PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مادربردم رو آپديت كردم خراب شده!

اصغر (پوآچ)
25-05-2010, 23:04
سلام دوستانمن يك مادربرد گيگا مدل GA-EP31-DS3L دارم كه از سايت گيگا براش آپديت گرفتم و قبل از اينكه بايوس رو آپديت كنم اطلاعات بايوس رو روي يك فلش ذخيره كردم و بعد بايوس رو آپديت كردم اما چون خيلي از گزينه هاي بايوس توي آپديت جديد غيرفعال شده بود يا تغيير كرده بود تصميم گرفتم بايوس رو به ورژن سابق خودش برگردونم. اما وقتي بايوس رو آپديت كردم و پيام آپديت ساكسسفول رو گرفتم و از QFlash خارج شدم كامپيوتر كه ريست شد ديگه بوت نشد، رم سيستم رو كه در ميارم بوق خطاي رم مي زنه اما بدون گرافيك بوق خطا نمي زنه و هيچ نشونه حياتي نداره البته تمام قسمت هاي مادربرد داره مثل سابق كار ميكنه. 4 تا LED روي مادربرد هست كه بعد از روشن شدن مادربرد خاموش مي شدند اما اونها الان مدام روشن مي مونن.(Phase LED) آخره ترمه كلي پروژه بايد تحويل بدم كمك كنين از شر اين مشكل سريعتر خلاص شم. ممنون ميشم راهنماييم كنين.موفق و مويد باشيد

JEskandari
26-05-2010, 17:01
یک بار کامپیوتر را از برق خارج کن بعد باتری بیوس را جداکن بگذار یک چند دقیقه بمونه . بعدش باتری را بگذار سر جاش و
روشنش کن ببین چی میشه.

Behrouz_se60
26-05-2010, 23:50
برای من هم همین مشکل پیش آمد ولی این بار روی بایوستار من توی فروم خارجی گشت زدم یک راه حل وجود داره اینکه شما یک فلاپی درست کن که سالم باشه و فایل اصلی بایوس که ازش بکاپ گرفتین بذارین تو فلاپی دیسک بعد هارد و یا دی وی دی را بردار .حالا کامپیوتر روشن کن بلافاصله دیسک فلاپی بذار که میاد بایوس رو آپدیت میکنه.حالا این روش برای ترمیم بایوس خراب شده تو مادربورد بایوستار کاملا جواب میده و نمیدونم هر مادربوردی میشه یا نه ؟ معمولا آپدیت کردن بایوس با فلاش 100 درصد ایمن نیست که برای من اتفاق افتاد بعد از 5 یا 6 بار آپدیت با فلاش یک دفعه خراب شد.