PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خرید کیا ریو یا پژو 405 ؟(بودجه = 14 تومن)

omid.par
01-06-2010, 14:11
:19:دوستان سلام با داشتن 14 تومان ريو بهتره بخرم يا پژو 405

pooria_googooli
01-06-2010, 16:46
به نظر من ریو از هر نظر ازین 405 که تولید میشه سرتر.

MoHaMaD ZaNd
01-06-2010, 18:37
به نظر من ریو . چون در بیشتر موارد از 405 سرتر هست .

mortezaon
01-06-2010, 18:44
خب ريو بهتره شتاب بيشتر و البته خرج بيشتر 16 سوپاپ داره يه بار خرج موتوري كني احتمالا بايد كليه مونو بفروشيم
اما 405 = خرج كمتر

.

Electronic-Arts
01-06-2010, 18:46
اما 405 = خرج كمتر
همچنین
405=مصرف بنزین بیشتر
405 حجم موتور بیش تر در حالی که= قدرت ریو با حجم کمتر

m.behnam
01-06-2010, 18:52
:19:دوستان سلام با داشتن 14 تومان ريو بهتره بخرم يا پژو 405

به نظر من ریو بخر هر چی باشه از تکنولوژی 200 ساله 405 بهتره (همون اتاق 200 سال پیش و یکم تغییر کم تو موتور)

farshad bugatti
01-06-2010, 19:51
در کل بین 405 و ریو منم ریو رو توصیه میکنم دوستان هم همه چی رو در مورد هر دو گفتن!

D r i v e r
01-06-2010, 21:03
405 حجم موتور بیش تر در حالی که= قدرت ریو با حجم کمتر
و همچنین گشتاور خیلی بیشتر 405 که ریو رو میخوره : ))
من خودم 405 رو میپسندم
مثل اینکه قراره TU5 رو هم روش سوار کنن
و اینکه میشه با 13700 یه 405 با ABS گرفت
من که داخل 405 بیشتر از ریو احساس راحتی میکنم

خب ريو بهتره شتاب بيشتر و البته خرج بيشتر 16 سوپاپ داره يه بار خرج موتوري كني احتمالا بايد كليه مونو بفروشيم
دوست خوبم میشه بگی اون 8 تا سوپاپ اضافه چه خرج خیلی اضافه ای میتونه داشته باشه؟؟

pooria.rio
01-06-2010, 21:25
در مورد گشتاور حق با آقا امیره
اما مسئله ای که هست ،این گشتاور بیشتر تو چه زمانی موثره ؟
تو شتاب که تاثیری نداره،تا اونجایی که میدونم تو سرعت های بالا تاثیر گذاره.درسته ؟

ess_1362
01-06-2010, 22:03
من بیشتر با ریو موافقم

چون استهکامش از 405 خیلی بیشتر هست(توجه کنید منظور از استهکام الزاما ایمنی نیست)

اگر آقا پوریا محبت کنند و از جلوی اتومبیل خودشون پشت سپر ها از داخل کاپوت چند تا شات از ورق های آهنی که پشت سپر ها جاسازی شدند بذارند منظور من را از استهکام بیشتر متوجه میشد

البته باز هم میگم که استهکام بیشتر الزاما به معنی ایمنی بیشتر نیست چون در این صورت تراکتور و نیسان گاوی باید امنترین خودرو باشه:31:

AmiRreZA_RAcEr
01-06-2010, 23:51
من کلا با ظاهر 405 بیشتر حال میکنم و اونطوری که امیر گفت اگه اون 405 رو بزنن من به ریو ترجیح میدم ولی در وضع فعلی ریو از خیلی لحاظ که دوستان هم نمونه اش رو گفتن بهتر از 405 هست ...
405 خیلی خراب شده مخصوصا با تولید روای سال .... خودتون میدونین دیگه ...

mortezaon
01-06-2010, 23:57
ماشين كره اي را با ماشين فرانسوي مي خواي مقايسه كني

.

irinn65
02-06-2010, 02:59
اگه روی کیفیت و استهلاک و مصرف کمتر فکر میکنی ریو
اگه روی ایمنی دوام ای بی اس و با کلاس بودن فکر میکنی 405
لازم بذکره هنوزم که هنوزه کلاس405با این که به خودروی قدیمی تبدیل شده کمتر نشده....ابهت و شخصیتش هنوز حفظ شده یعنی از مد نمیفته به زبون خودمونی.........

ess_1362
02-06-2010, 11:19

منظور شما دقیق به چه صورت هست؟

شما اصلا شک نکنید که موتور اروپایی مخصوصا فرانسوی در استهلاک بالا سرامد تمام اتومبیل ها هستند

هم رنو و هم پژو دارای موتور های با استهلاک بالا هستند و در این راستا پژو از بقیه سبقت گرفته

موتورهای پژو خیلی گرم هستند که همین گرمای زیاد نشان از استهلاک بالای این موتورها داره

به هر حال این دوستمون باید بین پژو و ریو از نظر من یکی را با توجه به سلایق و نیاز هاش انتخاب کنه

hamed malekpour
02-06-2010, 11:54
من هم ریو را پیشنهاد می کنم 16سوپاب است.

AmiRreZA_RAcEr
02-06-2010, 12:50
اگه روی کیفیت و استهلاک و مصرف کمتر فکر میکنی ریو
لازم بذکره هنوزم که هنوزه کلاس405با این که به خودروی قدیمی تبدیل شده کمتر نشده....ابهت و شخصیتش هنوز حفظ شده یعنی از مد نمیفته به زبون خودمونی.........

توی پست بالایی هم گفتم دیگه با تولید ار دی و روا و دیگه آخرشم روای سال ابهت و شخصیتی نمونده واسه 405 بدبخت !

armiin
02-06-2010, 12:54

.
چه ربطي داره
اگه اينجوري باشه پس بايد بگيم 404 ، 50 سال پيش چون فرانسويه از سوناتا بهتره.

تازه اونهم فرانسوي (ميشه به جرات گفت بدترين توليد كننده اروپايي)
ضمنا چند درصد قطعات 405 فرانسوين؟

Electronic-Arts
02-06-2010, 13:12
من هم ریو را پیشنهاد می کنم 16سوپاب است.
دوست عزیز یک حرفی رو با دلیل بزنید تعداد سوپاپ آنچنان در قدرت ماشین تاثیری نداره ولی به دلایل دیگه ریو بهتره که من و دوستان گفتیم

چه ربطي داره
اگه اينجوري باشه پس بايد بگيم 404 ، 50 سال پيش چون فرانسويه از سوناتا بهتره.

تازه اونهم فرانسوي (ميشه به جرات گفت بدترين توليد كننده اروپايي)
ضمنا چند درصد قطعات 405 فرانسوين؟
بیشتر از 80% قطعات 405 ایرانی هست

steps
02-06-2010, 13:13
نمی دونم چرا .
شما خودت داری ماشین هایی که 20 سال اختلاف طراحی دارن رو با هم مقایسه می کنی .
ریو ماشینی هست که تو امریکا موفق بوده .

دوست عزیز تاریخ مصرف پژو و ملحقات تموم شده و خریدش اشتباه هست .

من به شما ریو رو پیشنهاد میدم به خاطر موتور کم مصرف تر و بازده بیشتر نسبت به405 .

farshad bugatti
02-06-2010, 18:09
همچنین گشتاور خیلی بیشتر 405 که ریو رو میخوره : ))
من خودم 405 رو میپسندم
مثل اینکه قراره TU5 رو هم روش سوار کنن
و اینکه میشه با 13700 یه 405 با ABS گرفت
من که داخل 405 بیشتر از ریو احساس راحتی میکنم

منم همین احساس رو دارم اما امیر 405 خیلی بیشتر شده و دیگه چشمم اونقدر 405 دیده که دیگه واقعا خسته کننده شده مصرفش زیاده و کیفیت مونتاژش رو هم که خودت بهتر از من میدونی! به خصوص روآ ی سال هم که شبیه 405 شده و تو خیابونا چهرش دو برابر شده! اما ریو هم کمتره و هم سنگین تر و در ضمن اون قدرت و شتابی رو میده که مصرفش نسبت به اون کمه!
البته 405 tu5 که صد در صد هم abs هستش به نظر من میتونه از ریو بهتر باشه و خریدش عاقلانه باشه!

تو شتاب که تاثیری نداره،تا اونجایی که میدونم تو سرعت های بالا تاثیر گذاره.درسته ؟

چرا در کل میتونه تو شتاب گیری هم تاثیر داشته باشه اما نه اونقدر زیاد ولی تو سرعت ها و وقتی که ماشین در حال حرکته تاثیر داره...
البته من تو شتاب گیری بین ریو و 405 که دیدم ریو حدود یک متری جلو افتاد و این تا سرعت 140 ادامه داشت که من هنوز هم تو این موندم!
حالا جدا از بحث شتاب و سرعت من قبلا نه اما فعلا ریو رو به 405 ترجیح میدم!

من کلا با ظاهر 405 بیشتر حال میکنم و اونطوری که امیر گفت اگه اون 405 رو بزنن من به ریو ترجیح میدم ولی در وضع فعلی ریو از خیلی لحاظ که دوستان هم نمونه اش رو گفتن بهتر از 405 هست ...
405 خیلی خراب شده

کاملا موافقم!

اولا دوست من یه حرفی رو میزنی لطفا کامل ادامه بده شما همه جا دو سه کلمه همین جوری میگی و میری...
پست بدون دلیل تو این فروم خلاف قوانین هستش!
(بعدش به من میگن تند صحبت میکنی اخه چاره ای جز این دارم؟؟!!)
نصف این پی سی فروم رو 405 بحث شده و همه میدونند 99% ایرانی و چینیه!

ایمنی ؟؟!! کدوم ایمنی؟! دوام ؟! کدوم دوام بخصوص که طی چند سال اخیر گند زدن بهش؟!
با کلاس که دوست من یه بحث سلیقه ای هستش تو نظر من اصلا 405 با کلاس نیست و ریو از اون با کلاس تره...!
405 رو من برای اسپرت بازی دوست دارم همین! اونوقت با کلاس تر میشه.

_LOVE_CODER_
02-06-2010, 19:08
ریو
چون ماشین به روز تری هست

golabi2
02-06-2010, 19:21
من از 405 راضیم،تنهامشکلی که باهاش دارم مصرفشه!
اما ریو رو پیشنهاد میکنم،405 دیگه انقدر زیاد شده به طرز فجیهی تکراری و خسته کندده میشه،مگه اینکه تزئینش کنی(اینکارم بکنی باز همون 405هست!!!)ولی ریو چون در مقایسه با 405 خیلی کمتر تولید شده تازگی داره طرحیشم از 405 خیلی بهتره!

pooria.rio
02-06-2010, 20:51
من بیشتر با ریو موافقم

چون استهکامش از 405 خیلی بیشتر هست(توجه کنید منظور از استهکام الزاما ایمنی نیست)

اگر آقا پوریا محبت کنند و از جلوی اتومبیل خودشون پشت سپر ها از داخل کاپوت چند تا شات از ورق های آهنی که پشت سپر ها جاسازی شدند بذارند منظور من را از استهکام بیشتر متوجه میشد

البته باز هم میگم که استهکام بیشتر الزاما به معنی ایمنی بیشتر نیست چون در این صورت تراکتور و نیسان گاوی باید امنترین خودرو باشه:31:

اتفاقا ماشین که تصادف کرد عقبش،سپر ایناش رو هم درآوردن،از عقبش عکس دارم،لخت لخت :دی
اگه خواستی بگو بزارم

pooria.rio
02-06-2010, 20:59

.
نمیدونم هدفت چیه از این کارا ،اما من هرجا تو هر تاپیکی پست های شما رو میبینم بیشتر از 1 خط نیست
همینجوری میای یه چیزی میگی و میری .....
نگران نباش دیر یا زود به یکی از هدفات میرسی ... میشی آخر فروم باز
اون مال زمانای قدیم بود که میگفتن تو میخوای ماشین کره رو با فرانسه مقایسه کنی !!!
الان فکر و تکنولوژی حرف اول رو میزنه،یه موقع میبینی یه شرکت کره ای یا ژاپنی یه تکنولوژی جدید تولید میکنه که یه خودروساز اروپایی هم ازش استفاده میکنه وبالعکسش
ضمنا خودروساز های کره بالاخص هیوندایی و کیا توی حدود 10 سال اخیر خیلی پیشرفت سریع و وسیعی داشتن

irinn65
03-06-2010, 01:00
توی پست بالایی هم گفتم دیگه با تولید ار دی و روا و دیگه آخرشم روای سال ابهت و شخصیتی نمونده واسه 405 بدبخت !
عقل همه به چشمشونه!! روای هفته هم بیاد کدوم ادم عاقلی با 405 مقایسش میکنه داداش جز بدنه که اونم باز کیفیتش کمتر از 405 چیش مثل همه!!!همش شده ظاهر یکی نیست باطنو نگاه کنه....
اتفاقا ابهت و شخصیتم خیلی داره اگه ماشین شناس باشید میفهمید که هنوز شخصیت و کلاس داره بدنه فوق العاده محکمش هرچی باشه از بدنه ریو که هیچ فرقی باپراید نداره بهتره

ghahremanimehdi
03-06-2010, 01:28
قطعا ریو بهتره...

H.Operator
03-06-2010, 01:31
دوست عزیز من فقط یک چیز میگم تو این وضع بد بنزین خرید 405 با اون مصرف بالاش اصلآ توصیه نمیشه هر چی باشه ریو کم مصرفتره و از همه مهمتر نرمتره....

mortezaon
03-06-2010, 02:01
اين تجربه شخصي من و دوستم در مورد اين ماشين ها بود (‌ دوستم مكانيكه)
اصلا تعصبي هم در مورد اين دو ماشين ندارم
اما همون ريو صفر كه نشستم الان حدود 30 تايي كار كرده.شايد كمي بيشتر..تازه داره خودش رو نشون ميده...
عيبهايي كه تو اين مدت پيدا كرده ايناست
اتاقش روز اول عالي بود الان كمي به سرو صدا افتاده و قيچ قيچ داشبورد در اومده..تو چله چوله ميفوتي كمي قيچ قيچ ميكنه در صورتي كه 405 بعد 6000 سال هم اينطوري صدا نميوفته..
دوبار تعمير جلوبندي رفته زير دست نمايندگي
بار اول دوتا لاستيك جلو مثل دل من صاف شده.. ( برعكس بعضي از دوستان در اين تاپيك ) جلو بندي تعمير شده دوتا لاستيك مارك ميشلن رفت زيرش اما اونا هم صاف شده..با اينكه جلو بندي سالمه اما لاستيك سابي داره...
كمي هم ايراد ريزه كاري پيدا كرده كه موردي نيست چون 405 هم مثل همينه..
اما دو مورد بالا رو من خيلي خيلي تو 405 با كاركرد اين چنيني كم ديدم..
البته اينطور كه ميگه از لحاظ موتوري و گيرباكس و دف و اينا هيچ مشكلي نداره و تا امروز اذيت نكرده تنها مورد اشكالش زير بنديشه و اتاقش...
كم كم داره بهم ثابت ميشه كه ريو كلآ اتاق خوبي در مقابل 405 نداره و تعليق خوبي هم در مقابل 405 نداره..
اگه ماشين شخصي مي خواي ريو خيلي سره
اما اگه ماشين خانواده مي خواي اتاق و صندوق عقبش از 405 كوچكتره
در مورد طراحيش هم
جلوپنجرش شبيه فورد
هواكش زير سپر شبيه دوج
چراغاش هم پايينتر از كاپوت قرار گرفته
ولي عقبش انگار دست طراح يه كم زيادي رو كاغذ لغزش داشته و مشكلاتي هم به وجود اومده
و اما بزرگترين مشكلش :

ريو گاز سوز نميشه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

.

ess_1362
03-06-2010, 10:50
اتفاقا ماشین که تصادف کرد عقبش،سپر ایناش رو هم درآوردن،از عقبش عکس دارم،لخت لخت :دی
اگه خواستی بگو بزارم

عقبش را خیلی کاری ندارم

جلوش را میگم

شما در کاپوت را بزن بالا و از بین سوراخ ها آهن کشی پشت سپرها را دقیق ببین و اگر امکانش هست با موبایل چندتا عکس از اون بگیر تا این قضیه استهکام برای همیشه حل بشه بره پی کارش

ghahremanimehdi
03-06-2010, 10:56
و اما بزرگترين مشكلش :

ريو گاز سوز نميشه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

.

چه بهتر !:46:

AmiRreZA_RAcEr
03-06-2010, 11:44
عقل همه به چشمشونه!! روای هفته هم بیاد کدوم ادم عاقلی با 405 مقایسش میکنه داداش جز بدنه که اونم باز کیفیتش کمتر از 405 چیش مثل همه!!!همش شده ظاهر یکی نیست باطنو نگاه کنه....
اتفاقا ابهت و شخصیتم خیلی داره اگه ماشین شناس باشید میفهمید که هنوز شخصیت و کلاس داره بدنه فوق العاده محکمش هرچی باشه از بدنه ریو که هیچ فرقی باپراید نداره بهتره

شما هم از جمله کسایی هستی که کلا رو هوا حرف میزنی و ملت رو گمراه میکنی !
بدنه ریو هیچ فرقی با پراید نداره ؟!
بدنه و شاسی ریو چندین برابر محکم تر از پرایده و اصلا قابل مقایسه با پرایده بدون شاسی ( و میشه گفت کلا بدون بدنه ) هست ! من نمیدونم شما که ماشین شناسید چطور این حرفو میزنید !
اگرم بخوایم وجدانی حساب کنیم شاید مقداری ابهت و شخصیت داشته باشه ( اون هم بخاطر سابقه اش ) ولی کلاس رو نداره، ترجیح میدم زیاد باهاتون بحث نکنم
---------
من هم مطلبی در مورد موتور جدید tu5 و تغییرات مفیدی که قراره روی 405 انجام بدهند خوندم به نظرم قصد خرید 405 اگر دارید صبر کنید با تغییرات جدید بخرید فقط امیدوارم دست به تریم داخلی نزنن که به روزگار پارس سال نیوفته !

farshad bugatti
03-06-2010, 13:59
خبر عرضه 405 با موتور 16 سوپاپ از نیمه ی دوم 89 اغاز میشه.

pooria.rio
03-06-2010, 14:29
بدنه ریو که هیچ فرقی باپراید نداره بهتره
اینجا آدم یه چیزایی میشنوه دهنش باز میمونه !!!:27:
میشه مستند صحبت کنید ؟؟؟؟

ess_1362
03-06-2010, 17:51
بدنه فوق العاده محکمش هرچی باشه از بدنه ریو که هیچ فرقی باپراید نداره بهتره

آقا این حرفها را شما از کجا در میاری؟؟!

واقعا از اون حرفها هست که آدم شاخ که خوبه!!....

بارها گفتم که بدنه و شاسی ریو یکی از مستحکم ترین شاسی ها و بدنه های خودرو های زیر 15 میلیون هست و دلایلهم روشنه

من خودم هم پراید دارم و هم تندر

در مورد پراید که می تونم بگم یک خودرو کاملا شهری هست و اصلا هیچ استهکامی نداره

تندر هم با اینکه ماشین خوبی هست ولی فقط ایمنی داره و جلوش اصلا استهکام نداره و شما با یک تصادف با سرعت 40 کیلومتر در ساعت به راحتی حدود 3-5 میلیون توی خرج می افتید

باز هم میگم که گفته های من کاملا با سند و مدرک هست و اگر خواستید در بخش اتومبیل های داخلی یک تاپیک می ذاریم و من با عکس و مدرک ثابت می کنم ولی عکس از ریو را باید یکی از دوستان که ریو داره زحمتش را بکشه

m.behnam
03-06-2010, 18:23
و اما بزرگترين مشكلش :

.

پس دیگه 100% ریو بخر که حتی فکر گازی کردنشو نکنی!!
من خودم یه سری بازدید از شرکت استاندارد داشتم.
اونجا میگفتن پمپای گاز ما رطوبت گیر ندارن
و کپسول ها هم استاندارد ها رو به خوبی ندارند
و این رطوبتا تو پستی بلندی ها و قسمت های گود تر میره و باعث ضعیف کردن اون قسمت میشه و در نهایت که خودتون میدونید چی میشه
و دومین مشکلی که حاصل از رطوبت به وجود مییاد تو موتور هست که پدر موتور رو با رطوبت در میاره!!!

farshad bugatti
06-06-2010, 14:33
البته درسته که من ریو دوگانشو پیشنهاد نمیکنم اما با 650 هزار تومن دوگانه سوزش میکنن!

irinn65
07-06-2010, 01:45
شما هم از جمله کسایی هستی که کلا رو هوا حرف میزنی و ملت رو گمراه میکنی !
بدنه ریو هیچ فرقی با پراید نداره ؟!
بدنه و شاسی ریو چندین برابر محکم تر از پرایده و اصلا قابل مقایسه با پرایده بدون شاسی ( و میشه گفت کلا بدون بدنه ) هست ! من نمیدونم شما که ماشین شناسید چطور این حرفو میزنید !
اگرم بخوایم وجدانی حساب کنیم شاید مقداری ابهت و شخصیت داشته باشه ( اون هم بخاطر سابقه اش ) ولی کلاس رو نداره، ترجیح میدم زیاد باهاتون بحث نکنم
---------
من هم مطلبی در مورد موتور جدید tu5 و تغییرات مفیدی که قراره روی 405 انجام بدهند خوندم به نظرم قصد خرید 405 اگر دارید صبر کنید با تغییرات جدید بخرید فقط امیدوارم دست به تریم داخلی نزنن که به روزگار پارس سال نیوفته !
منم ترجیح میدم با شما بحث نکنم
اصلانم محکم نیست تو تصادفی که جولوی من اتفاق افتاد موتور زد به گلگیر ریو کاملا ریو ترکید اره چقدر محکمه!!!!من تا حالا هر ریویی دیدم بدنش سالم نبوده حتی یه زره موج توش هست انقدر بدنه ضعیفی داره ..
از بدنه که بگذریم ریو تا 1 سال پیش کیفیت خوبی داشت اما افت شدیدی داشته..
در ضمن یکی از دوستامم داره بالای 100تا نمیتونه بره انقدر صدا میده از زمان صفر هم همینطوری بود...
فقط بخاطر کمتر مصرف کردنش بهتره که 2 3 لیتر مهم نیست..در ضمن هم دوگانه سوزه هم ای بی اس.ریو هیچی نداره فقط شیشه عقبش برقیه
ریو برای یکی دو سال خوبه چون زود فرسوده میشه اما 405 عمرش بیشتره

AmiRreZA_RAcEr
07-06-2010, 12:10

عملا داری بحث میکنی !

اصلانم محکم نیست تو تصادفی که جولوی من اتفاق افتاد موتور زد به گلگیر ریو کاملا ریو ترکید اره چقدر محکمه!!!!من تا حالا هر ریویی دیدم بدنش سالم نبوده حتی یه زره موج توش هست انقدر بدنه ضعیفی داره ..

احتمالا دید شما مشکل داره که هر ریویی دیدی بدنش سالم نبوده !

در ضمن یکی از دوستامم داره بالای 100تا نمیتونه بره انقدر صدا میده از زمان صفر هم همینطوری بود...

به دوستتون بگو بزنه دنده 3 ایشالا مشکلش حل میشه !! :31::31::31::31:

فقط بخاطر کمتر مصرف کردنش بهتره که 2 3 لیتر مهم نیست..در ضمن هم دوگانه سوزه هم ای بی اس.ریو هیچی نداره فقط شیشه عقبش برقیه
نمیدونم شما چه مشکلی با ریو داری ولی اینجا تاپیک مشاورست نباید اینجوری از یه ماشین بد گفت وقتی واقعا بهتر از اینهاست
همچنین نباید از 405 اینقدر تعریف کرد وقتی واقعا اینقدرها هم خوب نیست
از مدیران خواهش میکنم نسبت به اینجور نظرات برخورد کنن

pooria.rio
07-06-2010, 16:07
از بدنه که بگذریم ریو تا 1 سال پیش کیفیت خوبی داشت اما افت شدیدی داشته..

خواهش میکنم،خواهش میکنم یه کم با منطق حرف بزنین
آخه اینا چیه میگی،مگه میشه همینوجوری رو یه تصادف نظر داد،جهت تصادف خیلی مهمه،خیلی
از پراید که دیگه بدنه الکی تر نداریم،پراید دیدم زده به پرشیا با سپر،پدقیقا زد توی ستون وسط پرشیا،که ستون جمع شد،اما فقط سپر پراید جر خورد
حالا دلیل میشه که بگیم پراید محکم تره ؟؟؟
نه عزیز مهم اینه که تصادف چجوری اتفاق بیفته

irinn65
08-06-2010, 02:06
عملا داری بحث میکنی !

احتمالا دید شما مشکل داره که هر ریویی دیدی بدنش سالم نبوده !

به دوستتون بگو بزنه دنده 3 ایشالا مشکلش حل میشه !! :31::31::31::31:

نمیدونم شما چه مشکلی با ریو داری ولی اینجا تاپیک مشاورست نباید اینجوری از یه ماشین بد گفت وقتی واقعا بهتر از اینهاست
همچنین نباید از 405 اینقدر تعریف کرد وقتی واقعا اینقدرها هم خوب نیست
از مدیران خواهش میکنم نسبت به اینجور نظرات برخورد کنن

اول شما بحث کردی عزیزک
من خودم ریو داشتم 2سال پیش که کیفیت خوبی داشت
در ضمن همه از لرزش اتاق مینالن البته در این یکی دوسال اخیر
تو تاپیک یادمه خیلی ها گفتن بالای 100 تامشکل داره
شما که فکر کنم کلا مشکل داری که حرف کسی قبول نمیکنی من معایبی که ثابت شده گفتم
من خودم عاشق ریو هستم البته از مدل87 به پایین
از مدیران خواهش میکنم کسانی که مودب صحبت نمیکنن در تاپیک برخورد کنند با تشکر

pooria.rio
08-06-2010, 08:44
والا واسه ما اردیبهشت 87 هستش
نمیدونم چرا اصلا لرزش اتاق ندیدم !!!
تا حدود 175-80 هم باهاش اومدیم
اتفاقا چیزی که واسه خودم خیلی جالب بود،تقریبا از 140 به بالا هم نرم تر میشد و هم کم صدا تر

mahshahr_63m
08-06-2010, 15:33
سلام. داشتن تعصب تو اين جور بحث ها خيلي پسنديده نيست.
405 ماشين خوبيه، اما بايد بپذيريم كه ديگه قديمي شده. مخصوصا اينكه ديگه موتور فابريكش روش نيست. و ساخت قطعاتش دست برادراي چيني افتاده.
من يه روي مدل 85 دارم كه الان حدود 62000 تا راه رفته.خوشبختانه هيچ جور سرو صدايي توي اتاقش نيفتاده. فقط توي دور موتور بالا يه خورده صداي موتور داخل اتاق مياد كه با نصب يه عايق 20 تومني كاملا حل ميشه. البته بايد بگم كه اين صدا در مقايسه با ماشينايي مثل سمند، غير طبيعي نيست.
اين ماشين رو از لحاظ نرمي ميشه با دوو و پروتون و هيونداي ورنا مقايسه كرد. موتور فوق العاده پر قدرت و كم مصرفي داره. توي شهر ميتوني به راحتي با يه 206 تيپ 5 با موتور tu5 كل بندازي.
از لحاظ فضاي اتاق قطعا 405 شرايط بهتري داره. اما من توي ماشينهاي بين 10 تا 15 ميليون ريو رو ترجيح ميدم.
گاز سوز نشدنش هم به نظر من ضعف نيست، چون واسه سوخت بنزين طراحي شده، نه گاز.
ماشين من بعد از 62 هزار تا كاركرد، خوشبختانه هنوز نياز به قطعه پيدا نكرده، و حتي توي دوران گارانتي هم خرجي رو دست شركت سايپا نذاشت. فقط چند روز پيش رفتم يه دست لنت واسش عوض كردم.
حداكثر سرعتي هم كه باهاش رفتم 195 تا بوده، البته من چون كلا رانندگي پر شتابي دارم توي جاده زير 140-150 بهم حال نميده. و معمولا توي جاده بالاي اين سرعت رانندگي ميكنم.

farshad bugatti
08-06-2010, 19:05
اين ماشين رو از لحاظ نرمي ميشه با دوو و پروتون و هيونداي ورنا مقايسه كرد

دوست من ما هم تو همشون نشستیم دیگه ریو نرمیش تو حد و اندازه های پروتون و ورنا نیست اما برای هم قیمتی های خودش خوبه!

موتور فوق العاده پر قدرت و كم مصرفي داره. توي شهر ميتوني به راحتي با يه 206 تيپ 5 با موتور tu5 كل بندازي.

ریو اونقدر ها هم که میگید پر شتاب و پر قدرت نیست! در حد و اندازه های 405 هستش و اصلا تو شتاب و سرعت نمیتونه با
تیپ 5 راه بره!

حداكثر سرعتي هم كه باهاش رفتم 195 تا بوده، البته من چون كلا رانندگي پر شتابي دارم توي جاده زير 140-150 بهم حال نميده. و معمولا توي جاده بالاي اين سرعت رانندگي ميكنم.

ما نمیگیم که ریو ماشینه بدیه من همین حرفها رو میتونم از طرف کسی بزنم که 405 داره!!!

از لحاظ فضاي اتاق قطعا 405 شرايط بهتري داره. اما من توي ماشينهاي بين 10 تا 15 ميليون ريو رو ترجيح ميدم.
گاز سوز نشدنش هم به نظر من ضعف نيست، چون واسه سوخت بنزين طراحي شده، نه گاز.

ریو هر چند ماشینه خوبیه اما خب ایرادات خودشو هم داره در ضمن ریو رو اصلا نمیشه تو جاداری با 405 مقایسه کرد تفاوت فاحششون از لحاز جاداری کاملا مشهوده که به نفع 405 هستش!

pooria.rio
08-06-2010, 19:33
جالبه!!
شتاب ریو و 405 واقعا در یک حده ؟؟؟
(نریزین سرم،سرعت نگفتم،شتاب ....)

amin GT
09-06-2010, 00:05
تو این وضعیت بنزین و کیفیت الان 405 به نظر من ریو انتخاب معقول تریه .
حداقل کیفیتش خیلی بهتره .

البته اینم بگم من خودم 405 دارم:31:

irinn65
09-06-2010, 02:58
والا واسه ما اردیبهشت 87 هستش
نمیدونم چرا اصلا لرزش اتاق ندیدم !!!
تا حدود 175-80 هم باهاش اومدیم
اتفاقا چیزی که واسه خودم خیلی جالب بود،تقریبا از 140 به بالا هم نرم تر میشد و هم کم صدا تر
الانشم میگم 87 به پایین کیفیت فوق العاده ای داره
یادمه سایپا یه چند ماهی تو ریو از چند قطعه بی کیفیت فکر کنم چینی بود استفاده کردکه کیا(کره)بهشون هشدار داد
اما الان هرچی که میگذره کم کم قطعاتشو دیگه دارن خودشون میزنن
اما من بخاطر 2 یا3میلیون ریو اتوماتیک پیشنهاد میکنم که حداقل یه تفاوت زیادی با 405داشته باشه در غیر اینصورت 405با ای بی اس یه مقدار بهتره

mdmehry
09-06-2010, 10:02
درسته که میگن سروصدا تو اتاق ریو زیاده؟ منظورم تو جاده های ناهمواره.

pooria.rio
09-06-2010, 12:02
درسته که میگن سروصدا تو اتاق ریو زیاده؟ منظورم تو جاده های ناهمواره.

ریو تو دور بالای 3000 صدای موتورش میاد تو اتاق ،که تا 4000 خوب و عادیه ولی از 4000 به بالا زیاد میشه
اما در خصوص صدایی که توی جاده های ناهموار بیاد من اصلا یه همچین چیزی رو حس نکردم
چون اتاق ماشین،داشبورد،کنسول و...چفت و بست خوبی داره،و مثل پراید یا سمند اتاق ماشین سر و صدا نداره

amirut
09-06-2010, 13:48
لذت رانندگي = ريو

farshad bugatti
10-06-2010, 15:52
جالبه!!
شتاب ریو و 405 واقعا در یک حده ؟؟؟
(نریزین سرم،سرعت نگفتم،شتاب ....)

ببینید دوست عزیز من بحث نمیکنم و اونقدر این حرف ها رو زدم که اگه تو کامپیوترم save میکردم به جای نوشتن کپی میکردم و احتیاجی نبود که تایپ کنم!
تو کاغذ که 405 با 11 ثانیه و ریو 6/11 ثانیه تا اینجا که 405 برتره!
تو کشش ثانویه هم باز 405 برتره به گشتاور 148/3500 دور در دقیقه
تو عمل هم که کار هر روز بنده هستش و تو این راه به قول یار گفتنی موهامون سفید شده... تو دنده یک ریو خوبه و کافیه که بدی به دنده 2 دیگه کار ریو تموم میشه و عمرا بتونه به 405 برسه!

لذت رانندگي = ريو

اتفاقا ماشینای کره ای چیزی که کم دارن لذت رانندگیه! من که تا حالا ازشون اینجوری برداشت کردم!
من لذت رانندگی 206 و 405 و پرشیا و گلف بخصوص گلف و 206 رو تو هیچ یک از ماشینای زیر 20 میلیون
(البته صفر) ندیده ام!

pooria.rio
11-06-2010, 00:16
ببینید دوست عزیز من بحث نمیکنم و اونقدر این حرف ها رو زدم که اگه تو کامپیوترم save میکردم به جای نوشتن کپی میکردم و احتیاجی نبود که تایپ کنم!
تو کاغذ که 405 با 11 ثانیه و ریو 6/11 ثانیه تا اینجا که 405 برتره!
تو کشش ثانویه هم باز 405 برتره به گشتاور 148/3500 دور در دقیقه
تو عمل هم که کار هر روز بنده هستش و تو این راه به قول یار گفتنی موهامون سفید شده... تو دنده یک ریو خوبه و کافیه که بدی به دنده 2 دیگه کار ریو تموم میشه و عمرا بتونه به 405 برسه!

من کماکان سر حرفم هستم،حاضرم تست عملی هم بکنم
ریو به طور محسوسی تا 100 کیلومتر شتابش از 405 بیشتره

MoHaMaD ZaNd
11-06-2010, 13:43
البته پوریا جان اگه میخوای تست عملی بکنی نباید با ماشین خودت باشه !!!
چون شما خودت گفتی ماشین رو تقویت موتوری کردی !!! :31:

pooria.rio
11-06-2010, 13:54
بابا تقویتش کجا بود بدبخت :دی
موتورش دست نخورده،یه شمع 2پلاتینه بود با یه فیدرز،که الان دیگه شمع 2پلاتینه هم روش نیست

mdmehry
12-06-2010, 10:11
ریو تو دور بالای 3000 صدای موتورش میاد تو اتاق ،که تا 4000 خوب و عادیه ولی از 4000 به بالا زیاد میشه
اما در خصوص صدایی که توی جاده های ناهموار بیاد من اصلا یه همچین چیزی رو حس نکردم
چون اتاق ماشین،داشبورد،کنسول و...چفت و بست خوبی داره،و مثل پراید یا سمند اتاق ماشین سر و صدا نداره
در مقایسه با L90 چطوریه؟ سر و صداش کمتر از ال 90 هست؟ هم صدای موتور و هم صدای اتاق تو جاده های ناهموار؟

GAME-GTR
12-06-2010, 11:03

چرا ؟ شما فکر میکنی که ریو مثل پرایده ؟
اصلا این دوتا چه ربطی به هم دارن ؟ شما چطوری میتونی این دوتا رو به هم ربط بدی؟ چیشون شبیه به هم ه که شما اینجوری فکر میکنی؟ آرمشون ؟؟

بعضی از دوستان گشتاور و یه خورده شتاب بیشتر براشون خیلی مهمهl چون کورسی فکر میکنن.
فکر این هستن که اگه یه وقت مثلا با 405 هستن و یه ریو از کنارشون سبقت گرفت بتونن حالشو بگیرن. رو این اساس میگن 405.
بهتره اینجوری فکر نکنین و دوتا ماشینو باهم مقایسه کنین. این تاپیک رو خوندوم و اکثر بحثتون راجع به موتور و شتاب و ... بود.
یه بنده خدایی میخواد ماشین بخره. نمیخواد که بین دوتا سوپر اسپرت ماشین انتخاب کنه.