PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Linq to sql inheritance

beenHere-doneThat
14-06-2010, 15:08
آیا میشه با linq to sql یک دیتابیس رو که در اون table ها از هم ارث بری کردند رو در کلاس مدل پیاده کرد؟
تا اونجا که من فهمیدم linq to sql فقط single table mapping رو ساپورت می کنه که در این مدل تمام کلاس هایی که ارث بری کردند در یک table جمع میشن و به ازای هر inheritance hierarchy یک table در دیتابیس می تونه وجود داشته باشه.

آیا راهی هست که بشه inheritance رو درست پیاده کرد؟ یا اینکه باید از enitty framework استفاده کنم؟

در ضمن msdn هم ما رو تحریم کرد.:41: لعنت به باعث و بانیش.

mahdi7s
14-06-2010, 16:01
سلام

Linq To SQL و entity هر دو دسترسی به دیتابیس رو در کد شما کپسوله می کنن و شما می تونین با استفاده از اونا مدل ها رو راحت تر بسازی و جدیدا مایکروسافت توصیه کرده تا از entity framework بیشتر از Linq To Sql استفاده بشه.

راستی msdn که مشکلی نداره؟!

beenHere-doneThat
14-06-2010, 16:10
مرسی بابت پاسخ.
آخه من می خواستم اول linq to sql رو یاد بگیرم بعد برم سراغ EF.اما خوب ظاهرا یکسری محدودیت ها داره linq to sql.

msdn واسه من باز نمیشه مثل خیلی از سایت های تحریم شده ی دیگه مثل واسه netbeans.
تا همین 1 هفته پیش درست بود. ):
silverlight رو هم نمی تونم دانلود کنم در صورتی که اونم تا همین چند وقت پیش خوب بود!

ادیت- msdn.microsoft.com باز میشه اما [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) نه! در ضمن forum ها هم باز نمیشه.:41:

mahdi7s
14-06-2010, 17:45
Linq To SQL و entity هیچکدام چیز خاصی برای یادگیری ندارند و اصلش همون Linq ش هست که اونم مطلبی ندارد و اینها جایگزین SQL هم نیستند و یادگیری SQL جای خود دارد.

دانلودیهای سایت سان(جاوا) خیلی وقته تحریمه ولی بقیه ی موارد برای من راحت باز و دانلود می شوند

موفق باشید

_H2_
17-06-2010, 14:47
سلام

در ضمن msdn هم ما رو تحریم کرد.

دامین رسمی msdn آدرس msdn.microsoft.com است و هیچ مشکلی ندارد.
دامین msdn.com هم فقط ریدایرکت میکند به msdn.microsoft.com ، ضمن اینکه انهم هیچ مشکلی ندارد.

برای ورود به تالار گفتگو هم میتوانید از ادرس social.msdn.microsoft.com/Forums استفاده کنید که انهم مشکلی ندارد!

اگر مشکل خاصی دارید یا مربوط به شرکت isp است که اینترنت گرفته اید (مثلاً ترافیک بالا و کندی خطوط ان شرکت) و یا شاید از یک مروگر غیر استاندارد استفاده میکنید و مشکلی دارید.

من شخصاً در چندین سال متمادی که کار میکنم تا حالا هیچ مشکلی با سایت رسمی مایکروسافت و سایت های وابسته این شرکت نداشته ام و حداقل روزی چند بار گذرم به این جاها می افتد و وقتی متن شما را دیدم واقعاً تعجب کردم.

موفق باشید.

beenHere-doneThat
21-06-2010, 20:01
سلام

دامین رسمی msdn آدرس msdn.microsoft.com است و هیچ مشکلی ندارد.
دامین msdn.com هم فقط ریدایرکت میکند به msdn.microsoft.com ، ضمن اینکه انهم هیچ مشکلی ندارد.

برای ورود به تالار گفتگو هم میتوانید از ادرس social.msdn.microsoft.com/Forums استفاده کنید که انهم مشکلی ندارد!

اگر مشکل خاصی دارید یا مربوط به شرکت isp است که اینترنت گرفته اید (مثلاً ترافیک بالا و کندی خطوط ان شرکت) و یا شاید از یک مروگر غیر استاندارد استفاده میکنید و مشکلی دارید.

من شخصاً در چندین سال متمادی که کار میکنم تا حالا هیچ مشکلی با سایت رسمی مایکروسافت و سایت های وابسته این شرکت نداشته ام و حداقل روزی چند بار گذرم به این جاها می افتد و وقتی متن شما را دیدم واقعاً تعجب کردم.

موفق باشید.
درسته منم بعدش چند بار تلاش کردم و دیدم مشکلی نیست.آخه با این وضعیت تحریم ها آدم به هر اروری شک میکنه.
به هر خال الان در حال یاد گرفتن EF هستم به کمک کتاب pro entity framework 4.:20: