PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : عوض شدن درایو C , D !

mohsendan
27-05-2010, 18:32
سلام من تو انجمن هارد دیسک این سوالو مطرح کردم، ولی ظارا مربوط به اینجاست

لطفا راهنمایی کنید، کارم لنگه

من دوتا هارد دارم كه هر كدوم 5 درايو دارن
هردوشون رو به يك سيستم وصل كردم و تا اونجا كه يادمه هم پارتيشن بندي هم درست انجام دادم يعني از هر هارد درايو C اونها primary هستن و بقيه درايو ها هم معمولي
يك ويندوز xp 32 تو درايو C و يك 7 64 تو D هارد اول نصب كردم و اون يكي هم به عنوان هارد دوم به سيستم وصله

بعد از آومدن تو ويندوز ديدم كه جاي بعضي از درايو ها عوض شده
به قسمت disk management رفتم و اصلاحشون كردم و مشكل حل شد

مشكل اصلي اينكه كه توي 7 درايو D كه ويندوز توش نصب شده رو به جاي C گذاشته و C هم بجاي D
با disk management هم نميزاره جاي C , D توي 7 رو عوض كنم

در صورتي كه در واقع XP تو C نصب شده و هر وقت هم كه به ويندوز XP ميرم همه چيز سرجاشه

Dew Drop
28-05-2010, 00:46
سلام
تو ویندوز ویستا و 7 درایو c تغییر ظاهری میکنه ولی تو disk management نباید این مشکل رو داشته باشید یعنی درایوی که ویندوز 7 توش نصبه درست نشون داده میشه وکنار درایو های دیگه نیست.امیدوارم که منظورتون این بوده باشه.

mohsendan
28-05-2010, 08:58
نه منظورم این نیست
من موقع نصب ویندوز 7 درایو D رو انتخاب کردم
ولی الان نام اون درایو شده C و درایو دیگرم شده D ، من میخوام نامش عوض بشه

Dew Drop
28-05-2010, 10:21
سلام
خوب تو ویندوز 7 و ویستا اینجوریه.ویندوز بصورت ظاهری تو اولین درایو نشون داده میشه ولی xpاینجوری نیست.این تغییر نام درایو یه چیز ظاهریه,اسم درایو هاتون رو عوض نکنید.

amir_rahmani
28-05-2010, 10:22
یک سری هم مال من این جوری شد و مال من درایو G این طوری شد و هر چی عکس و فیلم داشتم پاک شد!
اعصابه آدم می ریزه به هم

MOHRIT
28-05-2010, 10:41
سلام
خوب تو ویندوز 7 و ویستا اینجوریه.ویندوز بصورت ظاهری تو اولین درایو نشون داده میشه ولی xpاینجوری نیست.این تغییر نام درایو یه چیز ظاهریه,اسم درایو هاتون رو عوض نکنید.
بله کاملا درسته زمانیکه شما دو ویندوز نصب می کنید و معمولا درایو c ویندوز ایکس پی و درایو d ویندوز سون یا ویستا موقع بالا اومدن ویندوز حالا میخواهی با هر ویندوزی بالا بیایی همون ویندوز را تو درایو c نشون میده و جای هیچ نگرانی نیست

mohsendan
28-05-2010, 11:04
خوب اين يعني چي الان؟!
مثلا من نرم افزار مكس رو كه باهاش كار ميكنم تو اين نرم افزار يك سري عكس و ... كه تو درايو D بودن load ميشن
حالا همه ميرن تو C
خوب مشكلي پيش نمياد؟

Dew Drop
28-05-2010, 11:12
نه مشکلی پیش نمیاد,گفتم که یه چیز ظاهریه.فقط اسم درایو ها در ظاهر تغییر میکنه,ولی محتواشون همونه.

mohsendan
28-05-2010, 11:21
ميتونم 7 رو در C و xp رو تو D نصب كنم؟ مشكلي پيش نمياد؟

join me
28-05-2010, 11:29
سلام
بله حرف این دوستمون درسته /مال من هم همینطوریه /مهم اینه که هادرت سر جاش باشه و اطلاعاتش نپریده باشه جابجایی مشکلی نداره
:40::40::40:

majidhosseini
28-05-2010, 19:44
iهمچینم ظاهری نیست
چون ماله منم دقیقا همین شده
اینطوره که همه دیتا های من از درایو سی به درایو دی توی سون رفته
و مشکلی که برام پیش اومده تمامیه نرم افزارهایی که تو این 2تا درایو نصب بودن همشون سورسشون رو پیدا نمی کنن
یعنی برای سون همون نرم افزارو دوباره نصب کردم
یعنی عملا 2بار نرم افزاری رو نصب کردم...یکی واسه xp یکی واسه سون
خودم جا کم دارم اینم قوزی شده واسمون
تازشم
وقتی درایو c یا d vو واسه نصب انتخاب میکنم نمیگه این فایل قبلا بوده
دوباره نصب میشه با کمال پر رویی
چی بگم آخه!:d

saeed774
28-05-2010, 22:26
شما ويندوز 7 رو بصورت بوت از روي DVD نصب کردي ؟ البته دقيق يادم نيست چون خيلي وقته 7 نصبيدم .

شما اگه ويندوز 7 رو بصورت بوت از روي DVD نصب کردي اين بار از داخل ويندوز XP اقدام به نصب کن يا برعکس . گفتم دقيقا يادم نيست .

حالت نصب رو تغيير بدي مشکل حل ميشه و اگه از داخل XP نصب کردي اين بار بصورت بوت نصب کن .

---------- Post added at 10:26 PM ---------- Previous post was at 10:25 PM ----------

البته اينم اضاف کنم داخل ويندوز Xp جاي درايوا درست نشون داده خواهند شد يعني XP در درايو C و 7 روي درايو D

majidhosseini
28-05-2010, 22:40
lمن بوت نصب کردم
متاسفانه شدیدا تاکید شده توی پکیج ویندوز من که به شکل بوت نصب شه و از رو xp نصب نشه
که نصب نمیشه!!
اما سون هم چه باحاله ها:D

mohsendan
29-05-2010, 14:06
چون xp 32 بیته اصلا نمیزاره سون 64 از xp نصب بشه
من xp اول تو D ریختم بعد سونو تو C
الان هیچ مشکلی ندارم دیگه!