PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل سر ریز حافظه در UDK

Hi.AliR
25-06-2010, 09:58
سلام.
موقع Build همینطور حافظه اشغالی تو رم بیشتر و بیشتر و بیشتر و بیشتر میشه تا جایی که رمم تموم میشه :41:
باز خداشکر خودش میفهمه رم رو خالی میکنه، کامپیوتر منفجر نمیشه، ولی وقتی رم رو خالی میکنه یه error میده و میگه نمی تونه Build کنه.
راه حل چیه؟ :34:

RatAtouille
26-06-2010, 23:19
از عنوان شما میشه متوجه این شد منظور شما buffer overflow هست ولی در متن میشه Ram overflow فکر کنم بهتره کیفیت تکسچر ها رو همچنین نرمی سطوح رو کاهش داد . و بهتر از همه نور رو کلی کنی یا سایه ها رو برداری .

tovamohammad
27-06-2010, 00:10
سلام.
موقع Build همینطور حافظه اشغالی تو رم بیشتر و بیشتر و بیشتر و بیشتر میشه تا جایی که رمم تموم میشه :41:
باز خداشکر خودش میفهمه رم رو خالی میکنه، کامپیوتر منفجر نمیشه، ولی وقتی رم رو خالی میکنه یه error میده و میگه نمی تونه Build کنه.
راه حل چیه؟ :34:

سلام

اولا که بهتر بود تو تاپیک خود UDK می پرسیدی.:13: حالا دیگه اشکال نداره ولی از این به بعد اونجا بپرس.

ثانیا آیا شما از LightmassImportanceVolume استفاده کردی؟ در صورتی که استفاده نکنی مشکلات زیادی پیش میاد، از جمله ممکنه این طوری بشه.

فعلا.:8:

Hi.AliR
27-06-2010, 11:21
اره همه ی این کار ها رو کردم. فکر کنم مپم خیلی بزرگ باشه :13:
نمیشه چند مرحله ای بیلد کرد؟ یعنی مثلا نصف مپ رو جدا بیلد کنه بعدش نصفه ی دیگش رو هم بیلد کنه!؟

armin_555
28-06-2010, 17:33
آخه چرا تاپیک الکی می زنی؟؟؟:13: خب می رفتی تو تاپیک خود UDK می پرسیدی.

Hi.AliR
28-06-2010, 18:12
آخه چرا تاپیک الکی می زنی؟؟؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] خب می رفتی تو تاپیک خود UDK می پرسیدی.
به نظر من خیلی مسخره هست که همه چی تو یه تاپیک خلاصه بشه و

2- اگر سوال خاصی درباره موتور می خواهید بپرسید لازم نیست دنبال تاپیک اصلی موتور بگردید و اونجا مطرح کنید .ایجاد تاپیک برای سوال بلامانع هست .

tovamohammad
29-06-2010, 02:07
اره همه ی این کار ها رو کردم. فکر کنم مپم خیلی بزرگ باشه :13:
نمیشه چند مرحله ای بیلد کرد؟ یعنی مثلا نصف مپ رو جدا بیلد کنه بعدش نصفه ی دیگش رو هم بیلد کنه!؟

میشه تیکه های مختلف رو جدا بیلد کنی، ولی تست نکردم ببینم بعدا همه رو با هم جمع میکنه یا نه.

در ثانی فکر نمی کنم مشکل شما از بزرگی مرحله باشه، آخه هر چقدرم بزرگ باشه که دیگه از 4 تا مپ خود آنریل بزرگتر که نیس، فکر نمی کنم مپت حتی 1/3 اونا باشه.:20:

هنوز فکر می کنم مشکل شما از LightmassImportanceVolume باشه. این که می گی همه اینا رو انجام دادی، چه جوری یعنی؟ حداقل این تیکه ای که LightmassImportanceVolume رو برا مپت ساختی یه توضیح بده بگو دقیقا چیکار کردی، که بگم کجاش اشتباه رفتی.

البته یه 20 درصد هم احتمال هست که تنظیمات مپ رو خیلی بالا برده باشی، مثلا اگه LightMapResolution رو برا BSP ها بالا ببری، زمان بیلد به راحتی 50 برابر زیاد میشه و این یعنی فاجعه.

در هر صورت شما یه توضیحی برا LightmassImportanceVolume بده و اینکه آیا تنظیم خاصی رو زیاد کردی یا نه.

نگران هم نباش، ایشالا مشکلت حل میشه، چون افراد زیادی که این مشکلو داشتن، براشون حل شده، البته تا جاییش که من می دونم.

فعلا.:8:

Hi.AliR
29-06-2010, 10:43
نه نگران نیستم. مپم فکر کنم یه 70 80 برابر مپ خودش هست :19:
LightmassImportanceVolume یعنی چی چجوری استفاده کردی؟ واسه هر گوشه کناری یکی گذاشتم دیگه. یکی هم تو دور کل مپ.
میگم چطوری میشه جدا جدا بیلد کرد. مثلا این فلان قسمت بیلد بشه که از فلان قسمت مثلا با یه در جدا شده، حالا وقتی از اون در عبور می کنی یه لود بزنه و قسمت دیگه رو لود کنه. چطوری می تونم این کار رو بکنم؟