PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال در مورد نسخه های ویندوز 7

Mohammad Hosseyn
01-06-2010, 21:03
با سلام ...

راستش من احساس میکنم ویندوز 7 ultimate کمی برای سیستمم سنگینه و از همه امکاناتش هم استفاده نمیکنم ... میخوام یه نسخه دیگه بزارم ... اگه اطلاعاتی در مورد نسخه های مختلف دارید لطفا بهم بدید ...

من از امکاناتی مثل شبکه کردن ، قابلیت های مولتی مدیا و ... استفاده نمیکنم .

و در مورد نصب نسخه های مختلف ، من قبلا ویستا نصب میکردم لیست نسخه ها اینجوری بود

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

... حالا اونایی که N داره اخرشون چه فرقی داره ؟؟

خودم روی نسخه های Home و Home Basic نظر دارم . به نظرم بشتر بدردم بخورن . این دوتا هم چه فرقهایی دارن ؟؟

pcnondaily
01-06-2010, 21:44
نسخه های Home Premium واسه کارهای خونگی کافیه اما امکانت کنترلیش رو خود ویندوز کمه. به عنوان مثال توی نسخه های Home نمی تونی از (Group Policy Editor (gpedit.msc استفاده کنی.
تا اونجا که می دونم، نسخه های N نسخه هایی هستن که نرم افزار های مایکروسافت مثل مدیاپلیر و مووی میکر و اینها توش نیست که احتمالا بر میگرده به دادگه ضد تراست اروپا که واسه انحصار IE بود.
به نظر من از نظر عملکرد فرق چندانی بین HP و Ultimate وجود نداره و Ultimate فقط یه سری نرم افزار های اضافه داره، اما کنترل بالاش بدرد بخوره. من توصیه ام اینه که روی همون Ultimate بمونی، اما اگه جدا می خوای عوضش کنی، HP از همه بهتره.

Windows 7 Standard editions:
Starter
Home Basic
Home Premium
Professional
Enterprise
Ultimate
N Editions
VL Builds-Volume License Keys

:31:

Mohammad Hosseyn
02-06-2010, 23:15
نسخه های Home Premium واسه کارهای خونگی کافیه اما امکانت کنترلیش رو خود ویندوز کمه. به عنوان مثال توی نسخه های Home نمی تونی از (Group Policy Editor (gpedit.msc استفاده کنی.
تا اونجا که می دونم، نسخه های N نسخه هایی هستن که نرم افزار های مایکروسافت مثل مدیاپلیر و مووی میکر و اینها توش نیست که احتمالا بر میگرده به دادگه ضد تراست اروپا که واسه انحصار IE بود.
به نظر من از نظر عملکرد فرق چندانی بین HP و Ultimate وجود نداره و Ultimate فقط یه سری نرم افزار های اضافه داره، اما کنترل بالاش بدرد بخوره. من توصیه ام اینه که روی همون Ultimate بمونی، اما اگه جدا می خوای عوضش کنی، HP از همه بهتره.

Windows 7 Standard editions:
Starter
Home Basic
Home Premium
Professional
Enterprise
Ultimate
N Editions
VL Builds-Volume License Keys

ممنون بابت راهنمایی ... من احساس میکنم سرویس های زیادتری داره ویندوز Ultimate و با عوض کردنش به Home سبک تر میشه . نیازی هم به امکانات اضافیش ندارم .

حالا فرق خود Home Basic با Home Premium چیه ؟

و نسخه ی Professional هم چطوره ؟

کلا یه اطلاعات مختصری چیزی در مورد اینا اگه باشه ممنون میشه بهم بدید . چون خودم از هیچ سایتی چیزی مختصر و بدرد بخور پیدا نکردم ... زبان انگلیسی هم بود مشکلی نیست .

mohsen_1363
03-06-2010, 03:05
میتونی از نسخه کم حجم شده ویندوز 7 استفاده کنی
حجم 800 مگابایت
بخش های حذف شده:

Applications:
Games
Internet Games
Pinball
Drivers
ISDN
Modems
Scanners
Multimedia
Images and Backgrounds
Movie Maker
Music Samples
Speech Support
Network
MSN Explorer
Windows Messenger
Operating System Options
Manual Install and Upgrade
Search Assistant
Security Center
Tour
Services
IMAPI CD-Burning COM Service

pcnondaily
03-06-2010, 09:36
جواب اینجاست:

Windows 7 Home Basic
Windows 7 Home Basic is available in emerging markets such as Brazil, People's Republic of China, Colombia, India, Pakistan, the Philippines, Mexico, Thailand and Turkey. Also available in Russia. It is not available in first world countries including Western and Central Europe, North America, Australia and Saudi Arabia. Some Aero options are excluded along with several new features. Home Basic, along with other editions sold in emerging markets, include geographical activation restriction, which requires users to activate Windows within a certain region or country.
Windows 7 Home Premium
This edition contains features aimed at the home market segment, such as Windows Media Center, Windows Aero and touch-screen controls.
Read full article Here:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

همونطور که میبینی، یه سری امکاناتشون با هم فرق داره، مثلا یه قسمت هایی از سیستم aero یا windows media center توش نیست.