PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : boot.ini در 7

fahmide
29-05-2010, 23:18
با سلام دوستان عزیز
در ویندوز xp فایل بوت به نام boot.ini وجود داره که مربوط به بوت شدنه ویندوزه.این فایل در ویندوز 7 کجاست؟

join me
30-05-2010, 13:26
فکر کنم منظور شما اینه از:search<config رو تایپ کن بعد به تب Boot برو
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
:40::40::40:

piishii
30-05-2010, 14:09
با سلام دوستان عزیز
در ویندوز xp فایل بوت به نام boot.ini وجود داره که مربوط به بوت شدنه ویندوزه.این فایل در ویندوز 7 کجاست؟
سلام
شما میخوای چیکار کنی برادر ؟
من به شما پیشنهاد میکنم از یک Third Party برای کاری که میخوای نظیر اولویت دادن به نسخه هایی که نصب هست هنگام بوت شدن ویندوز بدی
میتونی از این برنامه استفاده کنی
EasyBCD
اما اگه میخوای که از طریق خود ویندوز این کار رو انجام بدی
من یک راه پیشنهاد میکنم ولی چون دو سیستم عامل ندارم تضمینی ندارم
تضمین من استفاده از یک ثرد پارتی هست
دی وی دی ویندوز رو شما میذاری بعد توی CMD این کامند رو تایپ میکنی
[dvddriveletter]:\Boot\bootsect.exe /nt52 SYS /force /mbr
از این به بعد با Xp میاد بالا به صورت خودکار

فکر کنم منظور شما اینه از:search<config رو تایپ کن بعد به تب Boot برو

:40::40::40:
سلام
خیر ویندوز سون و ویستا از این فایل استفاده نمیکنند چون ندارند !

piishii
30-05-2010, 14:15
یک چیز دیگه این فایل توی ویندوز های ویستا و سون اسم Boot Configuration Data یا BCD رو به خودش گرفته
و یک راه آسان تر برای اینکه کدوم سیستم عامل بالا بیاد این مسیر هم میتونه طی بشه
my computer / properties/Advanced System Settings / Advanced’ tab and then click / Setting / Startup’ and ‘Recovery
و قسمت پایین گزینه های مربوطه را داره ولی بازم تاکید میکنم برنامه ی EasyBCD رو توصیه میکنم .
===
دوباره یادم رفت بگم ! برای ویرایش کردن این فایل و ... توی خود ویندوز توی cmd
تایپ کنید
bcdedit

fahmide
30-05-2010, 16:32
بچه ها واقاٌ خسته نباشید از راهنمایی کاملتون ممنونم:40:

fahmide
30-05-2010, 16:51
بچه ها یه سوال دیگه توی که win7 برام پیش امده طریقه ساختن recovery console توی این ویندوزه.
win 7 واقعا ویندوز خوبی ولی از این وقتی اونو نصب کردم واسه پیدا کردن هر چیزی باید انترنتو زیرو رو کنم

piishii
30-05-2010, 19:12
بچه ها یه سوال دیگه توی که win7 برام پیش امده طریقه ساختن recovery console توی این ویندوزه.
win 7 واقعا ویندوز خوبی ولی از این وقتی اونو نصب کردم واسه پیدا کردن هر چیزی باید انترنتو زیرو رو کنم
سلام
دقیقا میخوای شما چه کاری انجام بدی ؟
میخوای system restore رو انجام بدی برای ریکاوری ؟

fahmide
01-06-2010, 19:33
آره کلاٌ من تازه دوره mcse رو شروع کردم ما تو این دوره xp خوندیم خوب خیلی چیزایی که درس گرفتم رو نمی تونم تو win7 انجام بدم البته برای تمرینxp به صورت مجازی رو سیستمم نصب کردم ولی میخوام اون کارهارو توی win 7 هم انجام بدم اگه منبع خوبی هم سراغ دارید ممنوم می شم اگه معرفی کنید.
الان دارم سیع میکنم recovery consoleرو توی win 7 درست کنم اگه میتونید راهنمایی کنید بازم ممنون:40:

piishii
01-06-2010, 22:05
آره کلاٌ من تازه دوره mcse رو شروع کردم ما تو این دوره xp خوندیم خوب خیلی چیزایی که درس گرفتم رو نمی تونم تو win7 انجام بدم البته برای تمرینxp به صورت مجازی رو سیستمم نصب کردم ولی میخوام اون کارهارو توی win 7 هم انجام بدم اگه منبع خوبی هم سراغ دارید ممنوم می شم اگه معرفی کنید.
الان دارم سیع میکنم recovery consoleرو توی win 7 درست کنم اگه میتونید راهنمایی کنید بازم ممنون:40:
سلام
من MSCE رو تموم کردم قسمت XP رو یعنی و CCNA هم نصف و نیمه هستم.
ببین برادر من نمیدونم شما منظورت دقیقا از کنسول ریکاوری چی هست
در مورد تمرین کردن ها شما داری ویندوز اکس پی میخونی میخوای تمرین ها رو توی seven انجام بدی ؟ من برای تمرین ها روی لپ تاپ ایکس پی دارم اونجا کار میکنم شما حتی ویرچوال ویندوز هم نصب کنی چون Shell ویندوزت سون هست کار چندانی نمیتونی بکنی
توصیه ی من به شما سیستم سون به کل از Xp جدا هست و من دارم کتاب هاش رو میخونم یعنی ایبوک
پس سعی نکنین اون تمرین ها رو اینجا اجرا کنید
پیشنهاد میکنم شما یک Dual Boot انجام بده روی سیستمت آموزشش توی همین صفحه هم هست و بعد Xp رو نصب و اونجا کارات رو بکن .
خیلی چیزی seven داره که اون نداره و خیلی مراحل اینجا متفاوت هست :11:

fahmide
02-06-2010, 16:13
سلام
درباره تمرین گفتم من به صورت مجازی xp رو نصب کردم کار هم می کنم ولی خوب در واقع سیستم عامل اصلی من win7 من میخوام این کارهارو توی این سیستم عامل هم یاد بگیرم.
الان بجای mcse دارن دوره mcitp برگذار می کنن که توش به جای xp سیستم عامل 7 تدریس میشه نمی دونید منابع اون چیه؟

piishii
02-06-2010, 16:54
سلام
درباره تمرین گفتم من به صورت مجازی xp رو نصب کردم کار هم می کنم ولی خوب در واقع سیستم عامل اصلی من win7 من میخوام این کارهارو توی این سیستم عامل هم یاد بگیرم.
الان بجای mcse دارن دوره mcitp برگذار می کنن که توش به جای xp سیستم عامل 7 تدریس میشه نمی دونید منابع اون چیه؟
سلام
میدونم عزیز منابع اون رو نه من نمیدونم ولی شما یک کار کن
برو توی گوگل سرچ کن MCITP + ویندوز سون + PDF

fahmide
04-06-2010, 12:19
ممنون از راهنماییت چندتا pdf خیلی خوب پیدا کردم حتی یکیش ترجمه شده بود.:40:

بهرام_62
26-10-2010, 15:53
دی وی دی ویندوز رو شما میذاری بعد توی CMD این کامند رو تایپ میکنی
[dvddriveletter]:\Boot\bootsect.exe /nt52 SYS /force /mbr
از این به بعد با Xp میاد بالا به صورت خودکار
سلام
من این کار رو کردم دیگه نمی تونم بیام توی Seven
حالا باید چکار کنم؟

jax2
26-10-2010, 23:34
سلام
من این کار رو کردم دیگه نمی تونم بیام توی Seven
حالا باید چکار کنم؟

از نرم افزار vista boot استفاده کن

Dew Drop
26-10-2010, 23:45
سلام
با یکی از این نرم افزار ها امتحان کنید و ویندوز سون رو به منوی بوت اضافه کنید.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Amir Varasteh
27-10-2010, 00:29
سلام
سلام.

منبع ویندوز 7 برای MCITP کتاب 70-680 مایکروسافت هست که با سرچ میشه پیدا کرد.

برای ادیت سیستم عاملهات در موقع بوت سیستم، طبق منابع MCITP باید از CMD و دستور bcdedit استفاده کنید.

راهنمایی بیشتر خواستین در خدمتم.

بهرام_62
28-10-2010, 11:05
از نرم افزار vista boot استفاده کن
ممنون بابت کمکتون
این نرم افزار را نصب کردم
درون این نرم افزار بوت پیش فرض همون Seven هست
ولی در واقعیت اصلا منوی بوت نمیاد و یک راست XP لود می شود
هر چی هست زیر سر این کده:

بهرام_62
29-10-2010, 11:01
دوستان مشکل حل شد
باید به جای کد بالا این کد را اجرا کنید تا همه چی مثل اولش بشه:

rezaamri
20-11-2018, 14:35
سلام.
دوست عزیز در ویندوز 7 فایل boot.ini وجود نداره و بجاش برنامه system Configuration گذاشته شده که داخلش همون تنظیمات مربوط به boot ویندوز هم قرار داره!!!
برای باز کردن برنامه system Configuration هم کافیه از منوی استارت کلمه msconfig رو جستجو کنی، و برنامه msconfig رو باز کنی.
در پنجره system Configuration به تب boot برید و تنظیمات دلخواه خودتون رو انجام بدید.:n39: