PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال در مورد عكاسي با لنز باز

Nocturne
23-06-2010, 15:45
سلام.

يه شيوه عكاسي هست كه لنز رو به مدت چند ثانيه باز ميذارن.
ديديد عكسهايي رو كه مثلا از جاده انداخته شده و چراغ ماشينا به هم پيوسته است؟
تو عكاسي وقتي موقع گرفتن عكس لنز باز باشه اين اتفاق ميفته.

چطوري ميشه اين حالت رو در دوربين هاي ديجيتال كه عملكردشون اتوماتيك هست به وجود آورد؟

amin khan
27-06-2010, 14:01
توی قسمت عکاسی و دوربینهای دیجیتال مطرح کنید ، زودتر به جواب میرسید
مدل دوربینتون چیه؟
اگه خیلی اتوماتیک باشه این امکان رو نداره...

tirdad_60
27-06-2010, 19:36
البته این نوع عکس در واقع با نوردهی طولانی توسط باز نگه داشتن شاتر ایجاد میشود
و لنز را نمیتوان باز نگه داشت!

در این نوع عکاسی بر حسب میزان نور محیط و همچنین نور سوژه دوربین را روی سه پایه قرار داده
و در مود منوال شاتر دوربین . با استفاده از دکلانشور یا ریموت کنترل شاتر را باز نگه داشته و در زمان دلخواه شاتر
را میبندیم

در دوربینهای دیجیتال خودکار همچنین عملی امکان پذیر نیست

Nocturne
28-06-2010, 18:43
توی قسمت عکاسی و دوربینهای دیجیتال مطرح کنید ، زودتر به جواب میرسید
مدل دوربینتون چیه؟
اگه خیلی اتوماتیک باشه این امکان رو نداره...

مدلش sony dcs-h9
سايبرشات 8.1 مگاپيكسل

البته این نوع عکس در واقع با نوردهی طولانی توسط باز نگه داشتن شاتر ایجاد میشود
و لنز را نمیتوان باز نگه داشت!

در این نوع عکاسی بر حسب میزان نور محیط و همچنین نور سوژه دوربین را روی سه پایه قرار داده
و در مود منوال شاتر دوربین . با استفاده از دکلانشور یا ریموت کنترل شاتر را باز نگه داشته و در زمان دلخواه شاتر
را میبندیم

در دوربینهای دیجیتال خودکار همچنین عملی امکان پذیر نیست

من تنظيماتش رو نگاه كردم. ظاهرا كه تنظيمي براي باز نگه داشتن شاتر نداره و خودكار عمل ميكنه.

amin khan
29-06-2010, 19:15
دوربینتون تنظیم سرعت شاتر داره
ولی توی حالت اتوماتیک نباید دوربین رو بذارید یعنی همونی که عکس یه دوربین سبز کشیده
باید توی حالت تقدم سرعت شاتر که توی دوربینها سونی فکر کنم حالتS باشه ( اگه نبود حالت A رو امتحان کنید ) که میتونید دستی سرعت شاتر رو تنظیم کنید و دوربین اندازه دیافراگم ( دهانه دوربین ) رو خودش تنظیم میکنه
حالت M هم برای تنظیم کامل دستی شاتر و دیافراگم استفاده میشه
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Nocturne
30-06-2010, 02:05
درست ميگيد.
A ظاهرا اون چه كه من ميخوام رو انجام ميده. يعني تا حد كمي اون حالتي رو كه توصيف كردم به وجود مياره.
حالتهاي S,M و A گزينه هاي جديدي رو به قسمت تنظيمات اضافه ميكنن اما هيچ كدوم تنظيمي براي باز نگه داشتن شاتر ندارن.

يه چيز جالبي كه كشف كردم حالت SCN هست كه چون بطور پيش فرض روي Twilight قرار گرفته بود من فكر ميكردم اين حالت براي شب هست. در حالي كه با انتخاب اين حالت ميشه از تنظيماتش بجز Twilight سه گزينه ديگه رو هم انتخاب كرد كه يكي از اونها بنام Fireworks ، بيش از حالت A ، چيزي كه من ميخوام رو به وجود مياره. يعني انگار شاتر بيشتر باز نگه داشته ميشه. فقط ايرادش اينه كه نور تصوير رو خيلي زياد و زرد ميكنه.

حالا شما مطمئنيد بطور دستي ميتونه ميزان باز نگه داشتن شاتر رو تنظيم كنه؟
اگر هست مثلا بگيد به چه اسمي نوشته شده.
اگه ميخوايد بگيد اصلا تمام گزينه هاش رو اينجا بنويسم.

amin khan
30-06-2010, 09:42
يعني تا حد كمي اون حالتي رو كه توصيف كردم به وجود مياره.
تا حد کمی چیه رفیق؟؟؟....
دوربینتون خیلی هم پیش پا افتاده نیست ها
دوربینتون توی حالت s مخفف کلمه shutter ( که توی دوربین های کانن TV هست ) میتونه سرعت شاتر رو به صورت دستی تنظیم کنه
دوربینتون حداقل 15 ثانیه میتونه شاتر رو باز نگه داره ( شاید هم 30 ثانیه )
دفترچه دوربین رو اگه مطالعه کنید خیلی چیزا دستگیرتون میشه
این عکس رو با دوربینم که تقریبا مثل دوربین شماست از بالای پل هوایی گرفتم ، شاتر هم 2.5 ثانیه باز گذاشتم

این صفحه رو هم مطالعه کنید توضیحات کاملی داده شده

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

فقط ايرادش اينه كه نور تصوير رو خيلي زياد و زرد ميكنه.
وقتی شاتر باز نگه داشته بشه نور زیادی وارد دوربین میشه و باید iso کم بشه و تا حد امکان هم دیافرگام رو ببندید

AliSub
30-06-2010, 09:53
درست ميگيد.
A ظاهرا اون چه كه من ميخوام رو انجام ميده. يعني تا حد كمي اون حالتي رو كه توصيف كردم به وجود مياره.
حالتهاي S,M و A گزينه هاي جديدي رو به قسمت تنظيمات اضافه ميكنن اما هيچ كدوم تنظيمي براي باز نگه داشتن شاتر ندارن.

يه چيز جالبي كه كشف كردم حالت SCN هست كه چون بطور پيش فرض روي Twilight قرار گرفته بود من فكر ميكردم اين حالت براي شب هست. در حالي كه با انتخاب اين حالت ميشه از تنظيماتش بجز Twilight سه گزينه ديگه رو هم انتخاب كرد كه يكي از اونها بنام Fireworks ، بيش از حالت A ، چيزي كه من ميخوام رو به وجود مياره. يعني انگار شاتر بيشتر باز نگه داشته ميشه. فقط ايرادش اينه كه نور تصوير رو خيلي زياد و زرد ميكنه.

حالا شما مطمئنيد بطور دستي ميتونه ميزان باز نگه داشتن شاتر رو تنظيم كنه؟
اگر هست مثلا بگيد به چه اسمي نوشته شده.
اگه ميخوايد بگيد اصلا تمام گزينه هاش رو اينجا بنويسم.

گزینه M که امین خان نشون دادن برای این کار هست.
وقتی تو این مد باشی زیر تصویر دو عدد نوشنه یکی به صورت F و دیگری به صورت عددی مثلا 30" تا 2500 تغییر میکنه.
اونی که به صورت F نوشته دیافراگم و کم زیاد میکنه و هرچی عددش کمتر باشه نور بیشتر میشه.

اون یکی دیگه که عددی هست سرعت شاتر رو مینویسه و میزان نور گیری دوربین نشون میده.

این دو عدد میتونی خودت کم و زیاد کنی.

AliSub
30-06-2010, 10:22
دوست عزیز برو به لینک زیر و از اونجا دفترچه راهنمای فارسی دوربین H7 دانلود کن.

H7-H9 باهم اون چنان تفاوتی ندارند.

این دفترچه خیلی میتونه کمکت کنه. ♥♥♥

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Nocturne
02-07-2010, 19:57
ايول!
ياد گرفتم.
از همتون ممنونم :11: