PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خرید cpu amd یا intel برای کار های گرافیکی ؟!

Hitman-Group
02-06-2010, 10:55
سلام
من یک مشکل اساسی دارم!
برای خرید سی پی یو برای کار های گرافیکی ایا intel بهتره یا amd شش هسته ای!؟
لطفا راهنمایی کنید اساسی!
من با برنامه های photosho و 3d max کار میکنم و میخوام برای رندر قدرتمند باشه!
همین!:10:

Ultra_Black
02-06-2010, 11:04
سلام
بودجتون برای خرید CPU و M.B چقدره؟
نسبت به بودجه میشه گفت کدوم کارایی بیشتری داره

Hitman-Group
02-06-2010, 11:24
800 تا 1 تومن دارم!

amd>intel
02-06-2010, 11:33
به نظر من با خرید 6 هسته ای AMD نسبت به هزینه میکنید بهترین پرفورمنس رو میگیری حتما بردی که میگیری چیپش سری 890 باشه من روی FOXCONN A9DA-S تست کردم عالی بود . البته بردهای دیگه هم هست .

Ultra_Black
02-06-2010, 14:00
800 تا 1 تومن دارم!
کدوم قطعات رو میخواهید؟
فقط همین دو قطعه؟!

به نظر من با خرید 6 هسته ای AMD نسبت به هزینه میکنید بهترین پرفورمنس رو میگیری حتما بردی که میگیری چیپش سری 890 باشه من روی FOXCONN A9DA-S تست کردم عالی بود . البته بردهای دیگه هم هست .
ولی با این بودجه من نظرم رو Core i7 9XX هست

Hitman-Group
02-06-2010, 19:05
کدوم قطعات رو میخواهید؟
فقط همین دو قطعه؟!

ولی با این بودجه من نظرم رو Core i7 9XX هست

سلام
نه ما میلیاردر نیستیم!
میخوایم یک سیستم کامل بگیریم!با مانیتور و اینا!

---------- Post added at 08:05 PM ---------- Previous post was at 08:02 PM ----------

ما میخوایم 27 اینا که امتحانات تموم میشه به دلیل فروش کامپیوتر یکی دیگه بگیریم پرقدرت برای اون کارا که گفتم!

Ultra_Black
02-06-2010, 21:30
سلام
نه ما میلیاردر نیستیم!
میخوایم یک سیستم کامل بگیریم!با مانیتور و اینا!

Ok
پس بهتره به AMD فکر کنید
بازی هم می کنید؟

HardWare Professor
03-06-2010, 19:08
بدونید که قوی ترین 6 هسته ای ای ام دی قدرتش به زور به I7 920 میرسه
پس یاقوی ترین 6 هسته ای ای ام دی یا اینتل به جز i7 920 :
مثلا i7 930

Hitman-Group
06-06-2010, 11:47
Ok
پس بهتره به AMD فکر کنید
بازی هم می کنید؟

سلام
اره ولی خیلی کم!
یک مادربرد خوب میخوام که گرافیک انبورد داشته باشه و بعدا اگر خواستم گرافیک 5980 بخرم(اگر پول گیرم بیاد)قابل ارتقا باشه!!
تابستون امسال همه کارم و وقتم رو میخوام بگذارم رو تری دی!و فتوشاپ!:8:
یک سوال دیگه هم دارم!
چرا اجناس amd ارزون تر از intel هست!؟(cpu):11:

Ultra_Black
06-06-2010, 11:56
سلام
اره ولی خیلی کم!
یک مادربرد خوب میخوام که گرافیک انبورد داشته باشه و بعدا اگر خواستم گرافیک 5980 بخرم(اگر پول گیرم بیاد)قابل ارتقا باشه!!
تابستون امسال همه کارم و وقتم رو میخوام بگذارم رو تری دی!و فتوشاپ![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Phenom II X6 1090T=320
M.B:Gigabyte 890GPA-UD3H=200
RAM:SuperTalent 4Gb 1333 CL8 (2x2Gb)=110
VGA:On Board=0
HDD:Samsung SpinPoint F3 500Gb=50
DVD RW:Liteon 24X=26
Power:Memonex Silent EX L.N 420W=36
Case:Green Magnum 2=37
Monitor:LG W2262TQ=220
All:999
اگه خواستین گرافیک جدا مخصوصا 5980 بگیرید حتما باید پاور رو هم عوض کنید

یک سوال دیگه هم دارم!
چرا اجناس amd ارزون تر از intel هست!؟(cpu)[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]تفاوت قیمت زیادی ندارند
مثلا Core i7 860/930 با Phenom II X6 1090T از نظر کارایی و قیمت تو یه محدوده هستند
و این وسایل جانبی مثل مادربرد و کارت گرافیک جدا و... هست که باعث میشه سیستم های AMD نسبت به همتاهای خودشون از Intel ارزون تر دربیان

Hitman-Group
06-06-2010, 12:10
یک سوال دیگه!
ایا این سی پی یو های amd مثل قدیما مشکل ندارن!؟
نمی سوزن!؟
در ضمن این سی پی یو که نوشتین اخرین سی پی یو amd هست!؟یا مدل بالا تر هم هست!؟

---------- Post added at 12:10 PM ---------- Previous post was at 12:09 PM ----------

مادربردش usb3 هست!؟

amd>intel
06-06-2010, 12:16
نه دوست من قدیم هم مشکل نداشتند . مقصر اطلاعات فنی کم بازار بود .

Ultra_Black
06-06-2010, 12:23
یک سوال دیگه!
ایا این سی پی یو های amd مثل قدیما مشکل ندارن!؟
نمی سوزن!؟
نه عزیز مشکلی نداشتند و ندارند
و نمی سوزن!!!:31:

در ضمن این سی پی یو که نوشتین اخرین سی پی یو amd هست!؟یا مدل بالا تر هم هست!؟
بله ای مدل قویترین و آخرین مدل پردازنده های AMD هست

مادربردش usb3 هست!؟
بله از USB3.0 و SATA3 پشتیبانی میکنه

Hitman-Group
07-06-2010, 10:15
سلام
ممنون
ولی بازم برام چند تا سوال پیش اومد!
اول این مادربرد گیگابایت رو میتونید مشخصاتش رو بگذارید!مادربرد asus چطوره!؟من از ایسوس و msi خاطره خوشی دارم ولی از گیگابایت نه!!!
دوم این رم های سوپر تالنت که امریکایی هست و خودم هم میدونم خوبه دیگه عالی هست!یادمه قبلا رم های team group رو میگفتید حالا اون ها چطورن؟!
سوم گرافیک این مادربرد چنده!؟
چهارم هارد یک ترا میخوام بگیرم!
این پاور از گیرین بهتره؟!
کیس هوا رو خوب تهویه میکنه!؟
ممنون

Hitman-Group
07-06-2010, 10:47
سلام
ممنون
ولی بازم برام چند تا سوال پیش اومد!
اول این مادربرد گیگابایت رو میتونید مشخصاتش رو بگذارید!مادربرد asus چطوره!؟من از ایسوس و msi خاطره خوشی دارم ولی از گیگابایت نه!!!
دوم این رم های سوپر تالنت که امریکایی هست و خودم هم میدونم خوبه دیگه عالی هست!یادمه قبلا رم های team group رو میگفتید حالا اون ها چطورن؟!
ممنون

Ultra_Black
07-06-2010, 10:56
اول این مادربرد گیگابایت رو میتونید مشخصاتش رو بگذارید!

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

مادربرد asus چطوره!؟من از ایسوس و msi خاطره خوشی دارم ولی از گیگابایت نه!!!
تو این رنج فعلا گیگا بهترین گزینه هست
گارانتی و خدمات پس از فروشش هم یکی از بهترین ها تو ایران هست

Team Group تو بازار خیلی کمیابه،بخاطر همین قیمتهاش یکم کاذب هست

قویترین گرافیک آنبرد دنیا رو این مدل هست ATI Radeon 4290

Samsung SpinPoint F3 1Tb حدود 90 تومن

از نظر فنی چیزی از گرین کم نداره
سایلنت هست و صداش هم خیلی کمتره

کیس هم تو رنج قیمت زیر 50 تومن بی رقیبه!

Hitman-Group
07-06-2010, 11:05
بعد یک پاور بهتر معرفی کنید که اگر خواستم یک وقتی گرافیک بخرم نخوام دوباره پوب لدم!
این پاور ها که خودت میتونی به اندازه نیازت سیم بهش وصل کنی چطوره!؟

بعد هر هسته سی پی یو چند گیگا هرتز هست!؟

Ultra_Black
07-06-2010, 11:16
بعد یک پاور بهتر معرفی کنید که اگر خواستم یک وقتی گرافیک بخرم نخوام دوباره پوب لدم!
Green GP685B حدود 105 تومن

این پاور ها که خودت میتونی به اندازه نیازت سیم بهش وصل کنی چطوره!؟
همین که معرفی کردم مدولار (ماژولار) هست

بعد هر هسته سی پی یو چند گیگا هرتز هست!؟
فرکانس کلیش 3.2Ghz هست

mo_mohit1
08-06-2010, 20:11
یعنی هر هسته ای 3.2 گیگاهرتز هست؟

mo_mohit1
08-06-2010, 21:03
سلام
میگم گرافیک ati از قابلیت سه بعدی روی مانیتور های معمولی با یک درایور 3d برخورداره و کار میکنه@!

Ultra_Black
08-06-2010, 21:21
اگه فکر می کنید اونوقت باید 3.2 ضربدر 6 بشه باید بگم خیر!

سلام
میگم گرافیک ati از قابلیت سه بعدی روی مانیتور های معمولی با یک درایور 3d برخورداره و کار میکنه@!
منظورتون از درایور 3D چی هست؟!

panther99
08-06-2010, 22:15
آقا این سیستمی که معرفی کردید تو صفحه اول که amd هست . برای گیم خوب جواب میده ؟؟؟؟ البته اگه یه گرافیک خوب هم بندازیم روش ؟؟؟
کلا سیستمهای amd از نظر کارایی تو گیم و اینکه مثلا تا 6 ساعت در روز ( شاید هم بیشتر ) روشن بمونن خوب جواب میدن ؟؟؟؟
از لحاظ قیمت که خیلی خوبه !!!

Ultra_Black
08-06-2010, 23:02
آقا این سیستمی که معرفی کردید تو صفحه اول که amd هست . برای گیم خوب جواب میده ؟؟؟؟ البته اگه یه گرافیک خوب هم بندازیم روش ؟؟؟
بله
چرا که نه؟!
ولی اونوقت بهتره به جای اون مادربرد Gigabyte 890XA-UD3 گرفته بشه که کمی ارزونتره و گرافیک آنبرد نداره

کلا سیستمهای amd از نظر کارایی تو گیم و اینکه مثلا تا 6 ساعت در روز ( شاید هم بیشتر ) روشن بمونن خوب جواب میدن ؟؟؟؟

24 ساعت تمام هم روشن باشند،مشکلی پیش نمباد

از لحاظ قیمت که خیلی خوبه !!!
دقیقا
کارایی به قیمت خیلی خوبی دارند

3jokes_x
09-06-2010, 00:03

بله، فرکانس هر هسته 3.2 هست. یعنی کاری رو که توی سیستم تک هسته ای 6 ساعت طول می کشید، اگر نرم افزار بتونه از تمام هسته های پردازنده جدید استفاده کنه (یعنی اون کار رو بین 6 هسته به طور مساوی تقسیم کنه) و عامل محدود کننده دیگری نداشته باشیم، تقریبا 1 ساعته انجام می ده.

البته درسته که برای محاسبه سرعت دقیق این سیستم نباید 3.2 رو ضربدر 6 کنید. یعنی نباید فکر کنید که سرعت این سیستم در هر شرایطی و در هر نرم افزاری دقیقا 6 برابر اون سیستم هست. (چون معمولا نرم افزارها به طور بهینه از هر 6 هسته استفاده نمی کنند و سرعت کمتر از 6 برابر می شه. ضمنا عوامل دیگری هم هستند که سرعت سیستم رو محدود می کنند. مثلا هارد و رم این سیستم که 6 برابر هارد و رم سیستم قبلی نشدن...) ولی اگر ضرب 3.2 در 6 رو انجام بدید به یک عدد خیلی تقریبی (19) می رسید که وقتی در کنار عدد 3.2 (فرکانس یک سیستم تک هسته ای) بهش نگاه کنی می تونی بفهمی که تفاوت زیادی با هم دارن. و یه دید کلی خوب و [تکرار می کنم] تقریبی از توانایی این پردازنده بهت می ده.

Hitman-Group
09-06-2010, 08:51
اگه فکر می کنید اونوقت باید 3.2 ضربدر 6 بشه باید بگم خیر!

منظورتون از درایور 3D چی هست؟!

فکر کنم منظورش این درایور های 3d vision انویدیا هست که تازه اومده و میونه فیلم سه بعدی رو روی مانیوتور های معمولی نگاه کرد با عینک!
حالا منظورش اینه که این گرافیک ati هم درایور 3d داره که بتونه فیلم سه بعدی رو نمایش بده!!:10:

Ultra_Black
09-06-2010, 09:38
فکر کنم منظورش این درایور های 3d vision انویدیا هست که تازه اومده و میونه فیلم سه بعدی رو روی مانیوتور های معمولی نگاه کرد با عینک!
حالا منظورش اینه که این گرافیک ati هم درایور 3d داره که بتونه فیلم سه بعدی رو نمایش بده!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
راجع به درایوهای 3D ATI چیزی نشنیدم

panther99
09-06-2010, 10:29
بله، فرکانس هر هسته 3.2 هست. یعنی کاری رو که توی سیستم تک هسته ای 6 ساعت طول می کشید، اگر نرم افزار بتونه از تمام هسته های پردازنده جدید استفاده کنه (یعنی اون کار رو بین 6 هسته به طور مساوی تقسیم کنه) و عامل محدود کننده دیگری نداشته باشیم، تقریبا 1 ساعته انجام می ده.

البته درسته که برای محاسبه سرعت دقیق این سیستم نباید 3.2 رو ضربدر 6 کنید. یعنی نباید فکر کنید که سرعت این سیستم در هر شرایطی و در هر نرم افزاری دقیقا 6 برابر اون سیستم هست. (چون معمولا نرم افزارها به طور بهینه از هر 6 هسته استفاده نمی کنند و سرعت کمتر از 6 برابر می شه. ضمنا عوامل دیگری هم هستند که سرعت سیستم رو محدود می کنند. مثلا هارد و رم این سیستم که 6 برابر هارد و رم سیستم قبلی نشدن...) ولی اگر ضرب 3.2 در 6 رو انجام بدید به یک عدد خیلی تقریبی (19) می رسید که وقتی در کنار عدد 3.2 (فرکانس یک سیستم تک هسته ای) بهش نگاه کنی می تونی بفهمی که تفاوت زیادی با هم دارن. و یه دید کلی خوب و [تکرار می کنم] تقریبی از توانایی این پردازنده بهت می ده.

یعنی تقریبا سرعت این cpu > 6 برابر یه cpu تک هسته ایه ؟؟؟؟
با رم DDR3 عجب معجونی از آب در میاد !!!!!!!!!!!!!!!!! :8:

3jokes_x
09-06-2010, 12:22
یعنی تقریبا سرعت این cpu > 6 برابر یه cpu تک هسته ایه ؟؟؟؟
با رم DDR3 عجب معجونی از آب در میاد !!!!!!!!!!!!!!!!! :8:

بستگی داره با کدام سی پی یو تک هسته ای مقایسه اش کنی. چون علاوه بر تعداد هسته، میزان کش و معماری پردازنده (تکنولوژی ساخت) هم بالاتر رفته.

مثلا من یه پردازنده قدیمی Pentium 4 2.8GHZ دارم. وقتی سرعتش رو در نرم افزار FormatFatory برای تبدیل فایل های DVD به Divx با پردازنده چهارهسته ای Core2Quad 6600 2.4 GHZ مقایسه کردم، سرعت پردازنده 4 هسته ای (با اینکه ظاهرا فرکانسش پایین تره و انتظار می ره سرعتش کمتر از 4 برابر پردازنده تک هسته ای باشه ولی به دلیل معماری جدیدتر و کش بالاتر و...) دقیقا 6 برابر پردازنده تک هسته ای من بود! (برای همینه که می گن نبای فقطد 4 رو ضربدر 2.4 کنی... عوامل دیگری هم دخیل هستند که تاثیرشون هم کم نیست.)

البته نتایج در نرم افزارهای مختلف فرق می کنه. همین پردازنده ممکنه توی فتوشاپ مثلا فقط 2 برابر سریعتر از پردازنده من باشه یا توی 3Dmax چهاربرابر و... پس پردازنده 6 هسته ای اگر با پردازنده های تک هسته ای قدیمی (با فرکانس مساوی ولی معماری متفاوت) مقایسه بشه در بعضی نرم افزارها حتی می تونه سرعتش بیش از 6 برابر اون باشه.

panther99
11-06-2010, 00:16
راستش من در مورد Core I5و3و7 هم سوال دارم . میخوام بدونم اینا چند هسته ای هستن و کلا چقدر با core 2 due و core 2 quad از نظر سرعت پردازش و کارایی اختلاف دارن ؟؟؟؟؟؟ هم رده اینها در AMD چیا هستن الان ؟؟؟ AMD ها بهترن یا اینها ؟؟؟؟ کلا برای بازی و کارای گرافیکی ؟؟؟ و اینکه ماندگاری ( عدم افت کیفیت در کارایی ) در کدوم نوع CPU بهتره ؟؟؟ اینتل یا AMD ؟؟؟؟ چرا ؟؟؟
میدونید من تو این مدت هر سیستمی برای دوست و آشنا و فامیل جمع کردم اینتل بوده . یه جورایی سخته بخوام به AMD روی بیارم . باور کنید دلیلش رو خودم هم خوب نمیدونم . حالا اگه برای خودم بخوام اینکار رو بکنم دیگه خیلی انتخاب سخت تر میشه . همین که میبینم بیش از 90 % لپ تاپاهای شاخ دنیا از پردازشگر اینتل استفاده میکنن دیگه ...
ولی اگه درست و حسابی متقاعد بشم که یه سیستم AMD خوب تا 5 سال دیگه آخ نمیگه ( مثل سیستم 2.8 فول اینتل من که بیش از 6 ساله دارم !! ) من هم به AMD کوچ مکنم !!

3jokes_x
11-06-2010, 12:23
راستش من در مورد Core I5و3و7 هم سوال دارم . میخوام بدونم اینا چند هسته ای هستن و کلا چقدر با core 2 due و core 2 quad از نظر سرعت پردازش و کارایی اختلاف دارن ؟؟؟؟؟؟ هم رده اینها در AMD چیا هستن الان ؟؟؟ AMD ها بهترن یا اینها ؟؟؟؟ کلا برای بازی و کارای گرافیکی ؟؟؟ و اینکه ماندگاری ( عدم افت کیفیت در کارایی ) در کدوم نوع CPU بهتره ؟؟؟ اینتل یا AMD ؟؟؟؟ چرا ؟؟؟
میدونید من تو این مدت هر سیستمی برای دوست و آشنا و فامیل جمع کردم اینتل بوده . یه جورایی سخته بخوام به AMD روی بیارم . باور کنید دلیلش رو خودم هم خوب نمیدونم . حالا اگه برای خودم بخوام اینکار رو بکنم دیگه خیلی انتخاب سخت تر میشه . همین که میبینم بیش از 90 % لپ تاپاهای شاخ دنیا از پردازشگر اینتل استفاده میکنن دیگه ...
ولی اگه درست و حسابی متقاعد بشم که یه سیستم AMD خوب تا 5 سال دیگه آخ نمیگه ( مثل سیستم 2.8 فول اینتل من که بیش از 6 ساله دارم !! ) من هم به AMD کوچ مکنم !!

جواب بعضی از سوال ها:
تفاوت Core i با سری Core2 توی معماری هست. (مثال پست قبلی رو ببین) نه توی تعداد هسته.
تعداد هسته های COre i3 دو هست و تعداد هسته های انواع مختلف Core i5 (بسته به مدل) دو یا چهار هست. و تعداد هسته های مدل های مختلف Core i7 چهار یا شش.
تکنولوژی های جدیدی هم در این پردازنده ها به کار رفته. از جمله TurboBoost یا HT. (البته HT خیلی هم جدید نیست.)
تفاوت پردازنده ها رو از نظر سرعت در برنامه های مختلف می تونی اینجا خودت ببینی: (دقت کن جلوی بعضی نمودارها نوشته Lower is Better )

در کیفیت ساخت و ماندگاری پردازنده های اینتل و AMD تفاوت خاصی نیست.
پردازنده های جدید شش هسته ای AMD (که دیگه ته ته تکنولوژی این شرکت هستند) همرده پردازنده 4 هسته ای Core i5 750 هستند تقریبا. AMD هیچ محصولی نداره که همرده Core i7 اینتل باشه. کلا در رده پردازنده های High End همیشه اینتل پیشتاز بوده. این بحث فقط مربوط به الان نیست. یعنی آخرین تکنولوژی اینتل همیشه جلوتر از آخرین تکنولوژی AMD هست. ولی در رده پردازنده های میان قیمت MainStream پردازنده های شرکت AMD از نظر تکنولوژی و سرعت با محصولات اینتل رقابت می کنن و از نظر قیمت، مناسب تر هستند.

شاید این مثال خیلی دقیق نباشه (به جزئیاتش گیر ندید من زیاد از بازار اتومبیل اطلاع ندارم!) ولی فراری رو با تویوتا مقایسه کن. توی رده محصولات بسیار خفن چندصدهزار یا میلیون دلاری فراری مطمئنا برتر هست ولی اگر محدودیت بودجه داشته باشی و بخوای یه اتومبیل با قیمت زیر 100 هزار دلار بخری خوب باید بری سراغ تویوتا. این موضوع که تویوتا هیچ محصولی برای رقابت با آخرین تکنولوژی فراری نداره، دلیل نمی شه که توی کلاس خودش ضعیف باشه. توی این کلاس خرید تویوتا منطقیه.

به طور خلاصه اگر بودجه زیادی داری که می تونی Core i5 750 یا Core i7 بخری، همین کار رو بکن، ولی اگر قصد داری یه پردازنده زیر 200 تومان تهیه کنی، خرید از AMD مقرون به صرفه تر هست. چون هم پردازنده ارزان تر تموم می شه هم مادربورد. و پولی که زیاد میاد رو می تونی روی کارت گرافیک یا هارد یا رم بیشتر هزینه کنی و در مجموع با همون بودجه به سرعت و کارایی بالاتری برسی.

Hitman-Group
12-06-2010, 11:42
سلام
میگم میشه اختلاف این دو مادربرد از نظر کارایی یا چمیدونم این UD5 که نوشته با UD3 چیه!
Gigabyte 890GPA-UD3H
GA-890FXA-UD5

amin_caragt2
12-06-2010, 13:55
سلام
میگم میشه اختلاف این دو مادربرد از نظر کارایی یا چمیدونم این UD5 که نوشته با UD3 چیه!
Gigabyte 890GPA-UD3H
GA-890FXA-UD5

890fx یک بورد عالی کاملا حرفه ای و بدون گرافیک آنبورده و 890gx یک بورد خوب با گرافیک انبورد هست و بدرد کسانی میخوره که یک مادربورد با کیفیت و امکانات خوب میخان و به کارت گرافیک احتیاجی ندارن :11:

Hitman-Group
15-06-2010, 11:32
GA-890FXA-UD5
Gigabyte 890GPA-UD3H

سلام
میگم بین این دو مادربرد تعداد اسلات های رم فرق میکنه؟!

خوب خواهشا لیست اخر(به دلیل ویرایش و عوض شدن بعضی از قطعات بدید)یعنی پاور گرین و همین(اگر رم بهتری هست بگید ببینیم چیه!)ممنون

m_nejatish
20-06-2010, 01:31
ببخشید میشه لطفا توضیح بدید چرا می گین am3- phenom ii X6 1090t در حد core i7 - 930 هستش ؟ آخه ای 6 هسته ایه اون 4 هسته ای ؟! هر هسته ی این 3.2 هست اون 2.8 . فقط کش اون یکم ازش بیشتره .:ohno:
من میخوام همین روزا یک سیستم بخرم با یکی از این سی پی یو ها ، ممنون میشم منو راهنمایی کنید . لطفا یه مادر برد خوبه usb3 هماهنگ با ati-5850 و x6 1090t هم ذکر کنید .
با تشکر از جناب بلک و سایر دوستان .

Ultra_Black
20-06-2010, 08:11
ببخشید میشه لطفا توضیح بدید چرا می گین am3- phenom ii X6 1090t در حد core i7 - 930 هستش ؟ آخه ای 6 هسته ایه اون 4 هسته ای ؟! هر هسته ی این 3.2 هست اون 2.8 . فقط کش اون یکم ازش بیشتره .:ohno:
دوست من،قدرت پردازنده که فقط به هسته و فرکانس نیست؟!
مهمتر از اون معماری و تکنولوژی ساخت هست که برای سری i7 خیلی پیشرفته تر از سری Phenom II هست
i7 به غیر از 4 هسته فیزیکی 4 تا هم ترید (هسته مجازی) داره که Phenom II فاقد همچین چیزی هست

من میخوام همین روزا یک سیستم بخرم با یکی از این سی پی یو ها ، ممنون میشم منو راهنمایی کنید . لطفا یه مادر برد خوبه usb3 هماهنگ با ati-5850 و x6 1090t هم ذکر کنید .
بودجتون برای مادربرد چقدره؟

m_nejatish
20-06-2010, 10:32
مهمتر از اون معماری و تکنولوژی ساخت هست که برای سری i7 خیلی پیشرفته تر از سری Phenom II هست
i7 به غیر از 4 هسته فیزیکی 4 تا هم ترید (هسته مجازی) داره که Phenom II فاقد همچین چیزی هست

ممنون از راهنمایی تون .:11:
من بیشتر پست های راهنمایی سخت افزار شما و سایر دوستان رو خوندم . در کل به این نتیجه رسیدم که برای کار من که استفاده از نرم افزار های مهندسی مثل matlab, solidworks,ansys و بازی هست و 1.0 تا 1.2 میلیون(برای کل سیستم) هم بیشتر بودجه ندارم و تا 5-6 سال دیگه هم هیچ ارتقایی نمیدم اینا مناسبند :
core i7 920
sapphire 5850

رم هم فکر کنم2x2g super talent ddr3 1333خوبه . حالا اگه مادر برد مناسبی پیش نهاد کنید ممنون میشوم . در ضمن اگه نکته ای راجع به انتخاب های من دارید بفرمایید .
بازم ممنون

amin_caragt2
20-06-2010, 10:57
ممنون از راهنمایی تون .:11:
من بیشتر پست های راهنمایی سخت افزار شما و سایر دوستان رو خوندم . در کل به این نتیجه رسیدم که برای کار من که استفاده از نرم افزار های مهندسی مثل matlab, solidworks,ansys و بازی هست و 1.0 تا 1.2 میلیون(برای کل سیستم) هم بیشتر بودجه ندارم و تا 5-6 سال دیگه هم هیچ ارتقایی نمیدم اینا مناسبند :
core i7 920
sapphire 5850

رم هم فکر کنم2x2g super talent ddr3 1333خوبه . حالا اگه مادر برد مناسبی پیش نهاد کنید ممنون میشوم . در ضمن اگه نکته ای راجع به انتخاب های من دارید بفرمایید .
بازم ممنون

توجه داشته باش این کارتی که انتخاب کردی برای بازی خوبه و اگه هدف اصلیت رندر هست بهتره کوادرو FX580 بخری:11:که حداقل تو رندر 4 برابر قویتره:18:

m_nejatish
20-06-2010, 11:29
توجه داشته باش این کارتی که انتخاب کردی برای بازی خوبه و اگه هدف اصلیت رندر هست بهتره کوادرو FX580 بخری:11:که حداقل تو رندر 4 برابر قویتره:18:
نه رندر گرافیگی ندارم . بیشتر کارم محاسباتی که فکر کنم به cpu ربط داره نه گرافیک .
بازم ممنون از راهنماییتون .

Ultra_Black
20-06-2010, 14:56
ممنون از راهنمایی تون .[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
core i7 920
sapphire 5850

بازم ممنون
بهتره با این بودجه به Core i5 750 فکر کنید که چیزی از Core i7 920 کم نداره:
CPU:Intel Core i5 =205
M.B:Gigabyte P55A-UD3=185
VGA:XFX 5850 1Gb=300
DVD RW:Liteon 24X=25
Power:Memonex Silent EX L.N 540W=52
All:1184

اینم مقایسه Core i5 750 و Core i7 920:

m_nejatish
20-06-2010, 18:42
بهتره با این بودجه به Core i5 750 فکر کنید که چیزی از Core i7 920 کم نداره:
CPU:Intel Core i5 =205
M.B:Gigabyte P55A-UD3=185
VGA:XFX 5850 1Gb=300
Power:Memonex Silent EX L.N 540W=52
All:1184

اینم مقایسه Core i5 750 و Core i7 920:

ضمن تشکر از راهنماییتون ، ترجیح می دم همون core i7 920 باشه چون هستش نهالمه. گرافیکم ترجیح می دم sapphire باشه چونکه قبلا یه xfx داشتم که بدجوری داغ میکرد . اگه میشه یه مادربورد مناسبه همینا بگید(گفتم که تا سال ها ارتقا بی ارتقا) .
در ضمن اگه ممکنه ویژگی های یه مادر برد خوبو بگید . مثلا چرا دوتا مادربوردی که از یه سی پی یو و یه فرکانس رم پشتیبانی می کنند یکی 180 هست اون یکی 90 ؟
بازم ممنون .:20:

Hitman-Group
20-06-2010, 19:25

سلام
خوب اگه شما میگی معماری ساخت i7 بهتره و i7 با 4 هسته مجاریش میشه 8 هسته خوب i7 که بهتره!!!:45::question:
در ضمن من شاید بخوام mac os x نصب کنم که میگن روی amd درست جواب نمیده!
چطوریه!؟

حالا شما میگید intel بگیرم یا amd!?

amin_caragt2
20-06-2010, 20:01
سلام
خوب اگه شما میگی معماری ساخت i7 بهتره و i7 با 4 هسته مجاریش میشه 8 هسته خوب i7 که بهتره!!!:45::question:
در ضمن من شاید بخوام mac os x نصب کنم که میگن روی amd درست جواب نمیده!
چطوریه!؟

حالا شما میگید intel بگیرم یا amd!?

هر چیز بهایی داره و بهای i7 اصلا کم نیست

این حرفت خیلی عجیبه چون اتفاقا بیشترین قرادادهای مک با AMD بسته میشه

Ultra_Black
20-06-2010, 21:58
خوب اگه شما میگی معماری ساخت i7 بهتره و i7 با 4 هسته مجاریش میشه 8 هسته خوب i7 که بهتره!!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
مسلما هسته مجازی جای هسته فیزیکی رو نمیگیره!
1090T و Core i7 860/930 هم تقریبا تو یه حد و اندازه هستند ولی مادربرد AMD ارزونتره و امکانات جانبی بهتری از قبیل گرافیک آنبرد قوی داره

Ultra_Black
20-06-2010, 22:03
ضمن تشکر از راهنماییتون ، ترجیح می دم همون core i7 920 باشه چون هستش نهالمه. گرافیکم ترجیح می دم sapphire باشه چونکه قبلا یه xfx داشتم که بدجوری داغ میکرد . اگه میشه یه مادربورد مناسبه همینا بگید(گفتم که تا سال ها ارتقا بی ارتقا) .در این صورت بودجه رو باید ببرید بالاتر!

در ضمن اگه ممکنه ویژگی های یه مادر برد خوبو بگید . مثلا چرا دوتا مادربوردی که از یه سی پی یو و یه فرکانس رم پشتیبانی می کنند یکی 180 هست اون یکی 90 ؟مادربرد خوب ویزگیهای زیادی از قبیل دفع حرارت و تهویه،خازنهای جامد،اسلات و پورت کامل و ... رو داره
برای 920 که شما قصد خریدش دارید و میخواهید چند سالی ارتقاش ندید حداقل 330-340 باید هزینه کنید که مادربرد و پردازنده رو هم حدود 580 تومن خرجش میشه

m_nejatish
20-06-2010, 22:39
در این صورت بودجه رو باید ببرید بالاتر!
مادربرد خوب ویزگیهای زیادی از قبیل دفع حرارت و تهویه،خازنهای جامد،اسلات و پورت کامل و ... رو داره
برای 920 که شما قصد خریدش دارید و میخواهید چند سالی ارتقاش ندید حداقل 330-340 باید هزینه کنید که مادربرد و پردازنده رو هم حدود 580 تومن خرجش میشه
340 تومن برای تهویه ی مناسب ! :18:
اگه میشه یه مادر برد مناسب تو همون رنج زیر 200 برای این دوتا بگید .همون Gigabyte P55A-UD3 برای core i7 920 مناسب نیست ؟

Ultra_Black
20-06-2010, 23:01
340 تومن برای تهویه ی مناسب ! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]برای 920 و سوکت LGA1366 حداقل قیمت مادربردهاش 250 تومن هست (با حداقل امکانات)
مادربرد های بالای 330 تومن از آخرین تکنولوژی ها مثل USB3.0 و SATA3 بهره میبرن و نیاز به ارتقا در آینده رو به حداقل میرسونن

اگه میشه یه مادر برد مناسب تو همون رنج زیر 200 برای این دوتا بگید .
اگه میشد حتما
ولی زیر 200 تومن مادربرد X58 وجود نداره!

همون Gigabyte P55A-UD3 برای core i7 920 مناسب نیست ؟ خیر این مادربرد سوکت LGA1156 هست و با 920 سازگار نیست

amd>intel
20-06-2010, 23:08
6 هسته اي هاي فنوم 2 حرف نداره

m_nejatish
20-06-2010, 23:19
6 هسته اي هاي فنوم 2 حرف نداره
مادربردی که ساپورتش کنه و sata 3 , usb3 هم باشه زیره 200 هست ؟:9:

Ultra_Black
21-06-2010, 09:32
مادربردی که ساپورتش کنه و sata 3 , usb3 هم باشه زیره 200 هست ؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
Biostar TA890FXE با قیمت 155 تومن مادربرد خیلی فوق العاده ای هست
از SATA3 پشتیبانی میکنه ولی USB3.0 رو نه!
که می تونید در آینده براش کارت توسعه USB3.0 بگیرید

3jokes_x
21-06-2010, 11:37
مادربردی که ساپورتش کنه و sata 3 , usb3 هم باشه زیره 200 هست ؟:9:
200 که هیچی، حتی مادربورد 140-130 تومانی هم هست که این خصوصیات رو داشته باشه!

به نظر من بهتره بیخیال 920 Core i7 و کلا سوکت 1366 بشید (نسبت کارایی به قیمتش خوب نیست.)
برای یک مادربورد خوب حدود 150-180 هزینه در نظر بگیرید (AM3 یا 1156) و از بین دو گزینه زیر یکی رو انتخاب کنید:
1-شش هسته ای AMD مدل 1055 (قیمت:200) یا 1090 (قیمت:300) = هر دو سوکت AM3 هستند.
2-چهارهسته ای اینتل مدل Core i5 750 (قیمت 200) یا Core i7 860 (قیمت:300) = هر دو سوکت 1156 هستند.
یکی رو انتخاب کنید.

در این سایت می تونید کارایی پردازنده های مختلف رو باهم مقایسه کنید: (لینکی که من دادم دو پردازنده هم قیمت 1055 AMD و Core i5 750 رو مقایسه کرده و خودتون می تونید پردازنده های دیگری رو هم انتخاب کنید. دقت کنید جلوی بعضی نمودارها نوشته Lower is Better)

ضمنا به این نکته توجه داشته باشید که در حال حاضر بعضی نرم افزارها برای استفاده از هر 6 هسته پردازنده های 6 هسته ای بهینه نشده اند (مثل اغلب بازی ها که حداکثر از 2 یا 4 هسته استفاده می کنند) ولی در آینده نرم افزارهای جدیدتر برای کار با 6 هسته ای ها طراحی می شن. پس در آینده امتیازهایی که توی اون سایت برای 6هسته ای ها دیدید (لااقل در بعضی از نرم افزارها) افزایش خواهد داشت... ولی اینکه به چه میزان؟ نمی شه دقیق گفت.

ضمنا پردازنده ی I7-860 تکنولوژی Hyper Threading داره یعنی هر هسته به طور همزمان می تونه 2 تا کار رو باهم انجام بده و به همین دلیل اصطلاحا می گن این پردازنده 8 هسته مجازی داره. ولی به اون معنی نیست که سرعتش دقیقا 2 برابر یه پردازنده 4 هسته ای بدون تکنولوژی HT باشه، بلکه حدودا 20-30 درصد سریعتر هست.

m_nejatish
21-06-2010, 20:12
200 که هیچی، حتی مادربورد 140-130 تومانی هم هست که این خصوصیات رو داشته باشه!

lمیشه یه مدل مناسب ذکر کنید که ویژگی های مذکور رو داشته باه .(با ذکر قیمت)

3jokes_x
22-06-2010, 12:54
این یه مثال از مادربورد 110-120 تومانی AMD با ساپورت 6 هسته ای و دارای SATA3 و USB3:
GA-770TA-UD3

البته من خواستم ارزان ترین موردی که این شرایط رو داره و از یک برند معتبر هست مثال بزنم، ولی اگر محدودیت بودجه زیاد نباشه، احتمالا انتخاب های بهتری هم بشه انجام داد.

m_nejatish
23-06-2010, 13:41
ببخشید مادر برد Gigabyte P55A-UD3 با sapphire 5770 هم خوانی دارد ؟

Ultra_Black
23-06-2010, 13:45
ببخشید مادر برد Gigabyte P55A-UD3 با sapphire 5770 هم خوانی دارد ؟
بله
چرا نباید هم خوانی داشته باشه؟!

hada22
26-06-2010, 09:10
سلام.دوستان عزیز.من میخوام یه سیستم جمع وجورارزون ببندم(600تومن)اگه دوستان لطف کنن من راهنمایی کنن ممنون میشم.
cpuدرحد120تومن.فرقی نمیکنه amd باشه یاintel.یه مادربوردخوب زیر100تومن.یه گرافیک دوربر60تومن.اگه دوستان لطف کنن قیمت هاروهم بگن ممنون میشم.

Ultra_Black
26-06-2010, 11:09
سلام.دوستان عزیز.من میخوام یه سیستم جمع وجورارزون ببندم(600تومن)اگه دوستان لطف کنن من راهنمایی کنن ممنون میشم.
cpuدرحد120تومن.فرقی نمیکنه amd باشه یاintel.یه مادربوردخوب زیر100تومن.یه گرافیک دوربر60تومن.اگه دوستان لطف کنن قیمت هاروهم بگن ممنون میشم. سلام
بهتر بود تاپیک جدید میزدید ولی بهرحال:

CPU:AMD Athlon II X4 635=115
M.B:Gigabyte 770T-USB3=110
RAM:SuperTalent 2Gb 1333 CL8=55
VGA:Force3D 4650 512Mb GDDR3=60
HDD:Seagate 250Gb (7200.12)=35
Power:Memonex Silent EX L.N 480W=45
Case:Green Zest=30
Monitor:AOC 931Fwz=135
All:610

hada22
26-06-2010, 16:13
سلام دوست عزیز.تشکرفراوان ازپاسخ مفیدوسریع شما.
من یه هارد500مکستوردارم.ومیخوام همون رواستفاده بکنم.اشکالی که نداره؟
این مادربوردی که معرفی فرمودین رم ddr2میخوره؟
نظرتون رو اجع به پاورگرین380Aودی وی دی رایتراچ پی چیه.من اصلا خاطره خوشی ازلیتون ندارم.وبه خرکاری اچ پی ایمان دارم.
درظمن مونیتورموردنظرم سام P20500است.به نظرشمااین سیستمی که معرفی فرمودین برای کارهای گرافیکی مثل فوتوشاپ چطوره؟
ممنونم.
اردتمند شماHADA

Ultra_Black
26-06-2010, 17:14
من یه هارد500مکستوردارم.ومیخوام همون رواستفاده بکنم.اشکالی که نداره؟
خیر
مشکلی نیست

این مادربوردی که معرفی فرمودین رم ddr2میخوره؟
خیر
DDR3 ساپورت میکنه

نظرتون رو اجع به پاورگرین380Aودی وی دی رایتراچ پی چیه.من اصلا خاطره خوشی ازلیتون ندارم.وبه خرکاری اچ پی ایمان دارم.
پاور 380 گرین براش کمه
برای DVD RW هم میتونید مدل HP 1270i به قیمت 33 تومن بگیرید

درظمن مونیتورموردنظرم سام P20500است.
حدود 180 تومن

به نظرشمااین سیستمی که معرفی فرمودین برای کارهای گرافیکی مثل فوتوشاپ چطوره؟
نسبتا خوبه و جوابگوی انتظاراتتون هست

artzavil
27-06-2010, 20:10
سلام اساتید لمن به یک مشکل بر خوردم، ۱ سال پیش داداشم یک سیستم خرید که فقط میدونم که cpu: core2quad q6600 هست، تا حالا باهاش ؛ار نکردم ولی الان که میخام باهاش کار کنم میبینم خیلی سرعتش پایینه، بردم تستش کردن گفتن قطعاتش مچ نیستن، حالا این سی پی یو ارزش داره که بخوام بقیه قطعاتو ارتقا بدم؟ اگر اره بگین که چی بگیرم که بهترین ترکیب با سی پی یو به وجود بیاد؟ ضمنا کارم با نرم افزار 3dmax هست و مرتبا رندر میگیرم.. خیلی کارم فوریه..

artzavil
27-06-2010, 21:47
اینم مشخصات کامل سیستم:
CPU Type: QuadCore Intel Core 2 Quad Q6600, 2400 MHz
L2 Cache: 2x 4 MB (On-Die, ECC, ASC, Full-Speed
Motherboard Name: Gigabyte GA-EP35-DS3L
Memory: Total 2046 MB
GPU: NVIDIA Geforce 8500GT 512MB

Hitman-Group
04-07-2010, 09:30
ُسلام
ما مدتی هست میریم شیراز و میایم هنوز مادربرد و سی پی یو نیومده تا دیروز حالا قیمت ها رو ببینید!
مادربرد:342
سی پی یو:316
رم:106
مانیتور:203
پاور گرین:114

---------- Post added at 09:30 AM ---------- Previous post was at 09:29 AM ----------

خوب حالا قیمت ها رو می گید چطوره؟

blue fire
29-11-2010, 01:12
می دونم یکم دیر اومدم ولی اینلرو هم گوش کنی بدرت می خوره

اول اینکه شرکت سازنده ی cpu AMD دقیقا کارت های گرافیک ATi رو هم تولید می کنه این یعنی هم خونیه پردازشگر گرافیک با پردازشگر سیستم
نکته ی بعدی اینکه هم cpu AMD و هم کارتهای گرافیک ATi از لحاظ مصرف برق نسبت به intel و nvidia خوب وضعیت بهتری دارند
سومین موضوع اینکه اوصولا گرافیک کارهای حرفه ای ترجیح می دن از AMD استفاده کنند
در ضمن اور کردن AMD خیلی راحتر از intel هستش و اینکه 6 هسته ای AMD واقعا 6 هسته ی مجزاست نه مثل Core i3 که دو هسته ی دو هسته ای باشه
اگه خیلی از داغ کردن cpu می ترسی یه فن براش بگیر، آخرش دیگه می خواهی cooler master v10 بگیری که 110 تومنه دیگه
همین

rasoolasa
28-12-2010, 18:23
سلم میخواستم یک مین cpu بگیرم
min.150&200
cpu.150&200
amd بگیرم بهتره یا intel
ممنون میشم کمک کنید

pasargadd
28-12-2010, 22:43
سلم میخواستم یک مین cpu بگیرم
min.150&200
cpu.150&200
amd بگیرم بهتره یا intel
ممنون میشم کمک کنید
تاپیک بزنید و بودجتونو بگید

floowers
23-11-2012, 23:59
سلام اقا من میخواستم سی پی یو بگیرم ولی نمیدونم چی بگیرم (intel یا amd) بیشتر برای بازی استفاده میکنم "چها هسته ای هم میخوام بگیرم لطفا سریع جواب بدید.ممنون.

saeed_2007r
26-11-2012, 14:11
سلام اقا من میخواستم سی پی یو بگیرم ولی نمیدونم چی بگیرم (intel یا amd) بیشتر برای بازی استفاده میکنم "چها هسته ای هم میخوام بگیرم لطفا سریع جواب بدید.ممنون.

پیش از همه ورود شما رو به انجمن p30worldخوش امد میگیم.
به نظر من INTEL بگیر.هرچند جواب دادن بصورت کلی غلطه. ولی شما هم یه جواب سر سرکی میخواین