PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Corei5 750 يا AM3 X6 1055T

paniranist
30-05-2010, 19:28
سلام دوستان من زياد فرصت ندارم ميخوام بدونم كدوم يك از اين CPU ها سرعت و كارايي بالاتري داره؟
Corei5 750 يا AM3 X6 1055T
تو بيشتر سايتا Corei5 750 از 1055 قوي تر بوده تو بنچماركا حتي از 1090T هم قويتر نشون ميده
اما بعضي جاها نوشته 1090 در حد Corei7 870
بعضيا ميگن اين تستا فقط 4 هسته ي 1055 و ميشناسه و قابل اعتماد نيست
ببينين من خيلي عجله دارم و فقط بين اين دوتا CPU موندم
انتخابم براي رم و مادر بورد

AM3
Mainboard : MA785GT-UD3H
RAM: 2GB DDR3 1600 Geil Dual

i5
Mainboard : H55-S2H

من گرافيك آنبورد ميخوام و مادر بورد و رم رو انتخاب كردم و الان مشكلي با اينا ندارم فقط ميخوام بدونم كدوم CPU بهتره البته انتخابم AMD بود قبل از اينكه اين بنچماركاي لعنتي رو ببينم لطفا بدون تعصب شركتا كمكم كنين و خواهشا بنچمارك نزارين فقط بگين كدوم بهتره
در ضمن من نميخوام ديگه حالا حالا ها ارتقا بدم و فكر آينده ي پلتفورمشم نباشين

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اينم يه سوال جواب از يه فروم خارجي:
Just wanted to hear what you guys think of the i5 compared to the X6.-
Apples and oranges.-
x4 vs x6-
I've read many reports that say i5 is better-
For what?-
but will it be in the future? Surely programs will slowly start to take advantage of the 6 cores?-
Of course. You have answered your own question:)-
Which do you think will be superior in gaming?-
AMD.-
What about in the future?-
AMD has already shutdown the i5 future.-
Which is the Best bang for buck?-
AMD.

ess_1362
30-05-2010, 19:42
در مورد این بنچ مارکها دقیقا قضیه این هست که فعلا علاوه بر اینکه نرم افزار های تست توانایی کار با 6 هسته را ندارند(اصطلاحا بهینه نشدن) سیستم عامل در این مورد محدودیت داره که با ارایه وصله ها و سرویس پک ها در آینده مشکل مرتفع میشه

چون قصد خرید کارت گرافیک را ندارید پس به این نتیجه میرسیم که کاربری شما گیم نیست

پس بدین ترتیب شما اصلا در انتخاب X6 1055 شک نکنید چون با خرید این پردازنده تا حدود 4-5 سال از بابت ارتقا پردازنده اصلا نگران نباشید چون به راحتی شما را ساپورت می کنه

3jokes_x
30-05-2010, 19:43
البته سوالتون که خیلی سخته... ولی اگر کاربردتون رو مشخص کنید شاید بهتر بشه جواب داد. بیشتر چه استفاده ای از کامپیوتر می کنید؟ با چه نرم افزارهایی کار می کنید و آیا کاربردتون حرفه ای هست یا نه؟

به طور کلی و تقریبی می شه گفت: برای استفاده عمومی و خانگی و غیر حرفه ای، (چون کاربرد سبک هست و الان اصلا از تمام توان هیچ کدوم از این پردازنده ها استفاده نخواهید کرد) الان از نظر کارایی تفاوت زیادی بین این دو نخواهید دید... و در آینده (که با پیشرفت نرم افزارها نیاز به پردازنده بیشتر می شه و به تمام توان پردازنده نیاز خواهید داشت) به احتمال خیلی زیاد 6 هسته ای AMD از 4 هسته ای Core i5 750 جلو می زنه. (خصوصا که شما با برنامه های متنوع سروکار دارید پس با اطمینان خوبی می شه گفت به طور میانگین در نرم افزارهای مورد استفاده، AMD برتر خواهد بود.) پس خرید AMD می تونه منطقی باشه.
ولی اگر استفاده شما حرفه ای هست و با نرم افزار خاصی کار می کنید، اگر بنچمارک Core i5 در اون نرم افزار خاص، خیلی با شش هسته ای AMD فرق می کنه، (مثلا اقلا 15% بالاتره) بهتره Core i5 رو بگیرید. چون شما همین الان به تمام توان سی پی یو نیاز دارید و تا 1-2 سال آینده قطعا پردازنده اینتل قوی تر عمل می کنه. به این نکته هم توجه داشته باشید، که بعضی از کارها هستند که اصولا و ذاتا قابلیت تقسیم بین چند هسته را ندارند و هرقدر هم زمان بگذره و نرم افزارها پیشرفت کنند فرقی نمی کنه. برای این کارها، پردازنده Core i5 با فرکانس توربو خوبش همیشه انتخاب بهتری خواهد بود. برای همین بهتره کاربرد دقیق خودتون رو مشخص کنید.

این نظر من بود.

ولی جدا از جواب سوال فوق، نکته ای که لازم دیدم یادآوری کنم اینه که این مادربورد و پردازنده اینتل که شما انتخاب کردید حتما نیاز به یک کارت گرافیک مجزا هم خواهند داشت. (گرافیک آنبورد نداره) توضیح آنکه فقط استفاده از مادربورد H55 کافی نیست، باید پردازنده شما هم GPU روی خودش داشته باشه.

در بعضی از پردازنده های سری Core i اینتل، پردازنده گرافیکی GPU روی همون CPU هست (مثلا Core i3 530) و اگر این CPU+GPU روی مادربورد H55 نصب بشه، مثل گرافیک آنبورد می شه. ولی این پردازنده ی به خصوص که شما انتخاب کرده اید (Core i5 750) پردازنده گرافیکی (GPU) روی خودش نداره. پس حتی اگر مادربورد هم H55 باشه باز نیاز به کارت گرافیک جدا هست.

در واقع قبلا گرافیک آنبورد (=On Board = On Motherboard) بود، ولی الان اگر باشه، روی خود سی پی یو هست (= On CHIP) که البته در مورد سی پی یو انتخابی شما نیست. این هم مشخصات پردازنده های مختلف Core i5 (زیر ستون On Chip Graphic رو ببین)

paniranist
31-05-2010, 08:15
ممنون دوستان خيلي بهم كمك كردين
تنها يه مشكل ديگه باقي مي مونه
با توجه با اين تاپيك [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
مادر بورداي amd گيگابايت رو نميشه بيشتر از 800 دوال چانل بست حالا چيكار كنم تك ماژول بگيرم يا دوال؟

نقل قول مي كنم:

آواژنگ درست ميگفت. مادريردهاي گيگابايت از نوع AMD ، براي 1066 و بالاتر احتياج به Sigle Channel دارن.

توي PDF سايت گيگابايت هم دقيقا ذكر كردن.

کد:

لطفا زود كمك كنين

ess_1362
31-05-2010, 12:22
مادر بورداي amd گيگابايت رو نميشه بيشتر از 800 دوال چانل بست حالا چيكار كنم تك ماژول بگيرم يا دوال؟

اگر دقت می کردین اون تاپیک مربوط میشد به چندین ماه پیش

ضمنا در پلتفرم AM3 و رمهای DDR3 دیگه همچین مشکلی وجود نداره

البته لازم به توضیح هست که اون کاربر خاص که در اون تاپیک از الفاز زشت استفاده کرد رفتارش رصد میشه و اگر تکرار بشه به مدیریت ارجاع میشه!!:evil2:

paniranist
31-05-2010, 12:43
خوب اون نفري هم كه اين مشكلو داشت درست همين مادربوردي كه من ميخوام بخرمو داشت
يعني دوباره مشكلي ايجاد نمي كنه؟

3jokes_x
31-05-2010, 13:56
فایل PDF شما که چیزی توش ننوشته! جلوی همه رم ها (حتی باس 2000) گزینه DualChannel رو هم تیک زده.

amin_caragt2
31-05-2010, 16:16
خوب اون نفري هم كه اين مشكلو داشت درست همين مادربوردي كه من ميخوام بخرمو داشت
يعني دوباره مشكلي ايجاد نمي كنه؟

دوست عزیز همینطور که احسان جان گفتند هیچ مشکلی نداره
شخصا تا رم 1600 خیلی راحت شناخت و نیاز به دستکاری نداشت ولی رمهای حرفه ای تر مثل ترایدنت GSkill 1866 نتونست تو اون فرکانس کار کنه وقتی دستی گذاشتم روی 1866 این مدل هم راحت شناخت :11:

شما اگه خیلی هم میخایی واسه رم هزینه کنی نهایتا 1600 CL6 بگیر

ess_1362
31-05-2010, 18:09
بله

برای این پلتفرم (AM3) من رم با فرکانس بیشتر از 1600 را توصیه نمی کنم

شما سعی کن بجای افزایش فرکانس تایمینگ را کوتاه تر انتخاب کنید

paniranist
31-05-2010, 19:48
بله

برای این پلتفرم (AM3) من رم با فرکانس بیشتر از 1600 را توصیه نمی کنم

شما سعی کن بجای افزایش فرکانس تایمینگ را کوتاه تر انتخاب کنید

شما چه مدلي از چه برندي پيشنهاد مي كنين واسه 2GB 1600؟
اگه 2GB 1866 هم چيزي با قيمت مناسب هست بوگو

درضمن از همه ي دوستاني كه به من كمك كردن دوباره تشكر مي كنم
دكمه ي تشكرتونو هر جاببينم يادم نمي ره

ess_1362
01-06-2010, 07:25
شما چه مدلي از چه برندي پيشنهاد مي كنين واسه 2GB 1600؟
اگه 2GB 1866 هم چيزي با قيمت مناسب هست بوگو

با فرکانس 1600 شما اول یا CORSAIR XMS3 DDR3 1600 CL8 بگیر چون به راحتی تا 1800 با تایمینگ CL8 اجرا میشه و هم در فرکانس 1600 با تایمینگ CL7 بالا میاد.قیمت کیت 4 گیگ هم حدود 180 در میاد

همچنین برند CRUISE هم هست که در فرکانس 1600 با تایمینگ CL7 اجرا میشه و قیمت کیت 4 گیگ هم حدود 140 تومن هست

برای فرکانس 1800 به بالا باید بری سراغ CORSAIR DOMINATOR که یک مدل با فرکانس 1866 داره که تا 2100 هم اور میشه ولی در فرکانس مرجع خودش با تایمینگ CL7 اجرا میشه و قیمت کیت 2 گیگ حدود 110 تا 130 تومن هست

البته MUSHKIN XP3 هم هست که با فرکانس 1866 قیمت کیت 2 گیگش حدود 145 هست و تا 2200 اور میشه

از بین این گزینه ها به نظرم یکی را انتخاب کن

sasan816
10-06-2010, 17:28
Corei5 750 يا AM3 X6 1055T
اگر کاربردت بازی هست قطعآ 750 رو بگیر که بهتره

amin_caragt2
10-06-2010, 19:32
اگر کاربردت بازی هست قطعآ 750 رو بگیر که بهتره

در آینده نچندان دور بعد از معرفی موتور کری انجین3 بازیهای سازگار با 6 هسته ای زیاد خواهد شد قطعا اون موقع نمیشه گفت 750 سرتره:46::11:

sasan816
12-06-2010, 10:29
در آینده نچندان دور بعد از معرفی موتور کری انجین3 بازیهای سازگار با 6 هسته ای زیاد خواهد شد قطعا اون موقع نمیشه گفت 750 سرتره
فعلا 750 بهتره تا اون موقع 1000 تا اتفاق میافته اومد و intel هم 6 هسته ای با قیمت ارزونتر ساخت