PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : شبکه کردن دو لپتاپ بصورت <<وایرلس ، لن >>

hossein1111
30-05-2010, 18:12
سلام
میدونم ممکنه قبلا در این باره بحث شده باشه ولی راستش نه وقتشو دارم نه حوصلش رو !!
شرمنده ...

وایرلس :

میشه 2تا لپ تاپ رو رو که هر دو وایرلس دارن با هم شبکه کرد ؟ توضیحات ad hoc رو خوندم ولی چیزی دستگیرم نشد، یعنی به روتر نیازی نیست؟
اگه میشه بیشتر توضیح بدین

و اما
لن:

چطوری میتونم لپ تاپ با ویندوز سون با کامپیوتر با ویندوز xp رو شبکه کنم ؟(به وسیله کابل)
پدرم در اومد نمیشه که نمیشه !! ip و subnet رو ست کردم ، homegroup ساختم با یک اسم ، رو سون تنظیمات مربوط به شیرینگ و ... رو انجام دادم ولی نمیشه(فایر وال و آنتی ویروسم غیرفعال کردم) !!!!! همش وقته میخوام از pc به لپ تاپ وصل بشم یوزر نیم و پسورد میخواد در صورتی که جفت سیستم ها پسورد ندارن ! البته از لپتاپ تونستم به pc ول بشم یه بار و فایل کپی کنم ولی بلعکس نه !

قضیه dns server هم یکی توضیح بده
میشه یه توضیح کامل در این ضمینه بدید؟ یعنی بورت اصولی و مرحله به مرحله

ممنون

hossein1111
31-05-2010, 07:37
کسی جواب نمیده؟؟!!

undertaker_ss
31-05-2010, 10:30
سلام
میدونم ممکنه قبلا در این باره بحث شده باشه ولی راستش نه وقتشو دارم نه حوصلش رو !!
شرمنده ...

وایرلس :

میشه 2تا لپ تاپ رو رو که هر دو وایرلس دارن با هم شبکه کرد ؟ توضیحات ad hoc رو خوندم ولی چیزی دستگیرم نشد، یعنی به روتر نیازی نیست؟
اگه میشه بیشتر توضیح بدین

و اما
لن:

چطوری میتونم لپ تاپ با ویندوز سون با کامپیوتر با ویندوز xp رو شبکه کنم ؟(به وسیله کابل)
پدرم در اومد نمیشه که نمیشه !! ip و subnet رو ست کردم ، homegroup ساختم با یک اسم ، رو سون تنظیمات مربوط به شیرینگ و ... رو انجام دادم ولی نمیشه(فایر وال و آنتی ویروسم غیرفعال کردم) !!!!! همش وقته میخوام از pc به لپ تاپ وصل بشم یوزر نیم و پسورد میخواد در صورتی که جفت سیستم ها پسورد ندارن ! البته از لپتاپ تونستم به pc ول بشم یه بار و فایل کپی کنم ولی بلعکس نه !

قضیه dns server هم یکی توضیح بده
میشه یه توضیح کامل در این ضمینه بدید؟ یعنی بورت اصولی و مرحله به مرحله

ممنون

1- میشه باید یه شبکه از نوع adhoc درست کنی روی یکی بعد روی اون یکی سرچ بزنی برای شبکه های وایرلس که اسم اون شبکه سیستم اولی دیده میشه
2- رویpc باید بری یوزر guest رو فعال کنی
روی لپ تاپ هم باید توی network and sharing center به گزینه داره password protected sharing یا یه همچین چیزی اونو off کن

dns server : چون حفظ کردن ip سخته برای یوزر و به دلایل دیگه یوزرها نمی تونند از ip برای دسترسی به سرور مورد نظرشون استفاده کنند درحالی که دستگاهها (روترها، ...) از اسم چیزی سر درنمیارن برای همین احتیاج به یه سرویس هست که بیاد اسم رو به ip تبدیل کنه که همون dns هست
سروری که روش dns قرار داره میشه dns server
حالا نمی دونم دقیقا چی رو راجع بهش می خوای بدونی

hossein1111
31-05-2010, 16:36
ممنون که جواب دادین
..................

درست شد میاره و کانکت میشن

ممنون