PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : domin dhcp server

tichismor
30-05-2010, 04:16
خوب یه سوال در مورد domin dhcp server

فرض کن من میخوام با کامپیوتر خودم وصل شم به شبکه اول میامد به DHCP SRVER میگه من IP می خوام

1. خوب این DHCP از کجا می فهمه این در خواست از جانب من بوده چون که من هنوز به شبکه وصل نشدم و IP هم ندارم ؟

2. فرض کن حالا یه آدمی هم این برنامه DHCP رو روی سیستمش نصب کرده
حالا کامپیوتر من که داره درخواست IP می کنه از کجا بفهمه اصلی کدومه
آیا اصلا میفهمه ؟ اگه اره از کجا ؟
نمی فهمه ؟ چرا ؟

3. حالا مدیر از کجا می تونه بهفمه این DHCP دروغین از کجاست و برای کیه ؟

پ.ن 1 : من که زیاد از اینا سر در نمیارم توی درسمون هم نیست استادمون گفت برید اینو بیابید بجاش توی نمره بهمون کمک میکنه

پ.ن 2 : اگه جاییش اشتباه داره به من ربطی نداره دیگه نقل قول بود از استادمون اگه جاییش اشتباهه شما خودت درستشو بیان کن من دیگه بیشتر از این نفهمیدم از سخنان استادمون و ایشون گفتن اگه کسی کار اجرایی کرده باشه می دونه اینو

با تشکر

Psychic
30-05-2010, 23:22
خوب یه سوال در مورد domin dhcp server

فرض کن من میخوام با کامپیوتر خودم وصل شم به شبکه اول میامد به DHCP SRVER میگه من IP می خوام

1. خوب این DHCP از کجا می فهمه این در خواست از جانب من بوده چون که من هنوز به شبکه وصل نشدم و IP هم ندارم ؟

2. فرض کن حالا یه آدمی هم این برنامه DHCP رو روی سیستمش نصب کرده
حالا کامپیوتر من که داره درخواست IP می کنه از کجا بفهمه اصلی کدومه
آیا اصلا میفهمه ؟ اگه اره از کجا ؟
نمی فهمه ؟ چرا ؟

3. حالا مدیر از کجا می تونه بهفمه این DHCP دروغین از کجاست و برای کیه ؟

پ.ن 1 : من که زیاد از اینا سر در نمیارم توی درسمون هم نیست استادمون گفت برید اینو بیابید بجاش توی نمره بهمون کمک میکنه

پ.ن 2 : اگه جاییش اشتباه داره به من ربطی نداره دیگه نقل قول بود از استادمون اگه جاییش اشتباهه شما خودت درستشو بیان کن من دیگه بیشتر از این نفهمیدم از سخنان استادمون و ایشون گفتن اگه کسی کار اجرایی کرده باشه می دونه اینو

با تشکر

سلام علیکم و رحمة الله و برکاتة :10:

1.در ابتدا که IP ندارید از طریق MAC Adress کارت شبکتون یه packet Broadcast با همون آدرس FF:FF:FF:FF:FF:FF می فرسته و درخواستش و به dhcp server می گه

2.اگر چند تا dhcp server توی شبکه باشن اونی که توسط ادمین تایید نشده بهش می گن rough dhcp که یوزر متوجه نمی شه ولی ادمین می تونی مچش و بگیره خیلی راحت

Good Luck

HiNet
10-06-2010, 17:11
سلام به همه
یه سوال در ضمینه ی dhcp دارم که ممنون میشم کمکم کنید
در یه شبکه می خوام طوری تنظیم کنم که یه گروه کامپیوتر از فلان آی پی تا فلان آی پی مثلا از 192.168.1.1 تا 192.168.1.20 و گروه دیگر کامپیوتر مثال از 192.168.1.21 تا 192.168.1.40 آی پی بگیرن!

undertaker_ss
10-06-2010, 17:38
سلام به همه
یه سوال در ضمینه ی dhcp دارم که ممنون میشم کمکم کنید
در یه شبکه می خوام طوری تنظیم کنم که یه گروه کامپیوتر از فلان آی پی تا فلان آی پی مثلا از 192.168.1.1 تا 192.168.1.20 و گروه دیگر کامپیوتر مثال از 192.168.1.21 تا 192.168.1.40 آی پی بگیرن!

یعنی یه سری کامپیوتر خاص ip خاص بگیرن؟
یا اینکه چه کامپیوتری از این رنج بگیره مهم نیست

اگه صرفا می خوای جدا کنی باید دوتا scope تعریف کنی
اگه هر کامپیوتر باید یه ip خاص بگیره باید Exclude کنی

HiNet
13-06-2010, 13:35
سلام در مورد سوالم باید بگم که در یه شبکه و در یه اسکاپ میخوام این کار انجام شه به این صورت که یه گروه بندی بین کامپیوتر ها داشته باشم که معین کنم این گروه کامپیوترها فقط از این آی پی ها و گروه دیگر از آی پی های مشخص شده ی دیگری! و گروه های دیگر به همین نحو!
باید اضافه کنم که منظورم مشخص کردن "یک" آی پی خاص به "یک" مک آدرس نیست بلکه یک گره آی پی به یک گروه کامپیوتر ! ممنون میشم کامل جواب بدید@@@

Psychic
14-06-2010, 01:26
بهش می گن روش 80 - 20 توی کتاب بگردی با همین تیتر می تونی پیداش کنی (کتاب active directory)
70-294

piishii
15-06-2010, 15:45
سلام در مورد سوالم باید بگم که در یه شبکه و در یه اسکاپ میخوام این کار انجام شه به این صورت که یه گروه بندی بین کامپیوتر ها داشته باشم که معین کنم این گروه کامپیوترها فقط از این آی پی ها و گروه دیگر از آی پی های مشخص شده ی دیگری! و گروه های دیگر به همین نحو!
باید اضافه کنم که منظورم مشخص کردن "یک" آی پی خاص به "یک" مک آدرس نیست بلکه یک گره آی پی به یک گروه کامپیوتر ! ممنون میشم کامل جواب بدید@@@
سلام
جدا از راهی که دوستمون اشاره کرد شما اگه کانفیگ کردن سوئیچ ها رو هم بلد باشی میتونی وی لن درست کنی و یک سری آیپی و کامیپوتر رو توی اون وی لن قرار بدی و یک سری دیگه رو یک وی لن دیگه به طوری که حتی آیپی های توی توی یک رنج هم نتونند هم رو پینگ کنند !
کلا به نظر من مباحث شبکه های بزرگ سیسکو خیلی قوی تر هست تا مایکروسافت.

Psychic
16-06-2010, 12:32
سلام
جدا از راهی که دوستمون اشاره کرد شما اگه کانفیگ کردن سوئیچ ها رو هم بلد باشی میتونی وی لن درست کنی و یک سری آیپی و کامیپوتر رو توی اون وی لن قرار بدی و یک سری دیگه رو یک وی لن دیگه به طوری که حتی آیپی های توی توی یک رنج هم نتونند هم رو پینگ کنند !
کلا به نظر من مباحث شبکه های بزرگ سیسکو خیلی قوی تر هست تا مایکروسافت.

کانفیگ سوییچ یا روتر ؟

piishii
19-06-2010, 12:00
کانفیگ سوییچ یا روتر ؟
سلام
خیر سوئیچ و چون ادعای بیش از حد دانش نشه توی روتر هم اگه میشه چون من هنوز علمش رو ندارم ابراز نظر نمیکنم
همونطوری که اینجا هم توضیح داده
VLANs and Trunking ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

مباحث بیشتر هم که توی کتاب های سیکو مربوط به سوئیچ و روتر لول CCNA هست
اگه بخواین آدرس اونجا میدم چون ایبوک هام دم دست نبود از گوگل بهره گرفتم .

Psychic
19-06-2010, 12:18
سلام
خیر سوئیچ و چون ادعای بیش از حد دانش نشه توی روتر هم اگه میشه چون من هنوز علمش رو ندارم ابراز نظر نمیکنم
همونطوری که اینجا هم توضیح داده
VLANs and Trunking ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %2Farticles%2Farticle.asp%3Fp%3D29803)

مباحث بیشتر هم که توی کتاب های سیکو مربوط به سوئیچ و روتر لول CCNA هست
اگه بخواین آدرس اونجا میدم چون ایبوک هام دم دست نبود از گوگل بهره گرفتم .

روتر رو که می دونم می شه کانفیگ کرد ولی سوییچ رو نمی دونستم ،
یکم توضیح بدین ببینیم چه طوری ، مبحث غیر نرم افزاریش و منظورم هست البته (non Microsoft):20:

piishii
19-06-2010, 13:26
روتر رو که می دونم می شه کانفیگ کرد ولی سوییچ رو نمی دونستم ،
یکم توضیح بدین ببینیم چه طوری ، مبحث غیر نرم افزاریش و منظورم هست البته (non Microsoft):20:
سلام
خوب بحث سیسکو هست پس کلا غیر مایکروسافت میشه و ما داریم روی سوئیچ های سیسکو مانور میدیم و کانفیگ اونها رو میگیم
ببین برادر شما زمانی که وارد کانفیگ سوئیچ میشی شروع میکنی به معرفی کردن چند وی لن
بعد آیپی ها یا یک رنج آیپی رو وارد اون وی لن میکنی
منظورم رو گرفتی ؟
مثلا میای کامپیوترهای بخش حسابداری رو میکنی جزو Vlan10 و اقتصاد رو میکنی Vlan20
اینا کلا دو مجموعه ی متفاوت میشند
برای اطلاعات بیشتر
کتاب ICND1 سیسکو صفحه ی 187 مباحث virtual Lans
البته من دستورهای کانفیگش اینا رو اینجا نمیبینم ولی سر کلاس نت برداری کردم
کتاب رو که دارین آره ؟

Psychic
20-06-2010, 03:32
سلام
خوب بحث سیسکو هست پس کلا غیر مایکروسافت میشه و ما داریم روی سوئیچ های سیسکو مانور میدیم و کانفیگ اونها رو میگیم
ببین برادر شما زمانی که وارد کانفیگ سوئیچ میشی شروع میکنی به معرفی کردن چند وی لن
بعد آیپی ها یا یک رنج آیپی رو وارد اون وی لن میکنی
منظورم رو گرفتی ؟
مثلا میای کامپیوترهای بخش حسابداری رو میکنی جزو Vlan10 و اقتصاد رو میکنی Vlan20
اینا کلا دو مجموعه ی متفاوت میشند
برای اطلاعات بیشتر
کتاب ICND1 سیسکو صفحه ی 187 مباحث virtual Lans
البته من دستورهای کانفیگش اینا رو اینجا نمیبینم ولی سر کلاس نت برداری کردم
کتاب رو که دارین آره ؟

آها گرفتم چی شد ، من یه لحظه فکر کردم سوییچ های غیر سیسکو رو می گید که غیر از کارای گرافیکال مایکروساف می شه کانفیگ کرد
مرسی از توضیحاتت مهندس :10: