PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : از د تا ه دانشگاه!!

vatan2009
31-05-2010, 11:07
با سلام
من خیلی تویه تاپیک ها گشتم ولی چند چیز برام روشن نشد یکی اگه ممکنه به سوالهای زیر پاسخ بده

1.ترم چیه؟؟و در یک سال چند ترم داریم؟؟
2.امتحانات دانشگاه در چه ماههایی هست و فقط پایان ترمها امتحان میگیرند؟؟
3.در مورد ترم تابستان و امتحاناش و زمان ثبت نامش در دانشگاه ازاد و دولتی توضیح بدید
4.برای کسی که دیپلم گرفته و برای اولین بار میخواد بره دانشگاه چند نوع کنکور در ایران وجورد داره؟؟
5.برای کسی که پیش دانشگاهی را هم بعد از دیپلم گذرونده چند نوع کنکور میتونه بده؟؟(منظور م از نوع کنکور مثلا کنکور دانشگاه آزاد و...)

خیلی اممنون از دوستان

Sharingan
31-05-2010, 13:06
خب به نظرم شما در خارج تحصیل کردین، درسته؟؟

1- به هر نیم سال تحصیلی ترم می گن. یک سال تحصیلی از دو ترم تشکیل شده. معمولا ترم های فرد از اول پاییز شروع و تا اواسط بهمن ادامه دارند. ترم های زوج هم از بهمن ماه تا آخر خرداد. (تاریخ دقیق شروع و پایان هر ترم در هر دانشگاه فرق می کنه).
2- معمولا در هر ترم دو نوبت امتحانات برگزار میشه تحت عنوان های امتحانات میان ترم و امتحانات پایان ترم.
3- خب این سئوال بسته به هر دانشگاه جواب متفاوتی می تونه داشته باشه.
4- برای کسی که دیپلم گرفته و هنوز پیش دانشگاهی رو نگذرانده، فقط کنکور علمی کاربردی داریم که در صورت قبولی و گذراندن تحصیلات دانشگاهی، مدرک کاردانی (به عنوان جایزه :31:) داده می شود!
5- کسی که پیش دانشگاهی رو گذرانده، می تونه در کنکورهای سراسری و آزاد شرکت کنه. کنکور سراسری شامل رشته های ریاضی، پزشکی، انسانی، زبان، هنر و پیام نور می باشد. سیستم در کنکور آزاد کمی متفاوت است.
(راسش از موقعی که من کنکور دادم خیلی وقت گذشته، اطلاعاتم به روز نیست)

موفق باشید.:5:

Dex
31-05-2010, 15:38
برای کسی که دیپلم گرفته و هنوز پیش دانشگاهی رو نگذرانده، فقط کنکور علمی کاربردی داریم که در صورت قبولی و گذراندن تحصیلات دانشگاهی، مدرک کاردانی (به عنوان جایزه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) داده می شود!سلام

نمیشه بدون کنکور و پیش دانشگاهی رفت دانشگاه آزاد ( کاردانی ) ؟
آخه یکی از دوستان گفت میتونی بری کاردانی دانشگاه آزاد ( بدون کنکور )

البته رشته من کار و دانشه و پیش دانشگاهی نداره
یه توضیح میدید ؟

اینجا هم یه سوال کردم کسی جواب نداده

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

ممنون

Sharingan
01-06-2010, 07:31
سلام

نمیشه بدون کنکور و پیش دانشگاهی رفت دانشگاه آزاد ( کاردانی ) ؟
آخه یکی از دوستان گفت میتونی بری کاردانی دانشگاه آزاد ( بدون کنکور )

البته رشته من کار و دانشه و پیش دانشگاهی نداره
یه توضیح میدید ؟

اینجا هم یه سوال کردم کسی جواب نداده

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدممنون

فکر کنم مدرک دیپلم رو حتما بخواد. برای رشته های فنی حرفه ای، دیپلم فنی میدن که معادل همون دیپلم معمولی است. شما با همون هم می تونید کنکور بدید.
بعضی دانشگاه های آزاد هستن که کنکور لازم ندارن. علتش هزینه های سرسام آور دانشگاه آزاد و پایین آمدن قدرت مردم است و اینکه دیگه جوان ها به هر قیمیت حاضر نیستن مدرک بگیرن (قبلا اینجوری بود آخه). بنابر این بعضی دانشگاه های آزاد بدون کنکور هم دانشجو می پذیرند. باید بگردی و دانشگاه های آزاد اینجوری رو پیدا کنی.

این اطلاعات ناقص من بود. بهتره با چند نفر خبره هم مشورت کنید. موفق باشید. :20:

hamed2005
01-06-2010, 20:16
سلام!
در تکمیل پاسخ دوستمون، منم چند مورد رو اضافه میکنم:
1.-
2.گرفتن امتحان پایان ترم اجباریه، ولی میانترم دست استاده، کلّاً تو دانشگاه همه چیز دست استاده!
3.ترم تابستانی توی دانشگاههای دولتی، توسط بعضی از دانشگاه ها برگذار میشه، که بستگی به تصمیم اون دانشگاه داره، امّا معمولاً چند دانشگاه هستند که هر تابستان، ترم تابستانی دارند، مثلاً دانشگاه شهید بهشتی تهران و... که باید بری توی سایتشون ببینی، امّا توی ترم تابستانی(برای رشته های فنی و علوم پایه)، بیشتر درس های پایه(ریاضی،فیزیک و...) و درس های عمومی(اندیشه، ادبیات و ...) ارائه میشه ولی ممکنه در شرایط خاص، درس های دیگه ای رو هم ارائه بدن.
یکسری دانشگاه ها هم بصورت مجازی(اینترنتی) ترم تابستونی دارن، که امسال دانشگاه کاشان داره، منتها هزینش بالاست!(هر واحدی 20000 تومان+50000تومان شهریه) البته برای غیر مجازی ها هم باید پول بدی، ولی کمتر.
ثبت نامش هم اکثراً توی نیمه اول تیرماهه و کلاس ها هم از نیمه دوم تیر شروع میشه.
در مورد دانشگاه آزاد هم تا اونجایی که من اطلّاع دارم، فقط توی دانشگاه خودت میتونی ترم تابستونی بگیری.(مطمئن نیستم.)

در مورد رشته های کاردانی دانشگاه آزاد هم همونطور که دوستمون گفت بعضیاش بدون کنکور میتونی ثبت نام کنی، مثلاً دانشگاه آزاد واحد بناب(نردیک مراغه) اینطوریه!

شاد و پیروز باشید!
یا علی مدد!