PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Vuvuzela

Boy Ka
11-06-2010, 19:43
سردرد گرفتم! آخه چیه این؟؟؟ یعنی تو همه بازیا باید این صدای مزخرف رو تحمل کنیم؟؟ تعطیلش کنید بره بابا!

imanmafia
11-06-2010, 19:51
خیلی رو مخه :44:

♠ ♥ ♦ ♣
11-06-2010, 19:52
افریقایی ها نمیان فوتبال ببینن که :دی
میان همین ساز رو فوت کنن توش.
واااااالا!!!

AhmadReza.
11-06-2010, 19:54
چون بازی اول بود و افتتاحیه هم بود جو گرفته بودشون ...
یواش یواش تموم میشه:46:

masud-000000
11-06-2010, 19:57
ولی من با این بوقچی هایی که دیدم بعید میدونم ول کن معامله باشن...

سر درد گرفتم....

ولی بعید میدونم فیفا بخواد کاری کنه...
به قول گل:هرچند که در نبرد ووووزلا و موجهای مکزیکی، قطعا این بوق هواداران میزبان است که پیروز است

Khazuk
11-06-2010, 19:59
آفریقایی ها هم دلشون به این چیزا خوشه خیلی تو فکرش نرید

alirezak4
11-06-2010, 20:01
بابا بزارید انقدر فوت کنن تا باد فت بگیرن:27:

Mr.Crow
11-06-2010, 20:01
هنوز صداش توی کله ـم هست !

MORINIO
11-06-2010, 20:02
دیگه ببین بازیکنای حریف چی میکشن!

sinath
11-06-2010, 20:10
واقعا در مورد چه مسائل مهمی تاپیک زده میشه =)))))))

AhmadReza.
11-06-2010, 20:10
شاید تیم میزبان بازیکناش رو به اون بوق ها عادت داده حالا هم از تماشاگرهاش خواسته اینطوری کنن..:31:

aRThaS_08
11-06-2010, 20:11
خیلی رو اعصابه!

من کلن بدون صدا بازی رو دیدم! (فک کن گزارشگر عربی + صدای اینا! چه شود!)

far2009
11-06-2010, 20:15
صدا بال مگس میده :31:

alirezak4
11-06-2010, 20:26
واقعا در مورد چه مسائل مهمی تاپیک زده میشه =)))))))

داداش شما مسائل مهمتری داری تاپیک بزن ما هم استفاده کنیم

SAMAN-JEEZY
11-06-2010, 20:31
ولی این سری خیلی کم سانسور کرده بود شبکه 3 ها!اصلا سانسور نداشت.دمش گرم

Alamate Soal
11-06-2010, 20:33
خداييش فقط به خاطر صداي عادل فردوسي پور بود كه تلويزيون رو صداش رو مات نكردم !

حالا اين مسخره بازي فقط تو بازي هاي آفريقاي جنوبيه يا تو بازي هاي ديگر تيم ها هم هست ؟‌

Alireza.M67
11-06-2010, 20:37
مثل لونه زنبور بود .:31:
من یکی که می خواستم با سر برم تو شیشه .

sinath
11-06-2010, 20:38
داداش شما مسائل مهمتری داری تاپیک بزن ما هم استفاده کنیم
مهمه آقا مهمه :31:
شاید اگه منم بودم این تاپیکو میزدم :20:

senaps
11-06-2010, 20:50
من با صدا زیاد مشکل نداشتم! اتفاقا این صدا ها چاشنی یه بازیه و بهت این حس رو میده که داری فوتبال میبینی!!!
باید جیغ و داد و بوق و شیپور های مخصوصشون باشه که بازی باحال باشه!!!!
من باهاش مشکل خاصی نداشتم راستیتش!

alirezak4
11-06-2010, 20:54
مهمه آقا مهمه :31:
شاید اگه منم بودم این تاپیکو میزدم :20:
قربون آقا آره واقعا مهمه مخصوصا این بوقه

Amin-Nasim
11-06-2010, 20:59
خیلی خوبه کاش توی ایران هم بود :31:

sinath
11-06-2010, 21:01
منم به گزینه سه رای دادم زیاد مهم نیست منو که اذیت نکرد

M . Sayid
11-06-2010, 22:47
ای بابا چه زود اون بلندگوهای عربا رو یادتون رفت این که بدتر نیست
من به 4 رای دادم

گرافيكار
12-06-2010, 01:34
من به شخصه چون نسبتا به روانشناسي و ساختار حافظه واردم
احساس ميكنم اين صدا به مرور روي بازيكنان تاثير منفي ميگزاره
به علت نوع خاص صداي توليد شده تا لايه هاي دروني ذهن بازيكنان نفوذ ميكنه و چون ناخودآگاه اون رو نميپذيره مشكلات اساسي در مكانيزم بدن بازيكنان به وجود مياره
مثلا پاسهاي اشتباه زياد چيزي كه توي دو بازي اول زياد ديديم من پنج جام جهاني رو ديدم هيچوقت بازيهاي روز اول به اين بدي نبوده
مشكل جدي بعدي منجر به خستگي زود رس ميشه به اين صورت كه چون اين صدا براي ذهن ناآشنا و ناخوشاينده مغز به طور ناخودآگاه گرايش به تمام شدن سريع بازي پيدا ميكنه به همين دليل دستورات زيادي به بدن مخابره ميكنه كه يكيش خستگي زودرسه شما اگه خوب به چهره بازيكنان به خصوص اروگوئه و فرانسه دقت ميكرديد خستگي به وضوح پيدا بود
همچنين حركت سريع مردمكهاي چشم بازيكنان نشان از ضعيف شدن اعصابشون و نوعي كلافگي بود
اولين اخراج هم كمي زود بود به ويژه وقتي براي يك خطاي بي مورد باشه حتي خود بازيكن هم بعد از اخراج شوكه شده بود
كه اين نشون ميده روي عملش آگاهي كامل نداشته
واقعا ميگم اگه اين صداها ادامه پيدا كنه جام جهاني بي كيفيتي رو خواهيم ديد
و البته كم گل به علت نداشتن تمركز لازم براي گل كردن موقعيتها

arisa
12-06-2010, 01:44
هنوز این در صورتی هست که ممنوعیت ورود برای طول بالاتر از یک متر وجود داشت،صدای واقعا آزار دهنده ای به خصوص به مرور زمان دارند و جالب هست در بازی فرانسه و اروگوئه هم با شدت کمتر ولی کاملا اشکار حضور پیوسته داشت.

masud-000000
13-06-2010, 13:24
ووووزلا معضل جديد جام جهاني 2010

شيپورهاي يک متري پلاستيکي "ووووزلا" با صداي ناهنجاري که در ورزشگاه ها توليد مي کنند، ظاهرا به اندازه رنگ کردن صورت به رنگ پرچم آفريقاي جنوبي براي تماشاگران حياتي شده است.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

صداي دميدن در اين شيپورها مثل وز وز يک گروه زنبور عصباني است که در يکي دو روز شروع مسابقات جام جهاني 2010 نه تنها در ورزشگاه ها بلکه در لابي هتل ها، مراکز خريد و خيابان ها هم پيچيده است.
يکي از مغازه داران شهر ژوهانسبورگ در اين باره گفت: اين روش ما براي انگيزه دادن به بازيکنان و ابراز احساسات در ورزشگاه است. ما به اين صدا عادت داريم و بدون آن نمي توانيم از بازي لذت ببريم:31:. ووووزلا از سنت هاي آفريقاي جنوبي است. وي افزود: تماشاگران فوتبال در خارج از آفريقاي جنوبي از دقيقه اول تا سوت پايان آواز مي خوانند، اما ما در اينجا شيپور مي زنيم.
با وجود اين مغازه هايي هم که گوشگيرهايي به نام "Vuvu-Stop" مي فروشند، کارشان رونق پيدا کرده است.
اين گوشگيرها برچسبي دارند که روي آن نوشته شده است: "بسيار موثر در کاهش سر و صدا، مورد استفاده در مسابقات فوتبال و راگبي". اين محصول مي تواند شدت سر و صدا تا 31 دسيبل کاهش دهد، در حالي که صداي ووووزلا 127 دسيبل اعلام شده که بيشتر از صداي اره برقي با 100 دسيبل است.
ووووزلا علاوه بر نقشي که در شيوع ويروس هاي سرماخوردگي و آنفلوآنزا در بين هواداران دارد:18:، حساسيت برخي از بازيکنان خارجي را هم بر انگيخته است، به طوري که خواستار ممنوعيت استفاده از آنها شده اند. اين بازيکنان مدعي هستند که صداي اين شيپورها روي تمرکز آنها تاثير مي گذارد.
بسياري از بينندگان تلويزيوني مسابقات نيز به طرق مختلف اعتراض کرده اند و برخي از شبکه هاي تلويزيوني خواسته اند، صداي بازي ها را بگيرند.
از سوي ديگر مسوولان برگزاري جام جهاني، ووووزلا را سمبل اولين دوره اين رقابت ها در خاک آفريقا مي دانند.
گفته مي شود، شيپور ووووزلا ريشه در تاريخ آفريقا دارد که براي جمع کردن روستاييان در يک جا مورد استفاده قرار مي گرفته است. توليد انبوه نوع پلاستيکي آن از سال 2001 آغاز شده است. :16:

---------- Post added at 02:24 PM ---------- Previous post was at 02:23 PM ----------

آقا رسما بدبخت شدیم ...فردا پس فرداست چین هم بزنه تو خط تولید وووووزلا و صادر کنه ایراااااان...اونوقته که بازی های ایران هم دیدنی میشه:31:

19baby91
13-06-2010, 13:27
غیر قابل تحمله،فردوسی پور با این همه سر و صدا سر درد گرفته بود

றД ĵ ĭ Đ
13-06-2010, 13:54
تقدیم به دوستاران vuvuzela :27:

salarhiv
13-06-2010, 15:18
بابا یه دنیاست و یه جام جهانیش. جام جهانیم که بدون هیا هو و شور و حال مردم ,سوت و کورو بی روح میشه. مثل همه ی چیزایی که اطرافمونن.

اونم یه جور شور و حاله که بنظر من باید ازشون ممنونم باشیم که همچین جوی توی تمام دنیا واسه حداقل 30 روز ایجاد میکنن.

زیاد سخت نگیرید, بهش فکر نکین اصلا نمی فهمین سرو صدایی هم هست!!

mehryazdan
13-06-2010, 16:37
خدا شاهده اگر دست من بود بخاطر این جام رو تو یک کشور دیگه برگزار میکردم به خدا الانم مغزم درد میکنه

Amin
13-06-2010, 17:04
صداش رو اعصاب هست
اما مشکل اصلی اینجاست که صداش خیلی یکنواخته
اصلا همخونی با بازی و اتفاقات تو زمین نداره
انگار یه سری اووومدن تو ورزشگاه فقط بوق بزنن
توپ میره تو اوت
تو گل !!!
حمله میکنن
پس رو به عقب میدن
هر کاری که میکنن
بوووووووووووووووووووووق !!!

(مثل بعضی فوتبالها که شبکه 3 پخش میکنه و صدای ضبط شده یه مسابقه دیگه رو میزاره ... همینجوری الکی صدای سوت و بوق و غیره میاد)

Farbod2
13-06-2010, 17:10
كلا خيلي آدم ها يبا حالي اند آفريقايي ها
خيلي از مردم بقيه جا ها شاد تر، با انرژي تر هستند و قيافه هاي كه درست ميكنن ميان ورزشگاه ، منو كشته
اين ووووزلا ها هم با حالن تيمي كه تمركزش بيشتر باشه به نفعش ميشه : دي

danielo
13-06-2010, 22:39
من اولش به این صدا توجه نمیکردم.ولی از وقتی این تاپیک زده شد.مغزم رویش هستو
بیچاره شدم

hamijoon
13-06-2010, 23:01
من خیلی از تماشاگراش خوشم میاد خیلی بامزن

خیلی شادن هر سری که دوربین نشونشون میده تو حال و هوایه خودشونن همش میپرن بالا پایین :31:

mohsen_gh1991
13-06-2010, 23:16
خیلی باحاله نود دقیقه صدای بوق...

MehdiAkhbari
13-06-2010, 23:36
بوقاي ايراني خيلي بهتره.يه چند تا صادر كنيم ببينن بوق يعني چي!

DJ POLESTAR
13-06-2010, 23:42
بنظر من باید حتما ممنوع بشه!
درسته که نماد کشور آفریقای جنوبی هستش اما تو یه تورنمنت بین المللی چنین چیزهایی نباید راه داشته باشه.
بنظر شما اگه جام جهانی تو یه کشور اسلامی بود باید ساعت 6،5 یه بلندگو صدای اذان رو پخش میکرد همه بازیکنان و تماشاگران هم مجبورا گوش میکردن بهتر بود!؟
تو یه تورنمنت بین المللی باید با نظر و عقیده عام جلو رفت!

aliani
13-06-2010, 23:55
امروز 2 بار فردوسی پور میخواست در مورد تصمیم فیفا در مورد این بوقها بگه که هر 2 بارش یه اتفاقی افتاد و هر 2بارش یادش رفت حرفش رو ادامه بده :44::44:

خدا کنه ممنوع کنن خیلی رو مخه

A.N.A.P
14-06-2010, 00:58
به این با حالی !!!

ولی بدیش اینه که صدای تشویق تماشاگرای تیم های دیگه نمیاد !!!

گرافيكار
14-06-2010, 01:10
اعتراض رونالدو به صداي يكنواخت و آزاردهنده در ورزشگاه ها

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

H.Operator
14-06-2010, 01:30
مخ آدم پیاده میشه(اینا وقتی توی ترافیک گیر میکنن چه گندی به شهر میزنن چون عادت دارن به بوق بوق کردن).

Boy Ka
14-06-2010, 08:47
یکی دو نفر هم نیستن که. هر کدوم از این افریقاییا میاد ورزشگاه یه بوق 2 متری میاره با خودش. کاری هم به تیمها ندارن. میان ورزشگاه واسه بوق زدن. کلا سرخوشن.

XirowN
15-06-2010, 12:17

با اینا دهن مردم رو سرویس میکنن !

IceLord
15-06-2010, 13:53
من میگم حداقل چند تا لیدر براشون تعیین کنن یه ریتمی بهشون بدن بابا از یکنواختی درش بیارن.
اعصاب آدمو میریزه تو هاون و یه حال اساسی بهش میده.

حالا فکر کن بازی فینال، وقت اضافه دوم تیم محبوبت یکی عقبه، اعصاب داغون، اینا هم که دارن میرن رو مخ... :41:

.:Z7:.
15-06-2010, 13:57
خوب باس بگم كه بايد احترام بذاريم به هر فرهنگي .. اومديم يه روزي خدايي نكرده تو ايران اومد جام جهاني .... بعد مثلا اون وريه بگه خوب فلان كاري كه انجام ميدن ما دوس نداريم .. نميشه كه ...

جام جهاني كه فقط جام جهاني نيس ... نصفش برا اينه كه مردم مختلف جهان و فرهنگشون را بشاسيم ...

با اینا دهن مردم رو سرویس میکنن !

نه ديگه اين از فرهنگ يه نمه رد كرده .. اين بي فرهنگيه بابا .... اينا آدم خوارن؟؟؟؟؟ .. الان با اين بوقها دارن مغزو مي خورن .. :31:

xerxes again
15-06-2010, 14:05
من که خوشم میاد. حداقل یه صدایی از ورزشگاه میاد اینور.:31:

من به شخصه چون نسبتا به روانشناسي و ساختار حافظه واردم
احساس ميكنم اين صدا به مرور روي بازيكنان تاثير منفي ميگزاره
به علت نوع خاص صداي توليد شده تا لايه هاي دروني ذهن بازيكنان نفوذ ميكنه و چون ناخودآگاه اون رو نميپذيره مشكلات اساسي در مكانيزم بدن بازيكنان به وجود مياره
مثلا پاسهاي اشتباه زياد چيزي كه توي دو بازي اول زياد ديديم من پنج جام جهاني رو ديدم هيچوقت بازيهاي روز اول به اين بدي نبوده
مشكل جدي بعدي منجر به خستگي زود رس ميشه به اين صورت كه چون اين صدا براي ذهن ناآشنا و ناخوشاينده مغز به طور ناخودآگاه گرايش به تمام شدن سريع بازي پيدا ميكنه به همين دليل دستورات زيادي به بدن مخابره ميكنه كه يكيش خستگي زودرسه شما اگه خوب به چهره بازيكنان به خصوص اروگوئه و فرانسه دقت ميكرديد خستگي به وضوح پيدا بود
همچنين حركت سريع مردمكهاي چشم بازيكنان نشان از ضعيف شدن اعصابشون و نوعي كلافگي بود
اولين اخراج هم كمي زود بود به ويژه وقتي براي يك خطاي بي مورد باشه حتي خود بازيكن هم بعد از اخراج شوكه شده بود
كه اين نشون ميده روي عملش آگاهي كامل نداشته
واقعا ميگم اگه اين صداها ادامه پيدا كنه جام جهاني بي كيفيتي رو خواهيم ديد
و البته كم گل به علت نداشتن تمركز لازم براي گل كردن موقعيتها
؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
دکتر ممکنه زیر دیپلم صحبت کنید؟

H A M A S
15-06-2010, 14:43
عادت کردیم والا...!!!

ولی لاکردارها میان توی بازی الجزایر و اسلوونی هم 90 دقیقه بوق میرنن!
چشماشون رو میندن فقط بوق میزنن!!
چند هزار دلار دادن فقط برای بوق زدن!!!
خوب دایی جان برو توی بیابونی جنگلی دشتی دمنی که رو مخ مردم نباشی!

Mohammad Hosseyn
16-06-2010, 00:20
متاسفانه این بحث وووووزلا زیاد بزرگ شده ... آخه شما یه نگاه به تماشاگران اروپایی هم میکنید میبینید دست همه این وووووزلا هست ... دیگه اعتراض به میزبان چه مفهومی داره من نمی فهمم ...

H A M A S
16-06-2010, 07:58
متاسفانه این بحث وووووزلا زیاد بزرگ شده ... آخه شما یه نگاه به تماشاگران اروپایی هم میکنید میبینید دست همه این وووووزلا هست ... دیگه اعتراض به میزبان چه مفهومی داره من نمی فهمم ...

خوب همین آفریقایی ها باب کردن!
اروپایی ها که خیلی با حال تشویق میکنن
شال های تیماشون رو میگرن بالا

nafe-bandar
16-06-2010, 21:17
ما بوشهري ها از اين به قول اينا ووووزلا(اسم روش گذاشتن:31:) تو عزاداري ها استفاده مي كنيم!
اينا باهاش شادن؟ :31:
افريقايي ها هم خندن ها :31:

beenHere-doneThat
16-06-2010, 21:55
صدا بال مگس میده :31:
:39:
یشتر به صدای کندوی زنبور تشبیهش کردند.:31:
بازی آلمان- استرالیا بود داشتم نگاه می کردم.مامان بابام چرت می زدند اما یهو مامان بلند شد گفت این صدای چیه؟ صدای باد کولر نیست از کانال کولر؟ گفتم نه بابا.قبول نمی کرد صدای تلوزیونه تا اینکه صداش رو قطع کردم یهو همه جا ساکت شد.

یه تشبیه دیگه هم این که انگار یه گله فیل تو استادیوم نشستند دارن با خرطوم صدا در میارن.:31:

حالا ما که راحتیم، مردم بعضی کشورها که خیلی شاکی اند.
خیلی هاشون گله می کنند که صدای گزارشگرشون تو استادیوم رو اصلا نمی شنون یا اینکه صدای توپ نمیاد.

---------- Post added at 10:55 PM ---------- Previous post was at 10:51 PM ----------

بابا یه دنیاست و یه جام جهانیش. جام جهانیم که بدون هیا هو و شور و حال مردم ,سوت و کورو بی روح میشه. مثل همه ی چیزایی که اطرافمونن.

اونم یه جور شور و حاله که بنظر من باید ازشون ممنونم باشیم که همچین جوی توی تمام دنیا واسه حداقل 30 روز ایجاد میکنن.

زیاد سخت نگیرید, بهش فکر نکین اصلا نمی فهمین سرو صدایی هم هست!!
من که خیلی مهم نیست برام اما جدی صدای آواز و سرود خیلی قشنگ تره، مثل اروپایی ها.

mohammad_87
16-06-2010, 22:22
چه تشبیهات جالبی دارید ها.
چقدر منتظر این بازیها بودم،یکی از دلایلش برای هیجان و تشویقات تماشاچیان.اما ضد حال اساسی خوردم.دیگه کسی یه پرچم تکون نمیده چه برسه به تشویق های دسته جمعی.البته الان بازی آفریقای جنوبی و اروگوئه رو دارم از کانال ایتالیا میبینم،جالبه که موقع بازی خودشون به کمترین حد رسیده اما هنوز رو اعصاب آدم لی لی بازی میکنه!خدا کنه تو مرحله حذفی از بیخ و بن نابود کن این وزوزلالارو مثلا کلا فوت کردن ممنوع بشه!!!