PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : GPRS / همراه اول

Exir
29-05-2010, 23:48
با عرض سلام خدمت همه دوستان با توجه به تعرفه جدید و بسته های جدید اینترنت همراه اول که در زیر خبرشو گذاشتم این تاپیکو برای بحث و بررسی سرویس GPRS این شرکت ایجاد کردم.

لازمه خدمت دوستان عرض کنم کسانی که دارای شرایطی هستند که به هیچکدام از روش های اتصال به اینترنت مثل DIAL UP , ADSL ,WIMAX دسترسی ندارند در صورت تحت پوشش بودن منطقه زندگی آنها می توانند با ماهیانه 10 هزار تومان و با اتصال موبایل خود به کامپیوتر یا خرید یک مودم GPRS از اینترنت همراه اول بدون هیچگونه محدودیت حجمی و زمانی استفاده کنند :20:.

متن خبر:

به دنبال كاهش 50 درصدي تعرفه سرويس GPRS همراه اول، بسته‌هاي جديد اينترنت همراه اول اين اپراتور نيز ارائه شد.
به گزارش گروه دريافت خبر خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، روابط عمومي شركت ارتباطات سيار ايران اعلام كرد كه ‌مشتركان همراه اول مي‌توانند از روش‌هاي پرتال و پيامك از بسته‌هاي رويايي اينترنت همراه استفاده كنند.
طبق اين گزارش شماره پيام كوتاه جهت فعال‌سازي سرويس GPRS همراه اول 8088 بوده و مشتركان جهت فعال‌سازي پيامكي بسته‌هاي رويايي اينترنت همراه، بايد به شماره 8080 يك پيامك بدون متن ارسال كنند.
هم‌چنين جهت فعال‌سازي اينترنتي بسته‌ها، پس از ورود به پرتال همراه اول به نشاني
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید و ثبت شماره تلفن و انتخاب نوع بسته پيشنهادي، پيامكي دريافت خواهند كرد كه درصورت ارسال يك پيامك بدون متن به شماره مذكور، استفاده از بسته ثبت نام شده تاييد خواهد شد.
بنا بر اين گزارش خدمات GPRS همراه اول در چهار بسته رويايي ارائه شده كه در تمامي آن‌ها حجم دانلود نامحدود است. بسته اول 24 ساعته و به قيمت 10 هزار ريال، بسته دوم هفت روزه و به قيمت 50 هزار ريال، بسته سوم يك ماهه و به قيمت 100 هزار ريال و بسته چهارم يك ماهه از ساعت 23 تا 8 و به قيمت 30 هزار ريال در نظر گرفته شده است.
بنا بر اعلام براي استفاده از اين بسته‌ها، فعال‌سازي سرويس GPRS ضروري است و اعتبار بسته به دوره بعد انتقال نمي‌يابد.
همچنين در سيم‌كارت‌هاي اعتباري با خريد هر بسته، مبلغ بسته از اعتبار مشترك كسر مي‌گردد و در سيم‌كارت‌هاي دائمي با خريد هر بسته، مبلغ بسته در صورت حساب همان دوره منظور مي‌شود.
طبق اين گزارش بعد از غير فعال شدن بسته‌ها (اتمام مدت زمان بسته‌هاي خريداري شده) سرويس اينترنت همراه اول فعال بوده و با تعرفه‌هاي جاري (زمان Peak از 8 تا 23 معادل هشت ريال و زمان off Peak از ساعت 23 تا 8 و روزهاي تعطيل رسمي معادل دو ريال) محاسبه مي‌گردد.
بر اساس اين طرح در هر زمان فقط مي‌توان از يك بسته استفاده كرد و در خواست فعال‌سازي بسته جديد موجب لغو بسته جاري و پرداخت هزينه مجدد مي‌شود.

منبع: tct.ir

ali1497
30-05-2010, 00:14
با سلام
من يك بسته 10 هزار توماني يك ماهه در خواست و دريافت كردم
اما مشكل من اين است كه مودم GPRS به اينترنت كانكت نميشود و سيم كارت را نميخواند
در ضمن از دوستان كسي نرم افزار مناسبي براي كانكشن GPRS سراغ دارد؟
با تشكر

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] KVvZOX8fXiANSk0qmr5IUAdg/EDGE.png

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] d8vDzHAbUfkO3nO-NdrtZe2qAsT7rESwU9uAPT7nzHmgkrK3K/EDGE.JPG

Exir
30-05-2010, 00:17
سیم کارت شما در موبایل به gprs وصل می شود؟

با یک سیمکارت دیگه مثل ایرانسل مودمو امتحان کنید.

KING_DESIGNER
30-05-2010, 00:48
من روز اول هم گفتم که میتونند مجانی این سرویس رو بدهند فقط اون 80 تومن رو میخواست کش ببره که برد ! و حالا اومده سرویس 10 تومنی راه انداخته . ای تف به این نونی که سر سفرتون میبرین.

اینم قضیه داره برای اینه که همراه سوم داره میاد و میخوان روی اونو کم کنند
اون3G داره و نسل سوم تلفنهای همراه هستش و سرعتش 256 کیلو هست که میشه حدود 32 کیلوبایت ولی ارزون هست( البته در خارج) اینجا بیاد حدود 30-40 تومن اقلا برای راه اندازیش از مردم کش میرن. هرچند با این همه سایت چیلتر شده کسی دیگه حال نداره بره وبگردی ...:31:

دوستان برای راه اندازی این سرویسه پف فیلی کافیه که یک دستگاه اکسترنال به نام simreader تهیه کنید
این دستگاه برای لپتاپها بصورت کارت pcmci تهیه شده که قیمتش حدود 80 تومن هست ولی USb ها از بازار رضا قیمت گرفتم قبل از عید 120 تومن بود یه مارک ناشناخته هم بود.

ولی توصیه من !!
یک دستگاه موبایل k750که مثل ریگ توی بازار ریخته تهیه کنید به قیمت 50 تومن و CD خود موبایل رو هم نصب کنید و گوشه سیستم بکارید و لذت ببرید
این موبایل یک مودم داخلی داره که شما رو از شر خرید اون دستگاه راحت میکنه من که کردم شده ( البته برای ایرانسل) ولی برای همراه تنبل رو نمیدونم.
ب وسیله کابل USB به سیستم وصل میشه و با استفاده از درایور نرم افزاری داخل CD تبدیل به یک فک مودم میشه و حتی میتونین باهاش فکس بفرستین
من برای ایرانسل چک کردم عالیه فقط یه مشکلی داره که موبایل داغ میکنه و باطریش مرخص میشه البته من 1 هفته بصورت شبانه روزی اون موقع که ایرانسل مجانی بود روشن گذاشتم ولی توی 12 ساعت یه خورده انتن میپروند ولی بازم مشکلی نداره بهتر از خرج 120 تومن برای یه تیکه ناقابل USB هست.

در ضمن این سرویس جون میده با اینترنت دوربرد ( ماهواره ای ) مچ بشه ( توضیحات در لینک امضای بنده ):31:

regularuser
30-05-2010, 10:05
حذف شود .................................

MrDevil
30-05-2010, 11:06
سلام
من گرفتم سرعتش خیلی کمه.فقط میشه تو گوگل سرچ کرد

Exir
30-05-2010, 11:08
بله برای تمام کشور البته منطق تحت پوشش فعلی به شرح زیر است:

کلیه شهرهای استان تهران ، گیلان ، مازندران و همچنین کلیه مراکز استان و جزایر کیش و قشم و دیگر مناطق آزاد تجاری.

سرعت این سرویس بین 48 تا 240 کیلوبیت (حدود 5 تا 30 کیلوبایت) در ثانیه می باشد.
که به فعال بودن پروتکل EDGE در منطقه مورد نظر شما و همچنین میزان ترافیک دیتا و صوت در آنتن BTS محل استفاده شما از این سرویس بستگی دارد.

ali1497
30-05-2010, 15:19
سیم کارت شما در موبایل به gprs وصل می شود؟

با یک سیمکارت دیگه مثل ایرانسل مودمو امتحان کنید.

با سلام
بله سيم كارت در تلفن همراه به اينترنت كانكت ميشود.
البته همين مودم در لب تاپ بدون مشكل از GPRS سيم كارت بهره ميبرد ولي در كامپيوتر به هيج وجه اتصال برقرار نميكند.
اگر نرم افزار خوبي براي Modem GPRS سراغ داريد لطفاً لينك دانلود را قرار دهيد
چون من حدس ميزنم نرم افزار واسط عملكرد مناسبي نداشته باشد.
با تشكر

mehdi_08
30-05-2010, 16:09
سلام
سرویس یه 24 ساعتشو گرفتم
گوشی رو به کامپیوتر وصل کردم الان اینترنت همراه اول دارم پست می دم
سرعتش نهایت 5.6 کیلوبایت بر ثانیه برای وبگردی با کامپیوتر خوبه ولی دانلود نه
فقط تو تهران edge وصله که سرعت باید تا240 کیلوبیت بره
بقیه شهر ها همشون gprs
البته همراه اول دی ماه سال گذشته گفته بود که تمام مراکز شهرها به edgeارتقا پیدا کرده(که دروغ گفته بودن)
چند رو پیش هم خبر دادن که 70 درصد تهران و 7 شهر دیگه رو تا نیمه امسال ریز پوشش edge می برن
کلا اگه تو تهرانین می تونین رو edge حساب کنین
اگه تو سایر مراکز استان ها هستین فقط gprs که تا 48کیلوبیت سرعت می ده
در ضمن ایران سل هم داره یه همچین سرویسی راه می ندازه شاعات می گه تا تیر ماه را میوفته(اگه ایرانسل بیاد با قیمت مناسب از این همراه اول بهتره)
راستی اینترنتش از دیشب ساعت 12 تا امروز بعد ازظهر ساعت 3:30 قطع بود

ali1497
30-05-2010, 18:24
با سلام
وضعيت اتصال GPRS در لب تاپ بدون مشكل اما در PC عدم اتصال
آيا امكان دارد كه اين نوع مودم ها را فقط براي كامپيوترهاي قابل حمل و نقل طراحي كرده باشند؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Fuhig8dcJm0CrVmuAPWW_jm9Al/Modem_Labtop.png

من اين سرويس را براي PC احتياج مبرم دارم.
چون Send ديتا را از طريق GPRS انجام ميدهم و Receive را از Sat و كارت اينجانب اينترنال ميباشد و در نتيجه در لب تاپ نمتوانم رسيو كنم.
با تشكر

Exir
30-05-2010, 19:35
با توجه به ارور عکس قبل احتمالاً مودم با پورت مچ نشده با یک پورت دیگه امتحان کنید.
نرم افراز ریموو و ودوباره نصب کنید در نهایت شاید با تعویض ویندوز مشکل رفع بشه.

ali1497
30-05-2010, 19:53
با سلام و تشكر جهت راهنمائي
اما با حذف و نصب مجدد برنامه به كرات نيز، نتيجه اي نداد.
در پورتهاي ديگر USB كامپيوتر نيز امكان اتصال ميسر نگرديد.
حتي با Restore كردن بك آپ كاملي كه از ويندوز XPSP3 گرفته بودم نيز اميدي حاصل نشد.
در ضمن نسخه ويندوز PC و لب تاپ هر دو XP سرويس پك 3 ميباشد ولي نميدانم چرا در كامپيوتر اصلا سيگنال GPRS فعال نيست![COLOR="Silver"]

regularuser
30-05-2010, 20:11
حذف شود .................................

Exir
30-05-2010, 20:19
والله برای من هم یه سری مشکلات وجود داره. با موبایل سامسونگ کامپیوتر وصل میشه. ولی با نوکیا وصل نمیشه.
سیمکارت ایرانسل گذاشتم تو نوکیا وصل شد.

سامسونگه edge نداشت بین 5-6 دانلود میکرد اومدم ببینم با edge رو چند دانلود میکنه که نوکیا وصل نمیشه.

نمیدونم چکار کردن:10:.
شما ببین با سیمکارت ایرانسل وصل میشی. یا مشکل از همون کامپیوتره.

---------- Post added at 09:19 PM ---------- Previous post was at 09:18 PM ----------

منظور از پورت ، پورتهای روی کیس نیست. یا باید از درون نرم افزار همراه مودم پورت را تغییر بدید یا از device manager روی مودم کلیک راست کنید و در properties پورت را تغییر بدید یا در یه جایی از control panel مودم را پیدا کنی و پورتش را تغییر بدی. چون خودم این نوع مودم را ندارم نمی تونم دقیق راهنمایی کنم.

احتمال فرمایش شما هم وجود داره.

ali1497
30-05-2010, 20:22
والله برای من هم یه سری مشکلات وجود داره. با موبایل سامسونگ کامپیوتر وصل میشه. ولی با نوکیا وصل نمیشه.
سیمکارت ایرانسل گذاشتم تو نوکیا وصل شد.

سامسونگه edge نداشت بین 5-6 دانلود میکرد اومدم ببینم با edge رو چند دانلود میکنه که نوکیا وصل نمیشه.

نمیدونم چکار کردن:10:.
شما ببین با سیمکارت ایرانسل وصل میشی. یا مشکل از همون کامپیوتره.

---------- Post added at 09:19 PM ---------- Previous post was at 09:18 PM ----------

احتمال فرمایش شما هم وجود داره.

با سيم كارت ايرانسل در لب تاپ متصل ميشود ولي در كامپيوتر نه با ايرانسل و نه با همراه اول سيم كارت شناسائي نميشود!

Exir
30-05-2010, 20:27
شما ببین تو نرم افزار میتونی edge رو غیر فعال کنی فقط gprs بشه.

KING_DESIGNER
30-05-2010, 20:27
علی جان این سئوالات منو جواب بده کمکت میکنم عزیز
سیستم عامل روی لپتاپ چیه روی Pc چیه ؟
مدل لپتاپت چیه ؟ جدیده یا قدیمی ؟Pc چطور ؟ قدیمیه یا جدیده ؟ USb2 داره یا نه ؟
اینتفریس قطعه ات چیه USb هست ؟
فعلا از SAt استفاده نکن تا تنظیمات سند برقرا بشه وقتی که این تنظیمات ردیف شد میریم سراغ sat

ali1497
30-05-2010, 20:46
شما ببین تو نرم افزار میتونی edge رو غیر فعال کنی فقط gprs بشه.

نرم افزار اجباراً فقط از سيستم EDGE استفاده ميكند و گزينه تغيير به GPRS ندارد!

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

KING_DESIGNER
30-05-2010, 20:48
من که گفتم میتونم کمکت کنم. خودت نخواستی
این مشکل تو در ارتباط به Pc هستش و 100% حل میشه خیالت تخت مگر اینکه خودت نخوای.
بدرود

Exir
30-05-2010, 20:55
مشکل من برطرف شد یه دستور پیدا کردم که توش اکسس پوینت موبایل رو به کامپیوتر میداد بعد وصل شد.

آیا تمام تنظیمات نرم افزار مثل ماله لپتاپه؟ همرو چک کنید.

ممکنه قبلاً نرم افزاری روی pc ریختید که این سخت افزار تداخل داره مثل همون نرم افزارهای کارت ---.

یه بارم هرچی سخت افزار غیر از این دارید جدا کنید.
اگر بازم نشد ویندوز عوض کنید و قبل از نصب هر سخت افزار یا نرم افزار (مخصوصاً اونایی که با usb وصل هستن) نصب کنید این مودم را وصل کنید و نرم افزارشو بریزید ببینید مشکل حل میشه. البته قبلش سی دی مادربردو نصب کنید.

ali1497
30-05-2010, 21:05
علی جان این سئوالات منو جواب بده کمکت میکنم عزیز
سیستم عامل روی لپتاپ چیه روی Pc چیه ؟
مدل لپتاپت چیه ؟ جدیده یا قدیمی ؟Pc چطور ؟ قدیمیه یا جدیده ؟ USb2 داره یا نه ؟
اینتفریس قطعه ات چیه USb هست ؟
فعلا از SAt استفاده نکن تا تنظیمات سند برقرا بشه وقتی که این تنظیمات ردیف شد میریم سراغ sat

با تشكر

سيستم عامل هر دو Win_XPSP3 ميباشد.
مدل لب تاپ توشيبا Stellite نسبتاً قديمي ولي PC تقريباً جديد 8400 Core2Duo E
هر دو USB2 دارند
بله ، مودم USB است. EDGE USB Modem

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] LvipHwdgV735kuKvtHEl-kOp4aESVn1LyJNJbvwrn9ROxEoad/EDGE_Model.png

ali1497
30-05-2010, 21:23
مشکل من برطرف شد یه دستور پیدا کردم که توش اکسس پوینت موبایل رو به کامپیوتر میداد بعد وصل شد.

آیا تمام تنظیمات نرم افزار مثل ماله لپتاپه؟ همرو چک کنید.

ممکنه قبلاً نرم افزاری روی pc ریختید که این سخت افزار تداخل داره مثل همون نرم افزارهای کارت ---.

یه بارم هرچی سخت افزار غیر از این دارید جدا کنید.
اگر بازم نشد ویندوز عوض کنید و قبل از نصب هر سخت افزار یا نرم افزار (مخصوصاً اونایی که با usb وصل هستن) نصب کنید این مودم را وصل کنید و نرم افزارشو بریزید ببینید مشکل حل میشه. البته قبلش سی دی مادربردو نصب کنید.

من وقتي قطعه EDGE USB Modem را به PC متصل كردم سيستم سخت افزار را بعد از نصب درايور بعنوان يك مودم بدون مشكل شناسائي كرد. ولي نرم افزار قادر به برقراري ارتباط با سيم كارت نشد. به همين دليل حدس زدم شايد قطعه سخت افزار مشكل داشته باشد كه طبق همين منوال در لب تاپ نصب كردم ، اما بدون مشكل هم سيم كارت و هم سيگنال EDGE و هم اتصال با اينترنت بدون مشكل انجام شد.
در ضمن من در كامپيوتر از Modem USB External و كارت --- استفاده ميكنم كه اين دو قطعه در لب تاپ نيست . يعني احتمال تداخل با اين دو قطعه ميباشد؟

ali1497
30-05-2010, 21:39
با تشكر از راهنمائي دوستان
فعلا براي استفاده از EDGE USB Modem در PC شيوه ذيل را استفاده ميكنم تا راه چاره بهتري پيدا شود:
در لب تاپ بعد از برقراري مودم به اينترنت از طريق GPRS سيم كارت، كانكشن درست شده را Share نموده و از كامپيوتر توسط كابل شبكه از اينترنت Share شده استفاده ميكنم. ولي مجبور هستم براي اتصال دائم لب تاپ روشن باشد.

هر چند كمي پيچيده و پر دردسر شده است، وليكن براي داشتن اينترنت پر سرعت با هزينه كمتر قابل قبول است.
اشتراك يك ماهه GPRS نامحدود همراه اول (Send)+ اشتراك نامحدود شركت اوپن اسكاي(Receive)

Exir
30-05-2010, 21:45
من وقتي قطعه EDGE USB Modem را به PC متصل كردم سيستم سخت افزار را بعد از نصب درايور بعنوان يك مودم بدون مشكل شناسائي كرد. ولي نرم افزار قادر به برقراري ارتباط با سيم كارت نشد. به همين دليل حدس زدم شايد قطعه سخت افزار مشكل داشته باشد كه طبق همين منوال در لب تاپ نصب كردم ، اما بدون مشكل هم سيم كارت و هم سيگنال EDGE و هم اتصال با اينترنت بدون مشكل انجام شد.
در ضمن من در كامپيوتر از Modem USB External و كارت --- استفاده ميكنم كه اين دو قطعه در لب تاپ نيست . يعني احتمال تداخل با اين دو قطعه ميباشد؟

اون دوتارو جدا کنید دوباره امتحان کنید.

KING_DESIGNER
30-05-2010, 21:51
خوب عزیز این مشکل حادی نیست
پورت USB سیستم شما مشکل داره.
این کاری که میگم بکنید
از پورتهای جلوی کیس استفاده نکنید از USb پشت کیس استفاده کنید و برای اطمینان از سالم بودن پورتها یک رم ریدر یا یک قطعه ای که با USb استفاده میشود مثل ماوس رو وصل کنید و مطمئن بشید که USB ها سالم هستند
این مشکل ربطی به نرم افزار نداره.
متاسفانه پورتهای USB یک ادرسی دارند ( مثلا پورتهای جلو به عنوان 3.4 شناخته میشه و پورتهای عقب و روی ماردبورد به عنوان 1و2و3 شناخته میشه و توی ادرس دهی مشکل بوجود میاد
بهترین کار اینه که اگر مشکلت حل نشد ضمن اینکه این مودم به سیتسم وصل هست یه ویندوز جدید بریزید
ویندوز جدید که رخیتید خودش صورت اتوماتیک یک پورت USB یه اون مودم شما اختصاص میده همین مشکل رو من در رابطه با ماوسم داشتم وقتی ماوسم که باهاش وسندوز رو نصب کرده بودم رو در پنل جلوی کیس نصب کرده بودم برای هیمشه با این پورت جلو کار میکرد متاسفانه USB2 این مشکل رو داره. احتمال به یقیین هم همین مشکل جلوی ارتباط نرم افزار با مودم رو گرفته
وقتی که شما مودم رو به سیستم میزنید برق از طریق پورت به قطعه میرسه واسه همینه که شناسایی میشه
ولی متاسفانه ارتباط دیتا انجام نمیگیره.
امیدوارم بزودی مشکلت حل بشه. نتیجه رو هم به ما بگو ببینیم چی شد !

Exir
30-05-2010, 21:54
از این پرتها اولیاشو امتحان کنید. بخاطر همون پیغام عکس اول میگم.

البته بخاطر اذیت کردن موبایل که قبلتر توضیح دادم دستور extra... که قبلش at+cbst=0,0,1;+chsn=7,3,0,0<cr>
بود به حالت عکس تغییر دادم. معذالک فکر نمیکنم این مشکلو مودم شما داشته باشه چون مال من موقع وصل شدن کانکشن دایل آپ ارور میداد. این هم بگم که ممکنه هر دیوایس دستور خاص خودشو داشته باشه یا اصلاً نداشته باشه.

ali1497
30-05-2010, 22:01
اون دوتارو جدا کنید دوباره امتحان کنید.

با تشكر
اين روش شما رافردا با بردن مودم EDGE USB به محل كار و تست با كامپيوتر آنجا انجام خواهم داد. چون آن كامپيوتر اين دو سخت افزار را ندارد
اگر با ان كامپيوتر مشكلي نداشت پس احتمالاً اين دو قطعه سخت افزاري تداخل ايجاد كرده است.

ali1497
30-05-2010, 22:11
خوب عزیز این مشکل حادی نیست
پورت USB سیستم شما مشکل داره.
این کاری که میگم بکنید
از پورتهای جلوی کیس استفاده نکنید از USb پشت کیس استفاده کنید و برای اطمینان از سالم بودن پورتها یک رم ریدر یا یک قطعه ای که با USb استفاده میشود مثل ماوس رو وصل کنید و مطمئن بشید که USB ها سالم هستند
این مشکل ربطی به نرم افزار نداره.
متاسفانه پورتهای USB یک ادرسی دارند ( مثلا پورتهای جلو به عنوان 3.4 شناخته میشه و پورتهای عقب و روی ماردبورد به عنوان 1و2و3 شناخته میشه و توی ادرس دهی مشکل بوجود میاد
بهترین کار اینه که اگر مشکلت حل نشد ضمن اینکه این مودم به سیتسم وصل هست یه ویندوز جدید بریزید
ویندوز جدید که رخیتید خودش صورت اتوماتیک یک پورت USB یه اون مودم شما اختصاص میده همین مشکل رو من در رابطه با ماوسم داشتم وقتی ماوسم که باهاش وسندوز رو نصب کرده بودم رو در پنل جلوی کیس نصب کرده بودم برای هیمشه با این پورت جلو کار میکرد متاسفانه USB2 این مشکل رو داره. احتمال به یقیین هم همین مشکل جلوی ارتباط نرم افزار با مودم رو گرفته
وقتی که شما مودم رو به سیستم میزنید برق از طریق پورت به قطعه میرسه واسه همینه که شناسایی میشه
ولی متاسفانه ارتباط دیتا انجام نمیگیره.
امیدوارم بزودی مشکلت حل بشه. نتیجه رو هم به ما بگو ببینیم چی شد !

تشكر
پورتهاي USB2 كيس سالم هستند چون هم مودم اكسترنال و هم پرينتر و هم هارد اكسترنال را بدون مشكل ارتباطي استفاده كرده ام.
اگر روش سريعتري غير از نصب دوباره ويندوز نبود مجبورم طبق گفته شما با اتصال مودم ويندوز جديد نصب كنم.

KING_DESIGNER
30-05-2010, 22:31
من با مطالعه این عکسها برحسب چیزی که دیدم میدونم مال ویندوزه
چون معنی نداره روی لپتاپ کار کنه و روی سیستم کارنکنه
100% مال ویندوزه قول میدم.
خواستی حتی همین الان برو یه ویندوز روی همین ویندوزت نصب کن و توی ویندوز جدید دستگاهتو تست کن !
من مطمئنم که این USB خرابکاری کرده خیالت راحت باشه.
نمونه اش : همون ماوسی که تعریفشو کردم
فقط قبل از این که ویندوز رو نصب کنی حتما دستگاه رو تا اخر نصب ویندوزک ه قطعات رو شناسایی میکنه به یک پورت وصل کن و دیگه هم بهش دست نزن و همون پورت USb ترجیحا در عقب کیس رو به این مودم اختصاص بده.
ایشالا در سری USB3 از این دنگ و فنگها نخواهیم داشت...

ali1497
30-05-2010, 22:33
با تشكر فراوان از زحمات دوستان
بالاخره طبق عمل به گفته دوست عزيز و حذف درايور مودم اكسترنال و قطع سخت افزاري مودم اكسترنال كه از پورت COM3 بهره ميبرد. در نتيجه EDGE USB Modem از طريق پورت COM3 با موفقيت قادر به شناسائي سيم كارت شد و سيگنال EDGE دريافت شد.

با تشكر دوباره از تمام دوستان همراه

ali1497
30-05-2010, 22:40
با سلام مجدد
شكر خدا ارتباط EDGE/GPRS درست شد اما متاسفانه كانكشن اوپن اسكاي از طريق ستلايت با GPRS ارتباط برقرار نميكند.
يعني سند و رسيو هر دو از EDGE/GPRS شده است!

KING_DESIGNER
30-05-2010, 22:40
عزیز خوب خدا رو شکر قضیه پیدا شد.
سرعت چنده حالا ؟
اگه توپه برو توی speedtest یه تست بزار ببینیم همراه تنبل چند مرده حلاجه
مرسی

Exir
30-05-2010, 23:05
با سلام مجدد
شكر خدا ارتباط EDGE/GPRS درست شد اما متاسفانه كانكشن اوپن اسكاي از طريق ستلايت با GPRS ارتباط برقرار نميكند.
يعني سند و رسيو هر دو از EDGE/GPRS شده است!

چه عجب مبارکه :31:.
لپتاپ شبکه میکردید ارتباط برقرار میکرد حالا نمیکنه؟ اگه اینجوریه احتمالاً تنظیماتش درست نیست..

منطقه شما EDGE فعاله یا همون GPRS هست؟

ali1497
30-05-2010, 23:18
عزیز خوب خدا رو شکر قضیه پیدا شد.
سرعت چنده حالا ؟
اگه توپه برو توی speedtest یه تست بزار ببینیم همراه تنبل چند مرده حلاجه
مرسی

با ارتباط دو طرفه EDGE همراه اول شروع تست كه ميزنم ارور ميدهد:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] _-idiph7TDVw1RQL8jV_rFVhJZbdLzHUQGQMt/SpeedTest.png

ali1497
30-05-2010, 23:24
چه عجب مبارکه :31:.
لپتاپ شبکه میکردید ارتباط برقرار میکرد حالا نمیکنه؟ اگه اینجوریه احتمالاً تنظیماتش درست نیست..

منطقه شما EDGE فعاله یا همون GPRS هست؟

با تشكر
مشكل ارتباط ستلايت هم با ريستارت كردن حل شد.
احتمال ميدم EDGE فعال باشه

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] aLMiJ2D7HBdDULK4u2_V5CeRANi8I0DeqrZIzh1hoX/Edge_Status.png

Exir
30-05-2010, 23:28
با ارتباط دو طرفه EDGE همراه اول شروع تست كه ميزنم ارور ميدهد:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] _-idiph7TDVw1RQL8jV_rFVhJZbdLzHUQGQMt/SpeedTest.png

با سرور باکو تست کنید مشکل حل میشه. البته س-تلا-یت رو موقتی قطع کنید. تا سرعت GPRS مشخص شه.
موفق باشید.

ali1497
30-05-2010, 23:33
دوستان من در سايت همراه اول دائمي عضو هستم
ولي در قسمت كاربران بخشي كه مربوط به وضعيت GPRS باشد ، نيست!
حالا چگونه كاربر از زمان اتمام بسته GPRS رويائي خود مطلع شود، تا سهواً از GPRS آزاد كه هزينه آن كيلو بايتي حساب ميشود، استفاده نكند.

ali1497
30-05-2010, 23:47
با سرور باکو تست کنید مشکل حل میشه. البته س-تلا-یت رو موقتی قطع کنید. تا سرعت GPRS مشخص شه.
موفق باشید.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

KING_DESIGNER
31-05-2010, 00:21
دوستان من در سايت همراه اول دائمي عضو هستم
ولي در قسمت كاربران بخشي كه مربوط به وضعيت GPRS باشد ، نيست!
حالا چگونه كاربر از زمان اتمام بسته GPRS رويائي خود مطلع شود، تا سهواً از GPRS آزاد كه هزينه آن كيلو بايتي حساب ميشود، استفاده نكند.
خوب ممکنه تعریف نکرده باشند نیست که همه چیمون به همه چیمون میاد شما غصه نخور ساعتی که وصل شد یادت نیست ؟
فکرک نم نوشتی از 2 صبح شما هم امشب ترجیحا تا 2 صبح بیشتر کار نکن که متضرر نشی برو 10 تومن بده سرویس یک ماه رو بگیر و خلاس
در ضمن اسپیدتست با سرور باکو کار میکنه برای منم قبلا از این ارورها میزد.
حتما یه تست بگیر و بزار اینجا
سرعت ست ست رو هم حساب کن ببین چقدره یه جمع بندی بکن ببینیم میصرفه یا نه
که اگر بصرفه ازت دعوت میکنم تشریف بیاری برای همیشه در تاپیک امین اینترنت دوربرد حال کنی.
ما به دوستان خوبیم ثل شما نیاز داریم :31::27:

IRAN_KING
31-05-2010, 10:04
سلام دوستان:
اینجا کسی بلده با موبایل به اینترنت وصل شه وبعد به کامپیوتر بزنه و اینترنت مجانی بشه..... ؟؟؟؟

اگه کسی بلده راهنایی کنه ممنون میشم... کدام خط ها میشه.. فقط ایرانسل یا دولتی هم میشه 0912

Exir
31-05-2010, 10:33
با کامپیوتر میشه به اینترنت موبایل وصل شد ولی مجانی نیست. هم ایرانسل داره هم همراه اول.
اخیرا همراه اول ارزونش کرده ماهی 10 تومن حالا گوشیت چی هست ببینم قابلیت داره یا نه؟

IRAN_KING
31-05-2010, 10:41
کوشی من: motorola l7

Exir
31-05-2010, 10:49
به ------ ربطی نداره. وصل بشی خرج نداره ولی به محض سند و رسیو خرج بر میداره.
برای چت کردن دیتای زیادی قرار نیست سند و رسیو بشه بنابراین هزینه زیادی در بر نداره.
موتورولا کار نکردم.
نرم افزار PC SUITE نوکیا رو از تو سی دیش بریز.
بعد برو اینجا مرتب توضیح داده چکار کنی.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

mortezaon
31-05-2010, 10:53
چجوري بايد فعالش كنيم ؟

.

Exir
31-05-2010, 10:56
چجوري بايد فعالش كنيم ؟

.

armin39
31-05-2010, 16:21
اينترنت ايرانسل حرف نداره ؛؛من سرعت دانلودم با ايرانسل 30 ثابت هست؛يعني هر يك مك رو دقيقا تو 35 ثانيه دريافت دارم؛ ؛جطوره؟خوبه؟

Exir
31-05-2010, 16:51
gprs ایرانسل؟
کجا هستید؟
احتمالاً edge فعال هست.
مال ایرانسل صرف نمیکنه با کامپیوتر استفاده کرد. گرونه.

mehrdad38
31-05-2010, 18:36
GPRS ايرانسل :2::2::2::2::2::2::2::2::2::2::2::2:

roteal2007
31-05-2010, 18:43
سلام دوستان:
اینجا کسی بلده با موبایل به اینترنت وصل شه وبعد به کامپیوتر بزنه و اینترنت مجانی بشه..... ؟؟؟؟

اگه کسی بلده راهنایی کنه ممنون میشم... کدام خط ها میشه.. فقط ایرانسل یا دولتی هم میشه 0912

نه عزیز همچین کاری نمیشه.

hastor111
31-05-2010, 18:52
سلام
من با گوشی 5700 و برنامه PC Suite کانکت شدم اما سرعتم دانلود 4 بود تقریبا
چه جوری میشه این edge رو فعال کرد که سرعت بیشتر شه؟من تهران هستم

Exir
31-05-2010, 19:05
تو تهران جاهایی که از GPRS استقبال شده فعالش کردن.
فعال باشه سرعت میشه بین 25تا 30 .
تو یه فروم مخصوص موبایل بعضی از بچه ها دارن با همین سرعت 25 تا 30 تو تهران استفاده میکنن. البته بعضی جاها هم سرعت زیر کیلوبایته !

tahoori
01-06-2010, 11:03
همش دروغه.دزدی در روز روشن.من یک بسته 1 ماهه فعال کردم.تا 2 روز بکوب دانلود میکردم از شارژم اصلا کم نمیشد ولی امروز صبح که کانکت شدم کل شارژم خالی شد.واقعا که اینا همشون دزدند.به همراه اول اصلا اعتماد نکنید.زنگ هم که میزنم 09990 میگه پیگیری میکنیم.ولی اصلا کاری نمیکنند.

cell_phone
01-06-2010, 17:02
EDGE یا GPRS بودن دست من و شما نیست دوست من .
بستگی به آنتن BTS داره که تحت پوشش قرار گرفتی و بس .
حالا اگه اون بالا رو صفحه ی موبایلت نوشته G پس GPRS هست و اگر نوشته E EDge هست و کاریشم نمیشه کرد .

P‌C
01-06-2010, 23:52
بابا از دزد اول بعیده به مشتریهاش بها بده اونا فقط به ما به چشم $ نگاه میکنن
اینا دیدن یه راه جدید دزدی باز شده که میتونن مردم رو غارت کنن من خودم چند روزه که طرح شبانه رایگان رو زدم تو این مدت همش مشکل قطعی داشته وفقط یه شب تو نستم وصل شم تازه تمام شارژم رو هم خوردن کلاه سرتون نره یه جای کار میلنگه
واقعا دلم به حال خودمون میسوزه که دارن اینطوری تحقیرمون میکنن

واقعا که.

در پی پیگیری های بنده ظهر یک خانومی زنگ زده به من میگه از 09990 مزاحمتون میشم.می خواستم بگم ما در حال برسی وضعیت شما هستیم و دیگه تماس نگیرید.

و همچنان منتظر پیگیری های اونها هستم
تو خود حدیث مفصل بخوان...

Amir_Niknam
02-06-2010, 10:06
واقعا كسي هست كه از خدمات GPRS همراه اول راضي باشه ؟
من خودم خيلي لازم دارم ولي اينطور كه پست ها رو خودنم نگيرم بهتره
بالاترين سرعتي كه كسي دانلود كرده تا حالا چقدره ؟

hamed malekpour
02-06-2010, 10:20
کسی می دونه این اینترنت همراه اول کی در تمام شهر ها فعال می شه؟

ali1497
02-06-2010, 10:48
واقعا كسي هست كه از خدمات GPRS همراه اول راضي باشه ؟
من خودم خيلي لازم دارم ولي اينطور كه پست ها رو خودنم نگيرم بهتره
بالاترين سرعتي كه كسي دانلود كرده تا حالا چقدره ؟

با سلام
من به طور آزمايشي تعرفه يك ماهه GPRS/EDGE را فعال كرده ام. و اگر انشاء ا... مشكلات اينچنيني كه ديگر دوستان عزيز با آن مواجه شده اند پيش نيايد و رو به بهبودي بيشتر پيش رود، براي من مقرون به صرفه ميباشد.
چون منطقه مخابراتي ما بدليل فيبر نوري از ADSL محروم ميباشد. و همچنان WiMax و Wireless نيز تحت شعاع قرار ندارد. و هزينه DialUp همراه با خريد اكانتش از GPRS بيشتر ميشود.
در نتيجه براي وبگردي ميتوان از Send/Receive همراه اول توسط مودم GPRS/EDGE استفاده كرد.
و براي دانلودهاي سنگين اشتراك نا محدود يك طرفه از ستلايت جهت دريافت، بعلاوه GPRS براي ارسال ديتا بهره برد .

KING_DESIGNER
06-06-2010, 05:59
خوب نوبتی هم باشه نوبت بنده است که عرایضمو اعلام کنم:
فعلا 2 مدل روتر مرغوب پیدا کردم که میتونین به وسیله این روترها سیم کارت رو داخلش قرار بدهید و یک شبکه برای اینترنت 3G درست کنین. در واقع کارش شبیه دانگل هست با این تفاوت که دیگه نیازی به روشن بودن سیستم نیست و میتونین یک سیم کارت داخلش بزارید و اینترنت رو بین چندتا وسیله اشتراک بزاردی
از شرکت DLINK 2 مدل توسنتم پیدا کنم

و یک مدل دیگه هم هست

این مدل اخری ارزونتر و به صرفه تر هست.
اگر کسی اطلاعات بیشتری داره خوشحال میشم که توضیح بده.

brilliant1
14-06-2010, 15:50
بعضی وقتها بدون اینکه تغییر موقعیت پیدا کنم،حرف G بالای موبایلم خط می خورد و چند دقیقه بعد دوباره وصل میشود.این امر طبیعی است یا غیر طبییعیه؟
وقتی حرف G خط می خوره،GPRS قطع می شود.

m0jtaba370
07-07-2010, 22:29
اقا یکی این تنظیماته gprs همراه اول بگه طرحو و gprs فعال کردم.
فقط تنظیماتش مونده!
سایتشم خرابه!

Guts
07-07-2010, 22:37
منم برای تست شبانش رو ثبت‌نام کردم سرعتش بد نیست به EDGEهم وصل میشه ولی سرعتش از 16 کیلوبایت اصلاً بیشتر نمیشه و البته نوسان هم زیاد داره میانگین سرعتش هم 10-12 کیلوبایت بیشتر نیست و قطعی هم داره. ولی برای جاهایی که آدم به اینترنت دسترسی نداره خوبه بد نیست.

KING_DESIGNER
07-07-2010, 22:38
اینجا مطرح کنید

Guts
07-07-2010, 22:45
من با Ovi Suite هم با موبایلم به اینترنت وصل می‌شم. البته باطری موبایلمم ترکیده حالا نمی‌دونم به این‌که انقدر موبایلم رو به USB وصل می‌کنم دلیلشه یا نه.

KING_DESIGNER
07-07-2010, 23:06
من با Ovi Suite هم با موبایلم به اینترنت وصل می‌شم. البته باطری موبایلمم ترکیده حالا نمی‌دونم به این‌که انقدر موبایلم رو به USB وصل می‌کنم دلیلشه یا نه.
علت منفجر شدن رو در پست یک تاپیکی که ادرسش رو در پست بالا گذاشتم کامل توضیح دادم. تشریف بیرید و پیگیری کنید.:20: