PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اتفاقی عجیب در مورد msi5850

xzero
11-06-2010, 20:30
سلام
من چند وقتی هست که میخوام حدود 5 تا هم شده کارت msi 5850 oc که اور شده هست به کلاک هستش اضافه کنم تا ببینم اصلا اور میشه که به قضیه جالبی برخوردم
چند روز پیش به اینکه حتی با 5 تا اضافه کردن به کلاک هسته و مموری دماش یه دفعه غیر طبیعی میره بالا شک کردم وکلاک هسته رو 1 دونه اضافه کردم و به 766 رسوندم که با کمال تعجب دماش ظرف چند ثانیه از 45 به 51 رسید که اگه صبر میکردم بیشترم میشد!!!
ولی این پایان قضیه نبود وشکم بیشتر شد و کارت رو downclock کردم و فرکانسهارو به 5850 اور نشده رسوندم که با تعجب بیشتر بازم دما همونطوری بالا رفت!!!!!!!!!
به نظرم یه تنظیمات نرم افزاری باید دستکاری بشه
من از afterburner استفاده میکنم
اون که باید توی afterburner
EnableUnofficialOverclocking = 1
قرار میدادیم رو انجام دادم
امکان داره این محدودیت رو catalyst ایجاد کرده باشه؟
ممنون

kourosh4
11-06-2010, 21:20
دوست من کارت شما در حالت عادی و تو دکستاپ به صورد 2d کار میکنه که باعث میشه فرکانسها به صورت اتوماتیک کار کنند ... مثلا تو حالت عادی فرکانس هسته 100 و مموری 300 هستند که باعث میشه مصرف و دما بیان پایین و وقتی که شما اونا رو دستکاری میکنید (فرقی نمیکنه فرکانسها کم یا زیاد بشن) کارت از حالت خود خارج میشه و فرکانسها به حداکثر مقدار خودشون میرسن که باعث بالا رفتن دما میشه ..........
امیدوارم منظورم رو فهمیده باشید ..........

xzero
11-06-2010, 21:36
دوست من کارت شما در حالت عادی و تو دکستاپ به صورد 2d کار میکنه که باعث میشه فرکانسها به صورت اتوماتیک کار کنند ... مثلا تو حالت عادی فرکانس هسته 100 و مموری 300 هستند که باعث میشه مصرف و دما بیان پایین و وقتی که شما اونا رو دستکاری میکنید (فرقی نمیکنه فرکانسها کم یا زیاد بشن) کارت از حالت خود خارج میشه و فرکانسها به حداکثر مقدار خودشون میرسن که باعث بالا رفتن دما میشه ..........
امیدوارم منظورم رو فهمیده باشید ..........

پس این تغییرات رو کجا باید اعمال کنم تا این مشکل پیش نیاد؟؟

totayma
18-06-2010, 10:10
اخه دوست عزیز این که مشکل نیست سیستم تمام کارت گرافیک های امروزیه:31: