PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کدام مودم کدام سرویس؟

mohsenking
12-06-2010, 14:37
سلام دوستان
من قبلا سرویس 1Mb از صبانت داشتم مودمم هم Pheenet بود و هست
مودم که بعد از 1.5سال ظاهرا خراب شده و Autoconnet نمیشه !
فکر میکنید مودمم درست شدنی هست؟
از بین این مودم ها کدوم وایرلسه و کدوم بهتره؟
Zyxel 660RU
Zyxel 2302 RP1
Zyxel 660 HW
وکلا مودم وایرلس Zyxel بهتره یا Linksys یا Asus ?
قیمتها و مدل رو بگین ممنون میشم
.
حالا یریم سر سرویس های ADSL
منهمونطور که گفتم قبلا سرویس 1Mb از صبانت داشتم که سرعت دانلودم تا130 بود که ظاهرا مشترکین پارس آنلاین با سرویس 128 سرعت دانلودشون تا 100 -110 هم میرسه ! و سرویس 1Mb پارس آنلاین سرعت دانلودش خیلی بیشتر از 130 صبا هست والبته قیمتش هم بیشتره !
من مرکز مخابراتی سلمان فارسی با پیش شماره 2209 هستم
به پارس ز زدم میگن 128 و 256 پر شده و فقط 512 به بالا داریم ! و باید برین تو لیست انتظار و سرویس 512 شون هم ماهی 60 هست و زیاده یکم
دوستان اولا کسی هست توی این مرکز مخابراتی ADSL داشته باشه؟
به نظر شما ازگجا سرویس بگیرم که بعدا پشیمون نشم؟
پیشاپیش ممنون از پاسختون

jamy_khoshtip
12-06-2010, 14:53
خوب من تو مودم هایی که می شناسم َAsuse رو معرفی می کنم .
برای سرویس هم سپنتا ، لایزر .

Exir
12-06-2010, 14:54
به نظرم فعلا از یه شرکت دیگه بگیر تا پارس آنلاین خالی بشه. البته زیاد به پارس امیدوار نباش.

mohsenking
12-06-2010, 15:22
به نظرم فعلا از یه شرکت دیگه بگیر تا پارس آنلاین خالی بشه. البته زیاد به پارس امیدوار نباش.
از چه شرکتی؟!!

خوب من تو مودم هایی که می شناسم َAsuse رو معرفی می کنم .
برای سرویس هم سپنتا ، لایزر .
لایزر که اینجارو نمیده
سپنتا هم ظاهرا گرونه
وکلا نفهمیدم چجوریه قیمتاش

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
یعنی به ازای هر گیگ 10 تومن باید بدم برای سرویس 512؟
بعد سرعت دانلودم چقده؟
شبانش چطوره؟!

sei_pm
12-06-2010, 15:28
شبانه نداره شما ماهی 10 تومن میدی و هر گیگ که دانلود بکنی باید 6 تومن بدی.

mohsenking
12-06-2010, 15:50
شبانه نداره شما ماهی 10 تومن میدی و هر گیگ که دانلود بکنی باید 6 تومن بدی.

به نظرم نمیرزه

KING_DESIGNER
12-06-2010, 15:52
عجب رنجنامه ای
دوست عزیز برای مودم من پیشنهادم ایسوز هستg31 به قیمت 70 تومن که جایچزین مدل 604 شده
این مدل 4 تا لن داره و وایرلس که میتونین بعدا از وایرلسش برای گوش استفاده کنید.
در کل به فکر وایرلس هم باشید.

برای شرکت هم اولا اون کسیک ه گفته پورت 512 پر هست خیلی حرف بی ربطی زده چون یه شرکتی هم همین برنامه رو میخواست سر من پیاده کنه رفتم زنگ زدم یه یک کارمند دیگه و برایم کارمو راه انداخت.
پس زر مفت میزنند و گوش نده
اگر کاراییتون مثل قبل هست و میخواین سرعت بالا و. حجمی و شبانه دار داشته باشید توصیه من همین صبانت یا پارس هست
شاتل هم شبانه داره
فن اوا هم شبانه داره ولی باید از فن اوا سرویس 512 بگیرید تا 512 تحویل بده بعید میدونم حجمی 128 کیلویی داشته باشه و سرعتش در حد 1 مگ باشه.
در هر صورت خودم بهترین پیشنهادم سرویس نامحدود مخابرات هست که خودمم دارم و راضی ام
چون هروقت بخوام دانلود کنم نیازی به شب بیداری ندارم و کلا هرچی بخوام هست
محدودیت در اینترنت معنا نداره. اینو از من بشنو
موفق باشی.

mohsenking
12-06-2010, 16:14
عجب رنجنامه ای
دوست عزیز برای مودم من پیشنهادم ایسوز هستg31 به قیمت 70 تومن که جایچزین مدل 604 شده
این مدل 4 تا لن داره و وایرلس که میتونین بعدا از وایرلسش برای گوش استفاده کنید.
در کل به فکر وایرلس هم باشید.

برای شرکت هم اولا اون کسیک ه گفته پورت 512 پر هست خیلی حرف بی ربطی زده چون یه شرکتی هم همین برنامه رو میخواست سر من پیاده کنه رفتم زنگ زدم یه یک کارمند دیگه و برایم کارمو راه انداخت.
پس زر مفت میزنند و گوش نده
اگر کاراییتون مثل قبل هست و میخواین سرعت بالا و. حجمی و شبانه دار داشته باشید توصیه من همین صبانت یا پارس هست
شاتل هم شبانه داره
فن اوا هم شبانه داره ولی باید از فن اوا سرویس 512 بگیرید تا 512 تحویل بده بعید میدونم حجمی 128 کیلویی داشته باشه و سرعتش در حد 1 مگ باشه.
در هر صورت خودم بهترین پیشنهادم سرویس نامحدود مخابرات هست که خودمم دارم و راضی ام
چون هروقت بخوام دانلود کنم نیازی به شب بیداری ندارم و کلا هرچی بخوام هست
محدودیت در اینترنت معنا نداره. اینو از من بشنو
موفق باشی.
ممنون از حوصله و پاسخت دوست عزیز
مخابرات که 128 بیشتر نمیده ، من سرعت بالا میخوام
پارس آنلاین هم که میگم 512 پایینتر میگن پر شده یعنی شما میگین چی کار کنم؟
به کدوم کارمند دیگه زنگ بزنم !!
برم خود شرکت تاثیری داره؟

KING_DESIGNER
12-06-2010, 17:02
مخابرات بیشتر از 128 نمیده ولی به قول یک دوست عزیزم در بیابان لنگ کفش پاره غنیمت است . خودم هم دارم استفاده میکنم.

در مورد پارس هم که عرض کردم زر مفت فرمودند برای من که شد برید پیش یکی که میدونید کارتون رو راه میندازه
و حتما هم میشه( مثل رییس بخش و مدیر داخلی و... کارمندها همشون جوجه ان) بگید که یعنی هیچ راهی نداره ؟ یارو ممکنه من من کنه و بگه نه که دیگه باید با زبون خودت رامش کنی
ولی اگر قاطعانه گفت نه که دیگه بخییال باش ضمنا بهت بگم پارس انلاین همچین مالی هم نیست
مثلا همین امروز سرویس مشتکارنش رو خودش قطع کرده
همیشه توی همچین روزایی مخابرات سانسور میکنه ولی پارس یه سیاست پاچه خواری داره که خودش جلو جلو کاراشو انجام میده و کلا یک سازمان غیر انتفاعی ولی در پناه سیاست هست
امیدوارم منظورمو متوجه شده باشی.
ولی فن اوا تا حدودی امکانش هست من نظرم روی فن اوا هستش برو ببین میتونی کاری بکنی یا نه
در مورد برخورد حضوری هم صد البته که تاثیرش از تلفن بیشتره
وقتی که زیاد با یارو کلنجار بری گوشی رو میزنه زمین و ممکنه توهین بکنه چون شما رو که نمیشناسه شما هم اون رو نمیبنی ولی در برخورد روبرو هست که میتونی قرص و محکم برخورد کنی.
برای ما که شد ایشالا برای شما هم بشه
ولی من در نهایت رفتم سراغ مخابرات چون مصرف زیادی ندارم و همین سرویسش به دردم میخوره.
موفق باشید.

Exir
12-06-2010, 21:29
آسیاتکم شبانه رایگان گذاشته سرعتاشم تهران بد نیست یه سر به سایتش بزنید.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

KING_DESIGNER
12-06-2010, 23:33
اسیاتک هم بچه ها میگن مالی نیست بهتره بزارید اول ماهیت این شرکت مشخص بشه و کارکرد شبانه اش رو نشون بده تا بفهمیم که یک من ماست چقدر کره داره ( یک شب چند گیگ کره داره :11:) ودرنهایت یک انتخاب معقولانه داشته باشید
وگرنه باید 2 هفته علافی و 20 تومن هزینه رانژه برای دوتا شرکت رو متحمل بشید.
اگر راضی هستید بس مل لا

jamy_khoshtip
13-06-2010, 08:45
دوست عزیز شما از اینترنت چی می خواهی !؟!؟؟! سرعت بالا ؟ وب گردی ؟ دانلود ؟ چی ....

ببینید الان شما برید آسیاتک پرحجم مثلا 20گیگ بگیری 40 تومن بهتره یا اینکه 256 نامحدود بگیری 49 تومن ؟؟ خوب سپنتا به صرفه است چون حداقل روزی 1گیگ دانلود داری در ماه 10 گیگ بیشتر دانلود می کنی !!!

همیشه ببین استفاده ات چیه ؟

من پیش یک دوستم در خدمات کامپیوتری رفت و آمد دارم . یک آقایی اومده بود یک لپ تاپ سونی به مبلغ 1 میلیون 380 تومن گرفته بود . گفتم ببخشید فضولی چه مقدار گرفتید ؟ گفت اینقدر . گفت بیشتر می خوام باهاش بازی کنم و برای بچه ام گرفتم . بعد از چند دقیقه بچه اش اومد تو 5 سالش بود

برای این می گویم ببین استفادت چیه که الکی پول بی خود ندی .....

mohsenking
13-06-2010, 12:12
آسیاتکم شبانه رایگان گذاشته سرعتاشم تهران بد نیست یه سر به سایتش بزنید.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
ممنون ولی اینجارو ساپورت نمیکنه

اسیاتک هم بچه ها میگن مالی نیست بهتره بزارید اول ماهیت این شرکت مشخص بشه و کارکرد شبانه اش رو نشون بده تا بفهمیم که یک من ماست چقدر کره داره ( یک شب چند گیگ کره داره :11:) ودرنهایت یک انتخاب معقولانه داشته باشید
وگرنه باید 2 هفته علافی و 20 تومن هزینه رانژه برای دوتا شرکت رو متحمل بشید.
اگر راضی هستید بس مل لا
منم زیاد از آسیاتک تعریف نشنیدم ساپورتم نمیکنه اینجارو

دوست عزیز شما از اینترنت چی می خواهی !؟!؟؟! سرعت بالا ؟ وب گردی ؟ دانلود ؟ چی ....

ببینید الان شما برید آسیاتک پرحجم مثلا 20گیگ بگیری 40 تومن بهتره یا اینکه 256 نامحدود بگیری 49 تومن ؟؟ خوب سپنتا به صرفه است چون حداقل روزی 1گیگ دانلود داری در ماه 10 گیگ بیشتر دانلود می کنی !!!

همیشه ببین استفاده ات چیه ؟

من پیش یک دوستم در خدمات کامپیوتری رفت و آمد دارم . یک آقایی اومده بود یک لپ تاپ سونی به مبلغ 1 میلیون 380 تومن گرفته بود . گفتم ببخشید فضولی چه مقدار گرفتید ؟ گفت اینقدر . گفت بیشتر می خوام باهاش بازی کنم و برای بچه ام گرفتم . بعد از چند دقیقه بچه اش اومد تو 5 سالش بود

برای این می گویم ببین استفادت چیه که الکی پول بی خود ندی .....
بابا خوشتیپ
من یه 2سال و نیمی هست که ADSL دارم
انقدم تعطیل نیستم رفیق
من راجب پارس آنلاین و شاتل و... دارم تحقیق میکنم چون ازینا نداشتم تاحالا
2سال پیش یه بنده خدا که تو پارس بو میگفت بیا بهت 256 مجانی بدم(GF) نگرفتم چون بدرد نمیخورم الان دوستم گرفته خوبه واسه این میخوام ازش بگیرم
.
.
.
.
نظر دوستان راجب شاتل چیه؟
آخر نفهمیدیم خیلی خوبه یا خیلی بد
کسی توی مرکز سلمان فارسی نداره از این ؟

KING_DESIGNER
13-06-2010, 12:47
قبلا از حجمی استفاده کردی ؟
اگر سابقه استفاده از حجمی رو داشتی که هیچی و کنترل مصرف دستت اومده وگرنه داداش ببین شرکت صبانت از حجم میزنه ولی سرعتش خوبه و تازگیها هم شنیدم که شبانه اش مشکل داره و دیگه مثل همیشه 1 مگ رو نمیده و مثلا شبانه اش حدود 512 میزنه توی تاپیکش بیشتر تحقیق کنید.
شرکت شاتل از حجم نمیزنه ولی سرعت خوبی بهت نمیده و به درد بالایی دچار شده البته این درد رو هم قبلا داشت.
پارس انلاین فقط مشکل در قطعی در روزهای خاص و یک مشکل باز کردن صفحات داره که من خودم شخصا در شرکت همکارم رفته بودم و دیدم که توی باز کردن بعضی از سایتها به مشکل میخوره مرورگر رو هم عوض کرد ولی مشکل DNS و.. داره باید باریش تعریف کنید تا باز کنه.
لایزر کلا خوبه ولی گرونتره.
فن اوا متوسط هستش یعنی نه خوبه نه بد حجمش رو نیمزنه دزدی نمیکنه ولی سرعتش یه 10 تا کمتر از میزان اقعی هست
مثلا من 512 رو داشتم به جای 64 به من 55 تا میداد. در حالی که حجمی شرکتهای دیگه مثل صبانت همیشه روی 1 مگ و 2 مگ هستش.
سپنتا رو استفاده نکردم ولی دوستان میگن قطعی زیادی داره
عصر جدید یا عصر انلاین اسمشو دقیق نیمدونم این هم هست که متاسفانه میگن هر یه ساعت قطعی داره سرعتش هم بخور و نمیر هست.
وشرکت مخابرات که ارزونترین هست و 128 رو 10 تومن میده و خودمم دارم ولی خوب قطعیهاش زیاده ضمنا دیروز هم با سرعت یک وصل بودم که اصلا نه سایت باز میکرد نه دانلود میکردیم خدایی کفرمو در اورد.
همینها دیگه اگه بازم چیزی به ذهنم رسید بهتون میگم.

Exir
13-06-2010, 13:10
آسیاتک قدیم افتضاح بود ولی الان 6 ماهی هست خوب شده. دست کمی از شاتل نداره تازه چون خلوت تره کیفیتشم بالاتره. الانم تمام تعرفه هاشو عوض کرده ترافیک اضافیشم از شاتل و پارس آنلاین خیلی ارزونتره. با 128 راحت 50 60 دانلود میکنی.
تو مرکز شما هم سرویس میده.

خلاصه پارس آنلاین و شاتل و صبانت که بعید میدونم گیرت بیاد گرچه صبانت که مشکل دزدی داره شاتلم کیفیت سرویسای اقتصادیش تو شهرای بزرگ و مراکز اصلی به خاطر شلوغ بودن خیلی پایینه. پارس آنلاین هم که تو تهران کلا باید بیخیال بشی.

KING_DESIGNER
13-06-2010, 13:28
خوب پس اگه اقای EXIR این اسیاتک رو تضمین میکنه منم حرفی ندارم ولی فن اوا هم گزینه خوبی بود چون قبلا استفاده کردم.
و میدونم سرویسش با بقیه تفاوت داره اگه نگاه کنید توی این فروم اصلا اسمی ازش بیرون نمیاد وکسی ازش گله و شکایت نداره
همچنین لایزر تهران
چون که اگر خراب باشه طرف میره تاپیک میزنه و فقط فحش نثار این شکرتها میکنه
در حالی که ما در این 5-6 ماه چیزی از این دو شرکت ندیدیم.
اینقدری هم که پشت شاتل و صبا حرف هست پشت این دوتا شرکت حرفی نیست.
به هرحال من که توصیه ام رو کردم خودتون با مطالعه پستهای به دست اومده بهترین نتیجه رو بگیرید و ایشالا که سرویس جدید نظرتون رو جلب کنه.

tabatabaiyan
13-06-2010, 14:00
در مورد سئوال تاپیک "کدام مودم کدام سرویس" با توجه به تجربه 3 ساله من از استفاده از ADSL کلا مودمهای ایسوز مودمهای خیلی خوب و بی آزاری هستن ولی یکم قدیمی ان! خودم به مدت 1 سال Asus-AM602 داشتم که مودم خیلی خوبی بود و روی خطهای شاتل ، مخابرات و نداگستر خیلی خوب جواب میداد.
مودم بعدی که خریدم Linksys-Wag54g2 بود که پولمو بابتش حروم کردم! چون روی شبکه شاتل و روی برخی از خطوط مشکل داره و مدام هر چند دقیقه قطعی داشت... خیلی هم سعی کردم درستش کنم (آپدیت و دانگرید فریم وایر ، انواع تنظیمات و...)
ولی این مودم روی شبکه نداگستر و مخابرات مشکلی نداشت و دوستام با موفقیت تستش کردن ولی به من که از شاتل استفاده میکنم اصلا خوب کار نداد و ازش اصلا راضی نبودم! حتی مودمو فرستادم گارانتی و بجاش نو فرستادن ولی بازم مودم جدیده مشکل داشت.
مودمی که الان به مدت تقریبا 6 ماهه دارم ازش استفاده میکنم مودم Zyxel-P660hw هست که خیلی خوب و روان روی شبکه شاتل کار میده! حتی شب عید بخاطر اینکه مودمم زایکسل بود 3 گیگ ترافیک رایگان هم از شاتل گرفتم و کلا خوب بوده منتها! مودمو روی خط دوستم که از شبکه مخابرات استفاده میکنه تست کردم اونجا اصلا کانکت نمیشد و اصلا نشد باهاش به اینترنت وصل بشیم (DSL ثابت نمیشد!). شنیدم که این مودم روی شبکه نداگستر هم همین مشکلو داره...

در کل و با توجه به بازار بی ثبات این مملکت و با توجه به نبود و عدم معرفی استاندارد خاصی از سوی مخابرات برای شرکتهای ارائه دهنده اینترنت اکیدا توصیه میکنم که برای خرید مودم حتما نظر کارشناس فنی شرکت ارائه دهنده اینترنتتو بپرسی! (تاکید میکنم که طرف کارشناس باشه یا به قول خودمون چیز حالیش باشه! چون بعضی از این شرکتها حتی شرکتهای بزرگ مثل شاتل یا ندا گشتر گاهی اوقات از آبدارچی بعنوان کارشناس فنی استفاده میکنند!!)
یا حق

KING_DESIGNER
13-06-2010, 15:25
پس با این حساب میشه روی ایسوز فقط فکر کرد چون این مودم بی نقص است
و واقعا خارقولاده است :31:

mohsenking
13-06-2010, 18:26
قبلا از حجمی استفاده کردی ؟
اگر سابقه استفاده از حجمی رو داشتی که هیچی و کنترل مصرف دستت اومده وگرنه داداش ببین شرکت صبانت از حجم میزنه ولی سرعتش خوبه و تازگیها هم شنیدم که شبانه اش مشکل داره و دیگه مثل همیشه 1 مگ رو نمیده و مثلا شبانه اش حدود 512 میزنه توی تاپیکش بیشتر تحقیق کنید.
شرکت شاتل از حجم نمیزنه ولی سرعت خوبی بهت نمیده و به درد بالایی دچار شده البته این درد رو هم قبلا داشت.
پارس انلاین فقط مشکل در قطعی در روزهای خاص و یک مشکل باز کردن صفحات داره که من خودم شخصا در شرکت همکارم رفته بودم و دیدم که توی باز کردن بعضی از سایتها به مشکل میخوره مرورگر رو هم عوض کرد ولی مشکل DNS و.. داره باید باریش تعریف کنید تا باز کنه.
لایزر کلا خوبه ولی گرونتره.
فن اوا متوسط هستش یعنی نه خوبه نه بد حجمش رو نیمزنه دزدی نمیکنه ولی سرعتش یه 10 تا کمتر از میزان اقعی هست
مثلا من 512 رو داشتم به جای 64 به من 55 تا میداد. در حالی که حجمی شرکتهای دیگه مثل صبانت همیشه روی 1 مگ و 2 مگ هستش.
سپنتا رو استفاده نکردم ولی دوستان میگن قطعی زیادی داره
عصر جدید یا عصر انلاین اسمشو دقیق نیمدونم این هم هست که متاسفانه میگن هر یه ساعت قطعی داره سرعتش هم بخور و نمیر هست.
وشرکت مخابرات که ارزونترین هست و 128 رو 10 تومن میده و خودمم دارم ولی خوب قطعیهاش زیاده ضمنا دیروز هم با سرعت یک وصل بودم که اصلا نه سایت باز میکرد نه دانلود میکردیم خدایی کفرمو در اورد.
همینها دیگه اگه بازم چیزی به ذهنم رسید بهتون میگم.
از لایزر زیاد تعریف شنیدم ولی اینجارو نمیده
فن آوا رو هم یه سرچی میزنم ببینم چطوریه
ممنون

آسیاتک قدیم افتضاح بود ولی الان 6 ماهی هست خوب شده. دست کمی از شاتل نداره تازه چون خلوت تره کیفیتشم بالاتره. الانم تمام تعرفه هاشو عوض کرده ترافیک اضافیشم از شاتل و پارس آنلاین خیلی ارزونتره. با 128 راحت 50 60 دانلود میکنی.
تو مرکز شما هم سرویس میده.
به جون مادرم آسیاتک اینجارو نمیده
مرکز مخابراتی [ سلمان فارسي ]
[2209 ] فعال نیست
خلاصه پارس آنلاین و شاتل و صبانت که بعید میدونم گیرت بیاد گرچه صبانت که مشکل دزدی داره شاتلم کیفیت سرویسای اقتصادیش تو شهرای بزرگ و مراکز اصلی به خاطر شلوغ بودن خیلی پایینه. پارس آنلاین هم که تو تهران کلا باید بیخیال بشی.
شاتل که مثل بنز اینجارو میده پارس هم آشنا دارم ولی نمیخوام رو بزنم
نظرم روی شاتله ظاهرا اینجارو خوب جواب مبده

خوب پس اگه اقای EXIR این اسیاتک رو تضمین میکنه منم حرفی ندارم ولی فن اوا هم گزینه خوبی بود چون قبلا استفاده کردم.
و میدونم سرویسش با بقیه تفاوت داره اگه نگاه کنید توی این فروم اصلا اسمی ازش بیرون نمیاد وکسی ازش گله و شکایت نداره
همچنین لایزر تهران
چون که اگر خراب باشه طرف میره تاپیک میزنه و فقط فحش نثار این شکرتها میکنه
در حالی که ما در این 5-6 ماه چیزی از این دو شرکت ندیدیم.
اینقدری هم که پشت شاتل و صبا حرف هست پشت این دوتا شرکت حرفی نیست.
به هرحال من که توصیه ام رو کردم خودتون با مطالعه پستهای به دست اومده بهترین نتیجه رو بگیرید و ایشالا که سرویس جدید نظرتون رو جلب کنه.
ممنون نظرم رو شاتله با اینکه خیلی حرف و حدیث داره

در مورد سئوال تاپیک "کدام مودم کدام سرویس" با توجه به تجربه 3 ساله من از استفاده از ADSL کلا مودمهای ایسوز مودمهای خیلی خوب و بی آزاری هستن ولی یکم قدیمی ان! خودم به مدت 1 سال Asus-AM602 داشتم که مودم خیلی خوبی بود و روی خطهای شاتل ، مخابرات و نداگستر خیلی خوب جواب میداد.
مودم بعدی که خریدم Linksys-Wag54g2 بود که پولمو بابتش حروم کردم! چون روی شبکه شاتل و روی برخی از خطوط مشکل داره و مدام هر چند دقیقه قطعی داشت... خیلی هم سعی کردم درستش کنم (آپدیت و دانگرید فریم وایر ، انواع تنظیمات و...)
ولی این مودم روی شبکه نداگستر و مخابرات مشکلی نداشت و دوستام با موفقیت تستش کردن ولی به من که از شاتل استفاده میکنم اصلا خوب کار نداد و ازش اصلا راضی نبودم! حتی مودمو فرستادم گارانتی و بجاش نو فرستادن ولی بازم مودم جدیده مشکل داشت.
مودمی که الان به مدت تقریبا 6 ماهه دارم ازش استفاده میکنم مودم Zyxel-P660hw هست که خیلی خوب و روان روی شبکه شاتل کار میده! حتی شب عید بخاطر اینکه مودمم زایکسل بود 3 گیگ ترافیک رایگان هم از شاتل گرفتم و کلا خوب بوده منتها! مودمو روی خط دوستم که از شبکه مخابرات استفاده میکنه تست کردم اونجا اصلا کانکت نمیشد و اصلا نشد باهاش به اینترنت وصل بشیم (DSL ثابت نمیشد!). شنیدم که این مودم روی شبکه نداگستر هم همین مشکلو داره...

در کل و با توجه به بازار بی ثبات این مملکت و با توجه به نبود و عدم معرفی استاندارد خاصی از سوی مخابرات برای شرکتهای ارائه دهنده اینترنت اکیدا توصیه میکنم که برای خرید مودم حتما نظر کارشناس فنی شرکت ارائه دهنده اینترنتتو بپرسی! (تاکید میکنم که طرف کارشناس باشه یا به قول خودمون چیز حالیش باشه! چون بعضی از این شرکتها حتی شرکتهای بزرگ مثل شاتل یا ندا گشتر گاهی اوقات از آبدارچی بعنوان کارشناس فنی استفاده میکنند!!)
یا حق

مرسی رفیق
اگه Asus خوب بود چرا دادیش Zyxel گرفتی؟
الان به نظرا اگه بخوام شاتل بگیرم کدومو بگیرم؟

mohsenking
13-06-2010, 18:35
من 1mb از صبا میگرفتم 3 ماهه 15 Gig میشد 84 تومن سرعت دانلودمم 130 بود فن آوا 512 رو میده 84 که سه ماهه 14 Gig هست
سرعت دانلودش به 130 میرسه؟
شبانش از کی شروع میشه؟
وضعیت شبانش چطوره؟

tabatabaiyan
13-06-2010, 23:24
از لایزر زیاد تعریف شنیدم ولی اینجارو نمیده
فن آوا رو هم یه سرچی میزنم ببینم چطوریه
ممنون

شاتل که مثل بنز اینجارو میده پارس هم آشنا دارم ولی نمیخوام رو بزنم
نظرم روی شاتله ظاهرا اینجارو خوب جواب مبده

ممنون نظرم رو شاتله با اینکه خیلی حرف و حدیث داره

مرسی رفیق
اگه Asus خوب بود چرا دادیش Zyxel گرفتی؟
الان به نظرا اگه بخوام شاتل بگیرم کدومو بگیرم؟

دوست عزیز
Asus-AM602 مودم وایرلس نیست و چونکه به مودم بیسیم نیاز داشتم مجبور شدم عوضش کنم!!
اگه تصمیم داری از اینترنت شاتل استفاده کنی و حداقل چند سالی مشترک شاتل باشی من مودم زایکسلو بهت توصیه میکنم... بعد از چند سال هم اینقدر تکنولوژیهای جور وا جور میاد که آدم مجبور میشه مودمشو که هیچ! کل سیستمشو عوض کنه :20:
در کل اگه تصمیمت استفاده از اینترنت شاتله اصلا به مودمهای Dlink و Linksys فکر نکن که ضرر میکنی :19:

mohsenking
14-06-2010, 11:41
دوست عزیز
Asus-AM602 مودم وایرلس نیست و چونکه به مودم بیسیم نیاز داشتم مجبور شدم عوضش کنم!!
اگه تصمیم داری از اینترنت شاتل استفاده کنی و حداقل چند سالی مشترک شاتل باشی من مودم زایکسلو بهت توصیه میکنم... بعد از چند سال هم اینقدر تکنولوژیهای جور وا جور میاد که آدم مجبور میشه مودمشو که هیچ! کل سیستمشو عوض کنه :20:
در کل اگه تصمیمت استفاده از اینترنت شاتله اصلا به مودمهای Dlink و Linksys فکر نکن که ضرر میکنی :19:

ممنون رفیق
من مودم وایرلس میخوام پس Zyxel بگیرم خوبه
ASusu چطور؟
مدل هاشم با قیمت بگی دیگه گلرو زدی
.
برای خرید سرویس
Eco512 خوبه ظاهرا ولی ترافیکش کمه اگه حداقل 5Gig بود بهتر بود
Art1 هم ترافیکش خوبه ولی سرعتش پایینه !
من حدودا دانلودم زیاده
سرعت دانلود هر کدوم ازین سرویسها چقده؟(Eco512 و Art1)
سرویسهای Eco شبانه رایگان هم دارن دیگه؟
کلا سرویس های شبانه شاتل مثل صبا که هر یه ساعت قطعی ندارن؟

mohsenking
14-06-2010, 12:55
یه سوال دیگه
بین این مودم ها کدوم بهتره :
Zyxel P660 HW
(وایرلسه دیگه؟)Asus AM 604
Zyxel رو میدونم 95 تومنه Asus چنده؟
یه مدل وایرلی Asus خوب هم معرفی کنید
کلا مودم وایرلس چی خوبه بگیرم؟(ببخشید اگه تکراریه یکم گیج شدم با خوندن فروم ها)

waveguide
19-06-2010, 13:41
سلام
سئوالات خیلی شدن!
اگه شاتل میخوای بگیری هم زایکسل خوبه هم ایسوز ولی ایسوز 604 یکم قدیمیه... تازه زایکسل پی 660 داخل جعبش دو تا آنتن هست. یکی 3 دسی بل و یک 5 دسی بل که به دلخواه و بنا به بردی که میخوای بهت بده ازش استفاده میکنی. ولی بقیه مودمها فقط آنتن 3 دسی بل دارن. در ضمن اینم بگم که شنیدم زایکسل با خطوط نداگستر مشکل داره!
قیمتشم هرکی بهت داده گرون داده! این مودمو فروشگاه شبکه پرداز در بازار بزرگ خیابان طالقانی اصفهان که مثلا وارد کنندشه! و جزو گرون فروشها هم هست! داره میده 85 تومن. قیمت همین یکی دو هفته پیش

در مورد سرویس شاتل 512 اقتصادی باید عرض کنم که سرعت دانلودش اسما 512 کیلو بیت در ثانیه است که میشه 64 کیلو بایت در ثانیه! ولی در عمل حدود 60 تا 62 هست! و سرعت آپلودشم 256 کیلو بیت در ثانیه هست که میشه 256/8=32 کیلو بایت در ثانیه.

شبانش رایگانه و قطعی نداره و یه حسن دیگشم اینه که روی همون یوزر و پسورد خودت ساعت 1 شب رایگان میشه!
صبا نتی ها یوزر و پسورد شبانش فرق میکنه! و اگه با اینترنت صبا نت با اکانت خودت شب کانکت شی برات رایگان حساب نمیکنه!

اطلاعات بیشتر در مورد سرویسها را روی خود سایت شاتل ببین

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
اینم بگم که شاتل الان حدود 3 هفته هست که شبانش افتضاح شده و به زور از صبح تا شب شاید بتونی 200 یا 300 مگ دانلود کنی. البته خودشون میگن که داریم مشکلو حل میکنیمو از این حرفا! بخاطر این سه هفته خرابی در اینترنت شبانه هم 3 گیگ ترافیک رایگان داد! در ضمن 3 ماهه شاتل ترافیکش از 5 گیگ شده 6 گیگ!!