PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : طراحی گرافیکی متن

pooryak
04-06-2010, 23:04
چجوری متن رو گرافیکی میکنن مثلا حروف و میکشن یا نقطه هاش و بزرگ و کوچیک میکنن و از این کارا ...با فتوشاپ چجوری؟ اگه با نرم افزار دیگست لطفا اسم نرم افزار و اگه با فتوشاپ اگه میشی یه توضیحی کلی اگر هم لینک اموزش بدید که خیلی ممنون

pcnondaily
04-06-2010, 23:43
تو فوتوشاپ که خیلی راحته. متنو مینویسی، Restrise می کنی، نقطه ها رو پاک می کنی و بعد نقطه هاش رو عوض میکیی، اگه منظورت اینهاست که نقطه هاش از اندازه بزرگتره و اینها. اما اگه منظورت این باشه که نوشته رو تغییر بدن، مثلا شکل ی رو عوض کنن کلا و اینها، اینها رو بیشتر باید با illustrator انجام داد که راحتر از photoshop هست و البته فونتش هم پیدا می شه.
(بصریه، زیاد نمی شه با کلام توضیحش داد!)
:31:

جادوگر جوان
04-06-2010, 23:57
منظور شما تایپو گرافی هست
تایپو گرافی ایده هایی خلاقانه هست که طراح اون ها رو به صورت یک متن گرافیکی در میاره
میتونید با جستسجو کردن کلمه تایپوگرافی در این انجمن به آموزشهای زیبایی دست پیدا کنید

pooryak
05-06-2010, 00:26
با تشکر از هر دو کاربر جادوگر جوان....pcnondaily شما خودتون یک اموزش تایپوگرافی خوب ندیدین بهم بدین؟

pcnondaily
05-06-2010, 07:53
تایپوگرافی کار سلیقه ای و به آموزش خاصی نداره. همین امضای منم تایپوگرافی حساب میشه. بسته به طراح و اینکه چقدر وقت بزاره، چقدر حرفه ای باشه و چقدر بخواد پیچیدش کنه، کلی فرق می کنه. اگه شما خیلی پایه تایپو گرافی باشی، باید بری دنبالش توی انجمن های حرفه ای گرافیک که من نمی تونم اینجا معرفی کنم و اکثرشون آموزش های زیادی دارن. اما بگردی راحت پیدا می کنی. اما این مجله ها را می تونی دانلود کنی، شاید کارت راه افتاد:
شماره های 6 و 9 مجله گرافیک نو- دانلود کل مجله ها از این لینک: h t t p : / / m a g . c g p e r s i a n . c o m

موفق باشی

pooryak
05-06-2010, 11:50
شماره های 6 و 9 مجله گرافیک نو- دانلود کل مجله ها از این لینک: خیلی ممنون اون و دیدم ولی زیاد یادنگرفتم با این حال خیلی ممنون لطف کردین

pedramh
05-06-2010, 12:56
خیلی ممنون اون و دیدم ولی زیاد یادنگرفتم با این حال خیلی ممنون لطف کردین
سلام!
به نظر من تایپوگرافی بیشتر یه کار خلاقانه و سلیقه ایه! نیازی به آموزش زیاد نداره! فقط باید کار با ابزار های اولیه رو بلد باشی!
این دو تا مقاله رو نگاه کن شاید به دردت بخوره:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

pcnondaily
05-06-2010, 13:32
pedramh راست میگه. تایپپوگرافی یه کار سلیقه ایه و اگه می خوای طرح های درجه یک بزنی، باید خلاقیتتو به کار بگیری. وگرنه آموزش خاصی نداره (لااقل من ندیدم!) به هر حال نگاه کردن به نمونه های تایپوگرافی دیگران می تونه در آشنایی با شیوه های کار و همچنین ایده های نو، موثر باشه؛ به شرطی که بیننده رو به سمت کپی نکشونه!
موفق باشی!