PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تجربه دیدن تصاویر در HDTV ـهای سه بعدی

2.5.8.14.1.13
29-05-2010, 01:29
همان طور که میدونید چند وقتی هست که صحبت از تلویزیون های 3D یا همون 3بعدی هست.
شرکت LG تبلیغات گسترده ای انجام داده,شرکت Samsung هم داره پا به پای LG تبلیغ می کنه.از Sony هم خبری نیست.اما Panasonic که اولین تبلیغشو در جشن قهرمانی لیگ برتر دیدم متوجه شدم که قراره وارد رقابت در HDTV 3D ها بشه.
3شنبه رفتم جمهوری.2تا از نمایندگی های LG مدل 55LE9500 رو برای تست آورده بودن.خیلی دوست داشتم اولین تجربه رو داشته باشم.وقتی عینک رو بهم داد از عینکش اصلا خوشم نیومد.یعنی جذاب نبود (خفن نبود) وقتی گذاشتمش روی صورتم یه دفعه همه چی تغییر کرد.دمویی که LG برای تست امتحان کرده بود جذاب بود.در مورد شعبده بازی و ... بود.کیفیتش خیلی خوب بود.براق بودن و کنتراست بالاش LED بودنشو مشخص میکرد.گفت هنوز نیومده اما قیمت حدودی رو که پرسیدم گفت سایز 47 حدود 4 خورده ای هست با 2تا عینک.یه مقدار نگاه کردم و رفتم.
دنبال HDTV 3D های سامسونگ میگشتم اما پیدا نکردم.پاناسونیک هم همینطور.
یکی از دوستان در یکی از تاپیک ها گفته بود که پاناسونیک توی 4 5جا میخواد تبلیغات 3D رو شروع کنه که یکیش مجتمع گلستان بود (غرب) 5شنبه رفتم اونجا.درسته اونجا بودن کنار حوض وسط مجتمع.نسبتا خلوت بود چون صبح بود و تونستم حسابی اونجا کنجکاوی کنم.سایزش 50 بود مدل 50VT20 بود.عینک رو بهم داد.از عینکش خیلی خوشم اومد خیلی شیک و با کیفیت بود و خوش فرم.تصویر زیر آب بود.ماهی ها و سبزه های کف دریا و سطح آب که از زیر پیدا بود.عمق تصویر فوق العاده بود.واقها میتونستی حسش کنی.کیفیت هم در جزییات حرف نداشت.رنگ ها کاملا طبیعی بود و از اون براق بودن تصویر که درLED هاست خبری نبود.
پانا دمو های مختلفی داشت (انتخاب این دموی پانا زیرک بودنشو نشون داد) که با یک دستگاه Blueray 3D Player پخش میشد.دموی شعبده بازی و ... هم داشت ام نه مثل LG. اگه با کنترل وارد Menu هم میشدی 3D بود که جالب بود.
قراره پانا از مرداد شروع کنه فروش 3D هارو.که گفت Sony هم از همون موقع ها میاره.قیمت رو گفتند نمیدونن اما زیر 3تومانه.اما من گفتم بعید میدونم چون الا 50V10 قیمتش 2.800 هست.اما گفت میخواهیم بازارو بترکونیم.پانا هم با 2عدد عینک این HDTV ؤو عرضه می کنه و در سایز 50 و 65.اما قیمت رو من باور ندارم.
LG گفت قیمت عینک ها 100 تا 150 تومانه اما پانا گفت 200 تا 250.هر دو 4ساعت باید شارژ بشن و 40ساعت میشه استفاده کرد.
ورودی و خروجی های 50VT20 فوق العاده بود.Lan و 2xUSB با امکان پخش فیلم و ریسیور بودن (که فروشنده می گفت) داشت.در برگه ای هم که در کنار لبه Tv زده بودند SkyPe هم بود که یعنی Internet TV هم داره و ...
یه مسابقه هم گذاشته بود که باید یه برگه پر میکردی و...

اما مهم ترین نکته ای که عنوان این تاپیک رو گذاشتم این بود که 4شنبه یه موضوعی رو فهمیدم که خیلی برام جالب بود.این بود که در HDTV 3D های LG و Samsung وقتی که عینک رو میزنی و نگاه میکنی اگر سرتو چپ و راست کنی یعنی زاویه رو از مستقیم تغییر بدی صفحه سیاه میشه و هیچی از توی عینک نمیبینی.یعنی فقط باید صاف ببینی.این موضوع رو موقعی فهمیدم که LG رو دیده بودم و دیگه نشد تست کنم.اما پانا رو که 5شنبه رفتم دیدم این تست رو انجام دادم و هیچ مشکلی نداشت و از هر زاویه ای (حتی عینک رو بر عکس گرفتم) بدون مشکل بود.
یه فیلم هم توی یک سایت دیدم که تست HDTV 3D ها بود که دقیقا همین مشکل رو در سامسونگ نشون داد که VT20 این مشکل رو نداشت.
واقعا مشکل بزرگی هست و موقع دیدن تصاویر و فیلم های 3D میتونه واقعا اذیت کنه و آزار دهنده باشه.
اینم لینک سایت:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

smk1981
29-05-2010, 16:39
مشکل چرخوندن سر مال نسل اول سینماهای آیمکس بود که اونم با پلاریزه استوانه ای مشکلش حل شد و ربطی به شاتر گلسها نداره منبع این حرف کجاست ؟

2.5.8.14.1.13
29-05-2010, 17:17
اون لینکی که دادم یه فیلمه که نشون داده این مشکل رو.توی یه سایت دیگه هم نوشته بود که یادم نیست اسم سایت رو.

mr_rayan
30-05-2010, 00:04
اتفاقا منم توی میلاد نور هم از پلاسمای سه بعدی پاناسونیک دیدن کردم و هم ال جی وای سامسونگ هنوز نیاورده بود ولی گفت میاریم.دموی پلاسمای پاناسونیک اونجا شهر و ساختمانها بودند که بطور خیره کننده آدم حس می کرد از پنجره خونشون داره بیرون رو نگاه می کنه.

alidj66
30-05-2010, 11:47
با توجه با اینکه قیمت سایت پانا 2500 دلاره منم بعید میدونم زیر 3 که هیچ زیر 4 هم بیاد توی بازاره ایران...! :41:
وقتی V10 که قیمت سایتیش 2100 دلاره حدود 3 میلیون میاد بازاره ایران اونو بخوان ارزونتر بدن باید فقط این مدل رو وارد کنن دیگه کسی اون مدلاشون رو با اون قیمت ها نمی خره...!!:13:

پ.ن : البته آدم با امید زندست :31:

*Alucard*
02-06-2010, 20:35
چند روز پیش تو خیابون جمهوری تلویزیونهای سه بعدی ال جی رو دیدم این نکته رو که قبلا ازش تو ویدئویی که دوستمون هم لینک داده تست کردم و کاملا مثل همون ویدئویی بود که تو سایت Consumer reports نشون داده بود تصویر با خم کردن سر (در نتیجه عینک) کم کم تیره و غیر قابل دیدن میشه که برای کسایی که بخوان موقع دیدن فیلمهای سه بعدی دراز بکشن به احتمال قوی مشکل درست میکنه مثل این تصاویر:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

یه چیز دیگه اینکه زاویه دید تو تصاویر سه بعدی ظاهرا محدودتر میشه یعنی بدون عینک زاویه دید TV عریضتر از زمانی که از عینک استفاده میشه به نظر میاد مطمئن نیستم ولی امیدوارم دوستان دیگه اگر تست کردن به این مسئله دقت کنن ببینن به همین نتیجه میرسن یا نه.
نکته دیگه این بود که تصاویر روی LED ال جی کمی حالت دوتائی هم پیدا میکنه و سایه دار دیده میشه ... ولی از نقاط برترش نسبت به پاناسونیک میشه به مسئله براقیت تصویرش اشاره کرد همونطور که قبلا دیده بودم عینک پاناسونیک تیره هست و مثل عینک دودی میمونه که تا حدود زیادی تصویر رو تیره میکنه ولی عینک ال جی به نظر من خیلی کمتر از پاناسونیک تصویر رو تیره میکرد که برای دیدن تصاویر سه بعدی تو اتاقهای پر نور از نظر من بهتر میامد یه نکته دیگه اینکه عمق تصویر سه بعدی تو پلاسمای پاناسونیک عمیق تر از ال جی بود نمیتونم مقداری برای این قضیه تعیین کنم ولی به طرز محسوسی میشد این قضیه رو حس کرد.

2.5.8.14.1.13
02-06-2010, 22:53
من زاویه دید پاناسونیک رو تست کردم خیلی خوب بود.واقعا زاویه دید خوبی داشت و توی سه بعدی مشکلی پیش نمی اومد.اما ال جی رو راستش تست نکردم چون فضا بسته بود و جای زیادی نداشت.
اون کمتر تیره شدن با عینک ال جی فکر میکنم بخاطر اینه که ال جی تصویر براق تری داره و برایتنس بیشتری داره این حس به آدم دست میده.

d.b23
02-06-2010, 22:56
چند روز پیش تو خیابون جمهوری تلویزیونهای سه بعدی ال جی رو دیدم این نکته رو که قبلا ازش تو ویدئویی که دوستمون هم لینک داده تست کردم و کاملا مثل همون ویدئویی بود که تو سایت Consumer reports نشون داده بود تصویر با خم کردن سر (در نتیجه عینک) کم کم تیره و غیر قابل دیدن میشه که برای کسایی که بخوان موقع دیدن فیلمهای سه بعدی دراز بکشن به احتمال قوی مشکل درست میکنه مثل این تصاویر:

یه چیز دیگه اینکه زاویه دید تو تصاویر سه بعدی ظاهرا محدودتر میشه یعنی بدون عینک زاویه دید TV عریضتر از زمانی که از عینک استفاده میشه به نظر میاد مطمئن نیستم ولی امیدوارم دوستان دیگه اگر تست کردن به این مسئله دقت کنن ببینن به همین نتیجه میرسن یا نه.
نکته دیگه این بود که تصاویر روی LED ال جی کمی حالت دوتائی هم پیدا میکنه و سایه دار دیده میشه ... ولی از نقاط برترش نسبت به پاناسونیک میشه به مسئله براقیت تصویرش اشاره کرد همونطور که قبلا دیده بودم عینک پاناسونیک تیره هست و مثل عینک دودی میمونه که تا حدود زیادی تصویر رو تیره میکنه ولی عینک ال جی به نظر من خیلی کمتر از پاناسونیک تصویر رو تیره میکرد که برای دیدن تصاویر سه بعدی تو اتاقهای پر نور از نظر من بهتر میامد یه نکته دیگه اینکه عمق تصویر سه بعدی تو پلاسمای پاناسونیک عمیق تر از ال جی بود نمیتونم مقداری برای این قضیه تعیین کنم ولی به طرز محسوسی میشد این قضیه رو حس کرد.
من فکر می کنم در کنار سونی و پاناسونیک باید منتظر 3D های شارپ و فیلیپس هم باشیم.البته به احتمال زیاد سامسونگ هم بیکار نمیشینه و مشکل زاویه دید رو حل می کنه(آخه زرنگه:31:).اگر LED های این دو برند(فیلیپس و شارپ) رو از نزدیک دیده باشید حتما تونستید حس کنید که در رده قیمت خودشون یکی از بهترین ها هسنتن.البته تصاویر داخل مغازه در نمایندگی های شارپ با کیفیت HD هست نه bluray !!! به خاطر همین کیفیت تصاویر داخل مغازه های شارپ از بقیه مغازه ها پایین تره.مگر نه تصویرشون عالیه !!!!:5:

*Alucard*
02-06-2010, 23:41
من زاویه دید پاناسونیک رو تست کردم خیلی خوب بود.واقعا زاویه دید خوبی داشت و توی سه بعدی مشکلی پیش نمی اومد.اما ال جی رو راستش تست نکردم چون فضا بسته بود و جای زیادی نداشت.
اون کمتر تیره شدن با عینک ال جی فکر میکنم بخاطر اینه که ال جی تصویر براق تری داره و برایتنس بیشتری داره این حس به آدم دست میده.

برایتنس پاناسونیکم وقتی رو حالت داینامیک قرار گرفت خیلی بالا بود فکر میکنم حداقل سه چهار برابر بالاتر از حالت استاندارد بود , شما موقعی که تصویر پاناسنیکو تست میکردی نگاه کردی ببینی روی چه حالتی بود؟ چون من که اولین بار دیدم روی مد استاندارد بود ولی بعدش از اون آقایی که اونجا بود خواستم بزارتش روی مد داینامیک تصویر پنل خیلی براقتر شد ولی وقتی عینک رو به چشم میزدی تصویر تیره میشد حداقل 60-70 درصد درخشش تصویر با عینک گرفته میشد! ولی یه راه حلی که میشد تا حدودی این اثر عینک رو خنثی کرد کم کردن گاما بود وقتی گاما روی 1.8 گذاشتم تصویر از پشت عینک بهتر میشد ولی بدون عینک یکمی Over bright به نظر میرسید.

من فکر می کنم در کنار سونی و پاناسونیک باید منتظر 3D های شارپ و فیلیپس هم باشیم.البته به احتمال زیاد سامسونگ هم بیکار نمیشینه و مشکل زاویه دید رو حل می کنه(آخه زرنگه:31:).اگر LED های این دو برند(فیلیپس و شارپ) رو از نزدیک دیده باشید حتما تونستید حس کنید که در رده قیمت خودشون یکی از بهترین ها هسنتن.البته تصاویر داخل مغازه در نمایندگی های شارپ با کیفیت HD هست نه bluray !!! به خاطر همین کیفیت تصاویر داخل مغازه های شارپ از بقیه مغازه ها پایین تره.مگر نه تصویرشون عالیه !!!!:5:

امیدوارم که همینطور باشه دوست عزیز البته اون لینکی که دوستمون تو پست اول دادن نشون میده که داستان مشکل زاویه دید(البته بهتره بگیم خمش :31:) تو LED ـهای سامسونگ هم مثل ال جی میمونه امیدوارم برندهای دیگه به خصوص سونی که نوآوری زیادی تو محصولاتش داره یه فکری به حال این مشکل بکنه چون به نظر جدی میاد حتی جدی تر از مشکل دوتایی شدن تصویر...

2.5.8.14.1.13
03-06-2010, 00:07
[QUOTE=*Alucard*;5013914]برایتنس پاناسونیکم وقتی رو حالت داینامیک قرار گرفت خیلی بالا بود فکر میکنم حداقل سه چهار برابر بالاتر از حالت استاندارد بود , شما موقعی که تصویر پاناسنیکو تست میکردی نگاه کردی ببینی روی چه حالتی بود؟ چون من که اولین بار دیدم روی مد استاندارد بود ولی بعدش از اون آقایی که اونجا بود خواستم بزارتش روی مد داینامیک تصویر پنل خیلی براقتر شد ولی وقتی عینک رو به چشم میزدی تصویر تیره میشد حداقل 60-70 درصد درخشش تصویر با عینک گرفته میشد! ولی یه راه حلی که میشد تا حدودی این اثر عینک رو خنثی کرد کم کردن گاما بود وقتی گاما روی 1.8 گذاشتم تصویر از پشت عینک بهتر میشد ولی بدون عینک یکمی Over bright به نظر میرسید./QUOTE]

نه راستش من ندیدم روی چه حالتی بود.ولی به نظرم تیره تر شدن کاملا طبیعیه.البته هرچقدر کمتر باشه بهتره اما اینکه با زدن عینک مقداری از شفافیت از دست بره طبیعیه چون بحرحال یک لایه جلوی دید شما آمده و شما از پشت اون تصویرو می بینید.
من فکر نمی کنم مخصوصا با تنظیمات خوبی که شما گفتید بشه این رو یک ایراد یا عیب برای پانا در نظر گرفت.

smk1981
03-06-2010, 19:10
عینک آفتابی من پلاریزه است روی هر ال سی دی اگر 45 درجه بچرخونمش تصویر سیاه میشه ولی در عوض تمام رفلکس های نور از سطوح حذف میکنه تو شاتر گلسها به پلاریزه بودن احتیاجی نیست نمونش پاناسونیک حالا چرا اینکارو کردن جای سواله ولی اگه تو الجی تصویر سایه هم پیدا میکنه دیگه باید دید الجی خواسته چه نوآوریی بکنه که گند زده

bzt
03-06-2010, 19:35
من که کاملآ درباره این تکنولوژی گیج گیج شدم...........

آخه چجوری میشه بازیهای جام جهانی رو به صورت سه بعدی دید در حالیکه هنوز رسیوری که قادر به انتقال تصاویر 3d باشه ساخته نشده....

شبکه الجزیره اسپورت در ماهواره نایلست شبکه سه بعدی برای پخش این بازیها راه اندازی کرده ولی اگه برای دیدن بازیها به صورت سه بعدی حتمآ نیاز به نمایشگر سه بعدی و ----- سه بعدی باشه در حالیکه که هنوز چنین رسیوری ساخته نشده و نمایشگرهای سه بعدی هم آنچنان فراگیر نشده اند , پس چرا این شبکه راه اندازی شده ؟!.........

حدس من این است که بتوان با یک نمایشگر فول اچ دی معمولی و یک ----- ساده و عینک مخصوص نیز بتوان بازیها را به صورت سه بعدی دید و حتمآ نیازی به نمایشگر و ----- سه بعدی نیست....

d.b23
09-06-2010, 12:59
تو ویژه نامه همشهری دانستنیها نوشته بود که سامسونگ و سونی و توشیبا از فناوری تبدیل تصاویر 2 بعدی به 3 بعدی استفاده می کنند. میشه تصاویر 2 بعدی رو 3 بعدی دید
پس سامسونگ بد بدخت هم دروغ نمی گه.
در ضمن با power DVD 10 هم میشه تصاویر رو 3 بعدی کرد

FAHIM2
09-06-2010, 17:51
من که کاملآ درباره این تکنولوژی گیج گیج شدم...........

آخه چجوری میشه بازیهای جام جهانی رو به صورت سه بعدی دید در حالیکه هنوز رسیوری که قادر به انتقال تصاویر 3d باشه ساخته نشده....

شبکه الجزیره اسپورت در ماهواره نایلست شبکه سه بعدی برای پخش این بازیها راه اندازی کرده ولی اگه برای دیدن بازیها به صورت سه بعدی حتمآ نیاز به نمایشگر سه بعدی و ----- سه بعدی باشه در حالیکه که هنوز چنین رسیوری ساخته نشده و نمایشگرهای سه بعدی هم آنچنان فراگیر نشده اند , پس چرا این شبکه راه اندازی شده ؟!.........

حدس من این است که بتوان با یک نمایشگر فول اچ دی معمولی و یک ----- ساده و عینک مخصوص نیز بتوان بازیها را به صورت سه بعدی دید و حتمآ نیازی به نمایشگر و ----- سه بعدی نیست....

شما فقط به نمايشگر سه بعدي نياز داريد
ريسيور شما هم بايد سيگنالهاي ----s2 را دريافت كنه و به عبارت ساده تر بايد ريسيور شما اچ دي باشه
يعني اگر شما يك گيرنده سه بعدي و ريسيور اچ دي داشته باشين قادر به ديدن تصاوير سه بعدي هستيد

در ضمن شما اگر تلويزيون سه بعدي نداشته باشيد تصاوير شبكه هاي سه بعدي به اين شكل در تلويزيون شما ديده ميشن ( اين عكس شبكه الجزيره 3D است كه از تلويزيون خودم گرفتم)
يعني دقيقا همون جوري كه فيلم برداري ميشه از دو زاويه نزديك به هم

ps3amir
12-06-2010, 13:13
اقا من هر چی فکر میکنم نمیفهمم جریان این 3d چیه که از توی تلویزیون گل یا حشره و یا ... میاد بیرون این درسته؟

t_tanhayam
12-06-2010, 14:07
اقا من هر چی فکر میکنم نمیفهمم جریان این 3d چیه که از توی تلویزیون گل یا حشره و یا ... میاد بیرون این درسته؟

دوست عزيز اين جك و جونورهايي كه ميان بيرون نمايانگر وجود بعد سوم هستند كه حجم ميده به تصاوير ييعني هم طول هم عرض و هم ارتفاع دارند كه همون 3d خودمونه :46::31:

monipa
13-06-2010, 16:35
تصاویر سه بعدی هنوز جای کار دارند
ما هنوز توی ایران توانایی دریافت تصاویر دو بعدی 1080Pنداریم در واقع کانالی وجود نداره چه برسه 3D
حداقل 3 سالی جا داره
تازه میگن قطعه سخت افزاری طراحی شده که کلا HDTVها رو سه بعدی میکنه... حالا باید دید

FAHIM2
13-06-2010, 17:43
كي گفته شبكه 3d وجود نداره ؟
الان حداقل دو شبكه در هاتبرد به طور ازمايش شروع كردن يك شبكه هم اگر اشنباه نكنم در ماهواره استرا وجود داره
الجزيره اسپرت 3Dباز افتتاحيه جام جهاني ونيمه نهايي و فينال را سه بعدي پخش ميكنه حتي تورنمنت تنيس رولند گاروس هم سه بعدي پخش كرد
1080p وجود نداره اون هم دليلش بيشتر سخت افزاري هست

d.b23
14-06-2010, 00:30
دوست عزيز اين جك و جونورهايي كه ميان بيرون نمايانگر وجود بعد سوم هستند كه حجم ميده به تصاوير ييعني هم طول هم عرض و هم ارتفاع دارند كه همون 3d خودمونه :46::31:
ابی جون تصاویر دارای طول و عرض و عمق هستند.اون بعد سوم عمق هست نه ارتفاع این یکی رو سوتی دادی:31::11:
راستی امروز رفتم نمایندگی پاناسونیک گفت 3D پانا احتمالا حدود 9 میلیون تومنه:31::18::37:

Sacrament
14-06-2010, 02:23
9 میلیون!! همچین چیزی امکان نداره مطمئنم بیشتر از 3-3.5 نیست واسه 50 اینچ شاید یارو منظورش 70-80 اینچی بوده.

d.b23
16-06-2010, 14:02
9 میلیون!! همچین چیزی امکان نداره مطمئنم بیشتر از 3-3.5 نیست واسه 50 اینچ شاید یارو منظورش 70-80 اینچی بوده.
داداش گلم اول از همه که این تلویزیون هنوز واسه فروش آماده نشده و فروشنده احتمالا از خبر هایی از شرکت به گوشش رسیده حرف زده
البته همچین چیزی میتونه امکان داشته باشه(9میلیون) . دقیقا مثل زمانی که سونی اولین LED خودش رو که سایزش 40 اینچ بود میفروخت 7 میلیون تومن و الان شده 4 تومن:46:

lurenzo
16-06-2010, 23:21
دیروز از یکی از نمایندگی های سامسونگ ال ای دی سه بعدی 46 اینچ سری 7000 که روی اتیکتش نوشته بود 7770 رو قیمت گرفتم ، فروشنده گفت 3.5 میلیون.

n_cage
16-06-2010, 23:52
دیروز از یکی از نمایندگی های سامسونگ ال ای دی سه بعدی 46 اینچ سری 7000 که روی اتیکتش نوشته بود 7770 رو قیمت گرفتم ، فروشنده گفت 3.5 میلیون.
کحا؟ تهران؟

lurenzo
17-06-2010, 01:03
کحا؟ تهران؟

بله.تهران خیابان جمهوری.

tigertronica
17-06-2010, 01:37
یعنی تهران قیمتا با بانه یکی شده؟

n_cage
17-06-2010, 14:44
منم امروز رفتم جمهوری 46C7000 قیمتش 3,490,000 بود. با گارانتی سام سرویس، بدون سینما خانوادگی
با این قیمت اصلا نمی صرفه آدم بره بانه این مدل را بخره.
تو بانه 3,240,000 یکی به من قیمت داد.

Hsnti
17-06-2010, 18:16
سلام
این تاپیک تجربه دیدن تصاویر در 3dtvs هست تبدیل به تاپیک بحث درباره قیمت شده!

abbas_p
17-06-2010, 23:09
در ضمن شما اگر تلويزيون سه بعدي نداشته باشيد تصاوير شبكه هاي سه بعدي به اين شكل در تلويزيون شما ديده ميشن ( اين عكس شبكه الجزيره 3D است كه از تلويزيون خودم گرفتم)
يعني دقيقا همون جوري كه فيلم برداري ميشه از دو زاويه نزديك به هم

من همین کانال اجزیره 3d رو با برنامه progdvb که به تازگی 3d رو ساپورت میکنه.با ---..میبینم!!!ولی تبدیل میکنه به 3d که نیاز به عینک فیروزه ای و قرمز داره !!!!!حالا ایا این کانال به همین شکل 3d باید دیده بشه؟؟

apachi7000
18-06-2010, 14:14
سلام.
دوستان میشه لطفا فرکانس جزیره 3d رو بدید.اخه میخوام با --- (همونطور که دوستمون گفته) امتحان کنم.
با تشکر

d.b23
20-06-2010, 00:21
سه بعدی - 3D
اطلاعاتی جامع و مختصر درباره تکنولوژی و تلویزیون های سه بعدی 3ِِD

بچه ها این توضیحات رو خودم نوشتم و امیدوارم به دردتون بخوره

3 بعدی چیست ؟

بعد سوم = عمق [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در واقع یک تلویزیون برای نمایش تصاویر سه بعدی دو تصویر از یک صحنه را به طور همزمان تولید میکنه ، به صورتی که یکی از آنها تصویر از دید راست بیننده و یکی دیگر از چشم چپ بیننده است و دوتصویر به صورت همزمان بر روی یک صفحه نمایش داده میشن.این سیستم بر پایه پدیده (دید 3 بعدی ) کار میکنه.چشم های انسان حدود 2.5 اینچ از هم فاصله دارن که باعٍث میشه فرد هر تصویر رو با با زاویه ای کمی متفاوت ببینه و زمانی که این تصاویر به کمک عینک های مخصوص در ذهن فرد ترکیب میشن توهم عمق برای بیننده به وجود میاد و میتونه تصاویر 3بعدی رو درک کنه.

بهترین کدومه ؟

بهترین 3D دنیا در حال حاضر متعلق به شرکت پاناسونیک هست این نظر شخصی من نیست واقعا به عنوان بهترین 3D دنیا انتخاب شده [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][ البته اگر خودم بخوام بخرم فیلیپس میگیرم:31::27:]
در حال حاضر هم اکثر تلویزیون های 3D عرضه شده همراه خودشون یک جفت عینک دارند و قیمت هر عینک بصورت جداگانه و البته بسته به شرکت سازنده حدودا 150 تا 250دلار قیمت دارن
در حال حاضر هم رزون ترین تلویزیون 3 بهدی ساخته شده سامسونگ PN507000 هست که بدون عینک های مخصوص حدود 1700 دلاره. نکته : بیشتر تلویزیون های 3 بعدی 46 اینچ به بالا هستند [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
بدون عینک به هیچ وجه نمیشه با این تلویزیون ها تصاویر 3D رو دید.در ضمن در حال حاضر شرکت هایی مثل سامسونگ و سونی و توشیبا بر روی تلویزیون های 3D خودشون نرم افزار تبدیل 2D به 3D رو قرار دادن و در آینده شرکت هایی مثل پاناسونیک و فیلیپس و ال جی هم این کارو میکنن. البته بدون هیچ مشکلی میشه با تلویزون های 3D تصاویر 2 بعدی رو هم دید[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
در ضمن برای بهتر دیدن فیلم های 3D بهتره که سینما خانگی 3D با فرمت Blu-Ray هم داشته باشید [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
افراد که از عینک طبی استفاده میکنند هم نگران نباشن،عینک های مخصوصی برای شما طراحی شده که میتونید همزمان از عینک های طبی خودتون هم استفاده کنید[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
در حال حاضر برای بعضی از افراد تماشای طولانی مدت تصاویر 3بعدی باعث سر درد و سرگیجه میشه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

کی فراگیر میشه ؟

از همین حالا !!!!!!!!!!!!!!!!!

کانال های 3 بعدی ماهواره هم در حال راه اندازی هستند و مهم ترین این شبکه ها شبکه الجزیره اسپرت هست که در حال حاضر مسابقات جام جهانی فوتبال و مسابقات تنیس رو به صورت 3 بعدی پخش میکنه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
خودتونم حتما تا حالا عنوان های فیلم ها و بازی های جدید رو دیدید

apachi7000
21-06-2010, 00:21
سه بعدی - 3D
اطلاعاتی جامع و مختصر درباره تکنولوژی و تلویزیون های سه بعدی 3ِِD

بچه ها این توضیحات رو خودم نوشتم و امیدوارم به دردتون بخوره

3 بعدی چیست ؟

بعد سوم = عمق [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در واقع یک تلویزیون برای نمایش تصاویر سه بعدی دو تصویر از یک صحنه را به طور همزمان تولید میکنه ، به صورتی که یکی از آنها تصویر از دید راست بیننده و یکی دیگر از چشم چپ بیننده است و دوتصویر به صورت همزمان بر روی یک صفحه نمایش داده میشن.این سیستم بر پایه پدیده (دید 3 بعدی ) کار میکنه.چشم های انسان حدود 2.5 اینچ از هم فاصله دارن که باعٍث میشه فرد هر تصویر رو با با زاویه ای کمی متفاوت ببینه و زمانی که این تصاویر به کمک عینک های مخصوص در ذهن فرد ترکیب میشن توهم عمق برای بیننده به وجود میاد و میتونه تصاویر 3بعدی رو درک کنه.

بهترین کدومه ؟

بهترین 3D دنیا در حال حاضر متعلق به شرکت پاناسونیک هست این نظر شخصی من نیست واقعا به عنوان بهترین 3D دنیا انتخاب شده [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
در حال حاضر هم اکثر تلویزیون های 3D عرضه شده همراه خودشون یک جفت عینک دارند و قیمت هر عینک بصورت جداگانه و البته بسته به شرکت سازنده حدودا 150 تا 250دلار قیمت دارن
در حال حاضر هم رزون ترین تلویزیون 3 بهدی ساخته شده سامسونگ PN507000 هست که بدون عینک های مخصوص حدود 1700 دلاره. نکته : بیشتر تلویزیون های 3 بعدی 46 اینچ به بالا هستند [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
بدون عینک به هیچ وجه نمیشه با این تلویزیون ها تصاویر 3D رو دید.در ضمن در حال حاضر شرکت هایی مثل سامسونگ و سونی و توشیبا بر روی تلویزیون های 3D خودشون نرم افزار تبدیل 2D به 3D رو قرار دادن و در آینده شرکت هایی مثل پاناسونیک و فیلیپس و ال جی هم این کارو میکنن. البته بدون هیچ مشکلی میشه با تلویزون های 3D تصاویر 2 بعدی رو هم دید[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
در ضمن برای بهتر دیدن فیلم های 3D بهتره که سینما خانگی 3D با فرمت Blu-Ray هم داشته باشید [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
افراد که از عینک طبی استفاده میکنند هم نگران نباشن،عینک های مخصوصی برای شما طراحی شده که میتونید همزمان از عینک های طبی خودتون هم استفاده کنید[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
در حال حاضر برای بعضی از افراد تماشای طولانی مدت تصاویر 3بعدی باعث سر درد و سرگیجه میشه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

کی فراگیر میشه ؟

از همین حالا !!!!!!!!!!!!!!!!!

کانال های 3 بعدی ماهواره هم در حال راه اندازی هستند و مهم ترین این شبکه ها شبکه الجزیره اسپرت هست که در حال حاضر مسابقات جام جهانی فوتبال و مسابقات تنیس رو به صورت 3 بعدی پخش میکنه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
خودتونم حتما تا حالا عنوان های فیلم ها و بازی های جدید رو دیدید

ممنونم از توضیحات مفیدی که دادین.
1 سوال داشتم.
توی توضیحاتتون در مورد سینمای خانگی 3d با فرمت بلوری صحبت کردید.
سوالم اینه که سیستمهای سینمای خانگی که به خودی خود 3d نیستند.1 dvd پلیر دارن که اون باید قابلیت پخش
3d رو داشته باشه.درباره فرمت بلوری هم که حتما باید بلوری پلیر باشه که اونم باید قابلیت پخش 3d رو داشته باشه.
ایا همچین پلیر هایی (منظورم dvd player و bluray player با قابلیت پخش 3d) توی بازار هست؟
با تشکر

d.b23
21-06-2010, 19:12
1 سوال داشتم.
سوالم اینه که سیستمهای سینمای خانگی که به خودی خود 3d نیستند.1 dvd پلیر دارن که اون باید قابلیت پخش
3d رو داشته باشه.درباره فرمت بلوری هم که حتما باید بلوری پلیر باشه که اونم باید قابلیت پخش 3d رو داشته باشه.
ایا همچین پلیر هایی (منظورم dvd player و bluray player با قابلیت پخش 3d) توی بازار هست؟
با تشکر
فعلا من چیزی ندیدم تو بازار :46:

FAHIM2
21-06-2010, 19:50
من همین کانال اجزیره 3d رو با برنامه progdvb که به تازگی 3d رو ساپورت میکنه.با ---..میبینم!!!ولی تبدیل میکنه به 3d که نیاز به عینک فیروزه ای و قرمز داره !!!!!حالا ایا این کانال به همین شکل 3d باید دیده بشه؟؟
همين طور كه اشاره كرديد شما بايد با عينكهاي انالوگ تهيه بكنيد و از 3d لذت ببريد

nimakh
23-06-2010, 10:13
همين طور كه اشاره كرديد شما بايد با عينكهاي انالوگ تهيه بكنيد و از 3d لذت ببريد
تصویر الجزیره 3d که اینطوری نیست دو تا تصویر کنار همه حالا رنگش رو اگر کامپیور قرمز و آبی کرده درست ولی تصویر رو چیکار کرده ؟؟

FAHIM2
26-06-2010, 10:55
اين تصوير كنار هم در تلويزيون هاي 3d ساپورت بايد پروسس بشه و تبديل به يك تصوير واحد بشه
كه اين كار را كامپيوتر انجام داده و تصوير به اين شكل ديده ميشه

مجید فینا
18-08-2010, 23:34
منم امروز رفتم جمهوری 46C7000 قیمتش 3,490,000 بود. با گارانتی سام سرویس، بدون سینما خانوادگی
با این قیمت اصلا نمی صرفه آدم بره بانه این مدل را بخره.
تو بانه 3,240,000 یکی به من قیمت داد.

آخرین قیمتش از بانه 2.400.000 ریال هست

mehrdad8086
24-08-2010, 08:34
جائي خوندم (شايد تو همين سايت)كه جهت پخش تصاوير 3D تلوزيون بايد سرعت رسپانس بالائي داشته باشه درسته؟
يعني مي شه گفت پلاسماها برتري محسوسي خواهند داشت.درسته؟

در حال حاضر پلاسماي 3d هم وجود داره.؟؟؟(احتمالا همون PANASONIC خودمون سردمدار اين تكنولوژي هست)

و اگر اينطور باشه مي شه گفت تولدي ديگر براي پلاسماهاست:27:

لطفا كمي راهنمائي كنيد

sufii
28-12-2010, 13:54
من تا بحال هر چی فیلم سه بعدی با عینک آناگلیف دیدم ترکیبی بود از رنگ آبی قرمز اما جدیدن خیلی از فیلم های سه بعدی که دانلود می کنم تشکیل شده از دو تصویر مشابه در کنار هم. البته نرم افزاری پیدا کردم که این دو رو ادقام می کنه اما نتیجه راضی کننده نبود. حالا می خواستم در مورد این نوع فیلم ها توضیح بدید که اگه عینک مخصوص بگیرم رو تلویزیون های سه بعدی چجوری باید ببینمشون؟
ممنون

ommolfesad
29-12-2010, 16:25
دوستان عزيز تو يه سايت در مورد ديدن فيلم هاي 3D با LED B7000 نوشته بود كه راستش هر كاري كردم خوب متوجه نشدم چي نتيجه اي گرفته ، البته معلوم بود كه انگار ميشه با عينك در اين مدل هم 3D ديد !!

لينك صفحه رو ميذارم ، اگر كسي تونست از معني اين صفحه چيزي بفهمه خوشحال ميشم ما رو هم در جريان بذاره .

soleimanian
29-12-2010, 17:51
من کانالهای الجزیه اسپورت و HD1 رو بر روی عربست با کارت دی وی بی، نرم افزار dvbviewer و مانیتور LCD سامسونگ و عینک آنالیگیف می بینم. با اینکه عینک رو خودم ساختم، کیفیت 3D خیره کننده هست!!

Download Master
29-12-2010, 19:30
1 سوال داشتم.
با تشکر

منظور از سینمای خانگی 3D یک عدد بلوری پلیر 3D + یک سیستم صوتی 7.1 است.
شما 3 جور میتونید بلوری 3D پخش کنید :

1- خریدن بلور پلیر 3D با قیمت حدودی 250-450 هزار تومن (البته مشکلات زیادی تو مدلای ارزون ذکر شده شما رو حدود 400 حساب باز کنید ) که هم پاناسونیک زده و هم سونی و هم سامسونگ که به تازگی وارد بازار شدن. نحوه کارشون هم عین DVD Player و شما بلور 3D رو داخلش میذارید و حله

2- داشتن یک کامپیوتر با Blu ray Rom (حدود 50-100 هزار تومن ) و یک کارت گرافیکی Nvidia سری 400X , 500X و دانلود درایور 3DTVPlay از سایت Nvidia .
روش کار هم ابتدا کارت گرافیک رو با کابل HDMI 1.4 به تلوزیون وصل میکنید سپس برنامه ای که Nvidia رو کامپیوترتون نصب کرده تشخیص میده تلوزیون 3D هست یا نه (لیست تلوزیون های 3D رو میتونید تو سایت Nvidia پیدا کنید) اگه تلوزیون 3D بود Proccessing لازم برای تصاویر 3D رو کارت گرافیک انجام میده و تصویر 3D در تلوزیون پخش میشه

3- این راه حل به نظر من بهترین راه حله :
خریدن یکدستگاه PS3 (همون پلی استیشن 3 ! با قیمت حدودی 380 تومن ) . شما باید ابتدا اون رو به فریمویر 3.50 ارتقا بدید (اگه ارتقا داده نشده باشه البته ) بعد تو Video Setting نوع تصویر رو 3D قرار بدید PS3 چک میکنه تلوزیونتون 3D هست یا نه اگه 3D بود میتونید فیلم رو بذارید و مثل Bluray Player 3D حله.
در ضمن میتونید بازی های PS3 و مخصوصا بازی های 3D اون رو مثل Motor Strom 3D که یکی از بهترین بازیهای 3D موجوده رو هم بازی کنید . هارد داخلی هم داره اگه خواستید برای موسیقی و فیلم و کلیپ ازش استفاده کنید.

* مثل اینکه تا الان PS3 نمیتونه صدای 7.1 پخش کنه مطمئن نیستم شاید تو FirmWare های بعدی این مشکل حل شده باشه

mehrdad_ati
29-12-2010, 20:52
کارتهای ati سری 6000 به بعد هم هم بازی 3d و هم فیلم 3d رو ساپورت میکنه اما سری 5000 فقط بازی 3d رو ساپورت میکنه

ommolfesad
30-12-2010, 11:57
دوستان عزيز تو يه سايت در مورد ديدن فيلم هاي 3D با LED B7000 نوشته بود كه راستش هر كاري كردم خوب متوجه نشدم چي نتيجه اي گرفته ، البته معلوم بود كه انگار ميشه با عينك در اين مدل هم 3D ديد !!

لينك صفحه رو ميذارم ، اگر كسي تونست از معني اين صفحه چيزي بفهمه خوشحال ميشم ما رو هم در جريان بذاره .

دوستان خبري نشد ؟؟