PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درخواست كمك حل پروزه

fireboy
18-04-2006, 12:31
با عرض سلام
من دانشجوي رشته كامپيوتر و استادمون يك پروزه داده براي پايان ترم از عزيزان تقاضامندم كه يكي مسئولتش رو به عهده بگيره و حلش كنه و سورس كار رو واسم send کنه
با تشکر
متن سوال به این شرح است و سوال زیر در کتاب ویزوال بیسیک آقای جعفر نزاد قمی
يک شرکت هواپيمايي کوچک قصد دارد سيستم ذخيره بليط را کامپيوتري کند برنامه اي بنويسيد که براي طراحي سيستم ذخيره بليط مراحل زير را انجام دهد (تعداد صندلي 40 مي باشد که شماره 1 تا 20 براي سيگاري ها و21 تا 40 براي غير سيگاري ها در نظر گرفته شود)
الف: ابتدا يک آرايه يک بعدي با 40عنصر در نظر بگيرد کليه آن عناصر را خالي کنيد
ب: يک عدد را دريافت کرده چنانچه عدد صفر باشد صندلي آن را در بخش سيگاري ها و گرنه صندلي را در بخش غير سيگاري ها در نظر بگيرد
ج:با توجه به مقدار در يافتي در بخش سيگاري ها و غير سيگاري ها صندلي به آن تخصيص دهد در صورت پر بودن بخش سيگاري ها از مشتري سوال نمايد که در بخش غير سيگاري ها پذيرفته شود يا خيرو برعکس (در صورت تخصيص صندلي 1 را به شماره صندلي نسبت دهد)
د: در صورت پيدا نکردن جا آن را براي پرواز هاي بعدي در نظر بگيرد حداکثر 12 پرواز در رزرو داريم
براي حل اين مسئله از آرايه 2 بعدي استفاده کنيد که سطرها نشان دهنده شماره صندلي پرواز و ستونهاي آن شماره پرواز تعيين مي کنند

Payman_62
18-04-2006, 23:31
با عرض سلام
من دانشجوي رشته كامپيوتر و استادمون يك پروزه داده براي پايان ترم از عزيزان تقاضامندم كه يكي مسئولتش رو به عهده بگيره و حلش كنه و سورس كار رو واسم send کنه
با تشکر

امر ديگه اي نداريد؟ تعارف نكنيدا همه بچه ها در خدمت شمان.

fireboy
19-04-2006, 15:56
يعني هيچ كي حاضر نميشه به من دانشجوي بدبخت كمك كنه

Babak_King
19-04-2006, 17:16
یه کلمه کلیدی بده تا پیداش کنم یه صورته سوال به زبانه انگلیسی

fireboy
20-04-2006, 13:14
ببین این یکی مسئله را نمی تونی
برنامه اي بنويسيد که يک عدد 20 رقمي صحيح را با عدد 20 رقمي ديگر جمع کند براي اين منظور،هر يک از دو عدد را به صورت رشته اي از ورودي بخوانيدسپس هر کاراکتر را به رقم معادل آن تبديل کرده و در يک عنصر آرايه قرار دهيد و هر رقم را به همين روش در آرايه ذخيره نماييد (هر عدد در يک آرايه.
سپس حاصل جمع اين 2 عدد 20 رقمي را محاسبه کرده و در خروجي چاپ کند

LOVEMT
21-04-2006, 15:47
سلام دوستان اگه میشه به من هم کمک کنید
من هم دوم دبیرستان رشته کامپوتر هستم
من پروژه رو تا یه جا های درست کردم ولی
وقتی به فکشن میرسه کار نمیده
این لینک مطلب
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

fireboy
22-04-2006, 19:50
مثل اينكه بي فايده هست برو بچه هاي p30world حال نمی دن

Payman_62
22-04-2006, 20:21
مثل اينكه بي فايده هست برو بچه هاي p30world حال نمی دن
شما برداشت درستي از عملكرد سايت نداري. كاربر ها برنامه هاي مورد نيازشون رو مينويسن و هر جا به مشكل بر خوردن اينجا مطرح ميكنن تا دوستان ديگر راهنمايي كنن. شما هم خودت شروع كن. هر جا به مشكل بر خوردي مطرح كن همه بچه ها كمكت ميكنن.
اينو بدون اگه از الآن و سر برنامه هايي به اين سادگي درجا بزني و از ديگران تقاضا كني تا برات بنويسن به هيچ جا نميرسي.

fireboy
23-04-2006, 23:03
شما برداشت درستي از عملكرد سايت نداري. كاربر ها برنامه هاي مورد نيازشون رو مينويسن و هر جا به مشكل بر خوردن اينجا مطرح ميكنن تا دوستان ديگر راهنمايي كنن. شما هم خودت شروع كن. هر جا به مشكل بر خوردي مطرح كن همه بچه ها كمكت ميكنن.
اينو بدون اگه از الآن و سر برنامه هايي به اين سادگي درجا بزني و از ديگران تقاضا كني تا برات بنويسن به هيچ جا نميرسي.
من اگه ميتونستم كه تاپيك نمي زدم عزيز من
من در حد مبتدي هستم

fireboy
23-04-2006, 23:08
ببين من منظور از به صورت رشته از ورودي بخوانيد رو نفهميدم
من مبتدي هستم لااقل يه خورده راهنمايي در مورد نحوه حل كردنش بدين

Payman_62
24-04-2006, 00:02
رشته رو ميتوني از يه تكس باكس بگيري. يا با inputbox بگيري. inputbox اين جوري كار ميكنه.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

MARTIN
24-04-2006, 00:06
ببين من منظور از به صورت رشته از ورودي بخوانيد رو نفهميدم
من مبتدي هستم لااقل يه خورده راهنمايي در مورد نحوه حل كردنش بدين
دو تا متغیر از نوع رشته تعریف میکنی به قسمت تعریف رشته ها تو کتابت مراجعه کن
بعد دو تا متغیر و از کاربر میخوای که وارد کنه یعنی اعداد وارد کرده بصورت رشته ای در حافظه ذخیره میشن
بعد دو تا ارایه به طول بیست از نوع کارکتر تعریف میکنی
بعد مثلا از متغیر اول که عدد اول را در اون وارد کردی از سمت راست یکی یکی بصورت کارکتری ازش جدا میکنی مثلا اولین رقم سمت راست رو بعد از جدا کردن در اولین عنصر ارایه قرار میدی اگه همین جور ادامه بدی رقم بیستم از سمت راست در عنصر بیستم قرار میگیره
حالا کاری که باید انجام بدی اینه که کارکتر هایه ذخیره شده در ارایه رو به عدد تبدیل کنی با استفاده از سوییتچ کیس این کارو انجام میدی خوب هر عنصر از ارایه که به عدد تبدیل میکنی باید ضرب در ده به توان شماره اندیس منهایه یک بشه مثلا اگه ارایه دوم بود ضرب در ده به توان یک میشه
در رابطه با اندیسم باید توجه کنی اولین عنصر ارایه از صفر شروع میشه یا یک چون اگه از صفر شروع بشه کلا یکم فرق میکنه
خوب همه رقما یه ضرب در توان ده شده رو باهم جمع میکنی و عدد اصلی رو میسازی برایه عدد دوم هم این کارو میکنی
خوب دیگه حله دیگه
چیزی متوجه شدی :blink:

farzanehm
24-04-2006, 00:59
سلام متنه پروژتونو كامل بزارين تا بگم چيكار كنين در ضمن به چه زباني؟؟

fireboy
24-04-2006, 18:40
سلام متنه پروژتونو كامل بزارين تا بگم چيكار كنين در ضمن به چه زباني؟؟
متن پروژه رو گفتم توي صفحه اوله زبان ويژوال بيسيك

fireboy
26-04-2006, 10:29
من تا اينجا پيش رفتم
Dim x As String
Dim y As String
x = InputBox("Enter Number", "Enter")
y = InputBox("Enter Number", "Enter")
Dim a(20) As String
Dim b(20) As String
درست هست؟ بعد اين دستور سوییتچ کیس رو هنوز نخوندم ميشه يه دستور جايگزين كرد يا براي اين دستور توضيح بدين
لطفا راهنمايي بفرماييد

Payman_62
26-04-2006, 12:43
اين كد كاراكترها رو ميريزه تو آرايه.
جمع كردنشون بايد به چه روشي باشه. عناصر آرايه بايد با هم جمع شن؟ يعني عضو يك هر دو آرايه با هم جمع شه عضو دوشون با هم جمع شه ... تا عضو 20 ؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

fireboy
26-04-2006, 20:09
درسته به همين ترتيب هستش

Payman_62
27-04-2006, 01:36
خوب كار كمي گره ميخوره. اگه جمع دو عنصر بزرگتر از 10 بشه چي؟ شما كه نميتوني بگي جمع 182 با 356 ميشه 4138. (تك تك اعداد جمع شدند و كنار هم قرار گرفتند). پس مجبور ميشي هر دفعه چك كني كه اگر حاصل جمع بزرگتر از 10 شد يكان رو نگه داري و دهگان رو با دو عنصر بعدي جمع كني.

fireboy
28-04-2006, 12:05
من هنوز به نتيجه نرسيدم

fireboy
30-04-2006, 22:37
بالاخره خودم تونستم اينم جوابش
Dim x As Integer
Dim a(2, 20) As String
Dim b(1, 21) As String
For i = 1 To 20
a(1, i) = Mid(Text1.Text, i, 1)
a(2, i) = Mid(Text2.Text, i, 1)