PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کم خوابی

c30tehran
14-06-2010, 16:11
من چند وقت هست که شب ها خوابم نمی بره شاید هم اصلا خوابم نره راحت هم از تختم پا نمی شم
شب ها هم قبل از خواب هم معمولا یک لیوان شیر هم می خوابم
سعی هم می کنم قرص خواب هم نخورم یکی دو بار قبلا خورده بودم برای اینکه عادت نکنم قرص خواب نمی خورم
تو روز هم اصلا چورت هم نمی زنم

====
زود هم مطالب رو فراموش می کنم
فراموش من زیاد اذیت نمی کنه
قبل از این هم فراموشی داشتم

morsadr
14-06-2010, 16:46
علائمی که فرمودید اگر بتازگی ایجاد شده به احتمال زیاد بعلت افزایش استرس و اضطراب می باشد .
آیا مطلبی بتازگی وجود نداشته که فکر شما را مشغول کرده باشه ؟

c30tehran
14-06-2010, 16:51
فعلا كه فكري نبود

Old_Chater
14-06-2010, 21:39
من چند وقت هست که شب ها خوابم نمی بره شاید هم اصلا خوابم نره راحت هم از تختم پا نمی شم
شب ها هم قبل از خواب هم معمولا یک لیوان شیر هم می خوابم
سعی هم می کنم قرص خواب هم نخورم یکی دو بار قبلا خورده بودم برای اینکه عادت نکنم قرص خواب نمی خورم
تو روز هم اصلا چورت هم نمی زنم

اگه داروي خاصي مصرف نميكنين از مصرف كافيين و مواد محرك به شدت خودداري كن سعي كن شبها چايي يا قهوه مصرف نكني با غذات يكم ماست بخور بهترين دارو طبيعي واسه بي خوابي هست دور داروهاي آرامبخش هم خط بكش چون شديدا اعتياد اور هستن
حدود 40 دقيقه پياده روي سريع قبل از خواب ميتونه به كاهش استرس و خواب راحت كمك زيادي كنه

c30tehran
15-06-2010, 08:12
ببخشید دو تا مشکل کوچک دارم
1- من اکثر اوقات فشار خونم پایین هست
2- ماست نمی خورم چون زود سردیم میشه

با تشکر

pcnondaily
15-06-2010, 10:58
یکی از راه هایی که شب به خواب راحت تر کمک می کنه، انجام حرکت های بی هوازی(غیر اروبیک) هست که باعث میشه بدن خسته شه و راحت تر به خواب بره. بهتره اگه مشکلات جسمی ندارین، با یه پزشک متخصص مشاره کنید، بی خوابی می تونه از علایم افسردگی هم باشه (ممگنه افسردگی خفیف باشه و خودتون خیلی متوجه نشین).
مشغول بودن فکر هم باعث بی خوابی میشه که دوستان اشاره کردن، پس سعی کنید قبل از خواب با تمرکز یا تمدد اعصاب، از مشغولیت های فکری (اگه دارین) کم کنین.
همچنین خودن چای و قهوه حداقل 2 ساعت قبل از خواب، ممنوع!
بازم میگم، اگه مشکل جسمی ندارین، بهتره به یه روانشناس مراجعه کنید، خیلی می تونه موثر باشه.
داروهای گیاهی هم بدک نیست، اما زیادش اذیت میکنه.
انشالله هرچه زودتر با خیال راحت به خواب برید!:40:
:31:

c30tehran
15-06-2010, 11:51
مشکل جسمی ندارم
چایی هم شب نمی خورم

دارو گیاهی چی توصیه می کنید

ms368
15-06-2010, 15:19
می دونم مشکلت چیه . چون منم دقیقا همین مشکلو داشتم . به خیلی ها گفتم . بعضی ها بهم خواب آورو توصیه کردن . بعضی ها بهم مدیتیشن یاد دادن و...
ولی بعد از این همه مدت به این نتیجه رسیدم که اگه خوابت نمی بره , خوب نخواب .
من تازه بعد از این همه مدت فهمیدم که من شبا خیلی سخت می خوابم . عوضش روزا به راحتی خوابم می بره . نیم ساعت که هیچی , 10 دقیقه ای خوابم می بره . الآن تقریبا به جز ساعتایی که دانشگاه کلاس دارم , بقیه ی روز رو خوابم و در عوض همه ی شبو بیدارم . یا فیلم می بینم یا اینترنتم یا درس می خونم .

سلام، نکته اینجاست که شما نباید سعی کنید که بخوابید وگرنه اذیت میشید.
اگر خوابتان نمیاد از رخت خواب بلند شید و یک کاری که دوست دارید ولی توی روز موفق به انجامش نشدید رو انجام بدید.
مثلاً یک دست اساسی گیم بزنید، آهنگ گوش بدید، فیلم ببینید و ...

اصلاً مهم نیست که نصف شب باشد یا نه فقط یکجوری که برای بقیه مزاحمت ایجاد نشود.

شاید یک مدتی به این وضعیت بگذره ولی بعدش بدون اینکه خودتون هم بفهمید به محض اینکه اراده کنید خوابتون می بره. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

یوز های PT

Arpanet
15-06-2010, 16:13
مشکل جسمی ندارم
چایی هم شب نمی خورم

دارو گیاهی چی توصیه می کنید
داروي گياهي: والرين/ والريك/ والي فلور/ هايپيران

قله بلند
15-06-2010, 20:26
سلام.
موضوع خوبی هست برای بحث کردن و به نتیجه رسیدن. اصولاً یا آدمها زیاد می خوابند، یا کم می خوابند، یا بد می خوابند یا با وجود اینکه می خوابند در روز هم چُرت می زنند یا اینکه اصلاً خوابشون نمی بره. نمی دونم، شاید ویتامینی، املاحی و... در بدن کم هست که واکنشش اینجوری می شه. شاید هم تنفس در هوای پاک باعث بشه آدمها بهتر و راحتر بخوابن. یادمه وقتی کوچیک بودم و می رفتم خونه مادربزرگ و پدربزرگم که در یک دِه زندگی می کردند، تمام ارگانهای بدنم منظم می شدند. تازه اون روزها هوای تهران اینطوری نبود. هم اشتها زیاد می شد و هم کار دستگاه گوارش بهتر. وقتی با صدای آروم و ملایم باد به خواب می رفتم و با صدای زیبای جوی آب بیدار می شدم و بوی خوش سبزه های اول صبح مشامم رو پُر می کرد و صورتم هم با آب خنک و پاک چشمه شسته میشد و گرسنگی ام با نون تازه از تنور بیرون اومده مادربزرگ و ماست چکیده برطرف می شد، به نظر شما خواب آروم و بی ذغده ای نباید در انتظار من می بود.
وقتی یاد اون روزها می افتم، بوی عطر نون های تازه مادربزرگم روحم رو تازه می کنه.

a.z.p.z
15-06-2010, 21:06
خوب حالا بحثش شد منم میگم ... من بیخوابی ندارم یعنی اراده کنم میتونم به راحتی بخوابم ...
ولی نمیدونم ساختار بدنم چه جوری هست که تا 50 ساعت هم بیدار بمونم هیچیم نمیشه ! دلیل خاصی نداره ؟ ...

برای مثال تو این وقت امتحانات درس نمیخوندم:دی ... میرفت تا 11 شب ... 11شب میخوابیدم تا 1 صبح ...
1صبح تا صبح درس میخوندم میرفتم امتحان میدادم ظهرش هم نمیخوابیدم میرفت تا 11 شب بعدش ! ...

(الانم که دارم مینویسم حدود 22 ساعت هست بیدارم قبلش هم یه خواب 3 ساعته داشتم !)
یا مثلا تو تابستون هم گاهی اوقات اصلا شب ها 1 دقیقه هم نمیخوابم .. هیچیم هم نمیشه ولی خوب میگن کم خوابی ضرر های زیادی داره که بعدا مشکلاتش رو بروز میده و باعث ضعف جسمانی و ... هم میشه ...

حالا من چیکار کنم که بخوابم ؟ (میتونم بخوابم ولی خوشم نمیاد بخوابم مسئله این هست ! میدونم احمقانست ولی اینجوریم!)

ms368
15-06-2010, 21:19
پس همه شما هم جریان اون بنده خدا رو میدونید که سالهاست حتی یک دقیقه هم نخوابیده و جالب اینجاس که از نظر روحی و جسمی در سلامت کامله .

خوش به حال شماهایی که میتونید بدون دردسر بخوابید

من که یه شب قرصامو نخورم تا صبح باید تو تخت وول بخورم ( دیشب )

قله بلند
15-06-2010, 21:45
واقعاً بحث جالب، مهم و کاربردی هست. به نظر من باید تا یک راه حل حداقلی پیش رفت که چرا اینقدر آدمها با هم متفاوت هستن. آیا شغل ما بد هست، آیا بد درس می خونیم، آیا بد کار می کنیم و....
آیا اونهایی که در شهرها زندگی نمی کنن این مشکلات رو ندارن و یا کمتر دارن؟ چقدر آلودگی هوا، آلودگی صوتی، تنش های روحی و جسمی، میزان علاقه به زندگی و کار می تونه در روند بهبود زندگی کمک باشه که یکی از اونها هم یک خواب راحت و مطلوبه.
مثلاً یعنی چی که نشون می دادن فلان کشاورز، ساعت 4 صبح از خواب بیدار می شه و می ره سر زمینش و مثلاً ساعت 9 شب می یاد خونه ولی اصلاً احساس کسالت روحی و بد خوابی و بی خوابی و... نداره. یعنی توانایی بدن و محکم بودن بدن در مقابل خستگی ها و بیماریها می تونه به خواب خوب کمک کنه؟
والا خودم هم گیج شدم ولی ای کاش می شد یک کار تحقیقاتی کرد. مثلاً یک نفر که خواب خوبی نداره یه مدتی بره توی یه ناحیه کوهستانی و یا یک روستای خوش آب و هوا و زندگی کنه. اوضاع جدید رو با اوضاع قبلی اش سبک و سنگین کنه و ببینه چه اتفاقی می افته و یا اینکه کسی که خواب خوبی داره بره یه جایی که از شرایط فعلی اش نامطلوب تره و ببینه چه اتفاقی می افته؟
خودم خیلی دوست داشتم یک چنین تجربه ای داشته باشم ولی حیف که نمی شه.

Old_Chater
15-06-2010, 21:57
من که یه شب قرصامو نخورم تا صبح باید تو تخت وول بخورم

عزيزم چي ميزني؟

c30tehran
16-06-2010, 10:17
گیاه دارویی اثر قرص خواب دارن هر شب باید مصرف کنم ؟

داروي گياهي: والرين/ والريك/ والي فلور/ هايپيران

ms368
16-06-2010, 11:47
عزيزم چي ميزني؟

Propranolol 20+10
نورتریپتیلین 20
روزانه مصرف میشن

البته چند تا قرص دیگه بود که روان پزشکم حذفشون کرد.

قله بلند
18-06-2010, 10:35
سلام. این بحث خیلی بحث جالبی بود چرا تعطیل شد؟ c30tehran عزیز شما تونستید بخوابید؟ ولی به نظر، پیشنهاد Old_Chater عزیز باید جالب باشه، حالا دویدن هم اگه نخواستید، پیاده روی شبانه. امتحان کنید و ببینید چی میشه، به ما هم خبر بدید.

یه مطلبی رو می خوام بگم ولی هیچ توصیه ای برای کسی ندارم. حدوداً 6 یا 7 سال پیش که یک یا دو سالی از پرکاری تیروئیدم می گذشت، خوابم مثل شما شده بود. 10 روزی می شد که باید تا ساعت 5 صبح به ساعت نگاه می کردم و راه می رفتم و توی جام وول می خوردم تا خوابم ببره. واقعاً عذاب آور بود. به دکترم ماجرا رو گفتم، یادم نیست اسم قرص رو ولی از اینهایی که خواب می کنن بود.به نظرم ضعیف ترین قرص خواب بود. شاید 7 روز و شاید 8 روز، شبی یک عدد خوردم و دیگه نخوردم. خوابم تنظیم شد و دیگه عادی می خوابیدم.

راستی، دم کرده گل گاو زبون هم به گفته ابوعلی سینا، آرام بخشه.

Arpanet
18-06-2010, 11:27
گیاه دارویی اثر قرص خواب دارن هر شب باید مصرف کنم ؟
بله مصرف بايد دائمي باشه و اگه بيماري زمينه اي ديگه اي نداشته باشي عارضه چنداني نداره نسبت به داروهاي شيميايي

c30tehran
19-06-2010, 07:23
فعلا کم خوابی حل نشد
به جز اینجا هم گوگل سرچ کردم
نکته های زیادی پیدا کردم
1- به جای درجا قلت خوردن باید پاشم و چند تا حرکت انجام بشم که ms368 این نکته رو گفتن

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

2- بالش و ملافه تمیز باشن و بو خوب بدن
3- دو ساعت قبل از خواب چیزی نخوره
4- قبل از خواب فیلم و تلویزیون تعطیل

بیشترین مشکل من هم مورد 4 هست من زیاد فیلم می بینم
برای دکتر هم وقت گرفتم به بینم چی میگه

موفق باشید
ببخشید من اگر شما رو نارحت کردم و یا وقتون رو گرفتم