PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال در مورد اینترنت همراه و مودم های Edge

djjamal
25-06-2010, 21:20
با سلام دوستان میخواستم بدونم گوشیهای دارای Edge در ایران نهایت با ایرانسل یا همراه اول چقدر سرعت دارن؟؟؟
اصلا به صرفه هست که یه گوشی بخریم مثلا K800 فکر کردم برا این کار قیمتش هم خوب باشه یا 5310 نوکیا؟؟؟کدومشون بهتره؟؟؟
راستی این مودم ها که میگید قیمتشون 20 تومن هست فقط رابط یو اس ب هستن یعنی فقط سیم کارت رو میندازیم توشون و استفاده میکنیم؟؟؟
سرعت اینا خوبه یا گوشی؟؟؟؟:19:

djjamal
26-06-2010, 09:54
کسی اطلاعی نداره؟؟؟

shabkard
26-06-2010, 10:03
با سلام دوستان میخواستم بدونم گوشیهای دارای Edge در ایران نهایت با ایرانسل یا همراه اول چقدر سرعت دارن؟؟؟
اصلا به صرفه هست که یه گوشی بخریم مثلا K800 فکر کردم برا این کار قیمتش هم خوب باشه یا 5310 نوکیا؟؟؟کدومشون بهتره؟؟؟
راستی این مودم ها که میگید قیمتشون 20 تومن هست فقط رابط یو اس ب هستن یعنی فقط سیم کارت رو میندازیم توشون و استفاده میکنیم؟؟؟
سرعت اینا خوبه یا گوشی؟؟؟؟:19:
دوست گرامی نهایت سرعت با گوشی n97که بنده تست نمودم 25 تا دانلود بود
البته این نکته را ذکر کنم با دانلود منیجر وعلا در حالت عادی به زور یک صفحه وب را باز میکنه
مشگل بعدی خراب شدن گوشی میباشد باطری ومدار پی اف
خطرات برای سلامتی زیرا انرژی وتشعشات زیادی موبایل داره به طوری که بغل اسپیکر میزاری میشود پارازیت؟
خدا به مغز ما رحم بکنه؟
ولی دی اسل بهتره در هر صورت چون سرعت موبایل متغیرع از 3 کیلو تا 25 کیلو

در ضمن از لحاظ سیستمی برتری با سیستم مخابراتی 5130 میباشد
ولی سونی یک خوبی داره از طریق یو اس بی شارژ میشه؟

djjamal
26-06-2010, 17:45
دوست گرامی نهایت سرعت با گوشی n97که بنده تست نمودم 25 تا دانلود بود
البته این نکته را ذکر کنم با دانلود منیجر وعلا در حالت عادی به زور یک صفحه وب را باز میکنه
مشگل بعدی خراب شدن گوشی میباشد باطری ومدار پی اف
خطرات برای سلامتی زیرا انرژی وتشعشات زیادی موبایل داره به طوری که بغل اسپیکر میزاری میشود پارازیت؟
خدا به مغز ما رحم بکنه؟
ولی دی اسل بهتره در هر صورت چون سرعت موبایل متغیرع از 3 کیلو تا 25 کیلو

در ضمن از لحاظ سیستمی برتری با سیستم مخابراتی 5130 میباشد
ولی سونی یک خوبی داره از طریق یو اس بی شارژ میشه؟

خیلی ممنون /اره سونی شارژ میشه ولی باعث داغون شدن باتریش میشه در واقع اصلا شارژ نمیشه.:2:
کسی در مورد این مودم ها از نوع ازرونش و کیفیت و محل فروشش اطلاعی نداره؟؟؟:20:

Gune Baxan
26-06-2010, 22:37
خیلی ممنون /اره سونی شارژ میشه ولی باعث داغون شدن باتریش میشه در واقع اصلا شارژ نمیشه.:2:
کسی در مورد این مودم ها از نوع ازرونش و کیفیت و محل فروشش اطلاعی نداره؟؟؟:20:

من هم به شدت دنبال این نوع مودم ها هستم. تو نت کمی سرچ کردم، به دلیل اینکه استفاده از این نوع مودم مقرون به صرفه نبود خیلی کم پیدا میشه و بیشتر برای فرستادن sms انبوه مورد استفاده هست.

توی یک سایت قیمت زده بود، از 115 تومن شروع میشه تا 150 تومن. حالا نمی دونم قضیه این مودم 20 تومنی دیگه چیه؟

djjamal
26-06-2010, 23:31
من هم به شدت دنبال این نوع مودم ها هستم. تو نت کمی سرچ کردم، به دلیل اینکه استفاده از این نوع مودم مقرون به صرفه نبود خیلی کم پیدا میشه و بیشتر برای فرستادن sms انبوه مورد استفاده هست.

توی یک سایت قیمت زده بود، از 115 تومن شروع میشه تا 150 تومن. حالا نمی دونم قضیه این مودم 20 تومنی دیگه چیه؟

سلام آره اون مودم به این دلیل گرونن چون هم 3G و هم بالاترین سرعت Edge رو ساپورت میکنن.ولی این 20 تومنی ها فقط مودم جی پ آر اس هستن با پشتیبانی ز ادج و کلاس 10.من بهترین مودم ادج تو بازار رو قیمت کردم 95 تومن هست که نمی ارزه بخاطر جی پی آر اس بخوای هزینه کنی.:31:

Gune Baxan
27-06-2010, 00:00
اگر ممکنه برند این مودم 20 تومنی رو بفرمایید تا ببینم می تونم مطالبی در موردش پیدا کنم یا نه.

یکی از دوستان من دفتر خدماتی داره و از این مودم ها برای اینترنت استفاده می کنه. اگر بتونم یک روز مودمش رو امانت می گیرم و تست می کنم و نتیجه اش رو به شما میگم.

persian365
27-06-2010, 01:48
دوستان لیستی ازاسامی گوشی هایی که Edge دارن میشه پیدا کرد ؟ کسی نمیدونه ؟

لیست کلی منطورمه نه جستجو برای مدل خاصی

Gune Baxan
27-06-2010, 02:12
دوستان لیستی ازاسامی گوشی هایی که Edge دارن میشه پیدا کرد ؟ کسی نمیدونه ؟

لیست کلی منطورمه نه جستجو برای مدل خاصی

832 تا گوشی پیدا کرد.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

می تونی تو این سایت، در قسمت Advanced Search ملاک های مورد نظر برای گوشیی که داری انتخاب کنی تا نتایج جستجو کمتر باشه.

persian365
27-06-2010, 02:16
Gune Baxan ، ممنون دوست عزیز
یعنی اینا لیست کامل از گوشی های که EDGE رو ساپورت میکنند ؟

djjamal
27-06-2010, 10:12
اگر ممکنه برند این مودم 20 تومنی رو بفرمایید تا ببینم می تونم مطالبی در موردش پیدا کنم یا نه.

یکی از دوستان من دفتر خدماتی داره و از این مودم ها برای اینترنت استفاده می کنه. اگر بتونم یک روز مودمش رو امانت می گیرم و تست می کنم و نتیجه اش رو به شما میگم.

سلام من هم دقیقا نمی دونم.:5:یکی از دوستان تو یک انجمن دیگه به من گفت که یک مدل مودم ادج که دیگه قابلیت ارسال اس ام اس نداشته تو تهران پیدا کرده با قیمت 20-25 تومن.حالا دیگه مدلش رو خدا داند.:31:
اگر تونستی سرعتش رو تست کنی حختما به هم بگو.:10:
بعضی از دوستان تو شهرهایی مثل قزوین میگن که اواسط روز سرعت جی پی آر اسشون به 50 :18: میرسه که اگر من فقط این رو با چشم خودم ببینم ایرانسل رو میترکونم.خیلی هم رو حرفشون پایبندن.:19:من که تا حالا سرعتم از 13 بالاتر نرفته ولی یه بار تو سنندج به 24 هم رسید.حالا شاید واقعا به موقعیت مکانی هم ارتباط داشته باشه جی پی آر اس.؟!:21:

djjamal
27-06-2010, 10:19

خودش اون بالا گفته 832 تا گوشی هست ولی فقط هفتاد و خورده ای از پرطرفدارهاش رو لیست کرده.حالا واقعا فرقی نمیکنه که چه گوشی بگیریم چون تو این کشور پر ادعای ما سرعت از حد خاصی فراتر نمیره.مثلا k800 سونی اریکسون 320kbit/s سرعت داره یعنی چیزی در حد 50 کیلوبایت مطلق در هر ثانیه.اگر خدا خواست سرعت ما به 25 رسید 25 بعدیش پیشکش خودشون.:41:

تو دبی و کویت الان اپراتور هاشون دارن ادج 300 کیلوبایت بر ثانیه :18:ارایه میدن اونوقت ما!!!:2:

persian365
27-06-2010, 17:22
یعنی نوع گوشی ها فرق نمیکنه ؟

Gune Baxan
27-06-2010, 19:37

بله، تمام این گوشی ها قابلیت edge رو دارند. البته این گوشی ها در بازار جهانی موجود هستند و امکان داره بعضی از اونها در ایران پیدا نشند.

یعنی نوع گوشی ها فرق نمیکنه ؟

نوع گوشی ها در این قابلیت فرق میکنه. اگر وارد مشخصات گوشی ها در سایتی که معرفی کردم بشی میبینی که برای edge کلاسهای مختلفی هست و سرعت اونها به همین سبب فرق خواهد کرد. حالا نمی دونم edgeی که از طرف ایرانسل و همراه اول عرضه میشه در کدوم کلاس هست.

سلام من هم دقیقا نمی دونم.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]یکی از دوستان تو یک انجمن دیگه به من گفت که یک مدل مودم ادج که دیگه قابلیت ارسال اس ام اس نداشته تو تهران پیدا کرده با قیمت 20-25 تومن.حالا دیگه مدلش رو خدا داند.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اگر تونستی سرعتش رو تست کنی حختما به هم بگو.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
بعضی از دوستان تو شهرهایی مثل قزوین میگن که اواسط روز سرعت جی پی آر اسشون به 50 [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] میرسه که اگر من فقط این رو با چشم خودم ببینم ایرانسل رو میترکونم.خیلی هم رو حرفشون پایبندن.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]من که تا حالا سرعتم از 13 بالاتر نرفته ولی یه بار تو سنندج به 24 هم رسید.حالا شاید واقعا به موقعیت مکانی هم ارتباط داشته باشه جی پی آر اس.؟![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

فعلا که نمیتونم سرعت رو امتحان کنم، چون دوستم مسافرت هست.

من هم دیدم در فروم های دیگه که بعضی از دوستان از سرعت 40 به بالا صحبت می کنند.

خود من با گوشی سونی اریکسون بیشترین سرعتی که داشتم 20 بود.

persian365
27-06-2010, 21:09
نوع گوشی ها در این قابلیت فرق میکنه. اگر وارد مشخصات گوشی ها در سایتی که معرفی کردم بشی میبینی که برای edge کلاسهای مختلفی هست و سرعت اونها به همین سبب فرق خواهد کرد. حالا نمی دونم edgeی که از طرف ایرانسل و همراه اول عرضه میشه در کدوم کلاس هست.

ممنون به نظر شما چه گوشی بگیرم که مناسب باشه از همه نظر ؟

persian365
27-06-2010, 21:35
سئوالمو کامل تر میکنم

علاوم بر EDGE ، GPRS
ایا HSCSD ، 3G هم مهمه با توجه به خدمات جدید

اگه چیزای دیگه هم هست بگیدممنون میشم

Gune Baxan
27-06-2010, 23:01
ممنون به نظر شما چه گوشی بگیرم که مناسب باشه از همه نظر ؟

سئوالمو کامل تر میکنم

علاوم بر EDGE ، GPRS
ایا HSCSD ، 3G هم مهمه با توجه به خدمات جدید

اگه چیزای دیگه هم هست بگیدممنون میشم

پیشنهاد من از لحاظ قیمت Nokia 2730 هست. قیمتی در حدود 100 تومن داره و کلاس 32 edge رو داره. ولی بهتره در این مورد یه سری به انجمن مشاوره و خرید گوشی بزنی، اونجا دوستانی هستند که به خوبی شما رو راهنمایی خواهند کرد.

persian365
27-06-2010, 23:08
پیشنهاد من از لحاظ قیمت Nokia 2730 هست. قیمتی در حدود 100 تومن داره و کلاس 32 edge رو داره. ولی بهتره در این مورد یه سری به انجمن مشاوره و خرید گوشی بزنی، اونجا دوستانی هستند که به خوبی شما رو راهنمایی خواهند کرد.

ممنون
Nokia 2730 گوشی خوبیه همه خدمات اینترنتی رو داره فقط اینترنت بی سیم نداره . به نظر شما اینترنت بی سیم کاربرد نداره ؟
من فقط الان یه مدل گوشی می خوام که بدرد این حدمات جدید اینترنت بخوره

djjamal
28-06-2010, 15:05
دوستان دیگه در مورد مودم جی پی آر اس هیچ اطلاعی ندارند.؟!

MrDevil
29-06-2010, 00:41
ممنون
Nokia 2730 گوشی خوبیه همه خدمات اینترنتی رو داره فقط اینترنت بی سیم نداره . به نظر شما اینترنت بی سیم کاربرد نداره ؟
من فقط الان یه مدل گوشی می خوام که بدرد این حدمات جدید اینترنت بخوره

گوشی که اینترنت بیسیم داشته باشه قیمتش خیلی بیشتر میشه.

djjamal
29-06-2010, 09:42
گوشی که اینترنت بیسیم داشته باشه قیمتش خیلی بیشتر میشه.

من نمی فهمم منظور شما از اینترنت بی سیم چیه؟؟؟؟

MrDevil
29-06-2010, 10:19
من نمی فهمم منظور شما از اینترنت بی سیم چیه؟؟؟؟
wireless-wifi

hoora-1
02-09-2010, 16:38
دوستان میشه بگین این 3g چیه ؟
این مودم هایی که توسط یه usb به کامپیوتر وصل میشن و با سیم کارت به اینترنت متصل میشن چه جورین ؟

milsare%69
05-09-2010, 12:06
سلام.
منم خیلی وسو 3 شده بودم یکی ا اینا رو بگیرم خلاصه شمارنو پیدا کردیم و زنگ زدوم یارو سلام علیک کرد رفتیم سر فنلاند مطلب گفت 75 تومن (edge modem) خدافظی کردم و پش گوشی گفتم سی چهل تیر