PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با مودم لینک سیس wag120n

nikaan
20-06-2010, 09:55
سلام

من و یکی دیگه از دوستان این فروم با این مودم مشکل داریم

البته تاپیکی در قسمت دیگه باز شده بود :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداما چون به این قسمت مرتبط هست اینجا بازش می کنم:20:

اما مشکل :

دوستمون این رو نوشتن:

تو این چند روزی که مودم رو خریدم هرکاری کردم نتونستم راش بندازم.نه فقط من هرکی دید نتونست راش بندازه.مشکل اینه که همه تنظیمات کامله ولی چراغ اینترنت روی مودم روشن نمیشه یعنی به اینترنت وصل نمیشه!
چندین بار ریست و تنظیم و حتی اپگریدش هم کردم ولی افاقه نکرد!
میخوام از دوستان بپرسم که این مودم تنطیم خاصی داره که باید انجام بشه؟

و اما برای خودم:
جالبه که دقیقا من هم همین مشکل رو دارم

یعنی این مودم رو برای یکی از فامیل هامون گرفتم و این مشکل رو داره

من هم کانفیگ رو انجام دادم ولی چراغ اینترنت روشن نمیشه در ضمن من هم فریم وارش رو آپگرید کردم

قبلا وصل شد ولی تقریبا هر 1 الی 1.5 ساعت یکبار دیسکانکت میشد در صورتی که با مودم های دیگه حتی LINKSYS WAG 54G2 هم که تست کزدیم این مشکل وجود نداشت

حتی گارانتی هم که بردم گفت سالمه و جلوی خودم به نت وصل شد و مشکلی وجود نداشت

در ضمن اینترنت فامیلمون همین اینترنت مخابرات هست

در ضمن اسکرین شاتی از صفحه ی اول تنظیمات، در همون تاپیک بالا موجود هست

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدخواهشا اگه میشه کمک کنید:11:

مرسی خیلی زیاد

sei_pm
20-06-2010, 10:38
چرا با بریج یکبار تست نمی کنید؟

nikaan
20-06-2010, 11:25
چرا با بریج یکبار تست نمی کنید؟

سلام

با بریج هم تست کردم ،اگر اشتباه نکرده باشم ارور 657 رو میده

مینویسه که مودم یا وسیله ی دیگه ای اعلام یک ارور رو کرده:41:

modem or other device reported and eror

nikaan
20-06-2010, 16:01
کسی دیگه نیست راهنمایی کنه

تو رو خدا یکی جواب بده:37:

reb
20-06-2010, 16:10
ینفر مودم میخواست بخره معرفیش کردم به یه فروشنده آشنا میگفت میخواستم لینکسیس بخرم فروشنده گفته بود خیلی عالیه ولی با بعضی از isp ها مشگل داره واسه همین میگفت منصرف شدم ایسوس خریدم .

sei_pm
20-06-2010, 18:25
شاتل هم میگه ما با دی لینک و لینکسیس مشکل داریم مدیریت گفته اصلا جواب ینها رو که لینکسیس دارند ندید . من که 10 ماهه دارم استفاده می کنم هیچ مشکلی ندارم. این بحث سازگار نبودن مودم هم یک جک بزرگه شما بشنو و باور نکن. وقتی این رو میگی یعنی مشکل با لینکسیس نداره:

قبلا وصل شد ولی تقریبا هر 1 الی 1.5 ساعت یکبار دیسکانکت میشد در صورتی که با مودم های دیگه حتی LINKSYS WAG 54G2 هم که تست کزدیم این مشکل وجود نداشت
از کدوم شرکت سرویس گرفتید؟

nikaan
20-06-2010, 18:34
شاتل هم میگه ما با دی لینک و لینکسیس مشکل داریم مدیریت گفته اصلا جواب ینها رو که لینکسیس دارند ندید . من که 10 ماهه دارم استفاده می کنم هیچ مشکلی ندارم. این بحث سازگار نبودن مودم هم یک جک بزرگه شما بشنو و باور نکن. وقتی این رو میگی یعنی مشکل با لینکسیس نداره:

از کدوم شرکت سرویس گرفتید؟

راستش اینترنت مخابرات هست

جالبه که با مدل لینک سیس wag54g2 و مدل پلنت 4400 مشکلی نداره و این مودم ها راحت وصل میشن و اصلا قطعی نمی دن ولی این مودم اولش که وصل شد قطعی میداد و بعدش که بردم گارانتی دیگه وصل نشد

با 1899 هم تماس گرفتم گفت با مودم لینک سیس مشکلی نداره و تنظیمات رو درست انجام ندادید و گفت که مدل های جدید لینک سیس تنظیمات خاصی رو می خوان که باید اونها درست انجام بشه:13:

این مودم هم توی گارانتی تست شد و بدون ایراد وصل شد فکر کنم اینترنتش برای شاتل بود

KING_DESIGNER
20-06-2010, 19:36
نیکان من دفترچه راهنما رو دانلود میکنم نتیجه رو بهت میگم کار نشد نداره عزیز.

فقط باید بدونی که بدون وارد کردن مقادیر DNS هم ممکنه سایتها باز نشوند..
ضمنا این مشکلی کمه بعد از یک ساعت دیسکانکت میشی مربوط به خاصیت اینترنت مخابراته و من هم این تجربه رو داشتم ولی بعد از اینکه DNS ها رو تنظیم کردم و مودمم رو ریست کردم مشکل به کلی حل شده.

به من بگو که با ست کردن اکانتهای PPPOE آشنایی داری ؟
و اینکه الان با آپگرید جدید توی شرکت دیدی که کانکت میشد ؟
یه عکس از صفحه مربوط به تنظیمات کارت شبکه رو برایم بزار که ببینم مقادیر IP , gateway رو چی زدی.
فعلا

sei_pm
20-06-2010, 20:15
این مودم هم توی گارانتی تست شد و بدون ایراد وصل شد فکر کنم اینترنتش برای شاتل بود

حتما گارانتی از عمد از شاتل سرویس گرفته که مزخرفاتی که شاتل در باره این برند به خورد کاربران میده رو نشون بدند دروغه. جالب اینجاست پارس آنلاین هم زاکسل میفروشه ولی راجع به لینکسیس همچین حرفی نمیزنه.

KING_DESIGNER
20-06-2010, 20:18
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اگه نظیمات همینه که در این عکس بالا آپلود کردید مشکلی نیست این به نظرم درست میاد چون الان با تنظیمات داخل مودم خودم چک کردم و یکی بود.
فقط توی ویندوز در تنظیمات کارت شبکه این مقادیر روی برای DNS تعریف کن.
چون منم به مدت دو سه هفته شدیدا درگیر قطعی های مخابرات بودم البته خودت هم میدونی که توی این چند وقته از ترسشون سرعتها رو کم کردند و این هم بی دلیل نیست.

ولی برای اینکه مطلب خوب جا بیفته این عکس پایین رو دقت کنید و مقادیر DNS رو به میزانی که مشخص شده اعمال کنید
راستی به تاپیک بهترین DNS هم سر بزن و نرم افزاری رو که گفته شده بگیر ممکنه اینDNS برای سرویس من خوب کار میکنه ضمنا منم 128 مخابرات دارم.
ولی شماهم یه سر بزنید و برنامه رو دانلود کنید و طبق راهنماییها جلو برید و بهترین DNS رو برای این سرویس مخابرات پیدا کنید .
ولی سرعت باز کردن صفحات و ساتیها بعد از وارد کردن DNS های جدید حدود 20 درصد بیشتر شده . و واقعا چشمگیره.

nikaan
20-06-2010, 20:40

اگه نظیمات همینه که در این عکس بالا آپلود کردید مشکلی نیست این به نظرم درست میاد چون الان با تنظیمات داخل مودم خودم چک کردم و یکی بود.
فقط توی ویندوز در تنظیمات کارت شبکه این مقادیر روی برای DNS تعریف کن.
چون منم به مدت دو سه هفته شدیدا درگیر قطعی های مخابرات بودم البته خودت هم میدونی که توی این چند وقته از ترسشون سرعتها رو کم کردند و این هم بی دلیل نیست.

ولی برای اینکه مطلب خوب جا بیفته این عکس پایین رو دقت کنید و مقادیر DNS رو به میزانی که مشخص شده اعمال کنید
راستی به تاپیک بهترین DNS هم سر بزن و نرم افزاری رو که گفته شده بگیر ممکنه اینDNS برای سرویس من خوب کار میکنه ضمنا منم 128 مخابرات دارم.
ولی شماهم یه سر بزنید و برنامه رو دانلود کنید و طبق راهنماییها جلو برید و بهترین DNS رو برای این سرویس مخابرات پیدا کنید .
ولی سرعت باز کردن صفحات و ساتیها بعد از وارد کردن DNS های جدید حدود 20 درصد بیشتر شده . و واقعا چشمگیره.

سلام با قسمت ipv4 آشنا هستم و اونجا مقادیر dns server رو بر اساس برنامه ی گوگل قرار دادم البته یادم نیست که چه سروری رو پیشنهاد داده بود

در ضمن در حالت pppoe و بریج هم تست کردم باز هم مشکل پا برجا بود

تنظیمات pppoe هم همونی هست که در عکس اون تاپیک دیدید

در ضمن در مورد این دیسیس ها باید بگم که با مودم هایی که در پست قبلیم گفتم و تست کردم در هیچ کدوم این قطعی ها بصورت مداوم مشاهده نشده فقط یک یا حداکثر 2 بار

حالا یه سوال:

آیا حتما باید تنظیمات بر اساس dns server مخابرات باشه یا سروری که گوگل معرفی می کنه باعث عدم وصل شدن میشه یا نه؟

در ضمن من قسمت فوروارد کردن ip رو انجام ندادم (منظورم همون قسمت اول ipv4 هست که ip مودم و subnet mask رومی دیم)

آیا نیاز هست؟

مرسی

KING_DESIGNER
20-06-2010, 21:16
سلام
مقادیر DNS که خود مخابرات رو داده برات مینویسم . من روزی که به مشکل خوردم و قطعی زیادید اشتم با پشتیبانی تماس گرفتم و گفت ( ریست کامل کنید و یک اکانت جدید تعریف کنید و مقادیر DNS خودشون رو به من دادند که مودم من درست شد مقادریش هم اینه
DNS: 217.218.127.104
alternate: 4.2.2.4
این وتا شماره رو جای DNS های که داخل عکس هست بزارید
منبا این مشکلی پیدا نکردم قبلش هم ریست کردم مودم رو صفر کردم و کلا قطعی ها تموم شد تا اینکه نرم افزار گوئگل رو گرفتم و یه DNS جدید زدم و سرعتمبیشتر شد که DNS های جدید برای خود شرکت مخابرات هست .
و شماره اونها هم همونیه که در عکس بالا داخل تنظیمات مودمم هست. ولی ممکنه این تنظیم جدید برای سیستم من جواب بده و برای شما جواب نده. برای همین میگم اول DNS هایی که خود مخابرات داده یعنی و DNS: 217.218.127.104
alternate: 4.2.2.4 و رو وارد کنین اگه جواب داد برید از نرم افازر گوگل برای بهینه تر شدن سرعت استفاده کنید.

در مورد این که DNS مخابرات یا چیزی که وگل میگه ممکنه باعث دیسی بشهباید بگم
DNS فقط یه تاخیر رو کم و زیاد میکنه این لتنسی که بین ارسال و دریافت شما وجود داره مربوط به DNS هاست و تاثیری بر کارایی نداره ولی ظاهرا مخابرات فقط با DNS های خودش کار میکنه.

قسمت فوروازد IP من نشنیدم ولی اون جایی که شما اشاره کردید اولین گزینه مربوط به اختصاص دادن IP هست که به سیستم شما IP اختصاص میده و به مودم شناسایی میشد و به عنوان یک کلاینت در شبکه شما رو معرفی میکنه.
گزینه دوم رو نمیدونم ولی باید همیشه این مقدار رو بزنی
255.255.255.0

gatewayهم که مشخص میکنه مبدا و مقصد شما کجا هست که چون IP مودم شما 192.168.1.1 هست باید همین شماره رو به این فیلد اضافه کنید تا بین مودم و سیستموتن یک شبکه داشته باشید.

شما این کارهایی که فگتم رو انجام بدید. حتما نتیجه میگیرید.
( اول ریست کامل مودم
دوم - وارد کردن مقادیر گفته شده در بالا - مخصوصا DNSپیشنهادی خود مخابرات . و همچنین اختصاص دادن یک شماره IP میتونید از عکسی که از قسمت شبکه کامپیوتر خودم گرفتم الگو بگیرید و دقیقا همون مقادیر رو وارد کنین .

سوم - چک کردن کانکشن از سایت اسپیدی تست

و درنهایت اینوبگم که خیالتون راحت بشه همخونی نبودن مودم با سرویس دهنده یک افسانه بیشتر نیست چون همه دوستان امتحان کردند و جواب داده منم اول فکر میکردم مودم من با مخابرات مشکل داره ولی فهمیدم نه قضیه چیز دیگریست .
مشکل سر همین DNS هاست

nikaan
20-06-2010, 21:41
دستتون درد نکنه:11:

من این تنظیمات رو انجام میدم و نتیجه رو اینجا می گم

ieeeman
21-06-2010, 01:33
همه تنظیمات کامله ولی چراغ اینترنت روی مودم روشن نمیشه یعنی به اینترنت وصل نمیشه!

چراغ لینک یا adsl روشنه(نشانگر رانژه) بجز اینترنت! رو میگم (شاید نویز خور مودمت بالاست و نویز باعث قطعی های اولیه میشدند
مثلا هنگام برداشتن و قطع گوشی تلفن یا در آوردن پریز! اسپیلیتر بزار گوشی ها (قبلش برای تست همه گوشی ها و فکس و .... رو دربیار یه تست کن
برو ببین
SNR Margin (dB)
Attenuation (dB)

]چقدره اولی بالاش خوبه مثلا 10 به بالادومی کمش خوبه زیر 42 برای سرعت 2 مگ(ولی با اینکه نباید مهم باشه ولی بعضی از مودمها با بعضی شرکت ها مشکل دارند که مشکل هم خودشو در شرایط نویز زیاد و سرعت زیاد سرویس نشان میدهد)

nikaan
23-06-2010, 13:41
سلام

من مودم رو از فامیلمون گرفتم و چندین تست(در 2 مدل تقسیم بندی کردم) روی اون انجام دادم

به این نتیجه رسیدم که درگاه مودم و بعبارتی خود مودم ایراد داره

تست ها:

1)من اون قسمت ipv4 (تنظیمات dns server و ip)رو در حالت pppoe و 2 مدل بریج تست گرفتم تاثیری نداشت و دوباره ip تغییر می کرد تا بعداز چند ساعت کلا ارتباط قطع میشد در ضمن بدون این تنظیمات هم تست گرفتم وباز نتیجه همین میشد

یعنی چراغ dsl و اینترنت روشن بود و برخی مواقع هم چراغ اینترنت خاموش بود ولی چراغ وایرلس چشمک میزد و در ضمن نمی شد با web config وارد تنظیمات مودم شد مگر اینکه مودم رو ریست می کردم

در ضمن در این حالت درگاه مودم رو که پینگ می دادم ، reply نمی کرد و time out می داد

جالبه که اولش همه شون ( مدل ppoe و2 مدل بریج) وصل می شدن ولی شاید بعد از چند ساعت این اتفاق می افتاد در ضمن من کامپیوتر رو نمی زارم به حالت sleep بره که ارتباط قطع بشه

این هم جالبه که وقتی برای اولین بار به کامپیوترم وصلش کردم روی کامپیوتر من شناسایی نمی شد یعنی میزد network ناشناخته ولی وقتی مودم رو ریست کردم مودم بوسیله ی کامپیوترم شناسایی شد

این اتفاق نباید بیفته چون من مودم خودم رو روی چندین کامپیوتر دیگه تست کردم و اصلا چنین مشکلی وجود نداشت (هر دو مودم با لن به کامپیوتر ها وصل میشن) حالا می خواستم ببینم این مشکل از چی ناشی میشه آیا همون حدسم درسته و مودم خرابه؟

الان هم که این رو می نویسم دیگه با ریست کردن هم مودم توسط کامپیوتر شنا سایی نمیشه

2) در مورد تست snr margin باید بگم که توی تنظیمات این مودم پیداش نکردم ولی روی خط فامیلمون تست گرفتم عدد حدود 45 دسیبل بود

البته snr margin اختلاف بین نویز و کانکشن(منظور فرکانس adsl) رو میرسونه که هرچی این اختلاف بیشتر باشه بهتر هست که متاسفانه شاید با این تست نشه نویز خور بودن مودم رو شناسایی کرد

مورد دوم هم کهLine Attenuation هست که گویا میرایی خط هست و در نتیجه هر قدر میرایی خط کمتر باشه بهتره ولی متاسفانه این گزینه رو هم روی مودم لینک سیس پیدا نکردم ولی با مودم خودم 25 دسیبل رو نشون میده(مودم خودم پلنت 4400 هست)

در پایان باید بگم که مودم رو بار اول بخاطر اینکه بعد از چند ساعت قطعی می داد به گارانتی برده بودیم ولی اونها گفتند که تست کردیم و قطعی نمی ده

بار دوم چون توی خونه وصل نمی شد بردیم گارانتی ، اونها هم بردنش یه اتاق دیگه و به احتمال زیاد ریستش کردن و بعدش جلوی خودمون هم فقط یکبار وصل به اینترنت شد و متاسفانه نمی شد چند ساعت اونجا بشینیم تا مودم قطعی بده

به احتمال زیاد نمی خوان قبول کنند:41:

حالا موندم چی کار کنم:41:

لطفا راهنمایی کنید

مرسی

KING_DESIGNER
23-06-2010, 13:51
سلام
نیکان چرا فریمویر داخل دستگاه رو آپدیت نمیکنی ؟
البته وقتی از سایت خواستی نسخه اخرشو بگیری حتما نسخه اولیه رو هم بگیر که بعدا اگر مشکلی داشت بتونی برگردونی
این اشکالات احتمالا در آپدیت فریمویرشون رفع شده
یه نگاه بنداز ببین اگه شد که هیچی نشد بگو ببینم چیکار میکنم بکنم.
ولی به نظرم قطعه اکبند نباید مشکل داشته باشه مگر جز موارد معدودی که با اپدیت حل میشه.

ghahremanimehdi
23-06-2010, 13:56
سلام

من مودم رو از فامیلمون گرفتم و چندین تست(در 2 مدل تقسیم بندی کردم) روی اون انجام دادم

به این نتیجه رسیدم که درگاه مودم و بعبارتی خود مودم ایراد داره

تست ها:

1)من اون قسمت ipv4 (تنظیمات dns server و ip)رو در حالت pppoe و 2 مدل بریج تست گرفتم تاثیری نداشت و دوباره ip تغییر می کرد تا بعداز چند ساعت کلا ارتباط قطع میشد در ضمن بدون این تنظیمات هم تست گرفتم وباز نتیجه همین میشد

یعنی چراغ dsl و اینترنت روشن بود و برخی مواقع هم چراغ اینترنت خاموش بود ولی چراغ وایرلس چشمک میزد و در ضمن نمی شد با web config وارد تنظیمات مودم شد مگر اینکه مودم رو ریست می کردم

در ضمن در این حالت درگاه مودم رو که پینگ می دادم ، reply نمی کرد و time out می داد

جالبه که اولش همه شون ( مدل ppoe و2 مدل بریج) وصل می شدن ولی شاید بعد از چند ساعت این اتفاق می افتاد در ضمن من کامپیوتر رو نمی زارم به حالت sleep بره که ارتباط قطع بشه

این هم جالبه که وقتی برای اولین بار به کامپیوترم وصلش کردم روی کامپیوتر من شناسایی نمی شد یعنی میزد network ناشناخته ولی وقتی مودم رو ریست کردم مودم بوسیله ی کامپیوترم شناسایی شد

این اتفاق نباید بیفته چون من مودم خودم رو روی چندین کامپیوتر دیگه تست کردم و اصلا چنین مشکلی وجود نداشت (هر دو مودم با لن به کامپیوتر ها وصل میشن) حالا می خواستم ببینم این مشکل از چی ناشی میشه آیا همون حدسم درسته و مودم خرابه؟

الان هم که این رو می نویسم دیگه با ریست کردن هم مودم توسط کامپیوتر شنا سایی نمیشه

2) در مورد تست snr margin باید بگم که توی تنظیمات این مودم پیداش نکردم ولی روی خط فامیلمون تست گرفتم عدد حدود 45 دسیبل بود

البته snr margin اختلاف بین نویز و کانکشن(منظور فرکانس adsl) رو میرسونه که هرچی این اختلاف بیشتر باشه بهتر هست که متاسفانه شاید با این تست نشه نویز خور بودن مودم رو شناسایی کرد

مورد دوم هم کهLine Attenuation هست که گویا میرایی خط هست و در نتیجه هر قدر میرایی خط کمتر باشه بهتره ولی متاسفانه این گزینه رو هم روی مودم لینک سیس پیدا نکردم ولی با مودم خودم 25 دسیبل رو نشون میده(مودم خودم پلنت 4400 هست)

در پایان باید بگم که مودم رو بار اول بخاطر اینکه بعد از چند ساعت قطعی می داد به گارانتی برده بودیم ولی اونها گفتند که تست کردیم و قطعی نمی ده

بار دوم چون توی خونه وصل نمی شد بردیم گارانتی ، اونها هم بردنش یه اتاق دیگه و به احتمال زیاد ریستش کردن و بعدش جلوی خودمون هم فقط یکبار وصل به اینترنت شد و متاسفانه نمی شد چند ساعت اونجا بشینیم تا مودم قطعی بده

به احتمال زیاد نمی خوان قبول کنند:41:

حالا موندم چی کار کنم:41:

لطفا راهنمایی کنید

مرسی

برای مودم لینکسیس باید نویز و سیگنال رو از این آدرس ببینید :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

nikaan
23-06-2010, 13:57
سلام
نیکان چرا فریمویر داخل دستگاه رو آپدیت نمیکنی ؟
البته وقتی از سایت خواستی نسخه اخرشو بگیری حتما نسخه اولیه رو هم بگیر که بعدا اگر مشکلی داشت بتونی برگردونی
این اشکالات احتمالا در آپدیت فریمویرشون رفع شده
یه نگاه بنداز ببین اگه شد که هیچی نشد بگو ببینم چیکار میکنم بکنم.
ولی به نظرم قطعه اکبند نباید مشکل داشته باشه مگر جز موارد معدودی که با اپدیت حل میشه.

همون اولین بار فریم ور رو هم آپگرید کردم ولی بازم مشکل داره ولی یه اتفاق عجیب می افتاد و اون هم این بود که در حین آپگرید تا 27% می رفت و میزد آپگرید شدم و ورژن رو هم تغییر میداد

به گارانتی که گفتم اینجوری جواب داد که این درصد تایمر هست!!!!!!!!!!!!!!!!!!! و مهم نیست چند درصد بره !!!!!!!!!

خودشون هم مثلا آپگرید کردن

حالا این که تا 27% می ره عجیب نیست؟

nikaan
23-06-2010, 14:04
برای مودم لینکسیس باید نویز و سیگنال رو از این آدرس ببینید :

این رو هم تست می گیرم نتیجه رو می گم البته اگر بتونم وارد تنظیمات مودم بشم:41:

sei_pm
23-06-2010, 14:06
این هم جالبه که اولش روی کامپیوتر من شناسایی نمی شد یعنی میزد network ناشناخته ولی وقتی مودم رو ریست کردم مودم بوسیله ی کامپیوترم شناسایی شد

2) در مورد تست snr margin باید بگم که توی تنظیمات این مودم پیداش نکردم ولی روی خط فامیلمون تست گرفتم عدد بحدود 45 دسیبل بود

البته snr margin اختلاف بین نویز و کانکشن رو میرسونه که هرچی این اختلاف بیشتر باشه بهتر هست برای همین هر چی کمتر باشه بهتر هست که متاسفانه شاید با این تست نمیشه نویز خور بودن مودم رو شناسایی کرد

چرا نمی خوای مودم رو جای دیگه ببری تست کنی که 100 % مطمئن بشی سالم هست. ولی مودم لینکسیس مودم خوبی هست منتها شرایط خواص خودش رو داره.
در مورد اون که نتونستی بری تو صفحه کانفیگ و با ریست کردن درست شد باید بگم وقتی مودم رو روی بریج بگذاری Dhcp سرور مودم نمی تونه به طور خودکار به PC آی پی بده واسه همین بوده این مشکل شما. در اینصورت بایدIP سیستم رو به صورت دستی بدی.این مورد توی همه مودم های این برند صدق میکنه دلایل خواص خودش رو داره.
در مورد مشخصات خط هم باید بگم بر خلاف مودم های دیگه دارای منوی مخفی به آدرس زیر هست:

ghahremanimehdi
23-06-2010, 14:12
یکبار مودم رو از پشت هارد ریست کن.
بعد فیرمویر ANNEX A رو بریز
و بعد سافت ریست کن
مولتی مود رو همونطور که قبلا هم گفتم روی آیتمهای دیگه بذار و تک تک تست کن .مثلا ADSL2 یا G.dmt رو تست کن و ...

KING_DESIGNER
23-06-2010, 14:23
نیکان جان در مورد اینکه چرا تا 27% میره عجیبه اولین باره که این مطلب رو میشنوم
ضمن اینکه گفته یارو گارانتیه چرت و پرته
این تایمر یک بسته جاوا هستش که طبق زمان سنجی که گذاشته شده تا اخرین بسته ای که روی فلش دستگاه کپی میشه باید حرکت کنه
و مطابق با اون خودشو هماهنگ کنه
پس عقب جلو شدن یان تایمر منطقی نیست !
میخوای دقیق بهت یه مثال بگم
intro flash اول وب سایتهای فول فلش رو دیدی ؟
همشون یک لودر دارند و تا وقتی که 100% کامل نشه کلیپ فلش رو نشون نمیده
یا مثلا بازیهایی که لود میشوند تا 100% به اتمام نرسه بازی run نمیشه
پس حرف یارو چرت محضه
مودمت صد در صد ایراد داره
اون دکمه دیست رو چندبار از پشتش فشار بده
تا کل فلشش خالی بشه و از نو فایل رو بهش بده تا اپدیت بشه.

nikaan
23-06-2010, 14:34
چرا نمی خوای مودم رو جای دیگه ببری تست کنی که 100 % مطمئن بشی سالم هست. ولی مودم لینکسیس مودم خوبی هست منتها شرایط خواص خودش رو داره.
در مورد اون که نتونستی بری تو صفحه کانفیگ و با ریست کردن درست شد باید بگم وقتی مودم رو روی بریج بگذاری Dhcp سرور مودم نمی تونه به طور خودکار به PC آی پی بده واسه همین بوده این مشکل شما. در اینصورت بایدIP سیستم رو به صورت دستی بدی.این مورد توی همه مودم های این برند صدق میکنه دلایل خواص خودش رو داره.
در مورد مشخصات خط هم باید بگم بر خلاف مودم های دیگه دارای منوی مخفی به آدرس زیر هست:

من با مودم wag 54g2 تست کردم و این مشکلات رو نداشتم

ضمن اینکه 3 جای مختلف تست کردم البته همشون اینترنت مخابرات داشتند ولی هر 3 جا قطعی می داد

تازه یه جا با اینکه تنظیمات داخل مودم pppoe بود اولش اصلا وصل نمی شد ولی در روزهای بعد بالاخره وصل شد

جالبه که خودش همین مودم لینک سیس wag54g2 رو داشت

منظورتون رو از hdcp server نمی فهمم

آیا این ip که می خواد اختصاص بده ip داخل اینترنت هست که می خواد به کامپیوتر بشناسونه (همون که با سایت what is may ip address مشخص میشه) یا منظور ip ثابتی هست که از ip مودم گرفته میشه و اون رو می تونیم بعنوان hp ثابت کامپیوتر به مودم بشناسونیم؟

مرسی

---------- Post added at 03:32 PM ---------- Previous post was at 03:28 PM ----------

یکبار مودم رو از پشت هارد ریست کن.
بعد فیرمویر ANNEX A رو بریز
و بعد سافت ریست کن
مولتی مود رو همونطور که قبلا هم گفتم روی آیتمهای دیگه بذار و تک تک تست کن .مثلا ADSL2 یا G.dmt رو تست کن و ...

البته فکر کنم روی g.dmt تست کردم ولی مودل های دیگه رو نه

---------- Post added at 03:34 PM ---------- Previous post was at 03:32 PM ----------

نیکان جان در مورد اینکه چرا تا 27% میره عجیبه اولین باره که این مطلب رو میشنوم
ضمن اینکه گفته یارو گارانتیه چرت و پرته
این تایمر یک بسته جاوا هستش که طبق زمان سنجی که گذاشته شده تا اخرین بسته ای که روی فلش دستگاه کپی میشه باید حرکت کنه
و مطابق با اون خودشو هماهنگ کنه
پس عقب جلو شدن یان تایمر منطقی نیست !
میخوای دقیق بهت یه مثال بگم
intro flash اول وب سایتهای فول فلش رو دیدی ؟
همشون یک لودر دارند و تا وقتی که 100% کامل نشه کلیپ فلش رو نشون نمیده
یا مثلا بازیهایی که لود میشوند تا 100% به اتمام نرسه بازی run نمیشه
پس حرف یارو چرت محضه
مودمت صد در صد ایراد داره
اون دکمه دیست رو چندبار از پشتش فشار بده
تا کل فلشش خالی بشه و از نو فایل رو بهش بده تا اپدیت بشه.

اگر خای بشه مشکل ایجاد نمی شه ؟

بعد اگه خالی بشه چه جوری وارد تنظیمات بشم که بتونم آپگریدش کنم چون فلشش خالیه؟

ghahremanimehdi
23-06-2010, 14:36

ضمن اینکه 3 جای مختلف تست کردم البته همشون اینترنت مخابرات داشتند ولی هر 3 جا قطعی می داد

تازه یه جا با اینکه تنظیمات داخل مودم pppoe بود اولش اصلا وصل نمی شد ولی در روزهای بعد بالاخره وصل شد

آیا این ip که می خواد اختصاص بده ip داخل اینترنت هست که می خواد به کامپیوتر بشناسونه (همون که با سایت what is may ip address مشخص میشه) یا منظور ip ثابتی هست که از ip مودم گرفته میشه و اون رو می تونیم بعنوان hp ثابت کامپیوتر به مودم بشناسونیم؟

مرسی

---------- Post added at 03:32 PM ---------- Previous post was at 03:28 PM ----------

---------- Post added at 03:34 PM ---------- Previous post was at 03:32 PM ----------

مشکل شما به DHCP ربطی نداره. اگر شما در قسمت ipv4 بصورت دستی آیپی ندی ، مودم توسط dhcp به کامپیوتر IP میده.

nikaan
23-06-2010, 15:24
دوباره سلام

الان با مودم لینک سیس وصل شدم البته بعد از چندبار هارد ریست کردن

فعلا هم توی این قسمت
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید عددی نزده

--- System Information ---
Vendor: Linksys
ModelName: WAG120N
Firmware Version: A1.00.12 , 2010-01-26T06:39:37
GUI Version: A1.00.12_007
Boot Version: 1.0.37-5.4
Hardware Version: 0.01

--- DSL Information ---
DSL Driver Version:
DSL VPI/VCI: 0/35
DSL Status:
DSL Mode:
DSL Channel: 0
DSL Upstream Rate: 0
DSL Downstream Rate: 0

Down up
DSL Noise Margin: dB dB
DSL Attenuation: dB dB
DSL Transmit Power: dBm dBm

--- Wireless Information
---

در ضمن من یه کارت ----- هم دارم که برای قاطی نشدن وقتی unistalاش کردم، دیگه نمی تونستم وارد تنظیمات ip4کارت شبکه ام بشم ولی و وقتی دوباره درایور کارت رسیورم رو نصب کردم مشکل حل شد!!!

KING_DESIGNER
23-06-2010, 15:39

مرسی

سلام
وقتی که خالی بشه خودش یه نوشته میده که کاربر محترم لثفا هرچه سریعتر فریمویر رو داخل دستگاه بریزید
یه دونه فیلد خالی داره کنار هم دکمه browse هست که
این صفحه رو فقط نشون میده وقتی که رو دکمه بروز میزنی باید بگردی و از داخل درایوت فایل اپگرید رو بهش بدی.
برای من اینجوری بود البته اون کاربر محترم رو به انگلیسی نوشته بود :31:

sei_pm
23-06-2010, 15:45
مشکل شما به DHCP ربطی نداره. اگر شما در قسمت ipv4 بصورت دستی آیپی ندی ، مودم توسط dhcp به کامپیوتر IP میده.

من نگفتم مشکل اصلیشون اینه. اگر یکبار دیگه با دقت پستم رو بخوانی متوجه میشید که گفتم مودم توسط dhcp آی.پی نمیده در صورتی که Bridge تنظیم شده باشد و در حالت بریج باید به صورت دستی IP روی کامپیوتر ست بشه. این یک موردی هست که خودت پشتیبانهای Linksys هم تایید می کنند.

دوباره سلام

الان با مودم لینک سیس وصل شدم البته بعد از چندبار هارد ریست کردن

فعلا هم توی این قسمت
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید عددی نزده

--- System Information ---
Vendor: Linksys
ModelName: WAG120N
Firmware Version: A1.00.12 , 2010-01-26T06:39:37
GUI Version: A1.00.12_007
Boot Version: 1.0.37-5.4
Hardware Version: 0.01

--- DSL Information ---
DSL Driver Version:
DSL VPI/VCI: 0/35
DSL Status:
DSL Mode:
DSL Channel: 0
DSL Upstream Rate: 0
DSL Downstream Rate: 0

Down up
DSL Noise Margin: dB dB
DSL Attenuation: dB dB
DSL Transmit Power: dBm dBm

--- Wireless Information
---

در ضمن من یه کارت ----- هم دارم که برای قاطی نشدن وقتی unistalاش کردم، دیگه نمی تونستم وارد تنظیمات ip4کارت شبکه ام بشم ولی و وقتی دوباره درایور کارت رسیورم رو نصب کردم مشکل حل شد!!!

این کهنشون میده چراغ DSL ثابت نشده. یک مزیت لینکسیس هم اینه که اگر نتونست کانکت بشه بعد از چند ثانیه لینک رو ریست میکنه که احتمالا اون زمان شما این اطلاعات رو برداشتی.

nikaan
23-06-2010, 15:56
این کهنشون میده چراغ DSL ثابت نشده. یک مزیت لینکسیس هم اینه که اگر نتونست کانکت بشه بعد از چند ثانیه لینک رو ریست میکنه که احتمالا اون زمان شما این اطلاعات رو برداشتی.

من چندیدن بار سر می زنم(از موقعی که دوباره باهاش وصل شدم و به اون آدرس چندین بار رفتم) ولی هربار که رفتم هیچ عددی رو نزده بود

قبلا هم که اینجا رو نمی دونستم هست در قسمت status> Modem Router هر 15 ای 20 ثانیه صفحه رو refresh

می کرد الان هم همین شکلی هست حتی صفحه ی جدیدی که آدرسشو بهم دادید هم همین اتفاق می افته ولی هر

8 الی 10 ثانیه این صفحه رو refresh می کنه

در ضمن همین الان که اینو نوشتم یه قطعی داد ولی جالبه که ip تغییر نکرد

کاملا چند ثانیه قطع شد و دوباره وصل شد

در ضمن ویندوز 7 64 بیتی هست

2 سیستم دیگه ای هم که تست گرفتیم همین سیستم عامل نصب بود

ghahremanimehdi
23-06-2010, 16:01
من نگفتم مشکل اصلیشون اینه. اگر یکبار دیگه با دقت پستم رو بخوانی متوجه میشید که گفتم مودم توسط dhcp آی.پی نمیده در صورتی که Bridge تنظیم شده باشد و در حالت بریج باید به صورت دستی IP روی کامپیوتر ست بشه. این یک موردی هست که خودت پشتیبانهای Linksys هم تایید می کنند.

جسارتا ولی بریج بودن یا نبودن مودم هم ربطی به DHCP نداره.

sei_pm
23-06-2010, 16:06
جسارتا ولی بریج بودن یا نبودن مودم هم ربطی به DHCP نداره.

جسارتا تو لینکسیس ربط داره . ربطش هم می تونید از پشتیبان فنی ساخت سیستم بپرسید. تنها مودمی که دیدم تو حالت بریج Dhcp اون کار نمیکنه لینکسیسه.

nikaan
23-06-2010, 16:08
تو رو خدا دعوا نکنید

این مشکل رو حل کنید:41:

KING_DESIGNER
23-06-2010, 16:09
نیکان اگه از مخابرات داری بهت بگم
منم الان سه بار دیسکانکت شدم از مخابرات دارم. و تا دیروز سرعتم خوب بود
احتمالا مشکل از مخابراته

nikaan
23-06-2010, 16:13
نیکان اگه از مخابرات داری بهت بگم
منم الان سه بار دیسکانکت شدم از مخابرات دارم. و تا دیروز سرعتم خوب بود
احتمالا مشکل از مخابراته

بله من هم از مخابرات دارم البته تا ماه پیش با داتک قرارداد داشتم و تازه 1 ماهه که از مخابرات می گیرم

البته چون یکی از فامیل هامون گرفت و دیدم بدک نیست من هم اومدم از مخابرات گرفتم(البته 256 دارم چون برادرم دانشجوی ارشد هست)

اما مشکل سر اینه که بعد از چند ساعت جوری به هم می ریزه که اصلا نمیشه وارد تنظیمات مودم شد و تا هارد ریستش نکنی مشکل حل نمیشه

KING_DESIGNER
23-06-2010, 16:25
آخه این مخابرات منطقه به منطقه یه دوره داره که عوض میشه
یعنی من مشکلات دیسکانکتی مکرر رو داشتم
و هفته بعدش خوب شد ولی مال یکی از بچه های اینجا خراب شد
!!!
هر هفته میره سراغ یکی
واسه همین میگم
منم امروز بعد از این همه مدت که خوب بود دچار مشکل شده و متاسفانه الان 4 بار هست که قطع میشه.
ولی وارد تنظیمات مودم میتونم بشم
چرا؟
چون که ربطی به اینترنت نداره
lan قسمتی از مودم هست که تا سیستم شما هست
و WAN مربوط به اینرتنت هست
اگر WAN قطع بشه ارتباط LAN حفظ میشه پس دیگه اینکه نمیتونی وارد تنظیمات مودم بشی علتش در جای دیگریست
ولی اگر LAN مشکل داشته باشد اونوقت حرف شما صحیح هست و میشه گفت که مودم مشکل دارد.و نمیشود وارد تنظیمات شد چرا که سیستم مودم رو به درستی تشخیص نمیدهد.
الان با این تفاسیر و گفته ها من نتیجه میگیرم اختلالی در داخل دتسگاهت هست که فقط با هارد ریست از بین میرود . و گارانتی هم که خوب کارش درست بوده مخصوصا با اون نظری که در مورد تایمر فرمودند !!!
با تمامی گفته های اقای مهدی قهرمانی هم موافقم.

nikaan
23-06-2010, 16:49
آخه این مخابرات منطقه به منطقه یه دوره داره که عوض میشه
یعنی من مشکلات دیسکانکتی مکرر رو داشتم
و هفته بعدش خوب شد ولی مال یکی از بچه های اینجا خراب شد
!!!
هر هفته میره سراغ یکی
واسه همین میگم
منم امروز بعد از این همه مدت که خوب بود دچار مشکل شده و متاسفانه الان 4 بار هست که قطع میشه.
ولی وارد تنظیمات مودم میتونم بشم
چرا؟
چون که ربطی به اینترنت نداره
lan قسمتی از مودم هست که تا سیستم شما هست
و WAN مربوط به اینرتنت هست
اگر WAN قطع بشه ارتباط LAN حفظ میشه پس دیگه اینکه نمیتونی وارد تنظیمات مودم بشی علتش در جای دیگریست
ولی اگر LAN مشکل داشته باشد اونوقت حرف شما صحیح هست و میشه گفت که مودم مشکل دارد.و نمیشود وارد تنظیمات شد چرا که سیستم مودم رو به درستی تشخیص نمیدهد.
الان با این تفاسیر و گفته ها من نتیجه میگیرم اختلالی در داخل دتسگاهت هست که فقط با هارد ریست از بین میرود . و گارانتی هم که خوب کارش درست بوده مخصوصا با اون نظری که در مورد تایمر فرمودند !!!
با تمامی گفته های اقای مهدی قهرمانی هم موافقم.

البته الان برای من ساعت 5:20 دقیقه اینترنتم قطع شد حالا شاید این یکی از مخابرات باشه چون با این قطعی تونستم وارد تنظیمات مودم بشم ولی دفعات قبل اصلا نمی تونستم وارد تنظیملت بشم

حالا موندم چه جوری این گارانتی رو قانع کنم که این مودم خرابه

حتی حاضرم عوضش کنن و مدل wag 54g2 بدن و حتی سر هم بدم ولی نمی دونم قبول کنن یا نه

شما راهی به نظرتون می رسه بتونم نشون بدم که مودم ایراد داره؟

KING_DESIGNER
23-06-2010, 17:18
ببین نیکان جان
شرکت شاتل با مودم دی لینک مشکل داره یعنی با هر مودمی که بگی کار میکنه به غیر از دی لینک
ممکنه این مخابرات واقعا با لینکسیس مشکل داشته باشه ( البته دیگه منم دارم خرافاتی میشم !! :31:)
ولی به نظرم شما روی چندتا خط امتحان کن نتیجه رو بگیر . اگر همچنان مشکل داره که دیگه به کل مودم رو بفروش
چون تازه هم خریدی احتمالا بتونی با نشون دادن فاکتور و کارت گارانتی مشتری رو قانع کنی که این مودم سالم هست :31:
ولی در کل این مدم با آپدیت کردن مشکلاتش باید رفع بشه .
مودم من با فریم ویر قبلی مشکلی نداشت ولی چون منوهای داخلیش تو درتو و خسته کننده بود فریویرشو اپگرید کردم و الان احساس میکنم هم سریعتر شده هم یه خورده کنترلش ساده تر شده.
شما هم به فکر اپدیت فلش داخلیش باش.
و حتما هارد ریستش کن.

حالا در مورد این توضیحاتت اگر امروز توسنتی وارد بشی خوب که مشکل از سرویس مخابرات هست ولی برای دیروز که نمیتونستی وارد بشی برای من هم یه بار این اتفاق افتاد که صفحه 192.168.1.1 باز نمیشد ! ولی وقتی که ریست کردم همه چی درست شد.
یا مثلا همین چندوقت پیش با وایرلس میخواستم به مودمم وصل بشم متاسفانه لپتاپ رو دیوونه کردم و اخرش هم وصل نشد و رفتم مودم رو ریست کردم تا کانکت شد !
یه سری گیرهای الکی این وسط هست که نمیدونم بر اثقر چی بوجود میاد ولی به هرحال با ریست کردن همه چی درست میشه
تنظیمات هم اصلا نباید دست بزنی همون تنظیماتی که در عکس دیده بودم درست هستش.
ولی آپدیت رو هرچه سریعتر انجام بده ..
میخوای خودم برم بهترین فریم ویرشو برات گیر بیارم ؟

راستی یه چیزی::31:
من موندمبا وجود ایسوز چرا رفتی سراغ این ؟ :31: البته منکر کیفیت لینکسیس نخواهم شد ولی با وجود ایسوز هیچ وقت سراغ لینکسیس نمیرم. چون ایسوز واقعا خوبه

این همه مدلهای خوشچل ایسوز توی بازار ریخته یه دونه G31 میگرفتی کارت راه میفتاد من خدم 604 دام و راضی هستم فقط سرویسم افتضاحه وگرنه قبلا که از فناوا داشتم یه ضرب رو دانلود بود و واقعا مودم کاریی هست. ای کاش برای دفعات بعد روی ایسوز وقت بزاری و فکر کنی چون واقعا مودم خوبیه.برعکس کارت گرافیک و مادربوردش که افتضاح شدند .
به هرحال یه فکری به حال اپدیتش بکن
خواستی کمکت میکنم.
فعلا/:20:

nikaan
23-06-2010, 17:43
آخه مشکل دقیقا 2 تاست:

1)قطعی های مکرر در صورتی که با مودم لینک سیس WAG54G2 و مودم پلنت 4400 توی 3 تا خونه (البته هر سه از مخابرات داشتن) این قطعی ها وجود نداشت ولی این یکی توی هر 3 تا خونه قطعی داد

2) هنگ کردن مودم بعد از قطعی(البته در فاصله زمانی چند ساعت) و مجبور شدن به ریست(تازه بعضی مواقع یکبار ریست هم جواب نمیده وباید چندبار ریست کنم)

یکی از دوستان توی همین تاپیک می گفت وقتی که SNR MARGIN و... رو نشون نمی ده یعنی کانکشن هنوز پایدار نیست

آیا درسته؟

خوب اگر اینجوری هست مشکل از چیه و چه جوری حل میشه؟

آیا حل شدنی هست یا مودم خرابه؟

برای خرید هم ابتدا می خواستم مدل WAG 54G2 رو بخرم چون دیده بودم که روی اینترنت مخابرات مشکلی نداره ولی اونموقع توی بازار پیدا نکردم البته همین مدل ایسوس هم بود ولی بخاطر اینکه این مودم لینک سیس از سری N بود و اینکه هی این مدل و هم مدل ایسوس هم قیمت بودند ، ترجیح دادم این یکی رو بخرم چون با هیچ کدومشون کار نکرده بودم وبرام فرقی نداشت

برای فریم ور هم اگه زحمتش رو بکشید ممنون میشم چون من آخرین ورژنش رو دارم و ورژن های قبلی رو پیدا نکردم

sei_pm
23-06-2010, 18:16
(البته 256 دارم چون برادرم دانشجوی ارشد هست)

الانه که یکی گیر بده مخابرات 128 بالاتر نمیده.

یکی از دوستان توی همین تاپیک می گفت وقتی که SNR MARGIN و... رو نشون نمی ده یعنی کانکشن هنوز پایدار نیست

آیا درسته؟

خوب اگر اینجوری هست مشکل از چیه و چه جوری حل میشه؟

من اینجوری نگفتم . گفتم این مودم وقتی سعی در کانکت شدن میکنه و چراغ اینترنت به جای سبز قرمز میشه خودش لینک رو ریست میکنه و چراغ DSL چشمک زن میشه تا چراغ Dsl ثابت بشه اون اطلاعات نوشته نمیشه.

تو رو خدا دعوا نکنید

این مشکل رو حل کنید:41:

دعوا چیه؟ من هم اول هرکی این حرف رو میزد مسخرش میکردم میگفتم مگه میشه شرکت به این بزرگی همچین مورد کوچکی تو مودمش باشه ولی بعد که 150 دادم Wag160N گرفتم متوجه شدم راست میگن.

nikaan
23-06-2010, 18:54
من اینجوری نگفتم . گفتم این مودم وقتی سعی در کانکت شدن میکنه و چراغ اینترنت به جای سبز قرمز میشه خودش لینک رو ریست میکنه و چراغ DSL چشمک زن میشه تا چراغ Dsl ثابت بشه اون اطلاعات نوشته نمیشه.

آخه او نموقع هم چراغ dsl ام ثابت بود و چراغ اینترنتم هم روشن بود

الان که اینو نوشتم اینترنتم کاملا وصله ولی باز در اون صفحه هیچ عددی رو نزده

حالا مشکل از چیه؟:41:

در ضمن صفحه ی مورد نظر هر 8 الی 10 ثانیه refresh میشه

آیا عادی هست؟

مرسی

nikaan
23-06-2010, 19:00
الانه که یکی گیر بده مخابرات 128 بالاتر نمیده.

اگر خواستید تست می زارم :46:

البته برادرم مخابرات کل استان تهران هم رفت که اونجا می گفت که مراکز مخابراتی سلیقه ای عمل می کنن(بخاطر 512 ولی آخرش هم 512 ندادن)
ویرایش:

راستی الان که اینو نوشتم رفتم توی تنظیمات و دیدم که دوباره ip عوض شده از ساعت تقریبا 6 تا الان که حدود 8 هست یعنی تقریبا هر 2 ساعت یکبار قطعی میده ولی اینو یادم رفت بگم که همه ی قطعی ها باعث هنگ مودم نمی شن(در ضمن این قطعی ها که با تغییر ip معلوم میشه ، توی 2 تا مودم دیگه اصلا وجود نداشت)

من که نمی فهمم چرا بعضی مواقع هنگ می کنه و وصل نمیشه!

sei_pm
23-06-2010, 21:32
اگر خواستید تست می زارم :46:

البته برادرم مخابرات کل استان تهران هم رفت که اونجا می گفت که مراکز مخابراتی سلیقه ای عمل می کنن(بخاطر 512 ولی آخرش هم 512 ندادن)

برای من که مساله ای نیست واسه کسی بگذار تا یکی میگه سرعت بالاتر از 128 گرفتم هزارتا چیز بار طرف می کنند.

آخه او نموقع هم چراغ dsl ام ثابت بود و چراغ اینترنتم هم روشن بود

الان که اینو نوشتم اینترنتم کاملا وصله ولی باز در اون صفحه هیچ عددی رو نزده

حالا مشکل از چیه؟:41:

در ضمن صفحه ی مورد نظر هر 8 الی 10 ثانیه refresh میشه

آیا عادی هست؟

مرسی

رفرش شدن عادیه ولی اینکه اطلاعات خط رو نشون نمیده غیرعادیه ببرید نمایندگی بگید مشکل داره این قسمت هم درست کار نمیکنه. حالا مال کدوم نمایندگی هست؟

nikaan
23-06-2010, 22:37
رفرش شدن عادیه ولی اینکه اطلاعات خط رو نشون نمیده غیرعادیه ببرید نمایندگی بگید مشکل داره این قسمت هم درست کار نمیکنه. حالا مال کدوم نمایندگی هست؟

برای گارانتی ساخت سیستم هست

nikaan
04-07-2010, 10:57
با سلام دوباره

ببخشید این تاپیک رو دوباره بالا اوردمش ولی بخاطر این بود که مودم رو بردیم گارانتی و گارانتی می خواد عوض کنه

اولین بار یه دونه دیگه از همین مودم رو که مثلا نو بود!!!! رو داد و همین مشکل رو داشت

گفتیم اصلا این مدل رو نمی خواهیم و wag 54g2 رو بدید ولی گفتن ندارن و باز گفتن اگر مدل دیگه ای رو بخواهید می تونید بگیرید

گفتن از مدل های smc می تونید انتخاب کنید و ما ، مابه تفاوتش رو بهتون بر می گردونیم

البته مدل wag 160n هم هست که اون رو ما باید سر بدیم

حالا می خواستم ببینم مدلی از smc که هم امتحانش رو پس داده باشه و هم اکسس پوینت وایرلس داشته باشه می تونید معرفی کنید

بعدشم اگه حالا مدلی که از smc معرفی میکنید رو بهتره بگیرم یا wag 160n رو

خواهش می کنم سریع جواب بدید چون فورس هست

مرسی خیلی زیاد:11:

sei_pm
04-07-2010, 12:36
با سلام دوباره

ببخشید این تاپیک رو دوباره بالا اوردمش ولی بخاطر این بود که مودم رو بردیم گارانتی و گارانتی می خواد عوض کنه

اولین بار یه دونه دیگه از همین مودم رو که مثلا نو بود!!!! رو داد و همین مشکل رو داشت

گفتیم اصلا این مدل رو نمی خواهیم و wag 54g2 رو بدید ولی گفتن ندارن و باز گفتن اگر مدل دیگه ای رو بخواهید می تونید بگیرید

گفتن از مدل های smc می تونید انتخاب کنید و ما ، مابه تفاوتش رو بهتون بر می گردونیم

البته مدل wag 160n هم هست که اون رو ما باید سر بدیم

حالا می خواستم ببینم مدلی از smc که هم امتحانش رو پس داده باشه و هم اکسس پوینت وایرلس داشته باشه می تونید معرفی کنید

بعدشم اگه حالا مدلی که از smc معرفی میکنید رو بهتره بگیرم یا wag 160n رو

خواهش می کنم سریع جواب بدید چون فورس هست

مرسی خیلی زیاد:11:
Wag160N رو چند میگه؟ من شهریور پارسال گرفتم 150 ولی الان باید خیلی ارزون شده باشه.
شاتل که به من می گفت ما مشکل داریم اصلا ساپورت نمی کنیم هیچ مشکلی برنخوردم الان هم که با مخابرات داره مثل ساعت کار میکنه و مشکل dc نداره. حالا نمی دونم شانس من خوبه یا شانس شما بده. یا کلا مشکل از جای دیگه هست.

KING_DESIGNER
04-07-2010, 13:02
smc خوبه ولی به پای لینکسیس نمیرسه البته این هم بگم نیکان جان اون مورد شما یک در هزار بود و اتفاقی اینجوری شده بود
چون لینکسیس رو با ایسوز مقایسه میکنند.
smd بد نیست سویچش رو توی دفتر دارم ولی بازم به پای لینکسیس نمیرسه.

---------- Post added at 02:02 PM ---------- Previous post was at 02:01 PM ----------

به هرحال خواستم لوپ کلامو بگم ( زدم رو اینتر) اقا این سیسکو کارش درسته .:20:

nikaan
04-07-2010, 14:13
دستتون درد نکنه

ولی اگه میشه مدل خوب از لینک سیس و smc که حتما امتحانش رو پس داده باشه معرفی کنید

اگه میشه به ترتیب چند تا معرفی کنید تا هر کدوم رو داشتن بگیریم آخه امروز میریم که یه مودم جدید رو از گارانتی بگیریم برای همین عجله دارم

KING_DESIGNER
04-07-2010, 14:37
نیکان جان شرمنده من سریع بهت میگم چون باید برم ویندوز بریزم
ببین 160 از همش بهتره :20:
من توی گوگل سرچ زدم مشکل با wag 160n وبه موردی بر نخوردم
ولی برعکسش problem with eag 160n رو وارد کردم چندتا مورد خارجی دیدم که البته شاید با خطوط اونها ساگزار نبوده

ولی مورد ایرانی چیزی ندیدم
ولی با 120wag چندتا مورد بود که بیشترش هم تاپیک خودته :31:

بهترین کار اینه که توی گوگل سرچ بزنی و مشکلات و ریویوو های کاربران رو بررسی کنی
چه انگلیسی چه فارسی

ببخشید که من این برند اطلاعی ندارم و راهنمایی بیشتری نمیتونم اگر ایسوز بود میتونستم چندتا مدل خوب بهت معرفیک نم.
به هرحال امیدوارم که مشکلت حل بشه
قربونت:20:

ghahremanimehdi
04-07-2010, 15:14
دستتون درد نکنه

ولی اگه میشه مدل خوب از لینک سیس و smc که حتما امتحانش رو پس داده باشه معرفی کنید

اگه میشه به ترتیب چند تا معرفی کنید تا هر کدوم رو داشتن بگیریم آخه امروز میریم که یه مودم جدید رو از گارانتی بگیریم برای همین عجله دارم
ZyXcel perstige 660HN-F1
Billion 7300N
NetGear DGN 2000

من حدود یکماه پیش طی تحقیقی که در وبسایتهای خارجی انجام دادم این 3 مدل بهترینه.

sei_pm
04-07-2010, 16:45
ZyXcel perstige 660HN-F1
Billion 7300N
NetGear DGN 2000

من حدود یکماه پیش طی تحقیقی که در وبسایتهای خارجی انجام دادم این 3 مدل بهترینه.

آقا شما مطمئنی این مودلها تو ایران موجوده؟
ایشون بین SMC و Linksys مدلی رو می خواد :ه الان به ترتیب Wag320N , Wag160N , Wag120N خوب هستند که 320N به خاطر Dual Band بودنش گرونه و فکر نکنم به جز اون مورد و پورت 1000 مزیت بیشتری نسبت به 160N داشته باشه ناگفته نمانه USB هم برای پرینت سرور داره.

ghahremanimehdi
04-07-2010, 16:48
آقا شما مطمئنی این مودلها تو ایران موجوده؟
ایشون بین SMC و Linksys مدلی رو می خواد :ه الان به ترتیب Wag320N , Wag160N , Wag120N خوب هستند که 320N به خاطر Dual Band بودنش گرونه و فکر نکنم به جز اون مورد و پورت 1000 مزیت بیشتری نسبت به 160N داشته باشه ناگفته نمانه USB هم برای پرینت سرور داره.

آره این دو مدل رو من چندهفته پیش پرسجو کردم در بازار بود :
ZyXcel perstige 660HN-F1
حدود 115 تومن
NetGear DGN 2000
حدود 135 تومن
البته کمیاب هست ولی گیر میاد.

MILAD99
04-07-2010, 20:30
اقا منم 1ماهی هست 120N رو دارم و مثل بنز کار میکنه و هیچ مشکلی هم نداشتم. اینترنت هم از شاتل هست
و اینا همش حرفه مفته که فلان مدم رو شرکت ساپپورت نمیکنه و ...
کانفیگ این مودم هم فوق العاده راحته و همه چیز تو فیرمور جدید اتوماتیک انجام میشه و چون شما از مخابرات سرویس میگیرین باید تنظیمات پیشفرض اونا رو دستی وارد کننین
فقط عکس صفحه اول اون Autodetect:رو Enable قرار بدین

alpha007
04-07-2010, 21:16
دستتون درد نکنه

دوست عزیز مودم هاس smc حرف ندارن
کاراییشونو کاملا پس دادن

amir504
07-07-2010, 14:00
سلام
ببخشید من هم مودم لینک سیس مدل wag120n دارم و ویندوز کامپیوتر هم سون است . بار اول که مودم رو به کامپیوتر وصل کردم بدو ن مشکل به اینترنت وصل شد و فقط یکم سرعتش مشکل داشت ولی بعد از اینکه سی دی همراه مودم رو نصب کردم مودم رو میشناسه و به اون وصل میشه ولی به اینترنت وصل نمیشه و چراغ اینترنت اون خاموشه .خواهشا اگه میشه تنضیمات رو موقع نصب سی دی بگید و اگر مشکل از جای دیگه هست راهنمایی کنید . ضمنا اینترنت من از شرکت پارس الاین است
باتشکر

nikaan
07-07-2010, 16:09
سلام
ببخشید من هم مودم لینک سیس مدل wag120n دارم و ویندوز کامپیوتر هم سون است . بار اول که مودم رو به کامپیوتر وصل کردم بدو ن مشکل به اینترنت وصل شد و فقط یکم سرعتش مشکل داشت ولی بعد از اینکه سی دی همراه مودم رو نصب کردم مودم رو میشناسه و به اون وصل میشه ولی به اینترنت وصل نمیشه و چراغ اینترنت اون خاموشه .خواهشا اگه میشه تنضیمات رو موقع نصب سی دی بگید و اگر مشکل از جای دیگه هست راهنمایی کنید . ضمنا اینترنت من از شرکت پارس الاین است
باتشکر

سلام
صفحه ی تنظیمات مودم در صفحه اول همین تاپیک موجود هست

طبق تنظیماتی که در اونجا می بینید پیش برید

در ضمن قبل از تنظیم کردن یکبار مودم رو ریست کنید

finalpc
09-08-2010, 16:12
سلام
من هم تازه دیروز یک مودم linksys wag 120 n خریدم .ولی موقع وصل شدن error 651 میده .
لطف کنید منم راهنمایی کنید
XSS
09-08-2010, 17:10
سلام
من هم تازه دیروز یک مودم linksys wag 120 n خریدم .ولی موقع وصل شدن error 651 میده .
از چه ویندوزی استفاده میکنید؟
نسخه Firmware مودم شما چنده؟
آیا چراغ DSL شما روشنه؟ (به رنگ سبز است؟)
مودم خودتون رو از حالت Bridge به حالت PPPoE تغییر بدید و ببینید خودش به اینترنت وصل میشه یا خیر.

finalpc
09-08-2010, 22:34
از چه ویندوزی استفاده میکنید؟
نسخه Firmware مودم شما چنده؟
آیا چراغ DSL شما روشنه؟ (به رنگ سبز است؟)
مودم خودتون رو از حالت Bridge به حالت PPPoE تغییر بدید و ببینید خودش به اینترنت وصل میشه یا خیر.

سلام

ویندوزم 7 - نسخه فرمویر را دست نزدم هنوز -وقتی مدم را روشن می کنم dsl روشن میشه (سبز میشه) ولی چون به اینترنت وصل نمیشه سبز نمیمونه و خاموشه - یک اکانت pppoe هم ساختم تو حالت bridge هم تست کردم نشد .
تو همه ی حالت همون error 651 را میده . در ضمن اکانت هم از مخابرات گرفتم .

مرسی از جوابتون

XSS
09-08-2010, 22:50
سلام

ویندوزم 7 - نسخه فرمویر را دست نزدم هنوز -وقتی مدم را روشن می کنم dsl روشن میشه (سبز میشه) ولی چون به اینترنت وصل نمیشه سبز نمیمونه و خاموشه - یک اکانت pppoe هم ساختم تو حالت bridge هم تست کردم نشد .

مرسی از جوابتون

یه باگ توی فایل درایور RAS PPPoE ویندوز سون وجود داره که ممکنه باعث این مشکل بشه
برای حل مشکل باید فایل این درایور رو از ویندوز ویستای سالم کپی کنید و جایگزین فایل خودتون کنید که من فایل سالم رو ضمیمه میکنم.
وارد مسیر C:\WINDOWS\SYSTEM32\Driver بشید و فایل raspppoe.sys رو پیدا کنید و اون رو به raspppoe_original.sys تغییر بدید تا یه بکاپ از فایل اصلی داشته باشید.
فایل سالم رو از لینک زیر دانلود کنید و بعد از اکسترکت کردن فایل مربوطه رو در پوشه درایور خودتون قرار بدید.
سیستم رو ریست کنید و نتیجه رو اعلام کنید.

نسخه Firmware خودتون رو هم حتما چک کنید، جدیدترین نسخه 1.12 هست، اگر کمتر هست حتما آپدیت کنید.

finalpc
09-08-2010, 23:35
یه باگ توی فایل درایور RAS PPPoE ویندوز سون وجود داره که ممکنه باعث این مشکل بشه
برای حل مشکل باید فایل این درایور رو از ویندوز ویستای سالم کپی کنید و جایگزین فایل خودتون کنید که من فایل سالم رو ضمیمه میکنم.
وارد مسیر C:\WINDOWS\SYSTEM32\Driver بشید و فایل raspppoe.sys رو پیدا کنید و اون رو به raspppoe_original.sys تغییر بدید تا یه بکاپ از فایل اصلی داشته باشید.
فایل سالم رو از لینک زیر دانلود کنید و بعد از اکسترکت کردن فایل مربوطه رو در پوشه درایور خودتون قرار بدید.
سیستم رو ریست کنید و نتیجه رو اعلام کنید.

نسخه Firmware خودتون رو هم حتما چک کنید، جدیدترین نسخه 1.12 هست، اگر کمتر هست حتما آپدیت کنید.

سلام
یک مسئله ای وجود داره .این فایل rename نمبشه و جایگزین هم نمیشه .
خوب الا ن چه پیشنهادی دارید .
spy_kid
10-08-2010, 02:03
سلام

مرسی از جوابتون

عزیزم مشکلت همینجاست باید چراغ DSL همیشه روشن باشه که نشون میده سرویست از مرکز وصل شده تو روشن کردن اولیه این مودم چراغ DSL یک لحظه روشن میشه و خاموش میشه و بعد حدود 30 40 ثانیه در صورت وصل بودن سرویست بطور ثابت روشن میمونه شما یک تماس با مرکزی که ازش سرویس گرفتی بگیر ببین سرویستو وصل کردن یا نه. که نشونش همین روشن بودن دائمی چراغ DSL هست بعد این بیا تنظیمات مودمتو انجام بده

finalpc
10-08-2010, 10:56
عزیزم مشکلت همینجاست باید چراغ DSL همیشه روشن باشه که نشون میده سرویست از مرکز وصل شده تو روشن کردن اولیه این مودم چراغ DSL یک لحظه روشن میشه و خاموش میشه و بعد حدود 30 40 ثانیه در صورت وصل بودن سرویست بطور ثابت روشن میمونه شما یک تماس با مرکزی که ازش سرویس گرفتی بگیر ببین سرویستو وصل کردن یا نه. که نشونش همین روشن بودن دائمی چراغ DSL هست بعد این بیا تنظیمات مودمتو انجام بده

سلام
بعد از اینکه firmware را آپدیت کردم چراغ dsl همیشه روشن .ولی چراغ اینترنت خاموش .الا ن مشکل جایگزینی آن فایل raspppoe با فایل سالمش ولی چون حفاظت شدست و جزء فایل های ویندوز ، اجازه نمیده.
اگه کسی راه حل این را بلده کمک کنه
مرسی.

XSS
10-08-2010, 15:06
سلام
بعد از اینکه firmware را آپدیت کردم چراغ dsl همیشه روشن .ولی چراغ اینترنت خاموش .الا ن مشکل جایگزینی آن فایل raspppoe با فایل سالمش ولی چون حفاظت شدست و جزء فایل های ویندوز ، اجازه نمیده.
اگه کسی راه حل این را بلده کمک کنه
مرسی.

شما رو سیستمتون Virtual PC 2007 نصبه؟
الان که سرچ میکردم دیدیم گزارش شده که Microsoft Virtual PC 2007 اگر رو ویندوز سون نصب بشه این مشکل پیش میاد و با Uninstall کردن اون مشکل حل شده.

جایگزینی فایل درایور هم برای بعضی ها مشکل رو حل کرده و برای بعضی ها بجای ارور 651 ارور 797 رو نمایش داده. پیشنهاد میکنم فعلا برای جایگزینی درایور دست نگه دارید.

این مشکل معمولا از طرف ویندوز شماست و نه مودم. برای اینکه مطمئن بشید لطفا تست زیر رو انجام بدید:
وارد تنظیمات مودم بشید و مقدار Encapsulation رو از Bridge بر روی PPPoE قرار بدید. یه مقدار که صفحه رو بیاید پایین تر میبینید که یه قسمت Username و Password هم نمایش داده شده. اونجا یوزر و پسورد اینترنت خودتون رو وارد کنید و بر روی دکمه Save Setting کلیک کنید.
چند ثانیه صبر کنید، باید چراغ اینترنتتون روشن بشه.
اگر نشد وارد تب Status بشید و دکمه Connect رو بزنید تا بصورت دستی عمل کانکت انجام بشه.

لطفا نتیجه رو اعلام کنید.

finalpc
11-08-2010, 20:50
شما رو سیستمتون Virtual PC 2007 نصبه؟
الان که سرچ میکردم دیدیم گزارش شده که Microsoft Virtual PC 2007 اگر رو ویندوز سون نصب بشه این مشکل پیش میاد و با Uninstall کردن اون مشکل حل شده.

جایگزینی فایل درایور هم برای بعضی ها مشکل رو حل کرده و برای بعضی ها بجای ارور 651 ارور 797 رو نمایش داده. پیشنهاد میکنم فعلا برای جایگزینی درایور دست نگه دارید.

این مشکل معمولا از طرف ویندوز شماست و نه مودم. برای اینکه مطمئن بشید لطفا تست زیر رو انجام بدید:
وارد تنظیمات مودم بشید و مقدار Encapsulation رو از Bridge بر روی PPPoE قرار بدید. یه مقدار که صفحه رو بیاید پایین تر میبینید که یه قسمت Username و Password هم نمایش داده شده. اونجا یوزر و پسورد اینترنت خودتون رو وارد کنید و بر روی دکمه Save Setting کلیک کنید.
چند ثانیه صبر کنید، باید چراغ اینترنتتون روشن بشه.
اگر نشد وارد تب Status بشید و دکمه Connect رو بزنید تا بصورت دستی عمل کانکت انجام بشه.

لطفا نتیجه رو اعلام کنید.

سلام من بالاخره تونستم تو حالت bridge only متصل بشم ولی تو این حالت اولا هر چند مدت یک بار error میده که dns server جواب نمیده با این که ip dns را با توجه به برنامه معرفی شده تو سایت تنظیم کردم واین که الان فقط خودم متصلم و کامپیوتر های دیگه نمیتونن متصل بشن چه از طریق lan چه از طریق wireless . لطف کنید علت را بگید و این که اگه رو pppoe تنظیم بشه درست میشه یا نه .رو حالت pppoe هنوز error 651 را میده و نتونستم اون فایل را جایگزین کنم.

لطف کنید راهنمایی کنید
nikaan
11-08-2010, 21:00
سلام

سلام من بالاخره تونستم تو حالت bridge only متصل بشم ولی تو این حالت اولا هر چند مدت یک بار error میده که dns server جواب نمیده با این که ip dns را با توجه به برنامه معرفی شده تو سایت تنظیم کردم واین که الان فقط خودم متصلم و کامپیوتر های دیگه نمیتونن متصل بشن چه از طریق lan چه از طریق wireless . لطف کنید علت را بگید و این که اگه رو pppoe تنظیم بشه درست میشه یا نه .رو حالت pppoe هنوز error 651 را میده و نتونستم اون فایل را جایگزین کنم.

لطف کنید راهنمایی کنید
شما برای اینکه بتونید این dns server رو برای دیگر کاربرها داشته باشید این سرورها رو باید در تنظیمات مودم قرار بدید و تنظیمات در ipv4 رو پاک کنید:

Enable DHCP Server: Disable DHCP Relay DHCP Relay Server IP: . . . Starting IP Address: 192.168.1. Maximum Number of
DHCP Users: Client Lease Time: minutes (0 means one day) Static DNS 1: . . . Static DNS 2: . . . Static DNS 3: . . . WINS: . . .
اگر سرورها رو در اینجا وارد کنید مابقی یوزرها هم استفاده می کنن

شما pppoe معمولی بسازید و نه در حالت bridg

شما از گزینه ی RFC 2516 PPPOE استفاده کنید که فقط PPPOE هست

شما اگر از این گزینه استفاده کنید و یک کانکشن در ویندوز بسازید ارور میده و نمی تونید وصل بشید

بعبارت دیگه باید از یکی از این دو تا استفاده کنید

پیشنهاد من استفاده از مدل PPPOE هست

شما کانکشنی که ساختید رو یا پاک کنید یا از اون کانکت نشید

finalpc
11-08-2010, 21:57
[QUOTE=nikaan;5266405]شما برای اینکه بتونید این dns server رو برای دیگر کاربرها داشته باشید این سرورها رو باید در تنظیمات مودم قرار بدید و تنظیمات در ipv4 رو پاک کنید:

Enable DHCP Server: Disable DHCP Relay DHCP Relay Server IP: . . . Starting IP Address: 192.168.1. Maximum Number of
DHCP Users: Client Lease Time: minutes (0 means one day) Static DNS 1: . . . Static DNS 2: . . . Static DNS 3: . . . WINS: . . .
اگر سرورها رو در اینجا وارد کنید مابقی یوزرها هم استفاده می کنن

شما pppoe معمولی بسازید و نه در حالت bridg

شما از گزینه ی RFC 2516 PPPOE استفاده کنید که فقط PPPOE هست

شما اگر از این گزینه استفاده کنید و یک کانکشن در ویندوز بسازید ارور میده و نمی تونید وصل بشید

بعبارت دیگه باید از یکی از این دو تا استفاده کنید

پیشنهاد من استفاده از مدل PPPOE هست

شما کانکشنی که ساختید رو یا پاک کنید یا از اون کانکت نشید

خیلی ممنون با روشی که گفتید جواب گرفتم.
فقط من جای dns server را خالی گذاشتم .وقتی یک سرور اونجا می نویسم مدام time out میشه میگه dns server not responcing
اینم اگه میدونید بگید چرا

XSS
11-08-2010, 22:09

لطف کنید راهنمایی کنید
سلام
پس شما از همون اول اشتباه مودمتون رو کانفیگ کرده بودید. روش تلفیق داده های مورد استفاده ما برای استفاده از اینترنت PPPoE هست، ولی شما رو حالت RFC 2684 Bridged تنظیم کرده بودی. RFC 2684 مربوط میشه به پروتکل ATM. باید رو حالت Bridge خالی میذاشتی که وقتی کانکشن ADSL خودت رو تنظیم میکنی اتوماتیک این مورد توسط ویندوز معلوم بشه.

تنظیم DNS Server رو از نیکان کمک بگیر، الان مودم من WAG120N نیست و یادم نیست چه گزینه هایی داشت.

اگر Encapsulation رو در حالت Bridge Only تنظیم کنی، فقط یک نفر میتونه به اینترنت وصل شه، اون هم بواسطه کانکشنی که در ویندوز میسازه.
اگر Encapsulation رو در حالت PPPoE (همون RFC 2516 PPPOE) قرار بدی، مودم شما بطور اتوماتیک به اینترنت وصل میشه و اینترنت رو شیر میکنه، اونوقت چراغ Internet شما روشن میشه و چون اینترنت Share شده هر کسی که به مودم شما کانکت کنه در واقع مستقیما به اینترنت هم وصل شده و میتونه از اینترنت استفاده کنه.
پس برای اینکه همه سیستمها بتونن از اینترنت استفاده کنن باید Encapsulation رو د حالت RFC 2516 PPPOE قرار بدی و یوزر پسورد خودت رو تنظیم کنی.

یادآوری نکنم، حتما پسورد رو برای شبکه وای فای مودم خودت تنظیم کن. اگر اینکارو نکنی هر کسی که کارت وایرلس داشته باشه میتونه به مودمت متصل بشه و مفت و مجانی از اینترنتت استفاده کنه.

finalpc
12-08-2010, 14:04
سلام
پس شما از همون اول اشتباه مودمتون رو کانفیگ کرده بودید. روش تلفیق داده های مورد استفاده ما برای استفاده از اینترنت PPPoE هست، ولی شما رو حالت RFC 2684 Bridged تنظیم کرده بودی. RFC 2684 مربوط میشه به پروتکل ATM. باید رو حالت Bridge خالی میذاشتی که وقتی کانکشن ADSL خودت رو تنظیم میکنی اتوماتیک این مورد توسط ویندوز معلوم بشه.

تنظیم DNS Server رو از نیکان کمک بگیر، الان مودم من WAG120N نیست و یادم نیست چه گزینه هایی داشت.

اگر Encapsulation رو در حالت Bridge Only تنظیم کنی، فقط یک نفر میتونه به اینترنت وصل شه، اون هم بواسطه کانکشنی که در ویندوز میسازه.
اگر Encapsulation رو در حالت PPPoE (همون RFC 2516 PPPOE) قرار بدی، مودم شما بطور اتوماتیک به اینترنت وصل میشه و اینترنت رو شیر میکنه، اونوقت چراغ Internet شما روشن میشه و چون اینترنت Share شده هر کسی که به مودم شما کانکت کنه در واقع مستقیما به اینترنت هم وصل شده و میتونه از اینترنت استفاده کنه.
پس برای اینکه همه سیستمها بتونن از اینترنت استفاده کنن باید Encapsulation رو د حالت RFC 2516 PPPOE قرار بدی و یوزر پسورد خودت رو تنظیم کنی.

یادآوری نکنم، حتما پسورد رو برای شبکه وای فای مودم خودت تنظیم کن. اگر اینکارو نکنی هر کسی که کارت وایرلس داشته باشه میتونه به مودمت متصل بشه و مفت و مجانی از اینترنتت استفاده کنه.

سلام

من الان با یک pc دیگه می خوام از طریق wireless متصل بشم میگه تنظیمات وایرلس درست نیست یا وقتی کانکت میشه هیچ اطلاعاتی نمیتونه دریافت کنه و مثل حالتی که اتصال برقرار نیست صفحه connect to را میاره و اونجا اگه کنسل کنم offline کار میکنه .

تشکر.

finalpc
12-08-2010, 15:06
[QUOTE=XSS;5266649]سلام

یادآوری نکنم، حتما پسورد رو برای شبکه وای فای مودم خودت تنظیم کن. اگر اینکارو نکنی هر کسی که کارت وایرلس داشته باشه میتونه به مودمت متصل بشه و مفت و مجانی از اینترنتت استفاده کنه.[/QUO

سلام

من وقتی میخوام با یک pc یا لپتاپ دگه به اینترنت متصل بشم تو کامپیوتر میزبان network access را فعال نشون میده ولی هیچ سایتی نمیره یا فایلی دانلود نمی کنه فکر می کنید علت چیه

مرسی از جواباتون

XSS
12-08-2010, 20:53
سلام

من الان با یک pc دیگه می خوام از طریق wireless متصل بشم میگه تنظیمات وایرلس درست نیست یا وقتی کانکت میشه هیچ اطلاعاتی نمیتونه دریافت کنه و مثل حالتی که اتصال برقرار نیست صفحه connect to را میاره و اونجا اگه کنسل کنم offline کار میکنه .

تشکر.

ممکنه کامپیوتر شما IP از DHCP Server نگرفته باشه که این بخاطر اینه که سرویس DHCP تو ویندوز شما غیر فعاله.
رو کانکشن وایرلستون وقتی که کانکت کردید کلیک کنید و رو دکمه Diagnose کلیک کنید. خودش مشکل رو پیدا میکنه و از شما برای حل کردن مشکل تایید میخواد.
بهش جواب مثبت بدید تا مشکل رو ویندوزتون حل بشه.

183.amir
03-10-2010, 21:49
سلام میخاستم ببینم آقای نیکان چی کار کردند بالاخره؟ من هم همین مشکل را دارم مودم بیخودی از اینترنت قطع میشه دادم به گارانتی میگه کار میکنه هیچ مشکلی نداره (راست هم میگه این مدل ها همین جورین ممکنه کار بکنه ممکنه نکنه برای یکی ،تو اینترنت خوندم خیلی کم این مشکل پیش میاد ولی هیچ کس نتونسته برطرف کنه ) الان موندم چی کار کنم چون میگن یک مدل دیگه هم نمیدیم ماله من هم گارانتی ساخت سیستم هست .

nazemian
27-10-2010, 16:19
سلام به همه دوستان
من یه دونه مودم linksys مدل WAG 120N دارم . وقتی تلفن خونه زنگ میخوره و تلفن را بر می داریم چراغ اینترنتش خاموش میشه و باید یک 30 ثانیه تا 1 دقیقه صبر کرد تا دوباره روشن بشه
تو خونه هم تلفن بی سیم داریم هم معمولی که بیشتر با برداشتن تلفن بی سیم این اتفاق می افته
تلفن هم panasonic هست ولی مدلش را نمیدونم چون قدیمیه

nazemian
27-10-2010, 16:21
سلام به همه دوستان
من یه دونه مودم linksys مدل WAG 120N دارم . وقتی تلفن خونه زنگ میخوره و تلفن را بر می داریم چراغ اینترنتش خاموش میشه و باید یک 30 ثانیه تا 1 دقیقه صبر کرد تا دوباره روشن بشه
تو خونه هم تلفن بی سیم داریم هم معمولی که بیشتر با برداشتن تلفن بی سیم این اتفاق می افته

lurenzo
01-11-2010, 18:19
سلام به همه دوستان

شما باید از اسپیلیتر استفاده کنی!
یدونه اسپیلیتر بذار سر خط تلفن درست میشه!

salazar.basiliska
05-01-2011, 01:24
سلام
من امروز رفتم این مدل رو گرفتم و میخواستم از طریق برنامه setup (از روی CD) مودم رو نصب کنم که توی بخش install gateway
بعد از حدود 5 دقیقه ارور 321 میده و میگه شما کابل اترنت رو وصل نکردین ! کابل سالمه چون تو پنل تنظیمات مودم میره . ویندوز xp , 7 هردو همین ارور میاد .
الان واقعآ موندم چیکار کنم !
اگه راهش تنظیم دستیه پس این CD و برنامه setup برای چیه ! اگه نه چرا میگه کابل رو وصل نکردین !
لطفا راهنمایی کنید .
Firmware Version:V1.00.16
ممنون

salazar.basiliska
05-01-2011, 14:40
یکی نیست جواب منو بده :( ؟

matin_vv
05-02-2011, 13:07
سلام.
دوستان من میخوام فرمور مودم رو آپدیت کنم. اما مدام این پیغام رو میده:
Cannot upload. Please contact the administrator.

چی کار باید بکنم؟

amintanharpd
18-02-2011, 22:12
سلام دوستان من ويندوز 7 دارم و با dsl كه مي خوام وصل شم ارور 651 داد كه فايل rasspoe رو دانلود كردم و جايگزين كردم ولي ارور 797 ميده كه مودم رو پيدا نمي كنه و تو device manager هم يه درايو ناشناس تو قسمت network كه مربوط به كارت شبكس وجود داره كه از اسمش معلومه واشه همون فايل كه بالا واسه ارور 651 جايگزين كردم هست و يه سوتي ديگه هم دادم اونم اين بود كه يادم رفت فايل اصلي رو نگه دارم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] چي كار بايد بكنم تو اينترنتم كلي گشتم و لي همه راه هارو تست كردم نشد لطفا راهنمايي كنيد

aryakhan
01-03-2011, 13:17
سلام
من میخوام برد وایرلس مودم رو بیشتر کنم
لینک سیس WAG120 N
کسی میدونه چطوری ؟

ممنون

yeegane
25-03-2011, 12:59
سلام
بچه یکی به من بگه چطور برای مودمم پسوورد بزارم
آخه وایرلسه و بعضی وقتا خیلی کند میشه
بعضیا میگن باید برای وایرلسش پس وورد بزاری تا کسی نتونه ازش استفاده کنه ........اما این یکی رو بلد نیستم
پلیز یکی هلپ...................:41:

Mohammad King
01-04-2011, 10:23
سلام
بچه یکی به من بگه چطور برای مودمم پسوورد بزارم
آخه وایرلسه و بعضی وقتا خیلی کند میشه
بعضیا میگن باید برای وایرلسش پس وورد بزاری تا کسی نتونه ازش استفاده کنه ........اما این یکی رو بلد نیستم
پلیز یکی هلپ...................:41:
باید توی تنضیمات مودم هم توی 192.168.1.1 باید بری برای wep key بزاری

Mig33
01-04-2011, 10:39
باید توی تنضیمات مودم هم توی 192.168.1.1 باید بری برای wep key بزاری

wep امنیت نداره .... wpa2 personal بزار....
البته این قدم اول بعدش شما باید USSID رو پنهان کنی یعنی اسمی که برای شبکه خودت تعریف کردی با این کار با سرچ کردن نمی تونند شبکه رو پیدا کنند و حتی اسم شبکه دیده نمیشه ( البته برای خودت که بار اول دستی وارد میکنی دیگه اونومات وصل میشه ) کار سوم اینکه توی MAC ADDRESS filtering میری تعریف میکنی که کدوم آدرس مک ( آدرس نام کارت شبکه ) کامپیوتر حق استفاده از این مودم رو دارند برای همین اول باید آدرس مک کارت شبکه کامپیوترهائی که مجاز هستند رو پیدا کنید بعد وارد کنید..... به همین راحتی .:31:

---------- Post added at 11:37 AM ---------- Previous post was at 11:35 AM ----------

سلام به همه دوستان

ربطی به اسپیلیتور نداره ...احتمالا امواج گوشیتون رو مودم اختلال ایجتئ میکنه ....فکری به حال گوشی کنید

---------- Post added at 11:39 AM ---------- Previous post was at 11:37 AM ----------

سلام
من میخوام برد وایرلس مودم رو بیشتر کنم
لینک سیس WAG120 N
کسی میدونه چطوری ؟

ممنون

تو تنطیمات یه جائی هست که فرکانس رو میبری بالا فکر کنم تو بخش همون تنطیمات وایرلس بود اونجا اینکارو بکنی برد بیشتر میشه

amirtoudeh
06-04-2011, 13:51
سلام
منم همین مشکلو دارم برای راهنمایی بیشتر رفتم دیدم که وقتی مودومو اول روشن میکنم و بعد سیستمو روشن می کنم درایورش نصب میشه و میتونم برم تو همون صفحه ای که user و pas وadmin هستش واردم بشم و برم به اینترنت، بعدش چه جوری میشه firmware رو آپدیت کرد؟

amirtoudeh
06-04-2011, 17:48
کمی تحقیق تخصصی کردم دیدم که این مشکل مربوط به درایوره مودمه. میتونید امتحان کنید 1- برید به "دیوایس منیجمنت" قسمت "نتورک آداپتور" اونجا درایور مربوط به مودمو اگه اول مودمو روشن کرده باشید و بعد سیستم خواهید دید 2- مودمو خاموش کنید و سیستمتونو ریستارت کنید 3- حال که ویندوز بالا اومد و در حالی که مودمو روشن نکرده باشید به همون قسمت "دیوایس منیجمنت" برید میبینید که درایو مربوطه وجود نداره و برای نصب "نتورک مجیک" همون ارور 651 رو میده حالا من با راهنمایی دوستان سعی میکنم که بر طرفش کنم

---------- Post added at 06:48 PM ---------- Previous post was at 06:44 PM ----------

سلام
یک مسئله ای وجود داره .این فایل rename نمبشه و جایگزین هم نمیشه .
خوب الا ن چه پیشنهادی دارید .
از نرم افزار unlocker 1.8.9 استفاده کنید (با تعویض فایل باز هم جواب نگرفتم)

amirtoudeh
06-04-2011, 18:11
سلام دوستان من ويندوز 7 دارم و با dsl كه مي خوام وصل شم ارور 651 داد كه فايل rasspoe رو دانلود كردم و جايگزين كردم ولي ارور 797 ميده كه مودم رو پيدا نمي كنه و تو device manager هم يه درايو ناشناس تو قسمت network كه مربوط به كارت شبكس وجود داره كه از اسمش معلومه واشه همون فايل كه بالا واسه ارور 651 جايگزين كردم هست و يه سوتي ديگه هم دادم اونم اين بود كه يادم رفت فايل اصلي رو نگه دارم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] چي كار بايد بكنم تو اينترنتم كلي گشتم و لي همه راه هارو تست كردم نشد لطفا راهنمايي كنيد
ببین ورژن ویندوزت 7600 یا 7200 . اگه 7600 باشه یه ایمیل بده تا برات بفرستم برای جای گزین کردن هم از نرم افزار unlocker 1.8.9 استفاده کن. یه سوالی که داشتم این که شما مودوم روشن بزار، سیستمو یه ریستارت کن ببین درایورش میاد یا نه چون منم همین مشکلو دارم

esyo
16-05-2011, 12:59
البته این قدم اول بعدش شما باید USSID رو پنهان کنی یعنی اسمی که برای شبکه خو

آقا این رو کجا میشه پیدا کرد؟

leilash
18-05-2011, 00:15
دوستان منم تازه یه مودم N120 گرفتم ولی 192.168.1.1 رو میزنم باز نمیکنه چیکار کنم؟ تو چند تا سیستم دیگه تست کردم و کابل رو هم عوض کردم ولی باز نمیشه... فقط بعضی وقتها باز میشه... یعنی مودم خرابه؟

leilash
18-05-2011, 13:24
کسی نبود؟؟؟

MVP77
21-05-2011, 21:25
منم همین مدل رو دارم و یک سوال

وقتی تنظیمات رو روی RFC 2516 PPPoE میزارم خب وقتی مودم روشن میشه بصورت اتوماتیک کانکت میشه و گوشیم هم وایرلسش بخوبی سرچ میشه و پیدا میکنه و مشکلی نیست

اما وقتی میخوام تنظیمات رو در حالت بریج یعنی Bridged Mode Only بزارم تا بوسیله کانکشن کانکت کنه , باسه سیستم این امر انجام میشه اما گوشیم دیگه وصل نمیشه یعنی مودم رو پیدا نمیکنه

یعنی نمیشه تو حالت بریج , هم سیستم کانکت بشه هم گوشی ؟

MVP77
22-05-2011, 14:53
کسی نیست راهنمایی کنه ؟

joe_satriani
22-05-2011, 20:27
دوستان منم تازه یه مودم N120 گرفتم ولی 192.168.1.1 رو میزنم باز نمیکنه چیکار کنم؟ تو چند تا سیستم دیگه تست کردم و کابل رو هم عوض کردم ولی باز نمیشه... فقط بعضی وقتها باز میشه... یعنی مودم خرابه؟

با سلام
يه دور مودم رو ريست كنيد از روي دستگاه

موفق باشيد.

منم همین مدل رو دارم و یک سوال

وقتی تنظیمات رو روی RFC 2516 PPPoE میزارم خب وقتی مودم روشن میشه بصورت اتوماتیک کانکت میشه و گوشیم هم وایرلسش بخوبی سرچ میشه و پیدا میکنه و مشکلی نیست

اما وقتی میخوام تنظیمات رو در حالت بریج یعنی Bridged Mode Only بزارم تا بوسیله کانکشن کانکت کنه , باسه سیستم این امر انجام میشه اما گوشیم دیگه وصل نمیشه یعنی مودم رو پیدا نمیکنه

یعنی نمیشه تو حالت بریج , هم سیستم کانکت بشه هم گوشی ؟

با سلام
دوست عزيزم اين مورد طبيعي هست
وايرلس تمام مودم ها در حالت PPPoE فقط كار ميكنه
و در حالت Bridge غير فعال هست

موفق باشيد.

esyo
23-05-2011, 11:34
USSID رو کجا میشه پیدا کرد؟

matin_vv
23-05-2011, 12:20
دوستان من هر کاری میکنم، مودم رو نمیتونم رو حالت N only بگذارم، حداکثر میتونم رو حالت G only تنظیم کنم. ایراد از چیه؟

Squall Leonhart
25-05-2011, 23:27
دوستان لطفا به دادم برسین. من از وقتی مودم Linksys WAG120N خریدم پدرم در اومده. به طور متوسط هر پنچ دقیقه یه بار قطع و وصل میشه! متاسفانه خریدم مصادف شد با مشکلات اینترنت که از جانب آی اس پی بود و در نتیجه فکر میکردم که همش تقصیر اونا هست! ولی امروز زنگ زدم بهشون گفتم اونا هم چک کردن و گفتن که مشکل از طرف خودتون هست و در واقع اکثر قطعی ها به عنوان پورت ارور و یوزر ریکوئست هست. توی عکس زیر کاملا معلوم هست :

اینم از عکس تنظیمات داخل مودم هست :

فریم ورش رو هم آپگرید کردم ولی مشکل حل نشد. گارانتیش هم ماله شرکت ساخت سیستم هست. دوستان به نظرتون چی کار بکنم؟

joe_satriani
27-05-2011, 11:08
دوستان لطفا به دادم برسین. من از وقتی مودم Linksys WAG120N خریدم پدرم در اومده. به طور متوسط هر پنچ دقیقه یه بار قطع و وصل میشه! متاسفانه خریدم مصادف شد با مشکلات اینترنت که از جانب آی اس پی بود و در نتیجه فکر میکردم که همش تقصیر اونا هست! ولی امروز زنگ زدم بهشون گفتم اونا هم چک کردن و گفتن که مشکل از طرف خودتون هست و در واقع اکثر قطعی ها به عنوان پورت ارور و یوزر ریکوئست هست. توی عکس زیر کاملا معلوم هست :

فریم ورش رو هم آپگرید کردم ولی مشکل حل نشد. گارانتیش هم ماله شرکت ساخت سیستم هست. دوستان به نظرتون چی کار بکنم؟

با سلام
البته قطعیه خططتون هم کم نبوده ها
مودم رو یه بار ریست کنید و دوباره کانفیگش کنید
کابل ها و اتصالات رو هم چک کنید که سالم باشن

موفق باشید.

esyo
27-05-2011, 12:40

joe_satriani
27-05-2011, 17:18

با سلام
منظورتون همون نام وایرلس هست که توی شبکه چی نمایش داده بشه؟
معمولا این گزینه در قسمت Wlan مودم هست

موفق باشید.

esyo
27-05-2011, 23:27
منظورم این هست که می خوام کاری کنم کسی نتونه وایرلس منو توی اون محدوده که هست بتونه سرچ یا پیدا بکنه

abtin1
03-06-2011, 09:56
من قبلا از طریق Bridg به اینترنت وصل می شدم و تنظیمات رو دستی انجام می دادم الان می خوام از وایلس هم استفاده کنم تنظیم رو روی rfc 2516 pppoe گذاشتم و یوزر و پسورد رو دادم و تغییر دیگه ای ندادم چراغ اینترنت روشن شد ولی از طریق کابل هیچ سایتی رو باز نمی کنه انگار اصلا به اینترنت وصل نیست ؟

behrooz.shie
07-06-2011, 15:18
منظورم این هست که می خوام کاری کنم کسی نتونه وایرلس منو توی اون محدوده که هست بتونه سرچ یا پیدا بکنه

خوب hiden کنش :31:

esyo
07-06-2011, 22:00
چطوری؟
اصلا همچین گزینه ای نیست!
نکنه سر کارم؟!

SuB
09-06-2011, 13:10

فک کنم تنظیمات شما مشکل داره.
شما کنترل پنل مودم رو باز کن، بعد توی قسمت Status رو به روی PPPoE Settings ، تیک Keep Alive رو بزن.

متاسفانه پیش‌فرض نرم‌افزار کانفیگ مودم، بر روی Connect on Demand هست. یعین اگه شما بخواین به اینترنت دسترسی داشته باشید، مودم کانکت میشه و اگر از اینترنت استفاده نکنید به اندازه معینی صبر می‌کنه بعد اگه بازهم از اینترنت استفاده نکردید، اون وقت دیسکانکت می‌کنه.

SuB
09-06-2011, 13:18
سلام

حدود یه سال پیش بود که یه Wag120N خریدم.تو این مدت خوب بوده اما چند روزیه که داره اذیت می‌کنه.
خود مودم به اینترنت وصله و بدون مشکل هست. با کابل هم مشکلی نداره. اما وایرلس مشکل داره.

اول که مودم رو روشن می‌کنم وایرلس مشکلی نداره و خوب کار می‌کنه. اما بعد چند دقیقه، مشکل پیش میاد. به وایرلس وصلم‌ اما نه مودم پینگ میده و نه هیچ سایت دیگه‌ای!!! .گاهی اوقات Time out میده. وسط Time Out‌ها یکی دو تا Ping میده. بعد دوباره TimeOut. بعضی وقتا هم Destination Host Unreachable میده!!! خود مودم هم پینگ نمیده. جالبه که می‌رم توی پنل مودم، می‌بینم لپ‌تاپم رو میشناسه و توی لیست میاره. اما وقتی از طریق پنل، لپ تاپ رو Ping می‌کنم، Ping نمیشه!!!

کسی میدونه چجوری حلش کنم؟ دو تا لپ‌تاپ دارم که هر دو تا باهاش مشکل دارن. چندین بار هم کانفیگ دوباره کردم. حتی Firmware رو آپدیت کردم و دوباره کانفیگ کردم. بازم درست نشد!:18:

SuB
09-06-2011, 13:27

توی قسمت Wireless، تب Basic Wireless Settings، فیلد SSID Broadcast رو Disable بزار. اینجوری هر کسی که سرچ کنه اسم OtherNetworks رو پیدا می‌کنه و برای اتصال به مودم-اکسس پوینت شما باید SSID و رمز رو داشته باشه.:11:

Squall Leonhart
10-06-2011, 10:30
فک کنم تنظیمات شما مشکل داره.
شما کنترل پنل مودم رو باز کن، بعد توی قسمت Status رو به روی PPPoE Settings ، تیک Keep Alive رو بزن.

متاسفانه پیش‌فرض نرم‌افزار کانفیگ مودم، بر روی Connect on Demand هست. یعین اگه شما بخواین به اینترنت دسترسی داشته باشید، مودم کانکت میشه و اگر از اینترنت استفاده نکنید به اندازه معینی صبر می‌کنه بعد اگه بازهم از اینترنت استفاده نکردید، اون وقت دیسکانکت می‌کنه.

نه از این نیست روی هر دوتاش تست کردم. از قرار معلوم مخابرات با PPPoE مشکل داره!

برای مشکل تو هم یه سری به قسمت وایرلس بزن یه جایی هست جی و ان رو تغییر میدی اون قسمت فرسکانس ها رو تغییر بده شاید حل شد

ahmad710
11-06-2011, 17:06
سلام دوستان .من تازه این مودم رو خریدم مودم رو که به کامپیوتر وصل کردم چراغLAN 1روشن بود یک بار که ریست کردم دیگه چراغ LAN1خاموش شد باید چه کار کنم.

joe_satriani
11-06-2011, 19:48
سلام دوستان .من تازه این مودم رو خریدم مودم رو که به کامپیوتر وصل کردم چراغLAN 1روشن بود یک بار که ریست کردم دیگه چراغ LAN1خاموش شد باید چه کار کنم.

با سلام
این چراغ مربوط به کابل شبکه ای هست که به سیستمتون زدید
یه دور کابل رو در بیارید و دوباره جا بزنید
و از پست کیس ببینید که چراغ هاش روشن بشه و فعال باشه

موفق باشید.

ar2006
26-06-2011, 20:18
سلام دوستان
من یک مودم wag120n خریدم .خیلی بردش کمه؟دارم دیوونه میشم اخه من فقط برای استفاده لپتاب گرفتم.فقط اگه تو شعاع 4-5 متری اطرافش باشم جواب میده تازه اونم بدونه دیوار حایل.اگه یک دیوار (یک تیغه)بین مودم و لپتاب باشه حتی تو فاصله مستقیم 4 متری هم بسیار ضعیف میگیره؟!!
ایا به نظر شما مشکل داره مودم؟
من پهنای باند . موارد دیگه را هم تعقیر دادم و فرقی نکرد.روی g .n .mix هم هیچ فرقی نداره؟؟ایا تنظیمات خاصی داره برای افزایش برد؟؟
من با همین لپتاب خونه دوستم که مودم g31 داره تازه با g ونه با n تا 2 طبقه راحت میتونم از نت استفاده کنم!!
دوستان لطفا کمکم کنید؟

joe_satriani
26-06-2011, 21:08
سلام دوستان
من یک مودم wag120n خریدم .خیلی بردش کمه؟دارم دیوونه میشم اخه من فقط برای استفاده لپتاب گرفتم.فقط اگه تو شعاع 4-5 متری اطرافش باشم جواب میده تازه اونم بدونه دیوار حایل.اگه یک دیوار (یک تیغه)بین مودم و لپتاب باشه حتی تو فاصله مستقیم 4 متری هم بسیار ضعیف میگیره؟!!
من پهنای باند . موارد دیگه را هم تعقیر دادم و فرقی نکرد.روی g .n .mix هم هیچ فرقی نداره؟؟ایا تنظیمات خاصی داره برای افزایش برد؟؟
من با همین لپتاب خونه دوستم که مودم g31 داره تازه با g ونه با n تا 2 طبقه راحت میتونم از نت استفاده کنم!!
دوستان لطفا کمکم کنید؟

با سلام
خیر تنظیمات خاصی نیست برای اینکه مشکلتون برطرف شه
یه دور مودم رو ریست کنید و دوباره تنظیمش کنید

موفق باشید.

Squall Leonhart
26-06-2011, 23:13
سلام دوستان
دوستان لطفا کمکم کنید؟

اره منم احساس می‌کنم که نسبت به قیمتی که داره بردش یه نمه کم هست! البته اگه در و پنجره رو باز بزاری بردش زیاد میشه و تا حیاطمون میره ولی اگه توی یه اتاق بسته باشه بردش خیلی تضعیف میشه!

MoHaMaD ZaNd
14-07-2011, 10:52
سلام من به تازگی این مودم رو خریدم و کلا با نصبش مشکل دارم !!!
من مودم رو با CD خودش نصب میکنم اما آخرای نصب ارور No internet Conection detected ( یه همچین چیزی ) میده و وقتی وارد برنامش میشم اون بالا ارور Repair Connection میده . اما روی مودم چراغ Internet ( که رنگش قرمزه ) ، DSL و wireless و ETHERNET1 و Power روشنه . اما با PC که میخوام وصل بشم ارور 651 میده و اصلا وصل نمیشه . با گوشی هم که وصل میشم کانکت میشه ولی صفحه ای باز نمیکنه . ممنون میشم بگین اصلا این چه طوری به PC وصل کنم .

MoHaMaD ZaNd
14-07-2011, 13:38
کسی نبود کمک کنه !؟

tanhayetanha
16-07-2011, 09:06
سلام

حدود یه سال پیش بود که یه Wag120N خریدم.تو این مدت خوب بوده اما چند روزیه که داره اذیت می‌کنه.
خود مودم به اینترنت وصله و بدون مشکل هست. با کابل هم مشکلی نداره. اما وایرلس مشکل داره.

اول که مودم رو روشن می‌کنم وایرلس مشکلی نداره و خوب کار می‌کنه. اما بعد چند دقیقه، مشکل پیش میاد. به وایرلس وصلم‌ اما نه مودم پینگ میده و نه هیچ سایت دیگه‌ای!!! .گاهی اوقات Time out میده. وسط Time Out‌ها یکی دو تا Ping میده. بعد دوباره TimeOut. بعضی وقتا هم Destination Host Unreachable میده!!! خود مودم هم پینگ نمیده. جالبه که می‌رم توی پنل مودم، می‌بینم لپ‌تاپم رو میشناسه و توی لیست میاره. اما وقتی از طریق پنل، لپ تاپ رو Ping می‌کنم، Ping نمیشه!!!

کسی میدونه چجوری حلش کنم؟ دو تا لپ‌تاپ دارم که هر دو تا باهاش مشکل دارن. چندین بار هم کانفیگ دوباره کردم. حتی Firmware رو آپدیت کردم و دوباره کانفیگ کردم. بازم درست نشد!:18:

دوستان منم دقیقا همین مشکل رو دارم، همین الان که دارم تایپ می کنم به راحتی پینگ 4.2.2.4 رو دارم ، اما گوگل رو باز نمی کنه !! مسنجر کانکت نمیشه ! اما بعضی سایتها رو باز می کنه ! کلا قاطی داره این مودم !

و یک سوال دیگه، wan port - با lan port چه تفاوتی دارند! ببخشید من زیاد وارد نیستم!
من اگر بخوام اینترنت رو از یک رادیو یا آنتن وایرلس بیارم داخل مودم لینکسیس و از طریق این لینکسیس روی سیستمهای توی خونه شیر کنم، باید چکار کنم، ورودی 1 از چهار تا ورودی lan مودم مخصوص اینکاره؟ تنظیمات داخل مودم رو چه جوری باید تغییر بدم و روی چی بگذارم؟ اون مودم وایرلس loco m5 هست و دائم خودش وصله به اینترنت.
مرسی

behrouz_eng
16-07-2011, 11:20
با سلام . من هم يه مدت به اين مودم لينكسيس wag120n مشكل دارم . بعد از يه مدت كار كردن كلا مودم هنگ ميكنه و چراغ وايرلس چشمك ميزنه و چراغ لينك كابل هم كاملا ثابت ميشه و اصلا داخل تنظيمات مودم 192.168.1.1 هم نميشه شد و هيچ سايتي رو باز نميكنه . گارانتي ساخت سيستم بود كه يه بار فرستادم گفتند كه مشكلي نداره . فكر كنم همون چند دقيقه استفاده كردند چون مشكل بعد از يه مدت نشون ميده . چند بار هم مودم رو ريست كردم و دوباره تنظيم كردم . كانالهاي وايرلس رو عوض كردم و تمامي تنطيمات رو اعمال كردم . به نظرتون چكار كنم؟

Squall Leonhart
16-07-2011, 11:59
منم با این مودم مشکل دارم ولی در کل نمیدونم از طرف ISP هست یا خود مودم مشکل داره! مثلا وقتی میزارمش روی بریج مود دیگه نمیشه رفت توی مودم! و فقط باید ریست سخت افزاری بشه تا دوباره بتونم برم توش و تنظیماتش رو تغییر بدم!

hosseinscoot
16-07-2011, 14:28
پس با این اوصاف این مودم لینک سیز مفت نمی ارزه. من 3 روزه پیش یه غلطی کردم و 80 تومن پول دادم بالا مودم wag120N وقتی مودم رو می ذارم بقل pc زور می زنه با 50 درصد سیگنال پیداش می کنه. من یه روتر asus دارم که بیرون اتاقه و شبکه اون رو با 70% سیگنال پیداش می کنه. وقتی می رم این مودم رو می ذارم جای اون روتر asus شبکه اصلا پیداش نمی کنه. تموم chanell ها از 1 تا 13 رو هم امتحان کردم. اعصابم رو خورد کرده. به هیچ دردم دیگه نمی خوره.

abtin1
23-07-2011, 11:06
مشکل من هنوز حل نشده
من قبلا از طریق کانکشن یعنی bridged mode only وارد می شدم ولی الان می خوام از وایلس مودم استفاده کنم داخل تنظیمات مودم rfc pppoe رو زدم و یوزر و پسورد رو هم دادم چراغ اینترنت مدم روشن می شه ولی به اینترنت وصل نمی شه . می خواستم بدونم تنظیمات دیگه ای داره که من انجام ندادم ؟

arshvil
24-07-2011, 14:15
دوستان یه سوال...من این مودم wag120n رو با یه wireless usb لینکسیس مدل wusb600n خریدم...مودم توی اتاق به سیستم وصله اینترنت هم درسته ولی یه سیستم دیگه توی اتاق دیگه نمیتونه با اون وایرلس ، مودمو پیدا کنه به نظرتون مشکلش چیه؟ اعصابم خورد شده 150 تومن جنس خریدم با 10 متر فاصله همو پیدا نمی کنن....

joe_satriani
24-07-2011, 19:05
دوستان یه سوال...من این مودم wag120n رو با یه wireless usb لینکسیس مدل wusb600n خریدم...مودم توی اتاق به سیستم وصله اینترنت هم درسته ولی یه سیستم دیگه توی اتاق دیگه نمیتونه با اون وایرلس ، مودمو پیدا کنه به نظرتون مشکلش چیه؟ اعصابم خورد شده 150 تومن جنس خریدم با 10 متر فاصله همو پیدا نمی کنن....

با سلام
اون سیستم که نمیتونه ارتباط بر قرار کنه از چی استفاده میکنه
خوب شاید گیرنده اون خرابه.!!!

موفق باشید.

arshvil
24-07-2011, 20:15
با سلام
اون سیستم که نمیتونه ارتباط بر قرار کنه از چی استفاده میکنه
خوب شاید گیرنده اون خرابه.!!!

موفق باشید.

همون wusb600n رو بهش زدم.....فکر میکنم روتر ضعیفه...چون توی اون سیستم روترهای همسایه هارو پیدا میکنه ولی روتر اتاق بقلیو نه....کسی راه حلی واسش نداره؟؟؟؟

spartaqus
26-07-2011, 09:17
کسی تنظیماتی از وایرلس این مودم داره لطفا بده بعضی ها میگنبردش عالیه وبعضی ها میگن ضعیفه من گیج شدم
حتی رفیقم که tp رو خرید 50 تومن از من بیشتره بردش
یک چیز جالب که میشه بگم من تو حال خونمون یک وایرلس دیگه روکه پیدا کردم آنتنش از من بیشتر بوده
اگه میشه یک print scrren برام بزارید لا اقل خیالم راحت بشه که زورم رو زدم که بردش رو بالا ببرم ولی نشد.
ممنون

salazar.basiliska
13-08-2011, 22:51
Down up
DSL Noise Margin: 110 dB 50 dB
DSL Attenuation: 315 dB 549 dB
DSL Transmit Power: -901 dBm -901 dBm

یکی میدونه این حد نویز باعث قطعی میشه یا نه ؟ کلا این عددا باید چقدر باشه که بفهمیم قطعی از نویزه ؟

payman1991
14-08-2011, 14:04
تو یه تاپیک دیگه گفتم کسی جواب نداد

نقل قول:
نوشته شده توسط payman1991 [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
مودم linksys wag 120
سرور آسیا تک
مشکل : معمولا روزی یک بار ارتباطم با مودم قطع میشه و چراغ وایر لس مودم خاموش یا شروع به چشمک زدن با فاصله زمانی زیاد میکنه ؛ تا مودما خاموش روشن نکنم درست نمیشه ، ضمنا مودمم همیشه روشنه (به خاطر داشتن چندتا یوزر تو یه ساختمان) ولی واسه زیرش یه سیستم تهویه بسیار نایس درست کردم که داغ نکنه؛با ریست هم درست نشد

help meeeeeeeeeeeeeeeee

نقل قول:
نوشته شده توسط amir_varasteh [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
مطمئنی مشکل از سمت ISP نیست ؟

به پشتیبانی زنگ بزن.

نقل قول:
نوشته شده توسط payman1991 [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
مشکل از ISP نیست ، چراغ اینترنت و dsl روشنه و بقیه کسایی که دارند استفاده میکنند مشکلی ندارند

heeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeellllllllllllllllllllllll llllllllllllllllllllllllllllllllllpppppppppppppppp ppppppppppppppppppp

ritana
13-09-2011, 12:46
فوق العاده مودم مزخرفيه!!!

نزديك يكساله ديوونه ام كرده !! با شاتل مشكل داره گاهي اوقات از خودش نويز ميزنه و اينترنت قطع ميشه .

فرستادمش تهران ساخت سيستم گفتند ايرادي نداره .

قبلش يك مودم تي پي لينك وايرلس داشتم بيخودي عوضش كردم . با كلي ضرر اين آشغالو خريدم .

toros6600
25-12-2011, 18:50
سلام من یک مودم نت گیر خریدم اما وایرلسش با گوشی نوکیا کار نمی کرد بعد گوشی نوکیا رو ابدیت کردم بازم نشد مودم با یک مودم لینکسیس عوض کردم بازم شد تمام تنظیمات انجام دادم نشد جالب اینجاست که با گوشی htc هیچ مشکلی نداره دارم دیوونه می شم کسی می دونه مشکل از کجاست ممنون

as3
28-04-2012, 14:10
من يك مودم لينكسيس ١٢٠ دارم فقط حالت بريج كانكت ميشه در حالت روتر چراغ اينتر نت به رنگ قرمز هست طبق كفته هاي سايت فريم ور را به ١٢ تغيير دادم باز هم درست نشد mtu را هم عوض كردم باز هم درست نشد لطفا اگه كسي اطلاعات داره كمك كنه ضمنا اي دي اسال من مال مخابرات هست

Mig33
28-04-2012, 16:09
من يك مودم لينكسيس ١٢٠ دارم فقط حالت بريج كانكت ميشه در حالت روتر چراغ اينتر نت به رنگ قرمز هست طبق كفته هاي سايت فريم ور را به ١٢ تغيير دادم باز هم درست نشد mtu را هم عوض كردم باز هم درست نشد لطفا اگه كسي اطلاعات داره كمك كنه ضمنا اي دي اسال من مال مخابرات هست

منم همین مشکل رو داشتم mtu رو گداشتم رو منوال و 1362 و ردیف شد...
در جواب اون دوستمون که از این مودم ایراد گرفتن و گفتن آشغاله !!!!!
عزیز جان من این مودم رو حدودای 1.5 ساله که دارم و شبانه روز روشنه و آخ هم نگفته با گستره تنظیمات و .... که داخلش داره بهترین مودمی که من تا حالا دیدم و خیلی هم ازش راضی هستم .
واقعا خداست

as3
06-05-2012, 14:41
mtu را هم عوض كردم درست نشد هنوز چراغ اينتر نت قرمز هست به نظر ميرسه اين مودم با مخابرات مشكل داره تور خدا اگه راه حل ديگه اي داريد بگيد وگر نه مجبورم با كلي ضرر عوضش كنم

peyman_nn
06-05-2012, 16:01
منم این مشکل رو با این مودم دارم

دوستان سلام
اون وسطی مودم خودم هستش و 4تاش سبز میشه ، به کامپیوتر خونه و ----- وصله ولی الان که این عکس رو گرفتم هردوشون خاموشن ، با لب تاب میخام کانکت شم
اون اولی و سومی هم مال دوستان همسایه است که یک چراغش سبزه
مال اونا رو با سرعت نور وصل میشم ولی مال خودم رو 100 بار رفرش میکنم تا به یک سایتی وارد بشه
اینترنت من 256 و اینترنت اونا 128 است
مودمم هم Linksys WAG120N - Wireless که پارسال به قیمت 80 تومان گرفتم
مشکل چیه ؟ تنظیمات مودم رو اشتباهی وارد کردم که وای فایش خیلی خیلی ضعیفه ؟؟؟
چراغ وای فای مودم هم کامل روشنه

ممنون میشم ، اون اسم رو خودم برای مودم گذاشته ام

2000mehr
10-05-2012, 11:03
دوستان برد این مودم چقدر هستش wag120n
برای من فقط تو محیط اتاق جواب میده

ممکنه از تنظیمات مودم باشه؟ چون باید کامپیوتر روشن باشه تا وای فای جواب بده
لطفا جواب بدین

homo2121
10-05-2012, 11:37
قابل توجه دوستان که مشکل دارن

مخابرات اصفهان mtu رو 1392 گذاشتم و MAC Address Clone رو فعال کردم چراغ اینترنت سبز شد ومشکل حل شد

برد مودم من هم زیاد نیست با 1 دیوار فاصله حدودا 20 متر جواب میده

as3
14-05-2012, 13:50
دوست عزيز HOMO2121
سلام
دمت گرم دستت درد نكنه مشكلم حل شد چند وقت بود كه مودم سره كارم گذاشته بود هيچكس هم سر در نمي آورد بعضي ها ميگفتند مشكل مخابراته بعضي ها ميگفتند مشكل مودم هست واقعا حال دادي ولي نميدانم چرا با اين كار كه گفتي مشكل حل شد و آيا همه مودم ها اين مدل اينجوري هستند

2000mehr
12-06-2012, 23:24
قابل توجه دوستان که مشکل دارن

مخابرات اصفهان mtu رو 1392 گذاشتم و MAC Address Clone رو فعال کردم چراغ اینترنت سبز شد ومشکل حل شد

برد مودم من هم زیاد نیست با 1 دیوار فاصله حدودا 20 متر جواب میده

این تنظیمات رو چجوری باید اعمال کنیم ضمنا برای داغ نشدن مورم چکار باید کرد؟

*K!nG*
16-07-2012, 19:55
من یک مودم WAG120N دارم
مشکلم باهش این که برای اولین بار در روز روشنش میکنم بعد 5-10 دقیقه وایرلسش به مشکل میخوره. لپ تاپ وصل هست و اگه بزنی دوباره هم متصل میشه ولی اینترنتش قطع و خود مودم ping نمیشه اما گوشی اصلا نمیبینه که وصل بشه!! lan مودم مشکلی نداره
اگه یکبار مودم رو خاموش و روشن کنم تا اخر روز درست کارمیکنه
Firmware هم upgrade , downgrade کردم فرقی نکرد

vahid_crab708
29-08-2012, 22:23
سلام بچه ها x2000 دارم ولی برای اولین بار که وصل شی موردی نداره اما اگر قطع کنی و بار دیگه وصل شی باید یکبار خاموش و روشن کنیم چه کاری کنیم؟

amirrezan95
05-09-2012, 18:11
سلام دوستان
من مودم linksys 120n را دو روز میشه خریدم بعضی وقت ها انگار هنگ میکنه و چراغ پاور و وایرلس روشن خاموش میشه و نه میشه از طریق کامپیوتر بهش دسترسی داشت و نه از طریق وایرلس پیدا میشه و ریست هم حتی نمیشه و بعد از چند بار روشن خاموش امکان داره درست بشه....
میخوام فریمورش رو آپ کنم الان 1.00.16 هست فریمور جدید تر هم اومده براش از کجا میتونم دانلود کنم ؟؟؟اگه فریمور قدیمی هم میشه روش دانگرد و بعد دوباره آپگرید کرد بگید و لینک دانلودش رو برام بزارید annex A

amirrezan95
05-09-2012, 18:29
به نظرتون بفرستمش برای گارانتی آخه تهران نیستم >>>>>

Squall Leonhart
05-09-2012, 20:10
سلام دوستان
من مودم linksys 120n را دو روز میشه خریدم بعضی وقت ها انگار هنگ میکنه و چراغ پاور و وایرلس روشن خاموش میشه و نه میشه از طریق کامپیوتر بهش دسترسی داشت و نه از طریق وایرلس پیدا میشه و ریست هم حتی نمیشه و بعد از چند بار روشن خاموش امکان داره درست بشه....
میخوام فریمورش رو آپ کنم الان 1.00.16 هست فریمور جدید تر هم اومده براش از کجا میتونم دانلود کنم ؟؟؟اگه فریمور قدیمی هم میشه روش دانگرد و بعد دوباره آپگرید کرد بگید و لینک دانلودش رو برام بزارید annex A

اکانت اینترنت که گرفتی از مخابرات هست؟ کدوم شهر هستی؟

amirrezan95
06-09-2012, 11:12
اکانت اینترنت که گرفتی از مخابرات هست؟ کدوم شهر هستی؟آره. از مخابرات هست.خوزستان هستم.به گارانتی زنگ زدم گفت اشکال داره بفرستش....

Squall Leonhart
06-09-2012, 16:33
من ارومیه هستم. همین مدل رو دارم. از مخابرات اکانت دارم! مشکل مشابه تو رو داشتم! وقتی مودم رو میزارم روی حالت بریج مودم قات میزنه و فقط باید ریست بشه. الان دیگه فقط میزارمش روی حالت PPPoE دیگه مشکی هم ندارم. وقتی میزاری روی بریج بعد میخوایی بری توی تنظیمات مودم هر دفعه که 192.168.1.1 میزنی تنظیمات یه مودم دیگه رو میاره!

amirrezan95
06-09-2012, 18:33
من ارومیه هستم. همین مدل رو دارم. از مخابرات اکانت دارم! مشکل مشابه تو رو داشتم! وقتی مودم رو میزارم روی حالت بریج مودم قات میزنه و فقط باید ریست بشه. الان دیگه فقط میزارمش روی حالت PPPoE دیگه مشکی هم ندارم. وقتی میزاری روی بریج بعد میخوایی بری توی تنظیمات مودم هر دفعه که 192.168.1.1 میزنی تنظیمات یه مودم دیگه رو میاره!آره...اگه روی بریج بزارمش این طور که شما میگفتی میشد...ولی مال من مشکلش حاد تر از این حرف ها است اصلا دسترسی بهش ندارم روی PPPoE هم همین طور تازه اصۀا ریست هم نمیشه ....قفل میکنه انگار...میفرستمش برای گارانتی به بینم چی به چیه >>>

Squall Leonhart
06-09-2012, 19:08
من به این نتیجه رسیدم که مشکل از مودم نیست مشکل از خود مخابرات هست. راه حلش رو هم که گفتم فقط کافیه که روی بریج نزاریش! بعضی مواقع اگر هم نیاز شد بزار روی بریج ولی وقتی میخوایی به حالت پی پی برگردونی نباید اینترنت رو قطع بکنی! باید در حالی که توی اینترنت هستی 192.168.1.1 رو بزن و مودم رو برگردون روی پی پی. اگر هم یهو یادت رفت و اینترنت رو قطع کردی و دیدی دیگه به تنظیمات مودم دسترسی نداری تنها راهش این هست که با دکمه پشت مودم ریست بکنی. وقتی ریست میکنی همه سیم هاش رو در بیار و فقط آداپتر برقش رو بهش وصل بکن. با نوک خودکار دکمه ریست رو حدود یک دقیقه فشار بده بعد ول بکن. چراغش سبزش قرمز میشه و دوباره سبز میشه این یعنی ریست شده. بعد وصل بکن به کامپیوتر و تنظیماتش رو درست بکن و بزار روی پی پی. آخر سر هم بزن به تلفن و دیگه هیچی دیگه کارت رو بکن! :31:

amirrezan95
20-09-2012, 09:55
مودم رو فرستادم برای گارانتی و تعویض شد.....

Squall Leonhart
20-09-2012, 13:06
یعنی الان با این مودم جدید مشکلات قبلی رو نداری؟

ameer1370
20-09-2012, 15:22
سلا م دوستان
وقتی با گوشی با این مودم به اینترنت وصل میشم اینترنت کامپیوترم قطع میشه وبالعکس
نمیدونم ایراد از مودمه یا تنظیماتش لطفا یکی از صفحه تنظیمات عکس بزاره ممنون میشم

amirrezan95
21-09-2012, 12:16
یعنی الان با این مودم جدید مشکلات قبلی رو نداری؟
قبلآ که گفتم مشکل مودم من با چیزی که شما گفتید فرق داشت ... مودم من هنگ میکرد و چراغ پاور چشمک زن بود و نمیشد کانفیگش کرد...
این جدیده فعلا ...خدا رو شکر مشکلی نداره ....

amirrezan95
21-09-2012, 12:19
سلا م دوستان
وقتی با گوشی با این مودم به اینترنت وصل میشم اینترنت کامپیوترم قطع میشه وبالعکس
نمیدونم ایراد از مودمه یا تنظیماتش لطفا یکی از صفحه تنظیمات عکس بزاره ممنون میشم
منم انگار این مشکل رو دارم.....کسی هست راهنمایی کنه ....

amirrezan95
22-09-2012, 16:07
Upupup
Help for up post

vahid_crab708
22-09-2012, 17:09
سلام دوستان من مودم x2000 لینکسیس دارم بعضی مواقع قطع می شود و باید پریز در آورد و دوباره زد تا درست شود مشکل کجاست؟ چه کار کنم دارم دیووانه می شم

platinium2006
18-10-2012, 21:54
راستش اینترنت مخابرات هست

جالبه که با مدل لینک سیس wag54g2 و مدل پلنت 4400 مشکلی نداره و این مودم ها راحت وصل میشن و اصلا قطعی نمی دن ولی این مودم اولش که وصل شد قطعی میداد و بعدش که بردم گارانتی دیگه وصل نشد

با 1899 هم تماس گرفتم گفت با مودم لینک سیس مشکلی نداره و تنظیمات رو درست انجام ندادید و گفت که مدل های جدید لینک سیس تنظیمات خاصی رو می خوان که باید اونها درست انجام بشه:13:

سلام من هم با مودم WAG 160N و همینطور X3000 دقیقا همین مشکل رو دارم.

vahid_crab708
18-10-2012, 22:10
سلام من هم با مودم WAG 160N و همینطور X3000 دقیقا همین مشکل رو دارم.

چه مشکلی با x3000 دارید

platinium2006
19-10-2012, 13:29
چه مشکلی با x3000 دارید

عرض میکنم : مشکل با X3000 اینه که بعد از وصل کردن با کابل به کامپیوتر(هم روی نوت بوک و هم روی دسکتاپ) با ای پی 192.168.1.1 برای دادن یوزر و پسورد ISP نمیشه وارد ستاپ مودم شد ، از برنامه همراه مودم هم (Cisco Connect) که استفاده میکنم پیغام Your Router was not Successfully Setup میده البته داخل این برنامه یوزر و پسورد ISP همچنین یوزر و پسورد wireless پرسیده میشه و ست میشه اما در نهایت پیغام بالا داده میشه و روی آیکون نت ورک هم علامت مثلث زرد نمایش داده میشه .

platinium2006
19-10-2012, 13:31
C:\Users\P6T Deluxe V2\Desktop

vahid_crab708
19-10-2012, 13:40
عرض میکنم : مشکل با X3000 اینه که بعد از وصل کردن با کابل به کامپیوتر(هم روی نوت بوک و هم روی دسکتاپ) با ای پی 192.168.1.1 برای دادن یوزر و پسورد ISP نمیشه وارد ستاپ مودم شد ، از برنامه همراه مودم هم (Cisco Connect) که استفاده میکنم پیغام Your Router was not Successfully Setup میده البته داخل این برنامه یوزر و پسورد ISP همچنین یوزر و پسورد wireless پرسیده میشه و ست میشه اما در نهایت پیغام بالا داده میشه و روی آیکون نت ورک هم علامت مثلث زرد نمایش داده میشه .

می شه عکسشو بفرستی تا ببینم

platinium2006
19-10-2012, 14:22
آقا شرمنده ، چه جوری عکس بزارم ؟ چون نمیتونم فایل پیوست کنم.

vahid_crab708
19-10-2012, 22:13
من یک مودم x2000 دارم وایرلس درسته اما بعضی مواقع با لن وصل می شه قطع می شه و باید دوباره ریست کرد و درست می شه چه کار کنم؟

Omran_MB
01-01-2013, 03:43
ميشه فرق بين بيرج با PPPoE رو بهم بگي؟
منم همين مودم رو دارم...
سرعت هم فرق ميکنه.
اينترنتم از مخابراته

vahid_crab708
01-01-2013, 16:38
ميشه فرق بين بيرج با PPPoE رو بهم بگي؟
منم همين مودم رو دارم...
سرعت هم فرق ميکنه.
اينترنتم از مخابراته
نمی دونم دقیق ولی مودمم بعضی موقت ها اخطار می آید که باید به صورت دستی ریست کرد و بعد درست می شه اشکال از کجاست

navid3941
03-02-2013, 14:30
سلام خدمت دوستان. یه سوال خدمتتون داشتم.
من مودم لینکسیس WAG120n دارم. یکک دکمه روی خود مودم هست مه شکل دوتا فلش کشیده و یه چراغد هم بالاش هست. میخواستم بدونم کاربرد این دکمه چیه؟

Squall Leonhart
06-02-2013, 20:12
سلام خدمت دوستان. یه سوال خدمتتون داشتم.
من مودم لینکسیس WAG120n دارم. یکک دکمه روی خود مودم هست مه شکل دوتا فلش کشیده و یه چراغد هم بالاش هست. میخواستم بدونم کاربرد این دکمه چیه؟

اگر اشتباه نکنم به اون میگن WPS مخفف Wireless Protected Setup هست.
روی کارت شبکه وایرلس های مدل USB هم یه دکمه شبیه اون هست.
اگه روی هر دو تاشون دکمه رو فشار بدی و نگه داری فقط همدیگرو شناسایی میکنن و جفت میشن و اطلاعات بینشون به صورت امن و رمزگذاری شده رد و بدل میشه.
در مورد جفت کردن با لپ تاب زیاد مطمئن نیستم ولی فکر میکنم یه جایی باید همچین دکمه ای داشته باشه که با مودم جفت بشه.
البته من یه بار سعی کردم از این خاصیت استفاده بکنم ولی موفق نشدم! گرچه زیاد هم روش کار نکردم :n02:
اگه راش انداختی اطلاعات تکمیلی رو در مورد این دکمه بزار تا استفاده بکنیم.

Arashmartini
22-04-2013, 17:41
دوستان مشکل عجیبی با wag120 دارم اونم اینه که بعد از یه مدت کوتاهی که باهاش کار میکنم فقط چراغ اینترنت خاموش میشه و بعد که روشن میشه سرعت از 250 میاد روی 5 و باید مجدد مودم رو خاموش روشن کنم تا برای چند دقیقه درست کار کنه 1 سال میشه گرفتمش الان حدود دو هفته است این مشکل رو دارم ریست هم کردم نشد فریمویر هم اپدیته یکی میگفت مودم ضریب امنیت رو میبره بالا سرعت میاد پائین
کسی تا به حال این مشکلو داشته؟

shshhskh
25-07-2013, 21:53
دوست من سلام من 3ساله ازاین مودم استفاده میکنم اما یک ماهه که اینجوری شده نمیدونم چرا؟

p.a7
01-10-2013, 14:08
سلام دوستان لطفا
موزش تنظیم مودم Linksys WAG120N ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])را برام توضیح دهید من با این مودم مشکل دارم هر 10دقیقه یک بار اینترنتم قطع میشه و برد بیسیم ان هم بسیار کم است لطفا اموزش را برام پ خ کنید

tahour
20-11-2014, 11:23
سلام.من هم جدیدا دچار همین مشکل شدم.کارهایی هم که گفته شد انجام دادم اما به نتیجه ای نرسیدم.کسی هست لطفا کمکم کنه؟؟؟؟:n03:

Squall Leonhart
20-11-2014, 12:08
میشه مشکلت رو توضیح بدی که چی هست؟

tahour
20-11-2014, 12:52
سلام.همین مشکلی که تو این تایپیک گفتن.اینترت مخابرات دارم.مودم هم WAG120N ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) هست.چراغ دی اس ال روشن میشه اما اینترنت نه. با مودم دیگه امتحان کردم وصل شد. مودم خودم رو هم بردم روی یه خط دیگه اولش وصل نمیشد اما یه خرده بهش ور رفتم.وصل شد. اونجا اینترنتش شاتل بود. واقعا موندم

Squall Leonhart
20-11-2014, 19:19
تنظیمات رو روی دو تا حالت PPPoE و Bridge تست کردی؟

dvb55
09-02-2016, 20:48
سلام
من این مودم رو با آخرین ورژن نرم افزاریش V1.00.20 اپدیت کردم . الان دیگه برای دیدن نویز خط دستور قبلی جواب نمی ده .

دوستان راه حلی دارن؟
با تشکر

Squall Leonhart
14-02-2016, 13:42
قبلا ورژنش چند بود؟
الان ماله من این هست : Firmware Version:V1.00.16
دستور بالا هم جواب میده

hamidR15
19-10-2019, 11:44
سلام دوستان
مودم من همه چراغها روشن و با pc از طریق کابل LAN همه چیز ردیفه(الان دارم این پست رو ارسال میکنم) اما لب تاپ و گوشیم به مودم متصل نمیشه؟باید هر بار که اینجوری میشه مودم رو خاموش روشن کنم تا اون دو تا هم وصل بشن.
کسی میدونه مشکل از کجا هست؟