PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سرما خوردگی های پشت سر هم

Dr.FANOOS
29-05-2010, 00:20
سلام دوستان.خسته شدم دیگه.توی 10 روز حداقل 3 بار سرما می خورم! سرما خوردگی ها هم مقطعی هست. یعنی مثلا جمعه ساعت 9 صبح بیدار شدم بسیار شنگول مثل حبه ی انگول سالمه سالم هستم.یک دفعه ساعت 10 صبح به طور کامل بهم می ریزم .سر و صورت قرمز می شه.بینی کیپ می شه.فجیییییییییع! سپس دو عدد قرص سرما خوردگی پشت سر هم می خورم.(می دونم کاره بدیه!) ساعت 10 شب حالم خوبه خوب می شه!
دوباره دو روز بعد همین آش و همین کاسه است!
سرما خوردگی پشت سرما خوردگی اما کوتاه مدت.
دو سال پیش به خاطر کنکور رفتم واکسن بزنم تا به درس هام لطمه ای وارد نشه.واکسن آنفلونزا که معمولا پیرها می زنند تا در برار سرماخوردگی مقاوم بشن.مدت اثرش هم 6 ماه بود.مهر ماه زدم انصافا هم خوب عمل کرد اما اسفند یک سرما خوردگی خفن گرفتم نگو نپرس.شما توصیه می کنید دوباره بزنم یا نه؟
الان هم به صورت کاملا سرخود وخودگردان! شربت آلوئورا مصرف می کنم که خیلی خیلی بد مزه هست به عمرم همچین چیز بد مزه ای نخورده بودم.
چی کار کنم؟

Dr.FANOOS
29-05-2010, 11:43
دوستان من از همگی به خاطر راهنمایی هایی که کردید ممنونم!:31:
ای بابا راضی به زحمت نبودیم!

Old_Chater
29-05-2010, 13:07
يكم بيشتر از خودت توضيح بده چند سالته وزنت؟ورزش ميكني؟-----زياد انجام ميدي؟

eMer@lD
29-05-2010, 13:23
سلام دوستان.خسته شدم دیگه.توی 10 روز حداقل 3 بار سرما می خورم! سرما خوردگی ها هم مقطعی هست. یعنی مثلا جمعه ساعت 9 صبح بیدار شدم بسیار شنگول مثل حبه ی انگول سالمه سالم هستم.یک دفعه ساعت 10 صبح به طور کامل بهم می ریزم .سر و صورت قرمز می شه.بینی کیپ می شه.فجیییییییییع! سپس دو عدد قرص سرما خوردگی پشت سر هم می خورم.(می دونم کاره بدیه!) ساعت 10 شب حالم خوبه خوب می شه!
دو سال پیش به خاطر کنکور رفتم واکسن بزنم تا به درس هام لطمه ای وارد نشه.واکسن آنفلونزا که معمولا پیرها می زنند تا در برار سرماخوردگی مقاوم بشن.مدت اثرش هم 6 ماه بود.مهر ماه زدم انصافا هم خوب عمل کرد اما اسفند یک سرما خوردگی خفن گرفتم نگو نپرس.شما توصیه می کنید دوباره بزنم یا نه؟
الان هم به صورت کاملا سرخود وخودگردان! شربت آلوئورا مصرف می کنم که خیلی خیلی بد مزه هست به عمرم همچین چیز بد مزه ای نخورده بودم.
چی کار کنم؟
سلام
معمولا سرماخوردگی با گرفتگی بینی وگلو درد وزخم در این ناحیه وخستگی وتب همراه هست
درمان غیر استاندارد ((داروهای ضد احتقان و شربتهای ضد سرفه میتوانند به رفع برخی از نشانه ها کمک کنند ))اما باعث معالجه سرماخوردگی نمی شوند

مکن هست آلرِِژی و حساسیت فصلی باشد وبا سرماخوردگی تداخل بیدا کرده باشه.

Dr.FANOOS
29-05-2010, 15:01
يكم بيشتر از خودت توضيح بده چند سالته وزنت؟ورزش ميكني؟-----زياد انجام ميدي؟
من 19 سالمه . از نظر جسمانی ضعیف هستم.قدم 175 هست و وزنم به 70 کیلو نمی رسه.ورزش نمی کنم متاسفانه شاید هفته ای یک بار فوتبال بازی می کنم اون هم زنگ های تربیت بدنی!

morsadr
29-05-2010, 15:07
چی کار کنم؟

دوست عزیز این علائمی که می فرمائید به احتمال زیاد آلرژیه و نه سرماخوردگی .
آلرژی می تونه بصورت ناگهانی ایجاد بشه و با آنتی هیستامین ها هم می تونه کاهش پیدا کنه . از مواد آلرژی زا باید دوری کنید . گرد و غبار بو های مختلف مثل عطر و اودوکلن و همچنین حیوانات خانگی مخصوصا پرندگان از عوامل شایع آلرژی می باشند .
واکسنی برای سرماخوردگی نداریم :18: واکسنی که وجود داره واکسن آنفلوآنزاست و نه سرماخوردگی و فقط بر علیه چند تا ویروس آنفلوآنزا می تونه موثر باشه ولا غیر .
مصرف سرخود هیچ ماده ای را هم توصیه نمی کنم . چون خود این مواد هم ممکنه ایجاد واکنش حساسیت در بدن بکنند . شربت آلوورا را برای چه مصرف می کنید ؟

Dr.FANOOS
29-05-2010, 20:53
دوست عزیز این علائمی که می فرمائید به احتمال زیاد آلرژیه و نه سرماخوردگی .
آلرژی می تونه بصورت ناگهانی ایجاد بشه و با آنتی هیستامین ها هم می تونه کاهش پیدا کنه . از مواد آلرژی زا باید دوری کنید . گرد و غبار بو های مختلف مثل عطر و اودوکلن و همچنین حیوانات خانگی مخصوصا پرندگان از عوامل شایع آلرژی می باشند .
واکسنی برای سرماخوردگی نداریم :18: واکسنی که وجود داره واکسن آنفلوآنزاست و نه سرماخوردگی و فقط بر علیه چند تا ویروس آنفلوآنزا می تونه موثر باشه ولا غیر .
مصرف سرخود هیچ ماده ای را هم توصیه نمی کنم . چون خود این مواد هم ممکنه ایجاد واکنش حساسیت در بدن بکنند . شربت آلوورا را برای چه مصرف می کنید ؟
شربت آلوورا برای افزایش مقاومت بدن در برابر سرما خوردگی مصرف می کنم.روی جعبه اش هم نوشته که برای افزایش سیستم ایمنی در برابر سرما خوردگی!

mmiladd
29-05-2010, 21:02
فک کنم دلیلش این می تونه باشه که شما سرما خردی چند بار و هیچ وقت داروهاتون رو تا آخر مصرف نکردین

و همین باعث شده که این مشکل براتون پیش بیاد..

JEskandari
30-05-2010, 04:40
شربت آلوورا برای افزایش مقاومت بدن در برابر سرما خوردگی مصرف می کنم.روی جعبه اش هم نوشته که برای افزایش سیستم ایمنی در برابر سرما خوردگی!

هم روی جعبه اش الکی نوشته . هم شما دارید پولتون را میریزید سطل آشغال

---------- Post added at 05:38 AM ---------- Previous post was at 05:36 AM ----------

دوست عزیز فانوس مشکل شما اصلا سرماخردگی نیست بلکه یک آلرژی میباشد و شما باید به فکر یافتن علت آن وسپس در صورت امکان درمان آن باشید

---------- Post added at 05:40 AM ---------- Previous post was at 05:38 AM ----------

فک کنم دلیلش این می تونه باشه که شما سرما خردی چند بار و هیچ وقت داروهاتون رو تا آخر مصرف نکردین

و همین باعث شده که این مشکل براتون پیش بیاد..

اصلا ربط نداره . اون داروها برای درمان سرماخوردگی نبوده بلکه برای تسکین علایم هستند
و شما چه اونها را مصرف کنی و یا مصرف نکنی طول دوره بیماری فرقی نخواهد کرد.

morsadr
30-05-2010, 09:11
اینها همش تبلیغاته.
شما اگر تغذیه مناسب داشته باشید و بیماری خاصی نداشته باشید سرماخوردگی و یا بیماریهای معمول دیگر را به اندازه ای که معمول می باشد می گیرید و نیاز به مصرف داروی خاصی هم نیست :41:
به نظر بنده شما این داروهای اضافه را قطع کرده و یک بررسی در مورد مواد حساسیت زا که ذکر شد انجام بدهید و در صورت لزوم به یک متخصص آلرژی هم مراجعه بفرمایید. :11:

Arpanet
30-05-2010, 18:57
بعيده سرماخوردگي باشه احتمالا سيستم ايمني بدنت با چيزي مشكل داره كه بايد دقت كني چيه كه حذفش كني
براي بالا بردن ايمني خوردن ماست بطور دائمي/ و خوردن قرص فيتوكلد كه از گياه اكيناسه درست ميشه بصورت موقت تا حدودي موثرن

Dr.FANOOS
31-05-2010, 21:00
ایندفعه که سرما خوردم حتما پیش دکتر متخصص می رم .....
از راهنمایی شما دوستان هم بی نهایت ممنون هستم!

morsadr
01-06-2010, 14:17
ایندفعه که سرما خوردم حتما پیش دکتر متخصص می رم .....
مگه متخصص سرماخوردگی هم داریم ؟:18:
شما بهتره که به یک پزشک عمومی مراجعه کنید و در مورد آلرژی هم از ایشان ایده بگیرید و در صورت لزوم به متخصص آلرژی مراجعه کنید .:11:

Dr.FANOOS
01-06-2010, 21:12
مگه متخصص سرماخوردگی هم داریم ؟:18:
شما بهتره که به یک پزشک عمومی مراجعه کنید و در مورد آلرژی هم از ایشان ایده بگیرید و در صورت لزوم به متخصص آلرژی مراجعه کنید .:11:
چشم دوست من!:11: