PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بیماری سفر

p3rsi4n
19-06-2010, 23:48
با سلام
1 سوال از دوستان گرامی دارم من یک مشکل دارم که فکر کنم اسم علمی این بیماری بیماری سفر یا ماشین گرفتگی هست که در اثر نشستن در ماشین باعث ایجاد حالت تهو میشه که بسیار کلافه کننده است
تو اینترنت زیاد گشتم به پزشک هم مراجعه کردم فقط یک سری آنتی هیستامین دادن که به صورت موقت واسه چند ساعت مشکل رو حل میکنه میخواستم ببینم دوستانی که تجربه این مشکل رو دارند راه حلی بهتر واسه این بیماری پیدا کردند ؟؟؟

با سپاس

morsadr
20-06-2010, 09:32
دوست عزیز این بیماری در اثر واکنش سیستم تعادلی گوش داخلی شما (لابیرنت ) به حرکت در یک وسیله نقلیه می باشد . در حقیقت با حرکت ماشین تعادل این سیستم بهم می خوره و در بدن شما یکسری واکنشها ایجاد میشه شامل سرگیجه و تهوع و استفراغ . درمان دارویی آن یکسری داروها می باشند که این تحریک را کم می کنند که عمدتا آنتی هیستامین هستند . تاثیر آنها هم موقت است و بعد از مدتی دوباره مجبور به مصرف می شویم.
داروهای چدید تر در این زمینه مثل "بتاسرک" تاثیر خوبی دارند .:11:

behrad66
20-06-2010, 09:44
یکی از بچه های فامیل همین مشکلو داره. 10 سالشه و وقتی سوار ماشین میشه از همون اولش تا وقتی پیاده میشه حالت تهوع داره. دکترم که بردنش گفت بزرگ شه خوب میشه!!! حالا این بتاسرک مقدار مصرفش چقدر هست و اصلا برای بچه 10 ساله پیشنهاد میدین؟ عوارضی نداره؟

p3rsi4n
20-06-2010, 09:53
دوست عزیز این بیماری در اثر واکنش سیستم تعادلی گوش داخلی شما (لابیرنت ) به حرکت در یک وسیله نقلیه می باشد . در حقیقت با حرکت ماشین تعادل این سیستم بهم می خوره و در بدن شما یکسری واکنشها ایجاد میشه شامل سرگیجه و تهوع و استفراغ . درمان دارویی آن یکسری داروها می باشند که این تحریک را کم می کنند که عمدتا آنتی هیستامین هستند . تاثیر آنها هم موقت است و بعد از مدتی دوباره مجبور به مصرف می شویم.
داروهای چدید تر در این زمینه مثل "بتاسرک" تاثیر خوبی دارند .:11:

ممنون از وقتی که گذاشتی میتونی در مورد این دارو توضیح بیشتری بدی نام تجار دارو همین بتاسرک ؟
در ضمن یک سوال مگه این سیستم تعادلی در بدن همه نیست پس چرا بعضی افراد مثل من واکنش بیشتری به این قضیه نشون میدن

یکی از بچه های فامیل همین مشکلو داره. 10 سالشه و وقتی سوار ماشین میشه از همون اولش تا وقتی پیاده میشه حالت تهوع داره. دکترم که بردنش گفت بزرگ شه خوب میشه!!! حالا این بتاسرک مقدار مصرفش چقدر هست و اصلا برای بچه 10 ساله پیشنهاد میدین؟ عوارضی نداره؟

من از بچگی این مشکل رو داشتم الان که دیگه سنی ازمون گذشته این مشکل هنوز حل نشده

morsadr
20-06-2010, 11:44
در ضمن یک سوال مگه این سیستم تعادلی در بدن همه نیست پس چرا بعضی افراد مثل من واکنش بیشتری به این قضیه نشون میدن

این سیستم در بدن همه هست ولی واکنش آن به تغییرات حرکتی در افراد مختلف متفاوته .
به عنوان مثال بعضی ها می توانند مدتی بدون اینکه مشکلی براشون ایجاد بشه دور خودشون بچرخند و یا چرخ و فلک سوار بشن ولی بعضی ها از انجام این کار عاجزند.:19:
مسئله مهم همین تفاوت افراد با هم می باشد. :46:

من از بچگی این مشکل رو داشتم الان که دیگه سنی ازمون گذشته این مشکل هنوز حل نشده
در بسیاری از افراد با افزایش سن این حالت بهتر میشه ولی شاید در همه نه :41:

نام تجار دارو همین بتاسرک ؟
نام تجاری آن بتا سرک (Beta Serc ) میباشد . اسم ژنریک آن هم بتا هیستین می باشد

علاوه بر دارو سعی کنید که در ماشین به پائین نگاه نکنید . از مطالعه و تمرکز بینائئ روی چیزی پرهیز کنید و سعی کنید در هنگام حرکت به مناظر اطراف نگاه کنید و از آنها لذت ببرید :10:

greena
21-06-2010, 15:49
سلام ودورد
آیا در پزشکی سنتی دارو و یا گیاه ویا غذادرمانی در مورد این موضوع نیستش؟morsadr عزیز؟

morsadr
21-06-2010, 16:16
سلام ودورد
آیا در پزشکی سنتی دارو و یا گیاه ویا غذادرمانی در مورد این موضوع نیستش؟morsadr عزیز؟

بنده در این مورد مطلب معتبری ندیدم و اعتقادی هم به اکثر درمانهای گیاهی و سنتی ندارم :13:

behrad66
22-06-2010, 11:33
بنده در این مورد مطلب معتبری ندیدم و اعتقادی هم به اکثر درمانهای گیاهی و سنتی ندارم :13:
شما اگر جواب اون سوال بالایی من رو هم میدادید بد نبود.

با تشکر :11:

morsadr
22-06-2010, 14:55

درسته اکثرا با افزایش سن بهتر میشن
در موارد سرگیجه های دورانی و یا حال بهم خوردگی در اثر حرکات ماشین یک عدد قبل از سفر
در بچه ها منع مصرفی پیدا نکردم ولی شاید استفاده از آنتی هیستامین های دیگه بهتر باشه .
قرص دیمن هیدرینات نصف قرص کمک کننده است :11:

greena
22-06-2010, 14:57
سلام ودرود

اعتقادی هم به اکثر درمانهای گیاهی و سنتی ندارمسالهای دور که داروهای شمیایی نبود حکیمانی هم چون ابن سینا بودند که با گیاهان و رژیم غذای بیمارها رو درمان میکردند و هنوز هم از تجربیات ابن سینا دارن استفاده میکنن،البته درمانهای سنتی رایج امروز بسار متفاوت با درمان های قدیمی هستش.گیاهان دارویی که فکر کنم اثرشون خیلی وقته ثابت شده.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

morsadr
22-06-2010, 16:00
سلام ودرود
سالهای دور که داروهای شمیایی نبود حکیمانی هم چون ابن سینا بودند که با گیاهان و رژیم غذای بیمارها رو درمان میکردند و هنوز هم از تجربیات ابن سینا دارن استفاده میکنن،البته درمانهای سنتی رایج امروز بسار متفاوت با درمان های قدیمی هستش.گیاهان دارویی که فکر کنم اثرشون خیلی وقته ثابت شده.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

دوست عزیز داروهای گیاهی هم فرمول شیمیایی دارند و نمی توان گفت که تافته جدا بافته ای هستند :41:

در مورد درمان بیماریه هم فقط تاثیر یک ماده نیست که مهمه بلکه پزشک باید در مورد مکانیزم اثر دارو . دوز دارو . مدت مصرف دارو و از همه مهمتر عوارض دارو اطلاعات کامل داشته باشه که درمورد داروهای ژنریک این اطلاعات موجوده ولی در مورد داروهای گیاهی اطلاعات و مشاهدات کامل نیستند :41:

Arpanet
22-06-2010, 18:09
داروي گياهي" جي جي تون "از هربي دارو بصورت كپسول بوده و حاوي 365 ميلي گرم زنجبيل ميباشد براي بيماري مسافرت- سرگيجه وتهوع- موثر است

greena
22-06-2010, 21:13
دوست عزیز داروهای گیاهی هم فرمول شیمیایی دارند و نمی توان گفت که تافته جدا بافته ای هستند [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
با سپاس از جوابتون بنده هم نگفتم تافته جدا بافته هستن گفتم برای خودشون تاثیرات و فواید زیادی دارن.

در مورد درمان بیماریه هم فقط تاثیر یک ماده نیست که مهمه بلکه پزشک باید در مورد مکانیزم اثر دارو . دوز دارو . مدت مصرف دارو و از همه مهمتر عوارض دارو اطلاعات کامل داشته باشه که درمورد داروهای ژنریک این اطلاعات موجوده ولی در مورد داروهای گیاهی اطلاعات و مشاهدات کامل نیستند [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
کاملا موافقم، اما شما مطمئنید همه عوارض داروهای شمییایی که خیلیهاشون تو چند سال اخیر به دلیل رشد علم وکشفییات شناسایی شدن؟

morsadr
23-06-2010, 14:38
اما شما مطمئنید همه عوارض داروهای شمییایی که خیلیهاشون تو چند سال اخیر به دلیل رشد علم وکشفییات شناسایی شدن؟
شاید که خیر ولی حداقل مطمئنم که تیمهای مجرب علمی مدتها روی آنها کار کرده اند و بعد از رد شدن از مراحل بسیار سخت مجوز تولید و مصرف آنها داده شده است :10:ولی همین کار را روی درمانهای سنتی انجام نمی دهند .

در مورد تاثیر هر داروی گیاهی هم بحثی نیست شاید تاثیر خوبی داشته باشند ولی همانطور که عرض کردم برای علم پزشکی تنها تاثیر مهم نیست و برای تجویز یک دارو مراحل دیگری هم باید طی شوند .:46:

ehsan_update
27-06-2010, 13:19
واسه پیشگیری و درمان از بیماری مسافرت یا Motion Sickness همونطور که دوستان گفتن داروی دیمن هیدرینات مفیده. نیم ساعت قبل از حرکت نصف قرص رو بالا بندازین. درضمن قرص هیوسین هم میتونه مفید باشه اگه داروی اولی در دسترس نباشه. خودم بچه بودم این مشکل رو داشتم ولی از 18 سالگی به بعد خود به خود حل شد.:11:

Old_Chater
27-06-2010, 21:15
من قبل از مسافرت هاي طولاني يه دونه آلپرازولام 1 ميزنم تا موقعي كه ميرسم به مقصد اصلا هيچي نميفهمم