PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل کامپوننت های یه فایل exe

mrmmnb
08-06-2010, 13:34
دوستان من قبلا از یه نفر یه برنامه گرفته بودم وقتی بهم داد گفت باید کریستال ریپورت و ویژوال بیسیک رو نصب کنی تا اجرا بشه قرار بود برام اینستالش رو درست کنه که مجبور نباشم اینا رو نصب کنم ولی دست دست کرد و انجام نداد الانم بهش دسترسی ندارم ایا میشه وقتی برنامه رو اجرا میکنم ببینم چیا نیاز داره اونا رو کنارش بزارم تا توی ویندوز جدید لازم نباشه این دو برنامه رو نصب کنم؟مثلا dll و چیزای دیگری که هنگام اجرا نیاز داره رو پیدا کنم و کنار خود exe کپی کنم
اصلا شدنی هست؟یا کلا ره حلی داره؟
با تشکر

!Plus
08-06-2010, 14:15
فکر نمی کنم بشه این کار رو کرد!

بهترین راهش همینه که اون دو تا برنامه رو نصب کنی ، چون یه سری از DLL هاش نیاز به رجیستر شدن دارن و فقط با کپی کردن کار نمی کنن!

mrmmnb
08-06-2010, 21:28
سلام
یه سوال این جریان ریجستر شدن DLL چی هست؟ چون در اجرای بعضی برنامه ها دیدم نوشته فلان DLL درست ریجستر نشده
کلا روند کاریش چطوری هست که ریجستر میشه؟(چطوریه که با کپی مشکل حل نمیشه؟ وایا راه حلی داره؟)

vahid_vaezinia
08-06-2010, 22:19
سلام
یه سوال این جریان ریجستر شدن DLL چی هست؟ چون در اجرای بعضی برنامه ها دیدم نوشته فلان DLL درست ریجستر نشده
کلا روند کاریش چطوری هست که ریجستر میشه؟(چطوریه که با کپی مشکل حل نمیشه؟ وایا راه حلی داره؟)

سلام دوست عزیز ! یه راه حل ساده بهت ارائه میدم :دی

این فایل رو بگیر

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
بعد از اینکه بازش کردی regsvr32 رو اجرا کن !

از این به بعد برای رجیستر کردن DLL ها و OCX ها فقط روی اونها راست کلیک کن و گزینه ی Register رو بزن !
Register , unRegister به راست کلیک این فایل ها اضافه میشن !

به همین سادگی

شاد باشی

mrmmnb
09-06-2010, 05:09
خوب دوست عزیر این مشکل حل شد حالا با داشتن یه exe میشه DLLهای مورد نیازش رو پیدا کرد؟یعنی وقتی ‌VB و کریستال ریپورت نصبه و exe اجرا میشه و میشه باهاش کار کرد میتونم DLL ها رو استخراج کنم؟
یه سوال دیگه غیر از DLL ممکنه چیز دیگه ای هم بخواد؟

vahid_vaezinia
09-06-2010, 08:14
معمولا در بیشتر نرم افزار ها از کنترل ها و کامپوننت هایی استفاده میشه که توی خود VB نیست ! پسوند این کنترل ها OCX هستش !

برای اجرای این برنامه ها باید OCX ها هم در کامپیوتر مشترک رجیستر بشه !

مثلا تو برنامه از فلش استفاده شده و شما فلش پلیر رو نصب نکردی ! اینجا میتونی به جای نصب فلش پلیر OCX اونو رجیستر کنی !

شاد باشی !

Dark.Lord
09-06-2010, 09:16
یه برنامه جانبی به نام Package & Deployment Wizard در استارت منو و در مسیر ویژوال بیسیک 6 قرار دارد، با اون تا حدودی می شود نیاز های برنامه رو رفع کرد، اتفاقا کار با اون زیاد سخت نیست، کاربردش اینه که اگر هم بر فرض ستاپی که درست شده خوب کار نکرد حداقل DLL های مورد نیاز در یک قسمت جمع می شوند و می شود از اون ها استفاده کرد...
معمولا در پروژه های بانک اطلاعاتی در VB6 با اینجور مسائل روبه رو هستیم،
در نهایت باز هم اگر همچنان می خواهید یک ستآپ مناسب داشته باشید از برنامه InstallShield کمک بگیرید.
پیروز باشید.

mrmmnb
09-06-2010, 15:36
دوستان دستتون درد نکنه ولی مشکل من اینه که سورس رو ندارم اگه میداشتم که با خود InstallShield حلش میکردم
منظور من اینه که الان یه ویندوز جدید نصب کردم به اجبار روی اون vb6 و کریستال ریپورت رو نصب میکنم و اون فایلم exe به راحتی اجرا میشه و کار میکنه حالا در حالتی که برنامه کار میکنه میشه فهمید از چه کنترل و کامپوننت هایی داره استفاده مکینه تا اونا رو کپی کنم و در ویندوز بعدی مجبور نباشم این دو برنامه رو نصب کنم و فقط این کنترل و کامپوننت های کپی کرده رو کنار exe بریزم و اجرا کنم؟(اونایی هم که نیاز به ریجستر داره با اون برنامه پست 4 ریجستر میکنم)

!Plus
10-06-2010, 10:17
فکر نمی کنم کارش با چند تا DLL از اون برنامه ها حل بشه!

اون فایل های DLL یه جورایی مکمل هم دیگه هستند و مثل زنجیر به هم وصلن!

می تونی DLL های استفاده شده تو برنامه رو با یه برنامه آنالیزر مثلاً StudPE ببینی!ولی رو برنامه های نوشته شده با vb درست جواب نمیده! می تونی امتحان کنی!

از VB Decompiler هم می تونی استفاده کنی! اگه بتونی نسخه Pro ش رو گیر بیاری مشکلت حل میشه! بعد از Decompile کردن برنامه توی قسمت API تمام توابع فراخوانی شده از DLL ها رو همراه با اسم DLL و سایر مشخصات ، دقیقاً همون جوری که برنامه نویس تو برنامش نوشته رو رو بهت نشون میده!

mrmmnb
10-06-2010, 20:42
ضمن تشکر از دوستانی که راهنمایی کردن امروز مشکلم با برنامه VBReFormer حل شد
فایل exe رو با این برنامه باز کردم انالیز کرد و اون کامپوننت ها و کنترال هایی که میخواست رو نشون داد ضمن اینکه اونایی که رو سیستم بود رو هم اوکی زدن بوده و محلشون رو نشون داد اونایی هم که نبود رو علامت سوال گزاشته بود رفتم اونا رو توی نت دانلود کردم گزاشتم کنار برنامه اجرا کردم مشکل حل شد حالا نمیدونم بعدا که توی خود برنامه هم کار کنم بازم مشکلی پیش خواهد اومد یا نه ولی فکر کنم حل شد
بازم از دوستان تشکر میکنم