PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ایا نوسانات برق تاثیری خراب داره‌ برای تلوزیون ..

hawar1
31-05-2010, 13:41
برق ما خیلی نوسان داره‌ ( ضعیف و قوی میشود) روزی فکر کنم 4 تا 5 ساعت اینجوری هست و در هر دقیقه‌ فکر کنم تا 30 بار اینجوری میشه‌..

ایا چیزی هست که‌ بتونه‌ این نوسانات را برطرف بکند.

و ایا (یو پی اس) میتونه‌ این کار را بکند یا نه‌ .

ممنون میشم پاسخ بدهید.

hawar1
01-06-2010, 10:58
واقعه دمتون گرم بابا شرمنده‌ کردین با این همه‌ جواب..

amir3408
01-06-2010, 12:01
واقعه دمتون گرم بابا شرمنده‌ کردین با این همه‌ جواب..

قدیما خونه پدربزرگ مرحومم یه ترانس کوچیک بعد از کنتور بود که فکر کنم همچین کاری میکرد. فکر کنم مثه یه فیلتر عمل میکرد و ولتاژهای پایین رو تقویت میکرد. مطمئن نیستم ولی از یه برق کار بپرسی بهتره یا فروشنده همین ترانس ها

واسه اطمینان هم تمام لوازمت رو با این محافظ ها به برق بزن تا اگه از یه حدی پایینتر اومد خودش قطه کنه.

kaveh_d
01-06-2010, 12:16
محافظای موجود تو بازار اکثر از یه ولتاژ مشخص کمتر یا بیشتر رو قطع میکنن و بعد از مدتی (1 تا 5 دقیقه) اگه ولتاژ به حد مناسب برسه دوباره وصل میکنن. اگه بخاید علی رغم نوسان برق دائم و ثابتی داشته باشید همونطور که تو اون تاپیک هم گفتم از ترانسهای اتوماتیک یا UPS استفاده کنید.

mortezaon
01-06-2010, 12:25
سلام دوست من
من همين اشتباه كردم
من 50 اينچ پاناسونيك خريدم خيلي خوب بود تا اينه نوسان برق اونو سوزود

ولي با گارانتي بانيان الكترونيك برامون عوض كردند و به عنوان عذر خواهي شركت پاناسونيك به نمايندگي بانيان الكترونيك يه مدل بالاترشو به ما دادن
البته اين رودن تعويض حدودا 1 ماه طول كشيد
الان از محافظ تاوزيون سارا استفاده مي كنم
قيمتي نداره 8000 تومن ولي ارزش داره كه نصبش كنيد
در مورد يو پي اس هم كه بستگي داره به پولي كه مي خواي خرج كني
مثلا يه مدل 200000 تومني مي تونه تا 15 دقيقه اونو روشن نگه داره

.

ebi66_boukan
01-06-2010, 13:14
محافظای موجود تو بازار اکثر از یه ولتاژ مشخص کمتر یا بیشتر رو قطع میکنن و بعد از مدتی (1 تا 5 دقیقه) اگه ولتاژ به حد مناسب برسه دوباره وصل میکنن. اگه بخاید علی رغم نوسان برق دائم و ثابتی داشته باشید همونطور که تو اون تاپیک هم گفتم از ترانسهای اتوماتیک یا UPS استفاده کنید.
اونایی که برقو قطع میکنن اصلا پیشنهاد نمیشه.چون اگه قرار باشه دم به دقیقه قطع کنه و 5 دقیقه بعد روشن بشه و دوباره قطع کنه که اعصاب آدمو داغون میکنه.من واسه کامپیوترم از اینا گرفتم.هر 10 دقیقه 1 بار قطع میشد و دوباره وصل میشد.آخر سر به یه جایی رسیدم که گفتم بسوزه بهتر از اینه که اینقدر قطع و وصل بشه.تازه این همه قطع شدن ناگهانی هم واسه دستگاه ضرر داره.حالا چه کامپیوتر باشه و چه ال سی دی.به نظر منم یه UPS که سایز و اندازشو اونایی که میفروشن بهتر میدونن خیلی بهتره.

t_tanhayam
01-06-2010, 17:38
برق ما خیلی نوسان داره‌ ( ضعیف و قوی میشود) روزی فکر کنم 4 تا 5 ساعت اینجوری هست و در هر دقیقه‌ فکر کنم تا 30 بار اینجوری میشه‌..

ممنون میشم پاسخ بدهید.

فكر ميكنم با توجه به چيزي كه ميگيد تنها راهش خريد يك ups مطمئن كه ميتونه نوساناتي كه ميگيد رو تعديل وبه طور كلي بر طرف كنه
چون در مورد محافظها معمولا اگه توي بازه زماني كوچيكي قطع ووصل بشه نميتونه دقت بالايي داشته باشه و مثل اين ميمونه كه اصلا نداريد

zenit52
01-06-2010, 20:32

ممنون میشم پاسخ بدهید.

بهترین راه اینه که از یک استابلایزر استفاده کنید... اینو میکن چون خودم مدتهاست که دارم ازش استفاده میکنم
البته کمی براتون هزینه خواهد داشت اما خیالت آسوده تر میشه در برابر نوسان این برق نامیزان ایران... :46:
من الان حدودا 6 سال هست که از استابلایزر یا بعبارتی ترانس اتوماتیک با فیلتر استفاده میکنم
بهترین مارک هم تو ایران بنظر من Faratel هست که هم گارانتی داره و خدمات پس ار فروش...
من از استابلایزر مدل Faratel AVR32 استفاده میکنم که 8 کیلووات قدرت خروجیشه و من اونو بین کنتور برق و ورودی برق کل ساختمانم قرار دادم تا کلا برق ورودی به ساختمان رو صاف میکنه و جلوی نوسان اونو میگیره...
به نظر من برای کسانی که LCD و وسایل حساس الکترونیکی دیگه دارن داشتن چنین وسیله ای واجبه...
اما یو پی اس برای دادن برق در موقع قطع برق می باشد اونم به مدت محدودی که برای خونه ضرورتی نداره...

amin GT
03-06-2010, 01:50
قیمت این استابلایزر چند هست ؟
ما حدود یه 5 سال پیش یه محافظ یخچال فاراتل خریدیم که تو دفترچش درباره استابلایزر هم گفته بود .

aliaghil
03-06-2010, 11:47
بهترین راه اینه که از یک استابلایزر استفاده کنید... اینو میکن چون خودم مدتهاست که دارم ازش استفاده میکنم
البته کمی براتون هزینه خواهد داشت اما خیالت آسوده تر میشه در برابر نوسان این برق نامیزان ایران... :46:
من الان حدودا 6 سال هست که از استابلایزر یا بعبارتی ترانس اتوماتیک با فیلتر استفاده میکنم
بهترین مارک هم تو ایران بنظر من Faratel هست که هم گارانتی داره و خدمات پس ار فروش...
من از استابلایزر مدل Faratel AVR32 استفاده میکنم که 8 کیلووات قدرت خروجیشه و من اونو بین کنتور برق و ورودی برق کل ساختمانم قرار دادم تا کلا برق ورودی به ساختمان رو صاف میکنه و جلوی نوسان اونو میگیره...
به نظر من برای کسانی که LCD و وسایل حساس الکترونیکی دیگه دارن داشتن چنین وسیله ای واجبه...
اما یو پی اس برای دادن برق در موقع قطع برق می باشد اونم به مدت محدودی که برای خونه ضرورتی نداره...

سلام
در مورد قیمت و همچنین در مجموع چقدر هزینه کردید هم اگه مطالبی بگید عالی میشه
با تشکر.

zenit52
03-06-2010, 13:51
سلام
در مورد قیمت و همچنین در مجموع چقدر هزینه کردید هم اگه مطالبی بگید عالی میشه
با تشکر.

حتما دوست عزیز

البته من این استابلایزر Faratel AVR32 رو حدودا 6 سال پیش گرفتم 150000 تومن
اما الان حتما باید گرونتر باشه
بهتره سرچ کنید و قیمتش رو از نمایندگیش بپرسین... :10:

اما وجودش لازمه حتما بگیرید... تا برق کل ساختمانتونو فیلتر کنه... :25:

outpost
08-06-2010, 08:45
تا جايي كه ميدونم لوازم برقي امروزي به راحتي ولتاژ بين 110 تا 240 ولت رو تحمل ميكنن و اصلا احتياجي به محافظ ندارن.

mahdimp5
08-06-2010, 23:40
تا جايي كه ميدونم لوازم برقي امروزي به راحتي ولتاژ بين 110 تا 240 ولت رو تحمل ميكنن و اصلا احتياجي به محافظ ندارن.

مشکل اينجاست که مدار تغذيه اين دستگاهها نسبت به تغييرات آني ولتاژ نمي‌تونه به سرعت واکنش نشان بده و تا به خودش بجنبه ولتاژ بالا به طبقات بعدي رسيده است.

ghahremanimehdi
05-07-2010, 07:57

یه توضیح من بدم:
اگر منبع تغذیه دستگاه از نوع سوئیچینگ باشه حرف شما درسته و نیازی به محافظ و یا استبلایزر نیست . مثلا پاورهای Active PFC در کامپیوتر ها مبتنی بر سیستم سوئیچینگ میباشد. حتی در منبع تغذیه ی سوئیچینگ شما دکمه ی تبدیل ولتاژ از 110 به 220 رو هم ندارید و منبع تغذیه بطور اتوماتیک کل رنج از 110 تا 250 ولت رو پوشش میده. امروزه برای دستگاههایی که توان کمی مصرف میکنند از سیستم سوئیچینگ استفاده میکنند مثل شارژ های موبایل!پلیرها ، رسیورها و... . هر چقدر که توان مصرف کننده بالاتر میره هزینه ی استفاده از نوع منبع تغذیه هم بالا میره ! به همین خاطر در مصرف کننده هایی که توان بالایی مصرف میکنند ، استفاده از سیستم سوئیچینگ به صرفه نیست و از سیستم ترانسی معمول استفاده میشه.

مشکل اينجاست که مدار تغذيه اين دستگاهها نسبت به تغييرات آني ولتاژ نمي‌تونه به سرعت واکنش نشان بده و تا به خودش بجنبه ولتاژ بالا به طبقات بعدي رسيده است.

خیر اینطور نیست (با توجه به توضیح بالا اگر منبع تغذیه از نوع سوئیچینگ نباشد(ترانسی معمول) ، نوسانات آنی ولتاژ در سیم پیچ اولیه (ولتاژ ورودی) باعث نوسانات آنی ولتاژ در سیم پیچ ثانویه میشود و در نتیجه دستگاه مصرف کننده آسیب خواهد دید)

ghahremanimehdi
05-07-2010, 08:07
البته این رو هم اضافه کنم که با توجه به اینکه تلویزیون ها توان بالایی مصرف میکنند (معمولا بالاتر از 90 وات) استفاده از منبع تغذیه ی سوئیچینگ در آنها به صرفه نیست و از سیستم ترانسی معمول استفاده میشود و همین امر باعث میشود که در برابر نوسانات ولتاژ آسیب پذیر باشند.

ghazaleh
05-07-2010, 08:19
برای تلویزیون رو میتونم بگم ما خونه قبلیمون نوسان برق داشتیم بعد از حدود 3 ماه از اومدنمون تلویزینمون هم 4 گوشه تصویرش جمع شد هم کشیده شد به نسبت !!! واقعا مخربه !!!!!

kaveh_d
05-07-2010, 08:47
البته این رو هم اضافه کنم که با توجه به اینکه تلویزیون ها توان بالایی مصرف میکنند (معمولا بالاتر از 90 وات) استفاده از منبع تغذیه ی سوئیچینگ در آنها به صرفه نیست و از سیستم ترانسی معمول استفاده میشود و همین امر باعث میشود که در برابر نوسانات ولتاژ آسیب پذیر باشند.

در تمام تلوزیونهای جدید منبع تغذیه از نوع سوئیچینگه. شما باریکی تلوزیونو نگاه کن اصلا ترانس تغذیه های معمولی توش جا نمیشه. حتما باید از ترانسهای کوچیک منبع تغذیه سوئیچینگ استفاده بشه.

از لحاظ قیمت هم کاملا به صرفه است. شما مگه پاور کامپیوتر به فرض 300 واتشو چند میخری؟

ghahremanimehdi
05-07-2010, 15:10
در تمام تلوزیونهای جدید منبع تغذیه از نوع سوئیچینگه. شما باریکی تلوزیونو نگاه کن اصلا ترانس تغذیه های معمولی توش جا نمیشه. حتما باید از ترانسهای کوچیک منبع تغذیه سوئیچینگ استفاده بشه.

از لحاظ قیمت هم کاملا به صرفه است. شما مگه پاور کامپیوتر به فرض 300 واتشو چند میخری؟

بله . در تلویزونهای جدید، سوئیچینگ هست.
در ضمن ولتاژ خروجی هم مهمه ، در تلویزویون های CRT چون لامپ تصویر نیاز به ولتاژ بسیار بالایی دارد از سوئیچینگ استفاده نمیشود.
پاورهای سوئیچینگ درسته توان خروجی بالایی میتوانند تولید کنند اما ولتاژ خروجی پایین است. اما اگر به ولتاژ و جریان بالایی در خروجی نیاز باشد ، استفاده از سوئیچینگ هزینه ها را بالا خواهد برد

jabarsink2000
05-07-2010, 15:55
سلام به دوستان عزیز:
lcd من بعد از رفتن برق درست 15 تا 20 ثانیه روشن میمونه دلیل این چیه ؟(42lh500)