PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ویژگی های خاص روتر

c30tehran
25-05-2010, 11:21
می خواستم به جز اینکه کاری مشابه پل و سوییچ رو روتر انجام می ده چه کارایی های دیگه داره

با تشکر

dsa dsa
25-05-2010, 11:43
بستگی داره چه روتری مد نظر شما باشه :

روترهای dlink-linksys-asus-smc-tplink و.. : این دسته از روتر ها کار سوییچ رو هم توی شبکه انجام می دن و برای Internet Sharing هم از اونا استفاده میشه و هم چنین شبکه کردن دو شبکه - سرویس های مثل DHCP/NAT و.. روی firmware ان ها قابل اجرا هست و بیشتر برای مصارف های ساده و کوچک خوبه !! که اصولا الان همراه اون ها Access Point هم می باشد برای ارتباط بی سیم بین دستگاه ها .

روتر میکروتیک : نسبت به قیمت کارایی زیادی داره و تنظمیات بسیاری رو می توان روی آن انجام داد ..

Cisco : برای isp های بزرگ

Juniper : برای isp های بزرگ

کار روترها مشترک هست : یعنی شبکه کردن چند subnet و اتصال به اینترنت.. توی تنظماتشون شرکتهای مختلف قابلبت های مختلفی می زارن ..

c30tehran
25-05-2010, 13:37
مشکل من اینکه می خواستم بدونم وقتی کسی روتر رو به جای یک کامپیوتر پیاده سازی می کنه
برای راه اندازی dhcp , active directory میشه از روتر استفاده کرد یا نه

dsa dsa
25-05-2010, 13:43
مشکل من اینکه می خواستم بدونم وقتی کسی روتر رو به جای یک کامپیوتر پیاده سازی می کنه

AD رو نمی دونم .. ولی DHCP رو روی روترهای نرم افزاری و سخت افزاری میشه .

dsa dsa
25-05-2010, 14:55

base سوال شما مشکل داره ؟!!

ما از روتر برای ارتباط subnet استفاده می کنیم !
و تنظیمات روتر از از سیستم سرور انجام می دیم و بالاترین دسترسی به روتر رو روی سرور داریم ..
ما می تونیم یک کامپیوتر رو به روتر تبدیل کنیم ..نه روتر رو به کامپیوتر.