PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آپدیت ویندوز xp

hamed.b3269
24-06-2010, 19:57
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما.من حدود چند ماه پیش ویندوز xp سرویس پک 2 را نصب کردم و تا حالا آپدیتهای زیادی از طریق سایت مایکروسافت انجام شده و نصب گردیده است و ویندوز من به ویندوز xp سرویس پک 3 ارتقا یافته است و هم اکنون هم آپدیتهای جدید از سایت مایکروسافت دانلود و نصب میشوند.من میخوام که با استفاده از نرم افزار nLite ویندوز xp سرویس پک 3 را که هم اکنون دارم ازش استفاده میکنم روی cd بریزم تا برای دفعات بعد دوباره همه آپدیتها از اول دانلود نشه و ویندوز xp با همه آپدیتها رو نصب کنم.به همین منظور پوشه download رو از مسیر زیر روی هار خود کپی کرده ام.
D:\WINDOWS\SoftwareDistribution
و میخوام که دوباره ویندوز xp سرویس پک 2 رو از اول نصب کنم(به دلیل اینکه سرعت سیستم پایین است و همچنین نرم افزارهای زیادی نصب شده اند) و این پوشه رو در محل ذکر شده کپی کنم و همه آپدیتها بدون دانلود شدن نصب شوند. من در جایی خوندم که وقتی سایت مایکروسافت می بیند که آپدیتها در پوشه download قرار دارند فقط دستور نصب آنها صادر میشود و دوباره آپدیتها از اول دانلود نمی شوند.بعد از اینکه آپدیتها نصب شدند با استفاده از نرم افزار nlite ویندوز آپدیت شده را رایت میکنم. آیا این کار شدنی و صحیح هست یا نه.یک سوال دیگه هم داشتم و آن این است که من چه جوری بفهمم که همه آپدیتهایی که مایکروسافت در سایت خودش قرار داده است ویندوز من دانلود کرده است یا نه.ممنون.

piishii
25-06-2010, 13:48
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما.من حدود چند ماه پیش ویندوز xp سرویس پک 2 را نصب کردم و تا حالا آپدیتهای زیادی از طریق سایت مایکروسافت انجام شده و نصب گردیده است و ویندوز من به ویندوز xp سرویس پک 3 ارتقا یافته است و هم اکنون هم آپدیتهای جدید از سایت مایکروسافت دانلود و نصب میشوند.من میخوام که با استفاده از نرم افزار nLite ویندوز xp سرویس پک 3 را که هم اکنون دارم ازش استفاده میکنم روی cd بریزم تا برای دفعات بعد دوباره همه آپدیتها از اول دانلود نشه و ویندوز xp با همه آپدیتها رو نصب کنم.به همین منظور پوشه download رو از مسیر زیر روی هار خود کپی کرده ام.
D:\WINDOWS\SoftwareDistribution
و میخوام که دوباره ویندوز xp سرویس پک 2 رو از اول نصب کنم(به دلیل اینکه سرعت سیستم پایین است و همچنین نرم افزارهای زیادی نصب شده اند) و این پوشه رو در محل ذکر شده کپی کنم و همه آپدیتها بدون دانلود شدن نصب شوند. من در جایی خوندم که وقتی سایت مایکروسافت می بیند که آپدیتها در پوشه download قرار دارند فقط دستور نصب آنها صادر میشود و دوباره آپدیتها از اول دانلود نمی شوند.بعد از اینکه آپدیتها نصب شدند با استفاده از نرم افزار nlite ویندوز آپدیت شده را رایت میکنم. آیا این کار شدنی و صحیح هست یا نه.یک سوال دیگه هم داشتم و آن این است که من چه جوری بفهمم که همه آپدیتهایی که مایکروسافت در سایت خودش قرار داده است ویندوز من دانلود کرده است یا نه.ممنون.
سلام
ویندوز Xp که دیگه داره کم کم از ساپورت مایکروسافت خارج میشه سرویس پک 3 آخرین پک آپدیت هاش هست ول ی بعد از اون اگر اشتباه نکنم حدود 45 یا 90 آپدیت دیگه مطمئن نیستم کدوم عدد بود باز هم وصله های آپدیت منتشر شده
شما تنها آپدیت هایی رو میتونی بک آپ بگیری ازشون که پسوند exe یا msi داشته باشند که این دومی رو مطمئن نیستم دوباره پسوندش رو درست نوشته باشم
غیر اون باید دوباره ویندوز رو آپدیت کنی
در مورد اینکه چطور بدونی همه ی آپدیت ها رو گرفتی و ....
یکی از راه های آپدیت کردن ویندوز به صورت Manual هست شما باید بری سایت خود مایکروسافت آپدیت هایی رو که ارائه داده رو یکی یکی انتخاب کنی بعد دانلود کنی و نصب
در مورد اینکه همه ی آپدیت ها نصب شدند یا خیر که شما حتما نباید همه ی آپدیت ها رو دانلود کنی که اونایی که لازم هست ! چون خود آپدیت ها باز چندین و چند نوع هستند
مثلا من الان ویندوز سون دارم یک آپدیت برای اعلام کردن ویندوز غیرقانونی ست که شما استفاده داری میکنی
من خودم همیشه حواسم هست چی دانلود میشه و چنین آپدیتی رو تیک نمیزنم
و یا خیلی آپدیت های دیگه رو اصلا نمیگیرم چون نیاز ندارم
شما هر بسته ی آپدیتی که نصب کنی توی کنترل پنل و بخش نصب و پاک برنامه ها برده میشه بعد از نصب میتونی بری ببینی چی ها نصب شده
در کل شما آپدیت ها رو به توصیه ی من گوش کن + سرویس پک لازم رو روی یک سی دی یا دی وی دی رایت کن
آپدیت ها هم به صورت دستی از سایت مایکروسافت دانلود کن نه اتوماتیک توسط خود ویندوز
همه ی این ها رو داشته باش زمانی که ویندوز عوض میکنی حالا همه رو نصب کن
این راه از اونی که شما میخوای انجام بدی بهتر هست
و من خودم به شخصه اگه روزی برای حل و بررسی یک شبکه جایی برم و سیستم ها آپدیت نباشند باید همچین سی دی یا دی وی دی همرام باشه
چون برای آپدیت ویندوز هایی که توی شبکه هستند باز راه حل دیگه ای میشه رفت
ولی کاری که گفتم مال یوزرهای خانگی مناسب تر هست :11: