PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : در حال ساخت بازي جنگي

amin3ds
29-05-2010, 12:53
من دارم يه بازي جنگي ميسازم
جنگ مدرن
ولي هنوز داستانشو ننوشتم
فقط العان دارم مدل سازي رو انجام مي دم
موتور بازي هم 3d game studio a7 هست
OLD LIGHT

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
NEW LIGHT

نظر خورتون رو بگيد
بعضي از قسمتها رو از مدلهاي آماده استفاده كردم
كه بعدا همه رو خودم درست مي كنم
.................................................. ............................

parvizamd
29-05-2010, 13:44
دوست عزیز خواهش می کنم اگه تو مراحل اولیه کار هستی بی خیال موتور گیم استدیو شو .این نصحیت بردارنه از طرف من بود.موتور گیم استدیو موتور بدی نیست ! به خاطر اینکه ما از نسخه کرک شده استفاده می کنیم پر از باگه و سیستم lod در زمان publish کار نمی کنه ! همین پروژه آخری من (پادشاه خیابان :شهر بوشهر ) داره با این موتور ساخته میشه!از من به تو نصحیت برو udk کار کن ! من برای خودت می گم مگر نه برای من فایده ای نداره

---------- Post added at 03:44 PM ---------- Previous post was at 03:41 PM ----------

راستی اسکرین شات دیده ام جالب بود مرد رو خودت طراحی کردی؟

amin3ds
29-05-2010, 13:46
خوب نسخه اصليش رو ميخريم
چون من فقط با اين برنامه بلدم بسازم

Arrowtic
29-05-2010, 15:18
خیلی خوبه ولی به حرف پرویزجون گوش کن.(من که سفارش کردم فامیلا از خارج نسخه ی Pro یونیتی رو برام بیارن!)
طراحی از خودته یا مدل آماده؟؟اگه از خودته که عالیه.

amin3ds
29-05-2010, 15:46
خیلی خوبه ولی به حرف پرویزجون گوش کن.(من که سفارش کردم فامیلا از خارج نسخه ی Pro یونیتی رو برام بیارن!)
طراحی از خودته یا مدل آماده؟؟اگه از خودته که عالیه.
طراحي از خودمه
فقط نميدونم فقط طراحي داخلي باشه
يا طراحي خارجي هم باشه
مثل شهر و بيابون

MARTIN
29-05-2010, 16:20
سلام.
خیلی خوب است.
فقط بافت دیوار و عوض کن قشنگ نیست.

soha is the beSt
29-05-2010, 16:35
خیلی کاره قوی هست (واسه بازی های خانگی (دست ساز)
مدل سربازتو خودت درست کردی؟
تکستچره دیوار هو عوض کنی توپ میشه

amin3ds
29-05-2010, 16:38
نه سرباز رو خودم درست نكردم
از اينترنت گرفتم
ولي خودم بهتر از اين درست مي كنم
تكسچر هم بايد يه با كيفيت پيدا كنم
شما سايت خوب سراغ نداريد
بعد از امتحانات تمومش مي كنم

parvizamd
29-05-2010, 17:20
دوست عزیز برای افکت motine blur می تونی از کد زیر استفاده کنی

و برای خاموش کردن افکت:

AMIR REZAs
29-05-2010, 18:05
خیلی بازیت خوب شده......
مخصوصا مدلت! و تکسچرهات.......
این آقاپرویز که ما هر چی میپرسیم چطوری از افکت استفاده کنم ، جواب نمیده بعد.........:13:
راستی چند نفرید؟

خوب نسخه اصليش رو ميخريم
قیمتش چنده؟؟

فقط نميدونم فقط طراحي داخلي باشه
يا طراحي خارجي هم باشه
مثل شهر و بيابون
به نظر من فقط داخلی.........
من خودم تو بازی فرمانده صلح بیچاره شدم تا فضای بیرونی طراحی کنم!
فرض کن باید چند هزار سال پیش باشه ، سرزمین یخی باشه و..........
پس همون فضای داخلی کار کن جالب تره......
موفق باشی.....

parvizamd
29-05-2010, 18:46
من همین الان از این افکت استفاده می کنم نمی دونم افکت بلار شاید رو کرک شده کار نمی کنه

amin3ds
29-05-2010, 20:08
دوست عزیز برای افکت motine blur می تونی از کد زیر استفاده کنی

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدو برای خاموش کردن افکت:

خيلي ممنون از شما

خیلی بازیت خوب شده......
مخصوصا مدلت! و تکسچرهات.......
این آقاپرویز که ما هر چی میپرسیم چطوری از افکت استفاده کنم ، جواب نمیده بعد.........:13:
راستی چند نفرید؟

قیمتش چنده؟؟

به نظر من فقط داخلی.........
من خودم تو بازی فرمانده صلح بیچاره شدم تا فضای بیرونی طراحی کنم!
فرض کن باید چند هزار سال پیش باشه ، سرزمین یخی باشه و..........
پس همون فضای داخلی کار کن جالب تره......
موفق باشی.....
آره فضاي بيروني خيلي سخته كار كني
ولي بازي باحال ميشه
من اين بازي رو تنهايي ساختم
بدون هيچ گونه آموزش و..
فقط با چندتا الگو گيري از دموهاي اين موتور
اين بازي رو ساختم
فقط وقت ندارم بعد از امتحانات شروع مي كنم به ساختن
و ادامه ميدم

parvizamd
29-05-2010, 21:12
دوست عزیز موفق باشی

parvizamd
30-05-2010, 05:43
دوست عزیز بی خیال خرید این موتور شو چراکه نسخه که شما باید حداقل بخری تجاری هست که قیمتش 199 دلار هست

AMIR REZAs
30-05-2010, 11:43
من اين بازي رو تنهايي ساختم
بدون هيچ گونه آموزش و..
فقط با چندتا الگو گيري از دموهاي اين موتور
اين بازي رو ساختم
آهان. یعنی کدها آماده هست؟
منم این دموها رو دیدم ................

Prince_ of _Persia
30-05-2010, 12:49
وست عزیز خواهش می کنم اگه تو مراحل اولیه کار هستی بی خیال موتور گیم استدیو شو .این نصحیت بردارنه از طرف من بود.موتور گیم استدیو موتور بدی نیست ! به خاطر اینکه ما از نسخه کرک شده استفاده می کنیم پر از باگه و سیستم lod در زمان publish کار نمی کنه ! همین پروژه آخری من (پادشاه خیابان :شهر بوشهر ) داره با این موتور ساخته میشه!از من به تو نصحیت برو udk کار کن ! من برای خودت می گم مگر نه برای من فایده ای نداره

گیم استادیو اذیت می کنه قبول دارم بعضی وقتها ادمو بیچاره میکنه ولی udk توصیه خوبی برای بازیسازها مستقل نیست. به درد تیم های بازی سازی می خوره و اکثرا هم برای بازیهای اول شخص . تازگی رو udk کار کردم که دارم اینارو می گم. هر کی می گی udk اول شخص نیست یک کار سوم شخص یا استراتژی که خودش ساخته باشه نشون بده.

-------------------------------------
دوست عزیز شما هم بازیت قشنگ شده .فقط اگه از مدل آماده استفاده می کنی کمی دستکاری کن تا ایرانی تر بشه . مثلا رنگ مو و چشم این سرباز رو تو تکسچر عوض کن اینجوری تابلو آمریکاییه. موفق باشی.

amin3ds
30-05-2010, 13:13
آهان. یعنی کدها آماده هست؟
منم این دموها رو دیدم ................
من از بعضي از كد ها استفاده كردم
يكي اسلحه
يكي هم افكت تير
از يه چندتا مدل هم استفاده كردم مثل ميز و صندليها چون خودم وقت نداشتم بسازم
چون خودم بسازم 100 برابر اينا بهتره
بيشترش رو خودم نوشتم
بعد شما كجا مثل اينو ديديد
حركت اين سرباز رو با bones ساختم
چند عكس جديد و تغييرات جديد در بازي

AMIR REZAs
30-05-2010, 17:51
بعد شما كجا مثل اينو ديديد
منظورت دموها هستن؟
خوب من از طریقaum ها چند تا بازی سورس باز دانلود کردم گفتم شاید شما هم از اون استفاده میکنی...
تکسچر دیوارت خیلی سادست......

parvizamd
30-05-2010, 19:00
یک نکته جالبی تو ساخت بازی سوم شخص پیدا کردم که جالبه . هرچند تو پادشاه خیابان ها پیاده اش نکردم فرض کنید <

بازیکن می خواد اسلحه پر کنه اما در سه حالت دویدن و ایستادن و حرکت آهسته

اینکار عملی نیست مگر با یک روش اینکه شما بایید برای نوع حرکت انمیشن پر کردن بازی که یک مشکل داره ان هست یه دفعه از حالت رفت به حالت ایستاده چیکار کنیم

برای اینکار بایستی شی دست و با شی بدن پلیر از هم جدا باشن تنها راه اش همینه ! راستش سوالش نشد و گفتم برای ساخت بازی سوم شخص بدردت می خوره

tovamohammad
30-05-2010, 19:13
یک نکته جالبی تو ساخت بازی سوم شخص پیدا کردم که جالبه . هرچند تو پادشاه خیابان ها پیاده اش نکردم فرض کنید <

بازیکن می خواد اسلحه پر کنه اما در سه حالت دویدن و ایستادن و حرکت آهسته

اینکار عملی نیست مگر با یک روش اینکه شما بایید برای نوع حرکت انمیشن پر کردن بازی که یک مشکل داره ان هست یه دفعه از حالت رفت به حالت ایستاده چیکار کنیم

برای اینکار بایستی شی دست و با شی بدن پلیر از هم جدا باشن تنها راه اش همینه ! راستش سوالش نشد و گفتم برای ساخت بازی سوم شخص بدردت می خوره

نخیر آقا پرویز

توی بازی های TPS و RPG آدم ها باید تک مش باشن، نمیشه دست یا قسمت دیگه ای رو جدا کرد. :41:

برای اون کار هم راه حلی که تمام موتورهای به درد بخور استفاده می کنن، Animation Blending در کنار یکی دو تکنیک دیگه هست. یعنی انیمیشن راه رفتن، دویدن، پرش، ریلود اسلحه، همگی جداگونه طراحی میشن، بعد زمانی که می خوای مثلا در حین دویدن یا راه رفتن بتونه ریلود هم بکنه باید به روش خاصی(توی هر موتوری فرق می کنه) انیمیشن ها رو اجرا کنی.

مثلا شما که الان اومدی UDK، اونجا اول انیمیشن ها توی AnimSet Editor اونطور که می خوای ست و ویرایش می شن. بعد توی AnimTree Viewer همین کار که گفتم انجام میشه. به همین راحتی.:5:

ولی بدون، در کل هیچ وقت نمیشه قسمتی از بدن یه آدم رو جدا کرد، هیچ بازی تجاری هم پیدا نمی کنی که این کار رو کرده باشه.:13:

فعلا.:8:

Prince_ of _Persia
30-05-2010, 20:12
برای اون کار هم راه حلی که تمام موتورهای به درد بخور استفاده می کنن، Animation Blending در کنار یکی دو تکنیک دیگه هست. یعنی انیمیشن راه رفتن، دویدن، پرش، ریلود اسلحه، همگی جداگونه طراحی میشن، بعد زمانی که می خوای مثلا در حین دویدن یا راه رفتن بتونه ریلود هم بکنه باید به روش خاصی(توی هر موتوری فرق می کنه) انیمیشن ها رو اجرا کنی.

مثلا شما که الان اومدی UDK، اونجا اول انیمیشن ها توی AnimSet Editor اونطور که می خوای ست و ویرایش می شن. بعد توی AnimTree Viewer همین کار که گفتم انجام میشه. به همین راحتی.

ولی بدون، در کل هیچ وقت نمیشه قسمتی از بدن یه آدم رو جدا کرد، هیچ بازی تجاری هم پیدا نمی کنی که این کار رو کرده باشه.

تو گیم استادیو هم همچین سیستمی برای ترکیب انیمیشین داشت من اسمش رو یادم نمی یاد ولی حرکت استخوانها دویدن با تیر اندازی رو مثلا ترکیب می کرد.

در مورد مدل کاراکتر تو خیلی بازیها تکه ای ساخت می شه مثلا مدل Gears of War یا Resident evil 5 کاراکترش شامل چند قسمت هست که هر قسمت جداس و تکسچر مخصوص به خودش رو داره برای اینکه نیاز به جزییات زیادی در تکسچر داره که توی یک تکسچر جا نمی شه . تو آموزشهای مدل سازی برای بازی هم مدلهای کاراکتر رو چند تکه می سازه و بعد با هم combine می کنه.

parvizamd
30-05-2010, 20:13
متاسفانه این روش در گیم استدیو عملی نیست!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!چرا که متاسفانه گیم استدیو فقط می تونه در حین واحد واحد یک انیمشن به شی بده . یعنی در گیم استدیو قابلیت ترکیب انیمشن وجود نداره میتونم ثابت کنم . دوما کی گفته نمی شه با این دستور میشه این کار کرد
vec_for_bone

parvizamd
30-05-2010, 20:20
اگه پرنس جان منظورت ent_blend یا ent_blendpose هست انها کل انیمشن ترکیب می کن ! یعنی تمام استخوان ها ! در حال ما فقط فقط دست می خواهیم ! می تونم ثابت کنم .

Prince_ of _Persia
30-05-2010, 20:44
اگه پرنس جان منظورت ent_blend یا ent_blendpose هست انها کل انیمشن ترکیب می کن ! یعنی تمام استخوان ها ! در حال ما فقط فقط دست می خواهیم ! می تونم ثابت کنم .

نه منظورم استفاده از bone animation هست . مقاله کاملش رو داشتم که روبات هم می تونست حرکت کنه هم سرش رو بچرخونه. که دو انیمیشن جدا بود.پیداش نکردم و گرنه کدش رو می ذاشتم.

parvizamd
30-05-2010, 21:00
این کاری نداره که فقط کافیه ent_bonerotote استفاده کنی

MARTIN
30-05-2010, 21:16
چند عكس جديد و تغييرات جديد در بازي

میز و صندلی ها رو خیلی به دیوار نزدیک کردی.
بعد هم تو اداره اتاق به این بزرگی کم پیدا می شه اگه بشه هم پر از کارکنان میز و صندلی و کمد و غیره است.
اتاقت هم بزرگه هم خالیه...(البته به احتمال زیاد بعدا خودت درستش می کنی)
رنگ دیوار هم تخیلیه.....

A.M.D.D.E.V.I.L
30-05-2010, 21:20
روی گرافیک بیشترین زحمت رو بکش تا اونجا که میتونی
حتی اگه لازم داشتی چند تا فایل shader خیلی قوی بهت میفرستم اگه تونستی از اونا استفاده کنی سایه ها خیلی بهتر میشن

tovamohammad
31-05-2010, 00:36
تو گیم استادیو هم همچین سیستمی برای ترکیب انیمیشین داشت من اسمش رو یادم نمی یاد ولی حرکت استخوانها دویدن با تیر اندازی رو مثلا ترکیب می کرد.

در مورد مدل کاراکتر تو خیلی بازیها تکه ای ساخت می شه مثلا مدل Gears of War یا Resident evil 5 کاراکترش شامل چند قسمت هست که هر قسمت جداس و تکسچر مخصوص به خودش رو داره برای اینکه نیاز به جزییات زیادی در تکسچر داره که توی یک تکسچر جا نمی شه . تو آموزشهای مدل سازی برای بازی هم مدلهای کاراکتر رو چند تکه می سازه و بعد با هم combine می کنه.

راستش پرنس جان من سودی از تک مش بودن یا نبودن مدل نمی برم. فقط چیزی رو گفتم که می دونستم الان داره استفاده می شه.

مهم نیس در زمان ساخت مدل اگه 100 تیکه هم باشه، مهم اینه که قبل از مرحله ی Skinning همه ی مش ها مرج بشن و مدل بشه تک مش. اگه یه مقدار فکر کنین، می بینین درست می گم. (همون Combine که شما گفتی یا Merge باید حتما قبل اکسپورت انجام شده باشه)

یه ربات می تونه به راحتی چند مش باشه حتی برای انیمیشن، ولی یه آدم نه. اگه هم شک داری، یه توک پا برو جلوی آینه، به عنوان مثال دست راستتو بلند کن و توی جهات مختلف تکون بده و تو کار حرکات بدنت باش. می بینی که غیر از دستت قسمتهایی از بالاتنه ی راست هم حرکت می کنه و حتی ماهیچه هایی از شانه، پشت و گردن. این یعنی جی؟ یعنی اگه موقع اسکینینگ، دست از بدن جدا باشه، شما نمی تونی برای تعیین وزن ورتکس های بازو و کتف، از بون های بالاتنه ی راست یا پشت استفاده کنی، درست می گم؟ و این یعنی یه انیمیشن غیر طبیعی. برای همینه که میگم آدم نمی تونه چند تیکه باشه.:46:

اون مدل های Gears رو هم دیدم، همه تک مش هستن(بازم میگم مهم نیس مدلر با چند مش شروع می کنه، مهم اینه که با یه مش کارو تموم کنه و تحویل انیماتور و دیزاینر بده). اگه جایی از حرفام اشتباهه بگو.:11:

در مورد اون تکسچر هم که می گین، الزامی نیس که برای چنتا مپینگ یا متریال مخلف، بیای مدل رو چند مش در بیاری. به عنوان مثال توی همین UDK مدلت می تونه چنتا UV Channel (چیزی که برای مپینگ های مختلف لازم داری) و دهها Material Element (چیزی که برای متریال ها و تکسچر های مختلف لازم داری) داشته باشه.

خودم در حال حاضر دارم از یه ماشین Sci-Fi استفاده می کنم که مدلرم با یه دونه مش بهم تحویل داده، ولی 7 تا تکسچر مختلف روش انداختم. برای این کار مدلت رو با Unreal Static Mesh Viewer باز کن. سمت راست گزینه ی LOD Info->[0]->Elements همون چیزیه که می خوای.:5:

در ضمن حتی جاهایی که می تونی از چند مش استفاده کنی، مثل ربات یا اون ماشین بالا، بازم اینکار توصیه نمی شه، به خاطر Performance نهایی کار. این مسئله ربطی به موتور نداره، مربوطه به ساختار VGA.

اگه هم می بینی موتوری این خصیصه رو نداره، دلیل بر نقصشه نه بی نیازیش. خب مشخصه که باش نمیشه یه آدم با کیفیت ایجاد کرد،چرا؟ چون اگه تک مش بدی که کیفیت تکسچر خراب میشه، اگه هم چند مش بدی کیفیت انیمیشن خراب میشه.

من بحث فنیش رو کردم، اگه نه پرنس جان شما استاد مایی.:11:

امیدوارم منظورمو گرفته باشی.:8: فعلا بای.

parvizamd
31-05-2010, 04:57
میدونم حرفم مفت حساب کردین ولی حیف وقت ندارم (باید پروژه مهندسی تموم کنم) مگر نه مثال براتون درست می کردم