PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : پیشنهاد یه دوربین دیجیتال خوب (تا 400 تومن)

Javadnet
09-06-2010, 20:27
سلام بچه ها من یه دوربین دیجیتال خوب میخوام که قابلیت فیلمبرداری با ظبط صدا رو داشته باشه و دوربین عکاسیش هم 10 باشه.
امکاناتشم لرزشگیر دست،تشخیص صحنه،لبخند،چهره باشه کیفیت فیلمبرداری هم که اچ دی راستی من آماتورم یه چیزی که به دردم بخوره قیمتش هم تا 400 تومن هست ولی هرچی کمتر بهتر
لطفا سریعتر راهنمایی کنید حالا هندی کم هم شد شد

آقا دست همگی دررد نکنه

mm45
09-06-2010, 20:53
سلام بچه ها من یه دوربین دیجیتال خوب میخوام که قابلیت فیلمبرداری با ظبط صدا رو داشته باشه و دوربین عکاسیش هم 10 باشه.
امکاناتشم لرزشگیر دست،تشخیص صحنه،لبخند،چهره باشه کیفیت فیلمبرداری هم که اچ دی راستی من آماتورم یه چیزی که به دردم بخوره قیمتش هم تا 400 تومن هست ولی هرچی کمتر بهتر
لطفا سریعتر راهنمایی کنید حالا هندی کم هم شد شد

آقا دست همگی دررد نکنه

سلام دوست من با این پول که کیفیت فیلم برداری HD داشته باشه شما فقط می تونید دوربین عکاسی تهیه کنید که فیلم برداریش خوب باشه . sx210 شاید بکارتون بیاد با این پول . قیمت 370 البته با بیمه نامه + کلی لوازم جانبی شاید که در کل بالای 400 در میاد . :11::11:

Javadnet
10-06-2010, 15:26
ایکسوز 100 چطوره من میخوام اونو بگیرم چون نسبت به امکاناتش قیمتش خیلی پایینه

seymour
14-06-2010, 16:18
ایکسوز 100 چطوره من میخوام اونو بگیرم چون نسبت به امکاناتش قیمتش خیلی پایینه
اگه یه نفر فیلمبرداری HD و سایز جمع و جور مدنظرش باشه دوربین خیلی خوبیه .. عکس های خوبی هم می گیره البته .. اما زوم اندکی داره و شاید گزینه های بهتری هم باشه .. مثلاً سری SX200 که دوستمون هم اشاره ای کرد...

tirdad_60
16-06-2010, 19:21
درمورد canon sx210 زیاد موافق نیستم به خاطر نویز بالایی که داره

میتونید به
canon sx200
panasonic tz5

فکر کنید

در ضمن تشخیص لبخند و ... زیاد در عکاسی کاربردی ندارند
چیزی که مهمه نتیجه کار هست و کیفیت ماندگار عکس

truy
09-07-2010, 10:39
من میگم Fujifilm FinePix S200EXR چون لنزش قویه البته اگه وایدش کاش 28 میشد ( لنز Fujijon با بازه‌ی (436 میلی‌متر تا 30.5 میلی‌متر) زوم 14.5 برابر )و سایز سنسورشم نسبت به دوربین های نیمه حرفه (SLR LIKE) در همین حوالی قیمت بزرگتره . زومش دستیه که خوده همین یه مزیه ته که میتونیم با دقت کار کنیم
فوکوس دستی هم داره که برای عکاسی های هنری و ماکرو گرافی بسیار کاربرد داره
البته این دوربین میتونه خودش خودکار درجه فلاش رو بسته به نور محیط تنظیم کنه
قرار گرفتن فیلتر های مختلف بدنه کانورتر بر روی لنز این دوربین خودش یه مزیته واسه اونائی که میخوان حرفه ای عکاسی کنند

قیمت این دوربین دیروز پرسیدم تو مشهد 420 تومنه

مشخصات کلی: دوربین نیمه حرفه ای - وزن 865 گرم
مشخصات حسگر و تصویر: حسگر CCD با کیفیت 12.0 مگاپیکسل - اندازه 1 به 1.6 اینچ
فیلم: ابعاد DV - سرعت 30 فریم بر ثانیه
لنز: 30.5-436 میلیمتر - بزرگنمایی اپتیکال 14.5 برابر - لرزشگیر تصویر - زوم اپتیکال در حین فیلمبرداری
عکسبرداری: سرعت شاتر از 1 به 4000 ثانیه تا 30 ثانیه - ایزو اتوماتیک (3200) - اتوماتیک (1600) - اتوماتیک (800) - اتوماتیک (400) - اتوماتیک 100 و 200 و 400 و 800 و 1600 و 3200 و (6400 و 12800 با دقت 3 مگاپیکسل) - فلاش داخلی (Pop-Up) با برد 7.2 متر (Auto ISO) و با قابلیت نصب فلاش خارجی (Hot-Shoe) - تکنولوژی تشخیص چهره - تکنولوژی تشخیص لبخند
صفحه نمایش: 2.7 اینچ با رزولوشن 230,000 پیکسل
سایر مشخصات: ذخیره بر روی کارت حافظه SD/SDHC - باتری یون لیتیوم استاندارد - شارژر باتری

:: نقد و بررسی Fujifilm FinePix S200EXR

• لنز زوم 14.5 برابر
لنز بزرگ جسه‌ی زوم 14.5X موجود بر روی این دوربین مزیتی بزرگ برای بدنه‌ی سبک وزن و جمع‌وجور آن به حساب می‌آید. لنز بسیار با کیفیت Fujinon که بر روی این دوربین کار گذاشته شده فوق‌العاده با کیفیت است و توانایی این را دارد که در هر فاصله‌ی کانونی بالاترین دقت را به‌دست آورد. بازه‌ی فاصله‌ی کانونی که این لنز در آن کار می‌کند 436mm تا 30.5mm معادل با گشودگی F.28 تا F5.3 می‌باشد. به علت طراحی بدنه‌ی S200EXR و ساختار لنز آن دیگر نباید نگران خطراتی مانند گرد و غبار و یا خاک و این گونه موارد که ممکن است برای سنسور تصویر 12 مگاپیکسلی به وجود آید باشید. این دو، یعنی بدنه و لنز با دقت بسیاری هم‌خط شده‌اند تا بهترین کیفیت تصویر را حاصل کنند. زوم مکانیکی آن باعث می‌شود که کاربر بتواند با دقت زیادی به کادربندی تصویر دست بزند و حس کار کردن با بهترین دوربین‌های DSLR را به او منتقل می‌سازد.

• سنسور تصویر EXR
نوع سنسور CCD سنسور تصویر EXR 12 مگاپیکسلی موجود بر روی این دوربین طوری طراحی شده است تا بتواند با لنز Fujijon با 14.5X زوم بیشترین سازگاری را داشته باشد و هدف از این کار این این بوده است که بتوان ترکیبی از لنز و سنسور تصویر را بدست آورد تا S200EXR بتواند تصویری را بسیار شبیه به آن چه چشم انسان می‌بیند تولید کند. سنسور تصویر این دوربین در حقیقت سنسوری با قابلیت سویچ کردن بین مودهای مختلف می‌باشد که در زیر در باره‌ی این مودها توضیح بیشتری می‌دهیم :

• مودهای سنسور تصویر EXR
سنسور تصویر EXR موجود بر روی دوربین FinePix S200EXR دارای توانایی سویچ کردن بین 3 مود مختلف است که این مودها عبارنتد از :

- مود HR - High Resolution
این مود از همه‌ی 12 میلیون پیکسل بهره می‌برد و برای به دست آوردن بالاترین کیفیت از سوژه‌های مورد نظر استفاده می‌شود.

- مود DR - Wide Dynamic Range
این مود نوردهی‌های متفاوتی را با دو سری 6 میلیون پیکسلی تهیه می‌کند. وقتی این دو با یکدیگر ترکیب می‌شوند دقت بسیار بالایی را در های‌لایت‌ها ارایه می‌کند.

- مود SN - High Sensitivity And Low Noise
این مود این امکان را فراهم می‌آورد تا دو پیکسل مجاور با یکدیگر ترکیب شوند و یک سنسور 6 مگاپیکسلی با فتودیودهای درشت را به وجود آورند که آنقدر بزرگ هستند تا در ضعیف‌ترین شرایط نوری بهترین عکس‌ها را با پایین‌ترین نویز تهیه کنند.

لینک های بررسی تخصصی این دوربین

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اینم عکسهای این دوربین

این نمونه عکسهای گرفته شده با این دوربین