PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بهترین برند برای 5770 ؟

eragorn
01-06-2010, 18:25
سلام
من قصد دارم با 200 تومن یه گرافیک بگیرم و با تحقیق مطمئن شدم بهترینش 5770 است
حالا توی این که از کدوم برند بگیرم موندم
راهنمایی میفرمایید لطفا ؟:20:

MAGIDIYUM
01-06-2010, 18:42
100% بهترین و قویترین 5770 موجود تو بازار که از همه بهتر هم هست SAPPHIRE 5770 VAPOR-X 1GB GDDR5 است.این مدل از سافایر که وپور ایکس نام داره کمی اور شده و خوش اورکلاک ترین 5770 محسوب میشه و یک خنک کننده ی بسیار عالی داره که اینقدر خوبه با اینکه کمی اور شده و فکر میکنی دماش باید از مدل مرجع بیشتر باشه در اوج ناباوری باید بگم کمتره.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

eragorn
02-06-2010, 11:33
overclock یعنی چی ؟
این گرافیک اور کلاکش چنده ؟

eragorn
02-06-2010, 11:44
دوستان و متخصصان عزیز درباره ی گرافیک SAPPHIRE 5770 VAPOR-X 1GB GDDR5 این اطلاعات رو میخواستم
خواهش میکنم بزرگواری کنید اگه میدونید اطلاع بدید
ممنون
SpecificationChipset ATI Radeon HD 5770

?:Core Clock

?:Mem Clock

?:Memory Bus

?:Maximum Digital Resolution

?:Maximum VGA Resolution

?:D-SUB

?:TV-OUT

?:DVI Port

?:VIVO

MAGIDIYUM
02-06-2010, 12:57
overclock یعنی چی ؟
این گرافیک اور کلاکش چنده ؟

اور کلاک در واقع به افزایش فرکانس کاریه هسته ی گرافیک و همچنین افزایش فرکانس حافظه ی گرافیک برای افزایش کارایی و قدرت گرافیک هست که بیشتر در اجرا کردن بهتر بازی ها در رزولیشن و جزییات بالاتر کاربرد داره.

البته گرافیک های مثل 5850 و 5870 که تمام بازی ها رو میتونن با بالاترین سطح اجرا کنهن نیازی به اور کلاک ندارن.

فرکانس هسته ی گرافیکی که همون GPU هستش یا در واقع کر کلاک در 5770 = 850MHz
فرکانس حافظه ی گرافیکی که همون مموری کلاک هستش هم = 4800MHz

حالا در حالت اور 10 مگا هرتز به کر کلاک اضافه شده و شده 860m.

مموری باس که در واقع همون پهنای مسیر حافظه ی گرافیکی هستش و هر چقدر مقدارش در واحد بیت بیشتر باشه در واقع پردازش موازیه تصاویر و داده ها با سرعت بیشتر و بهتر انجام میشه.

D-SUB:همون پورت VGA هستش که RGB آنالوگ هم بهش میگن و بیشتر برای مانیتور های CRT در گذشته و همینطور بعضی از ال سی دی های فعلی استفاده میشه و تصاویر رو به صورت آنالوگ دریافت میکنه.

DVI:این نوع پورت هم تفاوتش با D-SUB اینکه تصاویر رو به صورت دیجیتال دریافت و ارسال میکنه و کیفیت تصویرش از D-SUB خیلی بیشتره و مانیتور های ال سی دیه امروزی و پیشرفته از این پورت برای اتصال به گرافیک استفاده میکنند.

TV-OUT:این پورت هم خروجی برای تلویزیون هست و میشه تصاویر دریافتی رو به تلویزیون انتقال داد.

VIVO:در واقع مخفف VIDIO IN/VIDIO OUT است و از اسمش پیداست چه وظیفه ای داره.پیشرفته تر از TV-OUT است.این یک استانداد برای انتقال تصاویر حالا چه ورودی یا خروجی از منابع آنالوگ میباشد. این قابلیت به منابع ویدیویی آنالوگ مانند تلویزیون و نوارهای VHS امکان می دهد به عنوان ورودی و خروجی به کامپیوتر وصل شوند و از امکانات دیجیتایزر استفاده کنند.

MAGIDIYUM
02-06-2010, 13:31
Maximum Digital Resolution:منظور از این جمله اینکه بالاترین رزولیشن که از طریق پورت DVI که دیجیتال هست رو میتونید برای مانیتور های دارای این پورت بگیرید مقدارش XXXXX است.

Maximum VGA Resolution :این هم دقیقا مثل بالا ولی با این تفاوت که بالاترین رزولیشنی رو که میتونید از پورت VGA یا D-SUB برای مانیتور های CRT یا ال سی دی های دارای پورت VGA بگیرید XXXXX است.

eragorn
02-06-2010, 14:48
یه دنیا ممنون :11:magidyumجان
مقدار همین تعریف هایی زحمت کشیدید نوشتید
برای گرافیک SAPPHIRE 5770 VAPOR-X 1GB GDDR5 چه قدره ؟

eragorn
02-06-2010, 14:58
من که خوب متوجه شدم
و فهمیدم که ویپور بهتره از لحاظ اور کلاک ولی یه نگاه به پست شماره 6 این تاپیک بنداز و یه مقایسه کن . نتیجه رو بگو . ازت ممنون میشم .

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

hostironi
02-06-2010, 14:59
اگه اهل اورکلاک نیستی
همون sapphire بگیر 210 تومن. الکی پولتو به باد نده

MAGIDIYUM
02-06-2010, 15:28
من که خوب متوجه شدم
و فهمیدم که ویپور بهتره از لحاظ اور کلاک ولی یه نگاه به پست شماره 6 این تاپیک بنداز و یه مقایسه کن . نتیجه رو بگو . ازت ممنون میشم .

ببین گرافیک های گیگا بایت به خاطر گارانتیه خوب یه مقدار قیمتشون بیشتره و مهم تر اینکه دقیقا مدلی از گیگا که در پست 6 هستش در واقع اولین نوع از 5770 است که بعدا اصلاح شده و با مدل ریویژن 2 معروف شده که این وپور ایکس از ریویژن 2 هم بهتره.واسه همینه که قیمت اون مدل اولیه 200 تومنه و مدل ریویژن 2 از گیگا کم کم باید 225 تومن باشه.مدل وپور ایکس از سافایر در واقع ه مدل انحصاری و مخصوص از سافایر هست که در هیچ کدوم از برند های دیگه هم شکلش رو پیدا نمیکنی که مثل مدل مرجع اول و ریویژن 2 شکلش در تمام برند ها یکی باشه و فقط برچسبش عوض بشه و تازه از ریویژن 2 همن ارزون تره پس بصرفه است.

جالبتر از اون اینکه باید بدونی دلیل اینکه این مدل انحصاری هست چیه...خوب معلومه...واسه اینکه سافایر به غیر از ATI رو هیچ گرافیک دیگری مثل انویدیا و سریه جیفورس کار نمیکنه و تخصصا روی ATI کار میکنه .درسته برد تمام گرافیک ها در برند ها یکیه ولی سافایر به جزییات بیشتر اهمیت میده و تخصصی کارش رو انجام میده.

ببین فکر کنم در مورد RADEON دچار اشتباه شدی.ببین میدونی مثل چی میمونه.در واقع این یه کلمه ی پس وند برای گرافیک های ATI هست و ثابته و یه برند محسوب نمیشه.مثلا دیدی به گرافیک های انویدیا جیفورس گفته میشه.در ATI هم همینطوره و در اصل باید بگی ATI RADEON که دیگه بخاطر طولانی بودن هم رادئون برداشته شده و هم HD از اول گرافیک ها.این رو دقت کن....جفتش یکیه و یه معنی داره:

SAPPHIRE ATI RADEON HD5770 1GB GDDR5
SAPPHIRE ATI 5770 1GB GDDR5

---------- Post added at 04:24 PM ---------- Previous post was at 04:21 PM ----------

این هم عکس مدل ریویژن 2 از 5770 که با وجود وپور ایکس دیگه ارزش خرید نداره.شکلش تو تمام برند ها یکیه:

---------- Post added at 04:28 PM ---------- Previous post was at 04:24 PM ----------

باید بگم برند های دیگه هم بیکار نشسته اند و هر کدوم مدا اور شده ای دادم بیرون که قیمتاشون یه مقدار بالاست و این وپور ایکس از همشون ارزونتر و همینطور دارای خنک کننده ی بهتری است.

در ضمن ریویژن 2 ها اور نشدن و فقط اصلاح شدن.

دوست عزیز در این پست براتون یک بنچ مارک و رویور کامل از سایت pureoverclock درباره ی خصوصیات و قدرت گرافیک SAPPHIRE 5770 VAPOR-X قرار دادم که در اون قدرتش با بعضی از گرافیک های تقریبا در رده ی خودش تو حالت حداکثر اور مقایسه شده.(باز هم تاکید میکنم این رویور ها در واقع حداکثر قدرت یک کارت در اور است......نه حالت استاندارد.علاوه بر اون هر چیزی که شامل اطلاعات تخصصی در مورد این کارت باشه در این رویور یافت میشه.

لطفا تمام 14 صفحه را مطالعه بفرمایید.
این اولین صفحه است و در آخر هر صفحه روی گزینه ی NEXT PAGE کلیک فرمایید:

amd>intel
02-06-2010, 15:30
بی شک SAPPHIRE . البته من پاورکالر هم دوست دارم :21:

eragorn
02-06-2010, 19:44
باز هم ممنون شما هستم ! :11:

HardWare Professor
03-06-2010, 19:31
سافایر برند مورد تایید AMD هم هست
البته کیفیت اکثر برندها تفاوت زیادی نداره
CLUB3D/FORCE3D/SAPPHIRE/ASUS/GIGABYTE/POWER COLER و ......
و ارزونترین ارزش خرید بیشتری داره.

eragorn
03-06-2010, 23:38
MAGYDIUM عزیز من تا الان فقط دنبال یه گرافیک خوب بودم یه دفعه یادم افتاد که نکنه سوکت مانیتورم رو نداشته باشه
مانیتورم از این صفحه تخت های قدیمی گندست . و سوکتش هم دو تا پیچ داره و آبیه
این گرافیکه به مانیتورم میخوره ؟؟؟؟؟؟؟
مانیتور ساپورتش میکنه . ؟؟؟؟؟

MAGIDIYUM
03-06-2010, 23:47
منظورتون کابل VGA هست که مانیتور های CRT قدیمی دارن و آبیه؟؟ و به پورت D-SUB یا به اصطلاح RGB آنالوگ وصل میشن.

نگران نباش:31:

یه تبدیل DVI TO D-SUB داخل جعبش داره که اون طرفی که DVI هست رو میزنی به گرافیک و اون سمتش که D-SUB هست ...کابل VGA مانیتورت رو بهش وصل میکنی.تازه از این تبدیل ها تو بازار ریخته و تا دلت بخواد هست ولی رو خود گرافیک ها میزارن.

در واقع اسم اون کابل VGA هست که به پورت D-SUB یا RGB آنالوگ وصل میشه و فقط مخصوص هم هستن.

eragorn
05-06-2010, 23:29
آدرس نمایندگی سافایر رو بهم میدی ؟؟
تو همون بازار کامپیوتر تهرانه ؟

eragorn
05-06-2010, 23:42
MAGIDIYUM جان راستی این سافایر تو ایران
گارانتیش چه جوریه ؟ چند ماهه ؟ چه شرایطیه ؟ خوبه ؟

AMIRICE
06-06-2010, 00:01
من خودم با گارانتی یونیکام دارم
گارانتی فونیران هم هست
جفتش خوبه

MAGIDIYUM
06-06-2010, 13:36

سلام

شرمنده دیر شد.تا العان بازار ایران بودم و اتفاقا نمایندگیه سافایر هم رفتم....5770 وپور رو میداد 210 تومن.
آدرسش رو با PM بهت میدم.

گارانتیش هم فونیران هست و خوبه.گارانتیش هم یا یک ساله است یا دو ساله.دقیقا یادم نیست.

MAGIDIYUM
06-06-2010, 14:46
شرمنده داداش ...من پرو فایلم العان کار نمیکنه...واسه همین مجبورم اینجا آدرس بزارم..

طبقه ی اول بازار ایران(بالای پله برقیه اول) راه رو ...رو از سمت راست تا دم پله ها و آسانسور میای.دقیقا بغل پله ها کامپیوتر قائم که همون نمایندگیه سافایره.

s4lish
06-06-2010, 18:40
100% بهترین و قویترین 5770 موجود تو بازار که از همه بهتر هم هست SAPPHIRE 5770 VAPOR-X 1GB GDDR5 است.این مدل از سافایر که وپور ایکس نام داره کمی اور شده و خوش اورکلاک ترین 5770 محسوب میشه و یک خنک کننده ی بسیار عالی داره که اینقدر خوبه با اینکه کمی اور شده و فکر میکنی دماش باید از مدل مرجع بیشتر باشه در اوج ناباوری باید بگم کمتره.

دوست من اینو گرفته.اونطور که خودش می گه خیلی توپه و مشکلی با بازی ها نداره..
بازی bad company 2 رو هم راحت بازی می کنه....
225 هزار تومان خرید....

ramin_j2007
11-10-2010, 20:44
به نظرتون الان که 4 ماه گذشته بازم این کارت گرافیکی با قیمت 228 ارزش خرید رو داره یا یکی دیگه رو پیشنهاد میدین ؟