PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مانیتور با فرکانس بالا

hmdfgh
18-06-2010, 17:41
مانیتور فعلیم LG 1770HR ساخت کره است( 17 اینچ) ورودی DVI که 2 سال پیش 320000 تومن خریده بودم!
مشکل اینه که اگر رزولیشن رو بالا ببرم فرکانس مانیتور پایین می آد و چون من مجبورم ساعتها با کامپیوتر کار کنم ، همین خیلی چشمم رو اذیت می کنه.و من از رزولیشن پایین که آیکن ها رو بزرگ می کنه بدم می آد!
الان که دارم سیستمم رو عوض می کنم مانیتوری در حد 250000 تومان می خوام و برام مهمه که :
1- ورودی HDMI داشته باشه
2- بالاتر از 21 اینچ باشه
3- در رزولیشن بالا فرکانس بالایی رو ساپورت کنه
4- رنگ ها طبیعی باشند . چون با فتوشاپ زیاد کار می کنم

نظرم روی LG W2261VP هست و در مورد سامسونگ هیچ اطلاعی ندارم.

نظر دوستان چی هست؟ضمنا می شه مانیتوری ورودی HDMI داشته باشه و HD نباشه؟
در مورد LED هم اگه واقعا ارزش داشته باشه تا 300000 تومن می دم.
البته LG W2286L رو دیدم . ولی اینقدر بزرگه که باید 2 متر ازش فاصله بگیرم!
LED با اون مشخصات کوچیکتر نیست؟ ( 20-21 اینچ)
------------------
نمی دونم مهمه یا نه ولی گرافیکی که دارم می خرم ATI HD5830 - 1GB DDR5 هست.

Ultra_Black
18-06-2010, 17:54
منظورتون اگه Refresh Rate هست باید بگم تو مانیتورهای LCD ریفرش ریت معنا نداره (چون سیستم پخش تصویرش فرق میکنه)

نظرم روی LG W2261VP هست و در مورد سامسونگ هیچ اطلاعی ندارم.خوبه
سامسونگ تو این رنج مانیتور با ورودی HDMI نداره

نظر دوستان چی هست؟ضمنا می شه مانیتوری ورودی HDMI داشته باشه و HD نباشه؟HDMI اصلا ربطی به HD و Full HD نداره
و فقط یه پورت هست که بیشتر برای وصل کنسول و... به مانیتور بکار میره

در مورد LED هم اگه واقعا ارزش داشته باشه تا 300000 تومن می دم.
البته LG W2286L رو دیدم . ولی اینقدر بزرگه که باید 2 متر ازش فاصله بگیرم!اگه براتون Full HD مهم نباشه W2286L مانیتور خوبیه
تمام 22 ایتچ ها هم به اون بزرگی هستند

LED با اون مشخصات کوچیکتر نیست؟ ( 20-21 اینچ)یه چند تا مدلی از LG هست:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیددر آخر من این مدلو پیشنهاد میدم

Asus MS236H

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

حدود 270 تومن

hmdfgh
18-06-2010, 20:04
منظورتون اگه Refresh Rate هست باید بگم تو مانیتورهای LCD ریفرش ریت معنا نداره (چون سیستم پخش تصویرش فرق میکنه)
بله منظورم همینه. اما معنی اش چیه که فرق نمی کنه ؟ وقتی فرکانس رو پایین می ذارم تصویر لرزش داره.

"در آخر من این مدلو پیشنهاد میدم

Asus MS236H
"

مشخصات مدل پیشنهادی شما رو دیدم. فقط خیلی بزرگه.
نمایندگی فروشش کجاست ؟ می خواهم از نزدیک ببینم.

Ultra_Black
18-06-2010, 20:13
بله منظورم همینه. اما معنی اش چیه که فرق نمی کنه ؟ وقتی فرکانس رو پایین می ذارم تصویر لرزش داره.
تو مانیتورهای LCD به هیچ عنوان لرزش نداره و سیستم تصویرش با مانیتورهای CRT کاملا فرق میکنه(چون لامپ تصویر و هرتز نداره)

مشخصات مدل پیشنهادی شما رو دیدم. فقط خیلی بزرگه.
نمایندگی فروشش کجاست ؟ می خواهم از نزدیک ببینم.
پاساژ پایتخت طبقه چهارم

hmdfgh
18-06-2010, 20:18
تشکر از وقتی که می ذارید

hmdfgh
18-06-2010, 20:26
سوالم اینه که این Refresh Rate پس چه ؟ چه کاری انجام می ده؟

Advanced Ali-001
18-06-2010, 20:50

آلترا جان معنی این مشه نمره ریفرش کردن درسته؟
یعنی مانیتور چقدر فرکانس ر یفرش داره درسته 60-65-70-72-75درسته آلترا جان از 75بیشتر هم هست؟
امیدوارم مفید بوده باشم:40:

sasan816
18-06-2010, 21:12
ASUS - 22" - MS226H:رو پیشنهاد میکنم علاوه بر امکانات دخواهتون فرکانس بالایی هم داره
قیمتش هم 250000 تومنه

Ultra_Black
18-06-2010, 21:17
روش کار مانیتورهای CRT اینطوریه که الکترون ها با سرعت بسیار بالا از لامپ تصویر به سمت صفحه مانیتور پرتاب می شن و نور ایجاد می کنند. البته این نور ماندگار نیست و پس از لحظه ای از بین می ره. در نتیجه لامپ تصویر در هر ثانیه چندین بار (مثلا 100 بار) الکترون ها رو به سمت صفحه پرتاب می کنه و به همین دلیل، تصویر صفحه نمایش مانیتورهای CRT دائما در حال چشمک زدن هست و این چشمک زدن باعث خستگی چشم می شه. در نتیجه ما می تونیم با افزایش فرکانس کاری مانیتور، دفعات پرتاب الکترونها رو در ثانیه افزایش بدیم تا تصویر از نظر چشم ما ثابت به نظر برسه. (البته این کار باعث می شه فشار بیشتری به کارت گرافیک وارد بشه.)

ولی در مانیتورهای LCD کلا تکنولوژی متفاوته (تکنولوژی پرتاب الکترون اینجا کاربرد نداره). البته دقیقا نمی دونم از نظر فنی چه طوریه (رشته من الکترونیک نیست)، ولی می دونم که تصویر در LCD ثابته و چشمک نمی زنه. مثلا وقتی یکی از پیکسل های صفحه سفید شد، تا 10 ساعت هم اگر LCD رو روشن بذارید به صورت ثابت و به همون رنگ باقی می مونه. خلاصه تصویر چندین بار در هر ثانیه رفرش نمی شه.

با توجه به این موضوع، وقتی شما از LCD استفاده می کنید، اصلا فرقی نمی کنه که فرکانس کارت گرافیکی رو روی چه عددی بذارید. (پس بهتره روی عدد پایین تری بذارید تا فشار روی کارت گرافیکی پایین بیاد.)

به نقل از دوست خوبم 3jokes_x

Advanced Ali-001
19-06-2010, 12:10
روش کار مانیتورهای CRT اینطوریه که الکترون ها با سرعت بسیار بالا از لامپ تصویر به سمت صفحه مانیتور پرتاب می شن و نور ایجاد می کنند. البته این نور ماندگار نیست و پس از لحظه ای از بین می ره. در نتیجه لامپ تصویر در هر ثانیه چندین بار (مثلا 100 بار) الکترون ها رو به سمت صفحه پرتاب می کنه و به همین دلیل، تصویر صفحه نمایش مانیتورهای CRT دائما در حال چشمک زدن هست و این چشمک زدن باعث خستگی چشم می شه. در نتیجه ما می تونیم با افزایش فرکانس کاری مانیتور، دفعات پرتاب الکترونها رو در ثانیه افزایش بدیم تا تصویر از نظر چشم ما ثابت به نظر برسه. (البته این کار باعث می شه فشار بیشتری به کارت گرافیک وارد بشه.)

ولی در مانیتورهای LCD کلا تکنولوژی متفاوته (تکنولوژی پرتاب الکترون اینجا کاربرد نداره). البته دقیقا نمی دونم از نظر فنی چه طوریه (رشته من الکترونیک نیست)، ولی می دونم که تصویر در LCD ثابته و چشمک نمی زنه. مثلا وقتی یکی از پیکسل های صفحه سفید شد، تا 10 ساعت هم اگر LCD رو روشن بذارید به صورت ثابت و به همون رنگ باقی می مونه. خلاصه تصویر چندین بار در هر ثانیه رفرش نمی شه.

با توجه به این موضوع، وقتی شما از LCD استفاده می کنید، اصلا فرقی نمی کنه که فرکانس کارت گرافیکی رو روی چه عددی بذارید. (پس بهتره روی عدد پایین تری بذارید تا فشار روی کارت گرافیکی پایین بیاد.)

به نقل از دوست خوبم 3jokes_x

سلام :11:
اصول کار: LCD
اصول کار LCD اینه که تصاویرو بصورت صفرو یک ازکارت گرافیک میگیره به ازی هر پیکسل مثلامانیتور خودم:Samsung sync Master 1750
میباشد کهدارای1000نقطه درهر پیکسله مثلاکنتراست 50000:1یعنی درهرپیکسل50000 نقطه رنگ دون داره که اینا مثل یه LED چند رنگ میمونه که مثلا اگه از لایه آخرش1الکترون آزاد شه رنگ آبی میده یا اگه3تا آزاد شه زرد میده بیرون و.....
معمولا رنگ سیاه هم رنگدونه ای نداره و0ری هست که کارت گرافیک بهش میده و1هایی که مانیتور میگیره مثلا اگه تو17اینچ5میلیون نقطه در17اینچ داشته باشه هرکدومش یه رنگ داره ویه الکترون خاص ازکارت گرافیک میگیره وفقط رنگ سیاه ازکارت گرافیک0هست.
کلا مانیتور ال سی دی مثل یه شیشه ای میمونه که تصویرشو ازرنگ دونه های ریز ریزی که تو هرپیکسل هست میگیره.
به خاطر همین میگن که رنگ سیاه اگه زیاد رو مانیتور بمونه مانیتور دیگه رنگ سیاه نشون نمیده واون نقطه از مانیتور خاموش میشه.
خب اینم ازاشکالات LCD هاست ولی اصول کار LED ها طوری هست که دیگه ی صفحه عین شیشه میمونه که به هر نقتش ه الکترون خاص پرتاب میشه که دیگه احتیاج نیست پشتش چیزی باشه.
خب اینار از استادمون پرسیدم خودم رشته برق صنعتی دانشگاه یافت آباد هستم اینارو از استاد خوبم آقای علیپور پرسیدم ایشون زحمت کشیدن!:11:
ارادتمند علی.:40:

hmdfgh
19-06-2010, 17:28
از انجا که Refresh Rate در بخش تنظیمات مانیتور قرار دارد ، آیا میزان آن بستگی به کارت گرافیک دارد یا به به مدل مانیتور بستگی دارد؟
اگر در lcd تاثیری ندارد پس چرا قرار دارد؟
و چرا چشمم در فرکانس 60 زیاد اذیت می شود؟
در led ها وضعیت Refresh Rate به چه شکل می شود و چه تاثیری دارد؟

Ultra_Black
19-06-2010, 18:12
از انجا که Refresh Rate در بخش تنظیمات مانیتور قرار دارد ، آیا میزان آن بستگی به کارت گرافیک دارد یا به به مدل مانیتور بستگی دارد؟
به هردو

اگر در lcd تاثیری ندارد پس چرا قرار دارد؟
تو LCD قرار ندارند بلکه تو تنظیمات ویندوز قرار دارد

و چرا چشمم در فرکانس 60 زیاد اذیت می شود؟
چون سرعت پرتاب الکترون پایینه و صفحه مانیتور با سرعت کمی خاموش روشن میشه (اگه از صفحه های CRT فیلمبرداری کنید مشخص میشه)

در led ها وضعیت Refresh Rate به چه شکل می شود و چه تاثیری دارد؟
دقیقا مثل LCD هست