PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بازی های رایانه ایی خشن هم مفیدند

mahdishata
01-06-2010, 10:08
تحقیقات جدید نشان می دهند، برخلاف نگرانی والدین، بازی های رایانه ای ولو خشن – البته نه بیشتر از حد متعارف – می توانند تاثیرات مثبتی بر کارکردهای مغزی کودکان و حتی بزرگسالان بگذارد.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، در کنفرانس «بازی های آموزشی » که چند روز قبل در دانشگاه نیویورک برگزار شد، حاضرین اعلام کردند، کسانی که بازی های رایانه ای می کنند، از قدرت نگاه بهتر، توجه حساس تر و قوه شناختی بیشتری در زندگی برخوردارند.

«دافن باویلر» استاد دانشکده مغز و علوم شناختی در دانشگاه راچستر آمریکا در این کنفرانس گفت، نتایج تقحیقات اخیر باعث شده است که بازی های رایانه ای مقبولیت بیشتری در نظام های آموزشی کسب کنند.

این کنفرانس در حالی برگزار می شود که باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا اخیرا خواستار تولید نرم افزاری های آموزشی «مفید» شد و از آنها به عنوان یکی از چالش های بزرگ نوآوری آمریکایی یاد کرد.

نکته جالب در مورد این کنفرانس اینکه، معاون رئیس سازمان نوآوری و بهروی آموزشی آمریکا نیز در کنفرانس نیویورک حضور داشت. از موضوعات مورد بحث در این کنفرانس می توان به نحوه یادگیری و تاثیرات بازی های رایانه ای در فرایند یادگیری و تقویت نظام های آموزشی اشاره کرد.

زیگموند توبیاس از دانشگاه نیویورک در این کنفراسن گفت: بر اساس یافته های نیروی هوایی اسرائیلی، کارآموزانی که بازی پایگاه فضایی یا «Space Fortress » انجام داده اند، در امتحانات خلبانی عملکرد بهتری از دیگران داشتند. وی افزود،؛ تحقیقات همچنین نشان می دهد که کسانی که بازی های اجتماعی می کنند، از توان ارتباط گیری بیشتری در مقایسه با دیگران برخوردارند.

کارشناسان در این کنفرانس اعلام کردند حتی بازی های خشن نیز می توانند در تقویت عملکرد ذهن تاثیر مثبت بگذارند اما تاکید کردند که میزان خشونت باید کنترل شود.

online.asreertebat.com

Hasan.M
05-06-2010, 10:33
نبايد زيادبه يافته هاي علمي توجه كرد چون با نياز روز فروشندگان تطبيق داده ميشود

IaHM
06-06-2010, 16:04
کاملا درسته
اینا فقط به خاطر خودشون میگن وگرنه بازی خوش چیه که خشنش چی باشه

Anika
06-06-2010, 22:59

lol ، یعنی الان به دانشگاه نیویورک پول دادن ؟ شما اصلاً تو عمرت یه بازی انجام دادی؟

کاملا درسته
اینا فقط به خاطر خودشون میگن وگرنه بازی خوش چیه که خشنش چی باشه

بازی خودش چیزیه که در کشور های پیشرفته و در حال توسعه درجه بندی داره و مثل اینجا نیست که بچه 10 ساله God of War بازی کنه.!

IaHM
07-06-2010, 09:07
بازی خودش چیزیه که در کشور های پیشرفته و در حال توسعه درجه بندی داره و مثل اینجا نیست که بچه 10 ساله God of War بازی کنه.!
من میگم نره شما میگی بدوش
من میگم اصلا بازی های کامپیوتری خودش چیز خوبی نیست
همین کشور های در حال توسعه و یا پیشرفته که میفرمایید الان به فکر هیچ یک از آیندگان نیستند
کسی که پشت بازی بشینه بجز امتیاز بازی براش هیچی نداره !!!!!!!!

Hasan.M
07-06-2010, 09:27
lol ، یعنی الان به دانشگاه نیویورک پول دادن ؟ شما اصلاً تو عمرت یه بازی انجام دادی؟
بله عزیزم من خودم بازی را انجام هم میدم نقدش هم میکنم
اول دوتا کتاب روانشاسی بخون بعد اینقدر راحت به من ضد حال بزن
من اطلاعات روانشناسیم یکم بالاست وسعی کردم که یکم از اطلاعاتم رو به بقیه بدم آیا به نظر شما نظر دهی یه روانشناس در مورد یک بازی مهم نیست