PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : معايت دوربين HX5

Aref_s66
21-06-2010, 23:22
من مي خوام دوربين ديجيتال سوني مدلHx5 رو بخرم اما چون اين دوربين تازه وارد بازار ايران شده و هنوز اونقدر كه بايد امتحانش رو پس نداده و در ضمن تو سايت هاي مختلف كه سرچ مي كردم اسقبال از شركت هاي ديگه مانند كنون و... بيشتر بود اگه امكان داره منو راهنمايي كنيد در ضمن ممنون ميشم اگه اطلاعاتي در مورد كيفيت عكسش هم در شب و هم در روز وكيفيت فيلبرداريش بهم بدين نه بر مبناي اون چه در سايت هاي مختلف نوشتن بلكه از انچه كه از عملكرد دوربين تا الان بدست اومده

Aref_s66
04-07-2010, 18:42
1 كيفيت عكس هايش وسط روز موقعي كه داخل خونه كم نور باشه عكس ها سياه ميشه ( بخاطر برد پايين فلاش )
2 كيفيت فيلم برداريش وسط روز موقعي كه داخل خونه كم نور باشه طوري فيلم ميگيره كه انگار تو تاريكي شب فيلم برداري كردي و حتي اگه يكي دو تا لامپ هم روشن باشه باز ميبيني كه تصاوير خيلي تاريك و حتي سياه هست حالا اگه تو اون شرايط زوم كني تصوير از اوني كه هست سياه تر ميشه
3 توي فيلم برداري چيزي به عنوان مكث نداره ي يعني اگه بخواي يه لحظه تو فيلبرداري مكث كني و از جاي ديگه فيلم بگيري نمي توني و بايد فيلمي رو كه گرفتي به طور كامل ذخيره كني و دوباره شروع به فيلم برداري كني !
4 اگه تو تنضيمات دوربين و گرفتن عكس ( تو موقع روز موقعي كه داخل خونه كم نور باشه ) دقت نكني عكس هات تار ميشه
5 موقع زوم كردن تو فيلبرداري صداي زوم دوربين تو فيلبرداريش شنيده ميشه

اما در محيط بيرون و جايي كه كم نور نباشه عكس هاي خوبي ميندازه و فيلبرداري خوبي ميكنه
تو عكس ها و تو فيلم هاش فوق العاده لرزش دست رو كم ميكنه و وقتي تو موقع فيلم برداري دوربين رو سريع به سمت ديگه اي ميبري دوربين جا نمي مونه

و كسايي كه الان اين مدل دوربين رو خريدن براي عكسبرداريش تو وسط روز موقعي كه داخل خونه كم نور باشه دوربين روي ‌‌‌‌ حالت (( تصحيح نور پس زمينه HDR )) بزارن تا دوربين تو بهترين كيفيت عكس بندازه و فلاشش رو روشن كنن تا عكسشون تار نشه ! براي عكس برداري تو فضاي باز هم با همين حالت عكس بگيرن چون دوربين عكس رو پردازش ميكنه و عكس رو تو بهترين حالت ذخيره ميكنه
اگه دوربين روي تنظيم خودكار هوشمند تنظيم شده باشه دوربين در جاهاي تاريك و كم نور با ايزو هاي پايين عكس ميندازه و اين سبب ميشه عكستون تاريك بشه !
تنظيم حالت عكاسي دوربين HX5روي (( تصحيح نور پس زمينه HDR )) در مقايسه با تنظيم خودكار هوشمند عكس روشن تر ميفته و جزئيات رو بهتر نشون ميده

navareh
06-07-2010, 07:52
من فیلم hx5 رو وقتی تو کامپیوتر نگاه میکنم صداو تصویر همخوانی ندارند
اشکال از دوربینه یا کامپیوتر؟؟
باتشکر

persianworld3000
12-01-2011, 10:08
سلام - من دوربین hx5 گرفتم - اما از کارش اصلا راضی نیستم - نمی دونم مشکل عکاسی منه یا عیب دوربینه! عکسها اصلاح شفاف نمیشن و با هر مدل تنظیمی هم جواب نگرفتم .
وقتی عکسها رو روی کامپیوتر زوم میکنم انگار فیلتر های فوتوشاپی روش اجرا شده! درحالیکه با یه دوربین بیخودی بهتر از اینها تونستم عکس بگیرم - کسی اینجا میدونه مشکل چیه؟

vvc
12-01-2011, 15:43
سلام - من دوربین hx5 گرفتم - اما از کارش اصلا راضی نیستم - نمی دونم مشکل عکاسی منه یا عیب دوربینه! عکسها اصلاح شفاف نمیشن و با هر مدل تنظیمی هم جواب نگرفتم .
وقتی عکسها رو روی کامپیوتر زوم میکنم انگار فیلتر های فوتوشاپی روش اجرا شده! درحالیکه با یه دوربین بیخودی بهتر از اینها تونستم عکس بگیرم - کسی اینجا میدونه مشکل چیه؟

در تایپیک مربوطه توضیح دادم:5: