PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل نویز شدید روی تلفن بیسیم توسط مودم WLAN

Perpetual
04-06-2010, 18:41
سلام به همگی
من تازه اینترنت adsl ام رو با یه مودم وایرلس راه انداختم ولی یه مشکلی با مودمم دارم و اونم اینه که وقتی پاور این مودم رو روشن می کنم کل مودم (هم wlan و هم adsl ) روشن میشن.
Adsl مشکلی نداره ولی وقتی که wlan روشن میشه روی تلفن بیسیم خونمون نویز شدید می ندازه و این مودم دکمه خاصی هم برای خاموش کردن اختصاصی wlan نداره.
مدل مودمم اینه :TP-LINK TD-W8901G
چطور میشه این مشکل رو برطرف کرد؟؟
ممنونم

Cleeev
04-06-2010, 18:51
شما از اسپلیتر سر راه سیم تلفن استفاده کردی...؟؟؟ توصیه میشه سر راه سیمی که به مودم وصل میکنیدم یه اسپلیتر بگذارید و سیم تلفن رو به پورت ADSL اسپلیتر وصل کنید ولی برای مودم معمولاً ضروری نیست ولی برای تلفن ضروریه... میتونی اسپلیتر رو به قیمت 3-4 هزار تومن از مغازه های کامپیوتری بخری...

اگه امشکل از اسپلیتر نیست، منظورتون امواج الکترو مغناطیس مودم وایرلستون و تلفن وایرلستونه که با هم تداخل ایجاد میکنن...؟

mehrdad_goleyakh
04-06-2010, 18:53
و این مودم دکمه خاصی هم برای خاموش کردن اختصاصی wlan ندارهچرا داخل تنظیمات مودم همچین گزینه ای هست،واسه من Enable Wireless یه تیک داره که on و off میشه.

roteal2007
04-06-2010, 21:05
چرا داخل تنظیمات مودم همچین گزینه ای هست،واسه من Enable Wireless یه تیک داره که on و off میشه.

تایید میشه در تب interface روی wirless گزینهی deactive غیر فعال میکنه.:8:

Perpetual
04-06-2010, 22:08
تایید میشه در تب interface روی wirless گزینهی deactive غیر فعال میکنه.:8:
این گزینه کجاست؟
اصلا تب interface روی wirless کجاست، میشه بیشتر توضیح بدید؟!
من همچین چیزی ندیدم(البته با عرض پوزش فراوان من هنوز adsl ام وصل نشده و مودمم همconfig کامل نشده ولی میتونم بکمکش یه شبکه درست کنم ولی وقتی روشنش می کنم این مشکل پیش میاد)

---------- Post added at 11:08 PM ---------- Previous post was at 11:06 PM ----------

اگه امشکل از اسپلیتر نیست، منظورتون امواج الکترو مغناطیس مودم وایرلستون و تلفن وایرلستونه که با هم تداخل ایجاد میکنن...؟
خوب چیکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Perpetual
05-06-2010, 05:20
مشکل رفع شد.
از همتون بینهایت ممنونم.

Cleeev
05-06-2010, 16:10
در هر صورت ممکنه بعداً مشکل پیدا کنید به خاطر همین میگم...

احتمالاً فرکانس ها با هم تداخل ایجاد میکنن و یا دو دستگاه بیش از حد به هم نزدیکن...

داخل تنظیمات مودمتون دنبال Wireless Channel و Channel و Band و کلاً یه چیزی تو این مایه ها بگردید که معمولاً باید توی قسمت تنظیمات Wireless و به صورت یه منوی کشویی باشه و معمولاً تو اون منو کانال هایی از یک تا 11 یا 13 توی محدوده 2400MHz نوشته...

اگه بازم چنین مشکلی پیش اومد به اونجا برید و کانال و فرکانس رو عوض کنید شاید مشکل حل بشه...

:46: