PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل رایت

GOLI87
26-05-2010, 13:03
یه سی دی وینوز رو با nero 9رایت کردم ولی فقط اگه یه ویندوز نصب باشه می تونه کار کنه و به صورت بوت با سی دی موقع لود شدن سیستم کار نمی کنه و بالا نمی یاد،علت چیه؟؟

joe_satriani
26-05-2010, 17:10
تنظيمات بايوس سيستم رو براي بوت از روي سي دي انجام داديد يا خير؟

amins2007
26-05-2010, 19:03
سی دی اصلیت بوتیبل بود؟
من یه بار هواسم نبود همچین اشتباهی کردم.
سی دی یکی از دوستان رو رایت کردم بعد دیدم اصلا بوتیبل نبود.
تنظیمی که دوست بالایی هم گفت رو هم چک کن

GOLI87
28-05-2010, 00:23
اره رو سی دی گذاشته بودم،سی دی اصلی هم بوتیبل بود!!!!

Framason
28-05-2010, 09:00
بايوسرو آپديت كردي؟
دقيقا بگو چه مشكلي داري

GOLI87
02-06-2010, 00:12
نه ،تا حالا این کار رو انجام ندادم،ولی تا این حد می دونم که بایستی رو دی فالت بزارم و بعد اپ لود کنم ولی تجربه شو ندارم.
ویندوز 7 رو با برنامه nero9 رایت کردم ولی وقتی سی دی تو درایو ه و سیستم رو روشن می کنم که بخوام ویندوز رو نصب کنم با سی دی بوت نمی شه،فقط وقتی سیستم با ویندوز قبلی بالا اومده باشه می شه با باز کردن درایو سی دی اون رو نصب کرد،بایوس رو هم چک کردم ولی...

RatAtouille
02-06-2010, 14:41
ویندوز 7 رو با برنامه nero9 رایت کردم ولی وقتی سی دی تو درایو ه و سیستم رو روشن می کنم که بخوام ویندوز رو نصب کنم با سی دی بوت نمی شه،فقط وقتی سیستم با ویندوز قبلی بالا اومده باشه می شه با باز کردن درایو سی دی اون رو نصب کرد،بایوس رو هم چک کردم ولی...

به طور كلي مشكل شما از اين چند مورد خارج نيست ...
1- به قول دوستمون اگر زماني كه سيستم نداري cd يا dvd شما توسط دستگاه شناساي نميشه بايد يا از بايوس ترتيب خوندن رو از هارد ديست به cd drive تغيير بدي .
2- اگر شما با وجود يك ويندوز ميتواني آن را نصب كني و با موفقيت بالا مي آيد مشكل شما از خراب بودن بوتيبل ويندوز هست . (خوب بابا برو يك با گرانتي :31: بخر 2000 تومان !!!)
3-اگر با يك ويندوز نصب ميشود اما بالا نمي آيد پس مشكل از cd شما هست .
4-اگر هيچ كدام از اين ها نيست پس مسكل از خود كامپيوتر است .

GOLI87
03-06-2010, 01:00
دوست عزیز سی دی اورجینال رو که دارم و مشکلی نیست،اصل مطلب اینه که چه جوری همچین مشکلی رو بتونیم حل کنیم وگر نه اکثر مشکلات با خرید درست می شن،به هر حال از همه ممنونم.