PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کی میتونه این مشکل کوچیک رو حل کنه؟

do_minor
27-05-2010, 23:20
سلام دوستان. مدتیه یکی از کامپیوتر های شبکه ی داخلی خونمون به اینترنت وصل نمیشه. همه چیز درسته منتاها وصل نمیشه به اینترنت.

ازاتصالش به شبکه ی داخلی مطمئنم چون از اون سیستم میشه فایل به اشتراک گذاشت یا از فایلهای اشتراکی دیگران استفاده کرد اما اتصالش به اینترنت مشکل داره.من یه خلاصه ای از مشخصات و کارایی که کردم رو میگم ببینین میتونین بفهمین مشکل از کجاست؟

مشخصات سخت افزاری و تنظیمات من.
مودم adsl که تا 4 سیستم بهش وصل میشن و به عنوان روتر هم کاربرد داره
مشخصات آی پی سیستم خودم ( که بدون مشکله) بدین صورته :

Ip: 192.168.1.22

Subnet mask: 255.255.255.0

Default gateway: 192.168.1.1

DNS: 217.218.155.105

سیستمی که مشکل داره همه چیزش عین سیستم بالاست غیر از ip که هستش 192.168.1.23

بررسی ping و ipconfig با سیستم مشکل دار:

وقتی ipconfig میزنم مشخصات ip,subnet mask, defaultgateway رو درست میده

وقتی ping میکنم آی پی های زیر رو، جواب های زیر رو میده

Ping 192.168.1.23 = reply from … bytes=32

Ping 192.168.1.22 = reply from … bytes=32

Ping 217.218.155.105 (DNS) = reply from … DESTINATION NET UNREACHABLE

Ping google.com = reply from … DESTINATION NET UNREACHABLE

این دو خط آخر توی کامپیوتر خودم reply میده و درسته اما تو کامپیوتر خراب unreachable میده.تا چند روز پیش با همین مشخصات و آی پی ها درست بود اما یدفعه اینجوری شده.

با توجه به این توضیات ( که فکر کنم کامل بود) میشه حدسیات خودتونا برام بگین که تست کنم ببینم مشکل حل میشه یا نه؟
پیشاپیش از کمکتون ممنونم.

rahimihaghighi
28-05-2010, 13:30
سلام دوست عزیز.
DESTINATION NET UNREACHABLE زمانی در هنگام ping ظاهر میشه گه سخت افزاه اصلی که وظیفه اتصال به اینترنت رو داره به یک IP در Default gateway غیر مجاز وصل میشه.
زبان ساده ترش اینه که Default gateway شما یا اشتباه وارد شده یا کامپیوتر شما توانایی وصل شدن به ای IP رو نداره.
چند حالت ممکنه پیش بیاد.:
1-Default gateway اشتباه باشه
2-مدم شما به اینترنت وصل نیست
3-محدودیت اتصال بیش از یک دستگاه در مودم وجود داشته باشه
4-کابل اتصال مشکل داشته باشه
5-سخت افزاری با اولویت بالاتر برای اتصال به اینترنت در کامپیوتر شما است که اجازه دسترسی به اینترنت رو نمیده.
مثلا مودم با اتصال دیال آپ یا اتصال --- چون در قانون شبکه این 2 مورد در ائلویت بالاتری نسبت به لن برای اتصال به اینترنت هستند.
6-چک کردن خاموش بودن فایروال که باید اول انجام بدی!!
7-به هر صورت چک کردن دوباره Default gateway خیلی مهمه چون به هر صورت این ریپورت وقتی میاد که کامپیوتر Default gateway رو نمیتاونه پیدا کنه.
ایتن ایمیل منه اگه حل نشد بهم اطلاع بده
rahimi.hossein@gmail.com
راه های پیشنهادی برای حل مشکل:
1-تعویض کابل های 2کامپیوتر
اگر کامپیوتر اول با اتصال توسط کابل کامپیوتر دوم به همین بلا دچار شد مشکل از کابله
2-در صورت درست بودن کابل چک کردن اتصالات اینترنتی در Control panel/Network Connection
ببین به غیر از این کارت شبکه کارت شبکه دیگه ای نداری که مزاهمه؟Disable ش کن
3-بعضی از اتصالات فیلتر شکنها یا ایجاد یک ------ در روت ویندوز ممکنن این مشکل رو ایجاد کنن.پس این رو هم چک کن که فیلتر شکنی نصب نباشه و در قسمت Internet Option چک کن ------ برای کامپوتر تعریف نشده باشه