PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نحوه نصب همزمان ویندوز xp در تعدادی کامپیوتر که با هم شبکه هستند

j_m2009
17-06-2010, 11:51
سلام. قبل از ایجاد این تاپیک خواستم جستجو کنم ولی نمیشه چون سایت خطا میده.
من تعدادی کامپیوتر دارم که اونها رو شبکه کردم. حالا می خوام روی همه شون ویندوز xp نصب کنم. می خوام بدونم چه جوری به طور همزمان روی همه شون ویندوز رو نصب کنم(از طریق سرور) که وقتم تلف نشه؟
بعد از نصب ویندوز هم می خوام یه سری برنامه های جانبی رو روشون نصب کنم (همزمان و از طریق سرور)

یه سوال دیگه: کامپیوتری که به عنوان سرور من هست، حتما باید ویندوزش ویندوز سرور باشه یا نه xp هم میشه؟ (که بتونم کاری رو که میخوام انجام بدم)
ممنون.

piishii
19-06-2010, 13:33
سلام. قبل از ایجاد این تاپیک خواستم جستجو کنم ولی نمیشه چون سایت خطا میده.
من تعدادی کامپیوتر دارم که اونها رو شبکه کردم. حالا می خوام روی همه شون ویندوز xp نصب کنم. می خوام بدونم چه جوری به طور همزمان روی همه شون ویندوز رو نصب کنم(از طریق سرور) که وقتم تلف نشه؟
بعد از نصب ویندوز هم می خوام یه سری برنامه های جانبی رو روشون نصب کنم (همزمان و از طریق سرور)

یه سوال دیگه: کامپیوتری که به عنوان سرور من هست، حتما باید ویندوزش ویندوز سرور باشه یا نه xp هم میشه؟ (که بتونم کاری رو که میخوام انجام بدم)
ممنون.
سلام
این به این برمیگرده که شما این شبکه ای که میخوای بسازی Workgroup باشه یا Domain دار
اگه دومی باید ویندوز سرور نصب کنی و خوبی که داری میتونی از روی سرور با ریموت دسکتاپ و .... روی سیستم های دیگه کنترل داشته باشی و امکانات بسیاری داری ولی در حالت اول باید همه چیز به صورت Local صورت بگیره البته اونجا هم میتونی ریموت بزنی ولی سرور یک چیز دیگست از نظر کنترل داشتن روی شبکه
در مورد نصب ویندوز یک راهی هست شما میتونی نصب ویندوز رو توی محیط ویندوز خودت انجام بدی و مراحل رو سیو کنی روی سیستم های دیگه فایلش رو که شیر کردی لود کنی و ویندوز رو اونجا با یک کلیک نصب کنی
:11:
بازم خواستین و انگلیسی بلد هستین میتونم سایت انگلیسی برای نصب ویندوز توی شبکه بدون نیاز به پشت سیستم رفتن بدم ولی اون چیزی که خودم بلد هستم نمیتونم بنویسم چون وقت گیر هست :20:

j_m2009
19-06-2010, 18:44
با تشکر فراوان از شما، اگه ممکنه اون سایت انگلیسی رو معرفی کنید.

piishii
20-06-2010, 15:11
سلام
این راهی که معرفی میکنم یک راه حرفه ای هست که خودم به شخصه به کار میبرم و خوشبختانه تونستم با عکس هم پیدا کنم روش رو
این فایلی که در نهایت می سازین رو روی شبکه شیر میکنید بعد روی سیستمی که میخواین لود میکنید و اجرا و تموم !
میرین 1 ساعت بعد میاین میبینید ویندوز نصب شده همه کارهاش هم خودش کرده از قبیل اون چیزایی که باید پر میکردین توی طول نصب ویندوز
همین روشی بود که میخواستم منم آموزش بدم ولی اینجوری بهتر شد
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اینجا هم آموزش داده حتی به صورت سی دی رایت کنید که دیگه چی بهتر !
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]