PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : L90 یا سمند LX

pouyans
04-06-2010, 11:57
با سلام خدمت دوستان
قصد خرید اتومبیلی را دارم با قیمتی حدودا 14 میلیون. از ظاهر سمند lx بیشتر خوشم میاد و از ان طرف از کارایی قدرت l90 خلاصه حسابی گیج شدم....!
سوال بعدی در مورد تفاوت e1 Full و e2 Full هستش و این که Lp باهاشون چه فرقی داره؟ . آیا این تفاوت ارزش اینو داره که بخوام برای خریدش ثبت نام کنم و چند ماهی رو نوبت بمونم ؟ :13:

farshad bugatti
04-06-2010, 12:12
قبلا از جواب دادن به سوالتون شما باید انتظارات خودتون از ماشین رو بگید!

برای درخواست مشاوره خرید اتومبیل در حالت کلی از تاپیک [مــــــشــــــــاوره بــــــرای خــــــریــــــــد اتـــــومــــبــــیـــــل استفاده کنید.
اگر میخواهید در مورد انتخاب ها و معیار ها و انتظاراتتون و ... بحث و مقایسه انجام بشه تاپیک جدا بزنید.
مهم: برای درخواست مشاوره حتما قیمت ، معیار ها، و انتظاراتتون رو ذکر کنید. (مثلا: زیر X تومن، ایمنی، جادار، نو، دست دوم، برای خانواده، برای اسپرت بازی ، پر قدرت، شتاب بالا، فراوان و ارزان بودن قطعات، بازار فروش خوب، خارجی، داخلی، کم مصرف، برای جاده، برای شهر، رحتی، لذت سواری و ... )
دوستانی که میخواهند خریدار را مشاوره کنن تا حد ممکن دلایل خودشون رو هم ذکر کنن)
در مشاوره جداً از تعصب و علاقه شخصی و ... دوری کنید. حرف شما میتونه مرز بین یک انتخاب صحیح و اشتباه باشه. پس در مشاوره دقت کنید .

ess_1362
04-06-2010, 12:46
با سلام خدمت دوستان
قصد خرید اتومبیلی را دارم با قیمتی حدودا 14 میلیون. از ظاهر سمند lx بیشتر خوشم میاد و از ان طرف از کارایی قدرت l90 خلاصه حسابی گیج شدم....!
سوال بعدی در مورد تفاوت e1 Full و e2 Full هستش و این که Lp باهاشون چه فرقی داره؟ . آیا این تفاوت ارزش اینو داره که بخوام برای خریدش ثبت نام کنم و چند ماهی رو نوبت بمونم ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سلام

اولا شما باید دقیقا مشخص کنید که چه انتظاراتی از خودرو دارید و این خودرو قرار هست به مصرف شخصی برسه یا خانوادگی

همچنین باید سایر موارد را که در پست بالا گفته شد را هم مشخص کنید

اگر این موارد را ذکر نکنید این تاپیک هم دقیقا به سرنوشت سایر تاپیک های مشابه دچار میشه و هر کسی از راه میرسه برای خودش یک نظر بدون استدلال میده و اصلا دیگه نمیشه از این بحث به نتیجه رسید و شما هم نه تنها راهنمایی نمیشید بلکه کاملا گیچ و گمراه میشی

HardWare Professor
04-06-2010, 12:47
مطمئن باش lp رو بگیری پشیمون نمیشی
فرقشم با بقیه مدل ها شیشه برقی
دو ایربگ
ظبط سی دی خور
دو بلنگو در عقب ماشین
شیشه برقی عقب که فقط مدل lp اینو داره
نمایشگر مصرف که داخل جاده خیلی به درد میخوره
رینگ اسپرت

pouyans
04-06-2010, 13:54
خوب قیمت که حداکثر 15. مصرفش تقریبا میشه گفت مصرف شخصیه . یعنی بیشتر واسه جاده. چون دانشجو هستم پس قدرت.امنیت و راحتی خیلی مهمه واسم
و مساله ی دیگه ترمز ماشین هستش . من شنیدم که ABS در سمند lx خیلی از بقیه ماشینا بهتره ! حالا نمی دونم تا چه حدی صحت داره....
و یک دلیل دیگه از خرید l90 نگرانم قطعات هست که در بازار کم هستش
در کل سواری کدوم بهتره ؟ و واسه جاده مناسب تره؟

AmiRreZA_RAcEr
04-06-2010, 15:31
من خودم به شخصه یه صحنه دیدم که یه سمند و یک ال 90 باهم ترمز گرفتن ( توی اتوبان بودیم و سرعتها خیلی بالا بود ) سمنده خیلی خیلی بهتر ماشین رو کنترل کرد و خیلی زودتر از لوگان نگهداشت ، حالا نمیدونم دیگه شاید راننده ال 90 هم بلد نبوده ولی این تجربه واقعی بود که گفتم خدمتت

xerxes again
04-06-2010, 15:51
ظبط سی دی خور
دو بلنگو در عقب ماشین
نمایشگر مصرف که داخل جاده خیلی به درد میخوره

ضبط سی دی خورش که به درد پیرزن ها میخوره وقتی ام پی تری نداره. من داداشم لوگان e2 lp داره و تو سند زده ضبط ام پی 3 ولی ترک هستش.
اون بلندگو هام که بیشتر شبیه دوش حموم هستن.
ولی اون نمایشگر چیز جالبی هستش.
در کل با این قیمت و انتظارات لوگان بهترین انتخاب هستش.
اگه 16 تومن داشتی من سمند lx tu5 رو پیشنهاد میدادم.

pouyans
04-06-2010, 16:58
منم همینو شنیدم که ترمز سمند خیلی بهتره !!!
میخوام بدونم e2 Full با Lp فرق داره یا نه !؟!؟! اگه داره چه فرقی؟

ess_1362
04-06-2010, 19:46
به هر حال ترمز این دو خودرو خیلی اختلاف شدیدی با هم ندارند چون من هر دوش را تست کردم

اگر برای شما مصرف و ایمنی مهم هست تندر 90 فول گزینه خوبی هست

اگر هم ظاهر و فراوانی قطعه مهم هست سمند LX ولی حتما مدل TU5 را بگیر چون موتور 1800 قدیمی واقعا مصرف بالایی داره

pouyans
04-06-2010, 20:21
بدجوری تو شک افتادم!!!!
حالا این tu5 که میگید چه تفاوتی داره با lx L3 ؟؟؟؟ و این که اگه قیمت جدیدش هم بدونید خیلی خوب میشه
ولی من تو لیست قیمت فروش خرداد ماه ایران خودرو tu5 ندیدم !!! یعنی تولید نمیشه؟؟؟

irinn65
05-06-2010, 00:54
دنبال سمند نرو که فوق العاده استهلاک بالایی داره در ضمن برای دانشجو اصلا سمند هر نوعیش گزینه مناسبی نیست
ال 90اگر چه قطعاتش کمتر گیر میاد اما کیفیت فوق العاده و فرسوده و خرابی بسیار دیرتری نسبت به سمند هستش و همینطور بسیار راحت و شتاب بالایی داره

ess_1362
05-06-2010, 09:05
حالا این tu5 که میگید چه تفاوتی داره با lx L3 ؟؟؟؟ و این که اگه قیمت جدیدش هم بدونید خیلی خوب میشه

این TU5 همون موتوری هست که روی 206 تیپ 5 نصب شده و حجمش 1600 هست با 16 سوپاپ و توان 112 اسب تقریبی

این موتور مصرف کمتری نسبت به موتور پایه سمند(1800 با 8 سوپاپ و 97 اسب بخار) داره ولی یک ایراد کوچیک و قابل گذشت داره و اون هم عدم هماهنگی موتور و گیربکس هست

pouyans
05-06-2010, 10:11
پس با این حساب tu5 باید شتاب بیشتری هم داشته باشه درسته؟؟؟؟

xerxes again
05-06-2010, 10:18
ضریب دنده بالاتری داره از 206 اس دی
توی دنده های بالا شتاب مشتی داره ولی توی 1و2 کمتره شتابش
تاکید می کنم توی سرعت های بالا شتابش حرف نداره

pouyans
05-06-2010, 10:39
خوب وقتی موتور و گیربکس هماهنگی نداشته باشه حتما امکانش هست که گیربکس سر و صداش در بیاد دیگه.درسته؟

steps
05-06-2010, 11:20
منم نظرم سمند هست ولی با موتورTU5 اگرم بودجت میرسه EF7

pouyans
05-06-2010, 13:03
EF7? اون که سمند معمولیه !!!!

