PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Print_Lable&TextBox

shotok
24-05-2010, 15:58
با سلام
من چند لیبل و تکست باکس دارم و می خوام از آنها چاپ بگیرم.
چه جوری می تونم این کار رو انجام بدم؟
با تشکر

pezhmax
25-05-2010, 07:17
کلاس form ویندوز یه متد داره به نام CreateGraphics که خروجی اون یه شی Graphic هست و یه جورایی یه printscreen از فرم ایجاد میکنه. بعد میتونی از همین شی گرافیک تو printdocument برای چاپ استفاده کنی.
ولی اگه می خوای فقط داده ها رو چاپ کنی باید یا خودت با کد نویسی یه شی Graphic درست کتیو اطلاعات رو توش بنویسی یا از ابزارهای گزارش سازی دات نت استفاده کنی.

shotok
28-05-2010, 21:16
کلاس form ویندوز یه متد داره به نام CreateGraphics که خروجی اون یه شی Graphic هست و یه جورایی یه printscreen از فرم ایجاد میکنه. بعد میتونی از همین شی گرافیک تو printdocument برای چاپ استفاده کنی.
ولی اگه می خوای فقط داده ها رو چاپ کنی باید یا خودت با کد نویسی یه شی Graphic درست کتیو اطلاعات رو توش بنویسی یا از ابزارهای گزارش سازی دات نت استفاده کنی.

سلام من از codeproject یه نمونه پیدا کردم مشکل راست به چپش richTextBox هم حل شد ولی نمیتونه تشخیص بده که به خط بعدی رفته.
وقتی پیش نمایش چاپ رو نگاه می کنی در یک خط طولانی چاپ می شه.
کد رو چه تغییری بدم که بعد از هر خط به خط بعدی بره.
کد رو هم می ذارم

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

pezhmax
29-05-2010, 13:10
باید برای تنظیمات متن در حین نوشتن از کلاس stringformat استفاده کنی و یک شی rectangle هم به عنوان اندازه قاب تعریف کنی و اونا رو به عنوان آرگومان همون Drawstring ارجاع بدی. مثل کد زیر :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید