PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : استفاده از هارد اکسترنال به جای رم کمکی رایانه

pashangparsi6
14-06-2010, 13:55
با درود

آیا می شه بخشی از هارد اکسترنال که خالی هست رو برای کمک به رم رایانه در نظر گرفت؟ از چه راهی؟

MrGee
14-06-2010, 14:16
آره می شه باید از pagefile استفاده کنی اابته اگه ضروری هست این کار رو بکن چون در مجموع ارزش نداره.

pashangparsi6
14-06-2010, 14:18
آره می شه باید از pagefile استفاده کنی اابته اگه ضروری هست این کار رو بکن چون در مجموع ارزش نداره.

pagefile چیه؟ و چگونه کار می کنه؟

چرا ارزش نداره؟

MrGee
14-06-2010, 14:22
pagefile چیه؟ و چگونه کار می کنه؟

این رو می سپارم به دوستان و گوگل

چرا ارزش نداره؟

چون اگه اندازه فایل زیاد باشه مدیریتش سخت می شه و سرعت رو پایین میاره
مثلا ویندوز باید هر ثانیه صد بار با یه فایل 4 گیگی سر و کله بزنه

pashangparsi6
14-06-2010, 14:32
این روش جواب نمی ده. گویا این روش فقط روی درایوی که ویندوز نصب شده جواب می ده. من می خوام هارد اکسترنال رو بخشیش رو تبدیل به رم کنم. قبلا هم از این روش بهره بردم و رفتم و 100000 تا 200000 مگ رو برای این کار در نظر گرفتم. بعد از اینکه دکمه ی set رو زدم و ویندوز و رو راه اندازی دوباره کردم دیدم ویندوز بالا نمیاد هر چقدر شکیبایی کردم! و ناچار شدم از سیف مد ویندوز بالا بیام و همه چیزو برگردونم سر جای اولش تا ویندزو بالا بیاد

اگر این کار به افزوده شدن رم مجازی کمک می کنه ویندوز چرا بالا نمیاد!

اصلا کلا این کار باعث می شه که سرعت رایانه بالاتر بره یا نه؟ (جاهایی که نیاز به رم داره یعنی بازی ها و برنامه ها) اگر بالا تر ببره سرعت رو هیچ اشکالی نداره یک فضای خالی برای نمونه 20 گیگابایتی رو براش در نظر گرفت

saeed774
14-06-2010, 14:38
برنامه اي به نام eboostr وجود داره که اينکارو توسط فلش انجام ميده ، اگر هارد اکسترنال شما بصورت Usb باشه احتمال اينکه کار کنه خيلي زياده .

eBoostr PRO v4.0.0.554 Multilingual x86/х64

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Password:

حجم : 5.31 مگ

MrGee
14-06-2010, 14:39
تاثیر زیادی در سرعت نداره مگر در بازی های نجومی که رم رو قورت می دن
اگه رمت بالاتر از 2 گیگ هست بهتره بیخیال بشی چون زیاد تاثیر نداره

pashangparsi6
14-06-2010, 14:42
برنامه اي به نام eboostr وجود داره که اينکارو توسط فلش انجام ميده ، اگر هارد اکسترنال شما بصورت Usb باشه احتمال اينکه کار کنه خيلي زياده .

eBoostr PRO v4.0.0.554 Multilingual x86/х64

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدPassword:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدحجم : 5.31 مگ

با درود

بله این برنامه رو گرفتم ولی آیا از مراحلی که باید انجام داد آگاهی دارید؟ چطور می شه ازش بهره برد؟ شما خودتون ازش استفاده کردین پیش از این؟

amd>intel
14-06-2010, 14:55
این دیوایس ها به صورت رم نیستند اگر هم چنین چیزی باشه . عملا کمکی به سرعت سیستم شما نمیکنند .

saeed774
14-06-2010, 16:59
با درود

بله این برنامه رو گرفتم ولی آیا از مراحلی که باید انجام داد آگاهی دارید؟ چطور می شه ازش بهره برد؟ شما خودتون ازش استفاده کردین پیش از این؟

اين برنامه رو خودم الان دان کردم ولي متاسفانه نود32 ، کرکش رو ويروس تشخيص ميده . شما اگر ار منبع ديگري که سالم باشه دانلود کرده باشيد ميتونيد مراحل زيرو انجام بديد : البته برنامه رو الان نصب نکردم ولي مدتي قبل که نصب کرده بودم يه چيزايي تو ذهنم هست .

وسايل پشتيباني شونده در کادر پايين اون نمايش داده خواهند شد يعني اگر شما فلش ديسک يا هارد اکسترنال که بصورت Usb باشه به سيستم وصل کنين در مجموع 2 وسيله که يکي Ram اصلي سيستم و ديگري فلش ديسک يا هارد اکسترنال خواهد بود . شما بايد هارد اکسترنال رو انتخاب کنين و در بالا يا در کادري که باز خواهد شد مقدار اندازه رم مجازي رو تعيين کنيد . بعد در صفحه اصلي روي Cache Now کليک کنيد .