xerxes again
05-06-2010, 15:15
سمندEF7؟ اون که سمند معمولیه !!!!
نه موتور پایه گازسوز ملیه.

خوب وقتی موتور و گیربکس هماهنگی نداشته باشه حتما امکانش هست که گیربکس سر و صداش در بیاد دیگه.درسته؟
ربطی نداره.
بعد گیربکسو موتور هماهنگن.

REGISTERED-USER
05-06-2010, 17:55
EF7? اون که سمند معمولیه !!!!

سمند معمولی 17 میلیون قیمتش نیست ... اتفاقا جدیدترین مدل سمنده

pouyans
05-06-2010, 19:54
تقریبا تصمیمو گرفتم.....
و میخوام سمند ال ایکس گاز سوز بگیرم
درین مورد کسی نظری داره؟ ایا با توجه به گاز سوز بودن شتاب ماشین پایین تره؟

steps
05-06-2010, 20:06
تقریبا تصمیمو گرفتم.....
و میخوام سمند ال ایکس گاز سوز بگیرم
درین مورد کسی نظری داره؟ ایا با توجه به گاز سوز بودن شتاب ماشین پایین تره؟

من با تیپ های سمند اشنایی ندارم اما اگه دوگانه سوز میگیری فقط EF7 بگیر که موتورش پایه گاز سوز هست و با گاز هماهنگی داره.
اگه Ef7 باشه شتاب خوبی هم در حالت گاز هم در حالت بنزین و فقط 5 اسب اختلاف قدرت دارند و مصرف معقولی هم دارند .

AmiRreZA_RAcEr
05-06-2010, 21:55
من با تیپ های سمند اشنایی ندارم اما اگه دوگانه سوز میگیری فقط EF7 بگیر که موتورش پایه گاز سوز هست و با گاز هماهنگی داره.
اگه Ef7 باشه شتاب خوبی هم در حالت گاز هم در حالت بنزین و فقط 5 اسب اختلاف قدرت دارند و مصرف معقولی هم دارند .
منم نظرم همینه و حرفای دوستمون رو تایید میکنم .
-------------------------------------------
درسته موتور لوگان به روز تر و .... تعریف و تمجید هایی که همه ازش میکنند ولی به نظرم پکیچ سمند رو کامل در نظر بگیریم بهتره و تصمیمتون درسته و ازش پشیمون نمیشید
مبارکتون باشه

irinn65
05-06-2010, 22:58
مبارکتون باشه پس شد سمند ال ایکس امیدوارم یکی دوسال دیگه همینجا تشریف بیارید و از این خودرو تعریف کنید البته اگه نفروخته باشید محصول ایرانخودروستو شکایتهای مردم!!!اما شما بخر خوبه..خودروی ملیه گاز سوزه..
فقط سفید نگیر چندروز بعد مخصوصا این صفرهاش رنگ سپرش میریزه یوهو!

pouyans
06-06-2010, 11:46
:18: دوست عزیز اینا تعریف بودن یا.....؟ :31:
نه خاکستری تیره می خوام بگیرم
در هر حال امیدوارم به قول شما ازش پشیمون نشم و نفروشمش به این زودیا!!!!

MoHaMaD ZaNd
06-06-2010, 22:25
دوست من شما بودجتون اگه اشتباه نکنم نهایتا 15 تومن بود درسته ؟
اگه اینجوری باشه EF7 نمیتونین بگیرین ! چون EF7 اگه اشتباه نکنم 16.800 هستش . اگه بتونین سمند ال ایکس EF7 بگیرید خیلی خوبه ! چون این ماشین شتابش یه سروگردن از سمند ال ایکس XU7 بالاتره !
درضمن باید عرض کنم که ترمز تندر باید در حقیقت بهتر از سمند عمل کنه چون وزن سمند بیشتر از تندره و همین موضوع میتونه توی ترمزگیری تأثیر به سزایی داشته باشه ولی من خودم ترمز های سمند رو بیشتر قبول دارم ! البته کله کردن ترمز های تندر رو هم باید مد نظر داشت !

AmiRreZA_RAcEr
06-06-2010, 22:29
دوست من شما بودجتون اگه اشتباه نکنم نهایتا 15 تومن بود درسته ؟
اگه اینجوری باشه EF7 نمیتونین بگیرین ! چون EF7 اگه اشتباه نکنم 16.800 هستش . اگه بتونین سمند ال ایکس EF7 بگیرید خیلی خوبه ! چون این ماشین شتابش یه سروگردن از سمند ال ایکس XU7 بالاتره !
درضمن باید عرض کنم که ترمز تندر باید در حقیقت بهتر از سمند عمل کنه چون وزن سمند بیشتر از تندره و همین موضوع میتونه توی ترمزگیری تأثیر به سزایی داشته باشه ولی من خودم ترمز های سمند رو بیشتر قبول دارم ! البته کله کردن ترمز های تندر رو هم باید مد نظر داشت !

پس اگه اینطوره باید ترمز پراید خدا باشه !!! چون در بی وزنی به سر میبره ! :11:
در عمل ترمز سمند خوب بوده

MoHaMaD ZaNd
06-06-2010, 23:05
پس اگه اینطوره باید ترمز پراید خدا باشه !!! چون در بی وزنی به سر میبره !
نه خیر دوست من ! وقتی که شرایط برای هر دو برابر باشه ماشینی بهتر عمل میکنه که وزنش کمتر باشه ! چون بنابر قوانین فیزیکی انرژی جنبشی ماشین کمتر میشه و در نتیجه ترمز راحت تر میتونه ماشین رو نگه داره و همچنین مسافت طی شده اتومبیل پس از فشار پدال کمتر میشه ! البته نوع ترمز هم در این مسئله دخیله ! به عنوان مثال هیوندای جنسیس که نوع ترمز هاش برمبو هست در مقابل ماشین هایی که این نوع ترمز رو ندارن بهتر عمل میکنه !
توی تستی که مجله ماشین انجام داده تندر توی ترمزگیری بهتر عمل کرده . البته من نمیخوام این موضوع رو دلیل بر بهتر بودن ترمز تندر بدونم چون همونطور که گفتم ترمز سمند رو بیشتر قبول دارم + اینکه تست های مجله ماشین رو رو هم اصلا قبول ندارم !

pouyans
07-06-2010, 10:54
جناب MoHaMaD ZaNd منم همینو شنیدم ! البته فقط در نوع ال ایکس میگن ترمز سمند سرتره !
متاسفانه همین طوره ! بودجه ی بنده 15 هستش ! فکر نمی کردم قیمت این ماشین زیاد بیشتر از این حد باشد !
به هر حال در مرحله ی تصمیم گیری نهایی هستم. و این تردید فقط به خاطر قیمتش هست. بین همین سمند Ef7 و پژو 405 Slx گاز سوز (اصلا SLX گاز سوز وجود داره؟)
نظرتون راجب SLX چیه!؟! :13:

MoHaMaD ZaNd
07-06-2010, 11:35
جناب MoHaMaD ZaNd منم همینو شنیدم ! البته فقط در نوع ال ایکس میگن ترمز سمند سرتره !
متاسفانه همین طوره ! بودجه ی بنده 15 هستش ! فکر نمی کردم قیمت این ماشین زیاد بیشتر از این حد باشد !
به هر حال در مرحله ی تصمیم گیری نهایی هستم. و این تردید فقط به خاطر قیمتش هست. بین همین سمند Ef7 و پژو 405 Slx گاز سوز (اصلا SLX گاز سوز وجود داره؟)
نظرتون راجب SLX چیه!؟!
بله دوست من . همونطور که توی پست قبلی گفتم در شرایط برابر ! یعنی هردو ABS باشن . وگرنه بدون ABS معلومه نتیجه چی میشه !
در مورد سوال بعد باید خدممتون عرض کنم که پژو 405 دوگانه سوز + ABS هست ولی من SLX دوگانه ندیدم ! درکل پیشنهاد هم نمیکنم SLX بگیری چون کلا همه پسند نیست . مثلا سپرهاش رو نباید کامل همرنگ بدنه میکردن . چون این سپر چند تیکه هست و وقتی کامل همرنگ بدنه میشه به طراحی ماشین لطمه میزنه . یا مثلا طرح چراغای جلو واقعا ناامید کنندست . در کل من SLX رو پیشنهاد نمیدم . اگه میتونین LX EF7 با شرایط بگیرید . چون قیمت کارخونه ای این ماشین الان 16.575 هست . البته اگه میدونین یخورده صبر کنید چون قراره محصولات ایرانخودرو با کاهش قیمتش مواجه بشن . البته فعلا سمند LX TU5 با 500 تومن افت قیمت مواجه شده . اینم خبرش :

مهندس جواد نحم الدين، مديرعامل گروه صنعتي ايران خودرو با بيان اين مطلب اظهار داشت: ايران خودرو با كاهش هزينه هاي توليد با حفظ كيفيت و ايمني، برنامه كاهش قيمت سمند ال ايكس با موتور TU5 را تحقق مي بخشد و با پنج ميليون ريال كاهش قيمت این خودرو را به مشتريان عرضه مي كند.

وي افزود: اين اقدام به دنبال کاهش قیمت سه میلیون ریالی خودروي سمند با موتور ملي در ماه گذشته صورت می گیردکه بسیار مورد استقبال مشتريان قرار گرفت.

مدير عامل گروه صنعتي ايران خودرو تصريح كرد: اين روند كاهش قيمت براي ساير محصولات ايران خودرو نیز در ماه هاي آينده ادامه خواهد داشت.

وي در مورد كمبود قطعه كاتاليست كانورتور در نمايندگي هاي مجاز ايران خودرو اظهار داشت: ايران خودرو به دليل الزامات زيست محيطي اين قطعه را بر روي خودروهاي توليدي نصب مي كند و مشتريان بايد پس از 80 هزار كيلومتر مبادرت به تعويض كاتاليست كانورتور خودروي خود كنند.

نجم الدين تاكيد كرد: نمايندگي هاي فروش و خدمات پس از فروش موظفند با مراجعه مشتريان اين قطعه را در زمان مقرر تعويض كنند.

راستی یه سری هم به سایت ایرانخودرو بزن و شرایط پیش فروش دو مرحله ای و سه مرحله ای و دو مرحله ای بلند مدتش رو ببین . ولی خوب تحویل ماشینت میفته واسه 5 الی 6 ماه دیگه !!!
سوالی بود در خدمتم !!!

IRAN_KING
07-06-2010, 11:38
سلام دوستان..ازاین ماشین ها کدام از نظر کلی بهتره.... و فرق سمند lx با سورن چیست...

پژو 405
سمند LX

MoHaMaD ZaNd
07-06-2010, 12:29
سلام دوستان..ازاین ماشین ها کدام از نظر کلی بهتره.... و فرق سمند lx با سورن چیست...

پژو 405
سمند LX
دوست عزیز اگه قصد خرید ماشین دارید بهتره تاپیک جداگانه باز کنید . ولی در کل سمند LX صد در صد بهتر از 405 هست و اینکه سورن تمامی امکانات LX رو داره + یک عدد کیسه هوا و فرمان تلسکوپی و کمربند پیش کشنده و تنظیم ارتفاع چراغ های جلو

pouyans
07-06-2010, 13:02
خودمم با slx زیاد حال نمی کنم ! مشکل همون قیمت....
فکر کنم هرجور باشه باید همون سمندو بگیرم
از راهنماییتون بسیار ممنونم دوست عزیز

hamed malekpour
07-06-2010, 18:25
به نظر من هم ال90بگیری بهتره از همه لحاظ....