شیرو و دوستان هستش :39::31: سایت خود مودم رو بده بیاد :31:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدنکننه مودمتون رو ، توی اشپزخونه اینجا درستش کردن :31: من هی میگفتم مارکش ناشناخته است:31:

جدای از شوخی همین ادرس رو روی کارتن و یا جعبه مودمتون نوشته ؟
اگر اینجوری باشه که باید افسوس خورد....:13:

آدرس همون آدرسیه که روی جعبه ش نوشته! :41:
توی گوگل سرچیدم ولی آدرس دیگری پیدا نکردم!
اینم مدل مودم: Shiro DSL905eu
توی سایت eBay.com هم برای فروش هستش:

KING_DESIGNER
26-06-2010, 13:59
خوب از اونجایی که این مسئله رو باید حل میکردم و تا الان فکر میکردم قضیه مضاح هست ولی بصورت جدی تری این داستان رو دنبال کردم تا به اینجا رسیدم

این شرکت یک شرکت تولیدی داخلی در حد شرکتای درجه 3 و4 هستش که متاسفانه به احتمال زیاد ورشکست شده
فقط یک شرکت به عنوان سرویس دهنده در آفریقا به توزیع این مودمها مشغوله ( ی چیزی تو مایه های شاتل خوذمون) و از همین رو طبق این لینک

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدتونستم صفحه اصلی شیرو رو پیدا کنم که همون رستوران هستش که عکس بالا رو گذاشتم
به احتمال زیاد این رستوران یا ... با یه مبلغ زیادی اسم و دامنه این شرکت رو خریده برای همین هست که وقتی ادرس شیرو رو وارد میکنیم همچین صفحه ای رو میبینیم میدونین چرا اینو میگم چون شرکتهای بزرگ همیشه دامنه هاشون رو بصورت مادام العمر میخرند مثلا یک شرکتی مثل تویوتا سال به سال پول اجاره دامنه رو پ=رداخت نمیکنه با یه مبلغ زیادی دامین خودشو خریداری میکنیه و ی عمر راحته مثلا دوستان من برای 10 سال اسم شرکتشون رو روی دامنشون گذاشتند و الان چیزی حدود 1 ساله که با یک دامنه فعالیت میکنند و ممکنه این شرکت برای جبران بدهی هاش این دامنه رو فروخته باشه .
معلوم نیست باید بیشتر تحقیق کرد.
و در واقع الان این مودم مثل گوشی های صا ایران فاقد یک مرجع برای تعمیر و گارانتی هستش
ولی بگم قیافه اش خیلی خوشگله خیلی ساده و جمع و جوره من که خوشم اومد.
به هرحال اگر هم میخواید مودمی تهیه کنید همیشه قبل از خرید از وجود منبعی برای تامین قطعات و پشتیبانی اطلاع حاصل کنید.
کافیه یه سرچ بزنید قبل از خرید.
ضمن اینکه شما همیشه به سایت شرکت سازنده نیاز دارید تا از آپدیت فریمویرهای داخلی و رفع عیبهای داخل مودم بهره مند شوید.

ifu
26-06-2010, 14:14
خوب از اونجایی که این مسئله رو باید حل میکردم و تا الان فکر میکردم قضیه مضاح هست ولی بصورت جدی تری این داستان رو دنبال کردم تا به اینجا رسیدم

این شرکت یک شرکت تولیدی داخلی در حد شرکتای درجه 3 و4 هستش که متاسفانه به احتمال زیاد ورشکست شده
فقط یک شرکت به عنوان سرویس دهنده در آفریقا به توزیع این مودمها مشغوله ( ی چیزی تو مایه های شاتل خوذمون) و از همین رو طبق این لینک

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدتونستم صفحه اصلی شیرو رو پیدا کنم که همون رستوران هستش که عکس بالا رو گذاشتم
به احتمال زیاد این رستوران یا ... با یه مبلغ زیادی اسم و دامنه این شرکت رو خریده برای همین هست که وقتی ادرس شیرو رو وارد میکنیم همچین صفحه ای رو میبینیم میدونین چرا اینو میگم چون شرکتهای بزرگ همیشه دامنه هاشون رو بصورت مادام العمر میخرند مثلا یک شرکتی مثل تویوتا سال به سال پول اجاره دامنه رو پ=رداخت نمیکنه با یه مبلغ زیادی دامین خودشو خریداری میکنیه و ی عمر راحته مثلا دوستان من برای 10 سال اسم شرکتشون رو روی دامنشون گذاشتند و الان چیزی حدود 1 ساله که با یک دامنه فعالیت میکنند و ممکنه این شرکت برای جبران بدهی هاش این دامنه رو فروخته باشه .
معلوم نیست باید بیشتر تحقیق کرد.
و در واقع الان این مودم مثل گوشی های صا ایران فاقد یک مرجع برای تعمیر و گارانتی هستش
ولی بگم قیافه اش خیلی خوشگله خیلی ساده و جمع و جوره من که خوشم اومد.
به هرحال اگر هم میخواید مودمی تهیه کنید همیشه قبل از خرید از وجود منبعی برای تامین قطعات و پشتیبانی اطلاع حاصل کنید.
ضمن اینکه شما همیشه به سایت شرکت سازنده نیاز دارید تا از آپدیت فریمویرهای داخلی و رفع عیبهای داخل مودم بهره مند شوید.

ایول
داداش کارت خیلی درسته
خلاصه دستت درد نکنه این همه وقت گذاشتی آمار این مودم رو در آوردی

100% همین کار را خواهم کرد

بازم ممنون
خیلی مخلصیم

B.J.U
26-06-2010, 14:33
جواب شما رو در تاپیک خودتون دادم فقط به ایسوز فکر کنید

بله دیدم ولی فقط یه خواهش دیگه هم دارم
اسم مودم رو دقیق بنویسید

راستی اگه میشه به این سوال هم جواب بدید:
وایرلس هیچ مشکل نداره؟اگه بگیرم ضرر کردم یا پولم رو درست خرج کردم؟

dsa dsa
26-06-2010, 14:35
linksys wag 160n یا wag320n رو بگیر.. عالیه..
اگر وایرلس بگیری باید برای سیستمت هم یک wireless adapter بگیری .. کمی گرونتر میشه.. ولی کلا بهتره wireless دار بگیری..

KING_DESIGNER
26-06-2010, 15:17
linksys wag 160n یا wag320n رو بگیر.. عالیه..
اگر وایرلس بگیری باید برای سیستمت هم یک wireless adapter بگیری .. کمی گرونتر میشه.. ولی کلا بهتره wireless دار بگیری..
عزیز اون مودمی که من معرفی کردم خروجی lan هم داره میتونه با لن وصل بشه نیازی به خرید اداپتور وایرلس نیست
مگه اینکه مثلا لپتاپ عهدبوقی مثل مال من رو داشته باشه که باید تهیه کنه چون لپتاپ من نه لن داره نه وایرلس نه بلوتوث واسه همینیه اداپتور وایرلس گرفتم ولی لپتاپهای جدید همه چیزهایی که نوشتم دارند و قبالیت پرتابل هم که برای وایرلس هست میتونی هرجا دلت خواست ببری دیگه.

alpha007
26-06-2010, 17:46
برندهای مطرح تو زمینه مودم چه وایرلس دارش چه معمولیش ایناست:
asus
smc
linksys
tplink
dlink
کلا رد کردن یه برند همینطوری (بنا به سلیقه کار درستی نیست) چون هرکدوم اینا مزایا و معایب خودشونو دارن
درباره وایرلس دار بودن مودم هم اگه به کارت میاد باید براش هزینه کنی وگرنه یه am602 هم کارت رو راه میندازه

na balad
21-09-2010, 01:49
asus
smc
linksys
tplink
dlink
کلا رد کردن یه برند همینطوری (بنا به سلیقه کار درستی نیست) چون هرکدوم اینا مزایا و معایب خودشونو دارن
درباره وایرلس دار بودن مودم هم اگه به کارت میاد باید براش هزینه کنی وگرنه یه am602 هم کارت رو راه میندازه

من این smc رو تو پارس آنلاین امتهان کردم قطع و وصل میشه درد سر داره ها:thumbsdow

---------- Post added at 02:49 AM ---------- Previous post was at 02:48 AM ----------

asus
smc
linksys
tplink
dlink

من این smc رو تو پارس آنلاین امتحان کردم قطع و وصل میشه درد سر داره ها:thumbsdow

na balad
21-09-2010, 02:02
asus
smc
linksys
tplink
dlink

من این smc رو تو پارس آنلاین امتحان کردم قطع و وصل میشه درد سر داره ها:thumbsdow

alpha007
21-09-2010, 22:48
اینطور نیست
تجهیزات شبکه smc جزء محصولات مطرحه و یه برند شناخته شده ست
ایراد رو از جای دیگه ای باید بررسی کنید